آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: روشن شدن دستگاه جوش اینورترGHA-2000 و عدم جوش این دستگاه

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام و عرض ادب دوباره خدمت شما جناب مهندس غزال بزرگوار.
دستوراتی که در مورد تست پل دیود گفتید رو انجام دادم.برای اینکه تستی که کردم صحیح یا غلط باشه برای همین تصاویری از اندازه گیری گرفتم.که در تست ورودی و خروجی پل دیود علامت ها در مولتی به وضوح نمایان داده شده.
با سپاس فراوان

تصاویر مربوط به اندازه گیری پل دیود

20140601_121943.jpg

20140601_122359.jpg

20140601_122449.jpg

20140601_122558.jpg

20140601_122734.jpg

20140601_122754.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام و عرض ادب دوباره خدمت شما جناب مهندس غزال بزرگوار.
دستوراتی که در مورد تست پل دیود گفتید رو انجام دادم.برای اینکه تستی که کردم صحیح یا غلط باشه برای همین تصاویری از اندازه گیری گرفتم.که در تست ورودی و خروجی پل دیود علامت ها در مولتی به وضوح نمایان داده شده.
با سپاس فراوان

تصاویر مربوط به اندازه گیری پل دیود

سلام
عزیزم
ورودی و خروجی پل را مشخص کردم کافی بود ولتمتر ac را به دو دایره سفید متصل کنید که 230 ولت دارید

و ولتمتر DC را به دو دایره قرمز متصل کنید و ولتاژ خروجی را بخوانید که قطعا درسته و همانطور که حدس زدم پل ها سالمه

1- ولتمتر DC را به پایه های یکی از خازنهای بزرگ متصل کن و بگو چند ولته؟
یعنی ولتمتر را به دو پایه خازن بزرگ متصل کن بگو ولتاژ خازن چند ولته ؟

2- در زمان اندازه گیری آیا همه فیش های دستگاه و تغذیه در محل خودش نصب بوده یا نه ؟

3- آیا 24 و 12 ولت داری ؟

4- پاسخ تست اهمی فت ها را هم ندادی ؟

سپاس

سپاس

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام
عزیزم
ورودی و خروجی پل را مشخص کردم کافی بود ولتمتر ac را به دو دایره سفید متصل کنید که 230 ولت دارید

و ولتمتر DC را به دو دایره قرمز متصل کنید و ولتاژ خروجی را بخوانید که قطعا درسته و همانطور که حدس زدم پل ها سالمه

1- ولتمتر DC را به پایه های یکی از خازنهای بزرگ متصل کن و بگو چند ولته؟
یعنی ولتمتر را به دو پایه خازن بزرگ متصل کن بگو ولتاژ خازن چند ولته ؟

2- در زمان اندازه گیری آیا همه فیش های دستگاه و تغذیه در محل خودش نصب بوده یا نه ؟

3- آیا 24 و 12 ولت داری ؟

4- پاسخ تست اهمی فت ها را هم ندادی ؟

سپاس

سپاس

با درود فراوان

جواب 1:در عکس زیر همانطور که مشخص کردم 310 ولت رو دارم.(سیم رو جاش نگذاشتم پراب مولتی متر رو به پایه های 4 سوکت زدم یعنی دوپایه که قرمز بود پراب قرمز و دوپایه که سیاه بود پراب مشکی گذاشتم.)ایا این داشتن ولتاژ دلیلی بر سالم بودن خازن نمی باشد.؟

20140601_145253.jpg

جواب 2-نه فقط فیش قرمز و سیاه برق شهر رو وصل کرده بودم.
جواب 3-درعکس بالا سمت چپ که علامت گذاری شده,این ولتاژها رو ندارم.(یعنی سیم ها رو جا نذاشتم همینطوری پراب ها مولتی متر را به دو پایه سوکت زدم که هیچی نشون نمیداد)
4-در مورد فت ها همانطور که عرض کردید,4تا از فت ها سوخته بودن.دوتا سمت راست و دوتا سمت چپ(طبق ازمایش اهمی که گفته بودید.)

ایا نداشتن ولتاژ 24 و 12 ولت احتماب داره ای سی رگولاتور مشکل داشته باشه ؟ای سی رگولاتوری که پشت سوکت 24 و 12 ولت هست و روبروی رله ابی رنگ قرار داره .

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
با درود فراوان

جواب 1:در عکس زیر همانطور که مشخص کردم 310 ولت رو دارم.(سیم رو جاش نگذاشتم پراب مولتی متر رو به پایه های 4 سوکت زدم یعنی دوپایه که قرمز بود پراب قرمز و دوپایه که سیاه بود پراب مشکی گذاشتم.)ایا این داشتن ولتاژ دلیلی بر سالم بودن خازن نمی باشد.؟

مشاهده فایل‌پیوست 91996

جواب 2-نه فقط فیش قرمز و سیاه برق شهر رو وصل کرده بودم.
جواب 3-درعکس بالا سمت چپ که علامت گذاری شده,این ولتاژها رو ندارم.(یعنی سیم ها رو جا نذاشتم همینطوری پراب ها مولتی متر را به دو پایه سوکت زدم که هیچی نشون نمیداد)
4-در مورد فت ها همانطور که عرض کردید,4تا از فت ها سوخته بودن.دوتا سمت راست و دوتا سمت چپ(طبق ازمایش اهمی که گفته بودید.)

ایا نداشتن ولتاژ 24 و 12 ولت احتماب داره ای سی رگولاتور مشکل داشته باشه ؟ای سی رگولاتوری که پشت سوکت 24 و 12 ولت هست و روبروی رله ابی رنگ قرار داره .

سلام

فعلا پاسخ منو بده تا درست بشه و سوالات خود را در پایان کار مطرح کن

اولا با توجه به اینکه فت ها دو تا دو تا موازی هستند چطور فهمیدی 4 تا سوخته ؟
همانطور که قبلا عرض کردن 4 فت حداقل 60 آمپری بخر و کلیه فت ها را خارج کن و بجای هر دسته دو تایی فقط یک فت بگذار
اگه نمیخوای فت بخری فت های سوخته را آزاد کن و کنار بگذار بطوریکه در هر دسته یک فت بمونه

سپس کلیه فیش ها را در محل خود نصب کن و ولتاژ 24 و 12 را تست و اعلام کن یعنی مشکی ولتمتر را به فلز رگلاتوری که قبلا مشخص کردم متصل کن و پروب قرمز را یکبار به پایه چپ و یکبار به پایه راست رگلاتور 12 ولت بزن و بگو چند ولته

با توجه به گزارش شما با احتمال زیاد فقط فت سوخته و با احتمال ضعیف آی سی هم محتمله که با انجام موارد بالا مشخص میشه

فقط مواردی که عرض کردم اجرا کن و بی جهت قطعه ای را خارج نکن.

سپاس

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام

فعلا پاسخ منو بده تا درست بشه و سوالات خود را در پایان کار مطرح کن

اولا با توجه به اینکه فت ها دو تا دو تا موازی هستند چطور فهمیدی 4 تا سوخته ؟
همانطور که قبلا عرض کردن 4 فت حداقل 60 آمپری بخر و کلیه فت ها را خارج کن و بجای هر دسته دو تایی فقط یک فت بگذار
اگه نمیخوای فت بخری فت های سوخته را آزاد کن و کنار بگذار بطوریکه در هر دسته یک فت بمونه

سپس کلیه فیش ها را در محل خود نصب کن و ولتاژ 24 و 12 را تست و اعلام کن یعنی مشکی ولتمتر را به فلز رگلاتوری که قبلا مشخص کردم متصل کن و پروب قرمز را یکبار به پایه چپ و یکبار به پایه راست رگلاتور 12 ولت بزن و بگو چند ولته

با توجه به گزارش شما با احتمال زیاد فقط فت سوخته و با احتمال ضعیف آی سی هم محتمله که با انجام موارد بالا مشخص میشه

فقط مواردی که عرض کردم اجرا کن و بی جهت قطعه ای را خارج نکن.

سپاس
دلیل اینکه گفتم 4 تا فت دوتا سمت راست و دوتا سمت 4 سوخته اینه که با تست اهمی که از پایه وسط فت نسبت به پایه های کناری گرفتم,که در حد چند اهم بودند.
گفتم این فت ها سوختن.
راستش قیمت فت قدرت رو از تو فروشگاهی در اینترنت دیدم زده 7000 تومن اصل ژاپن,البته حقم بود چون بیش از حد بی احتیاطی کردم.
باشه الان تغذیه رو میذارم جاش و تموم فیش ها رو وصل میکنم

ممنونم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
دلیل اینکه گفتم 4 تا فت دوتا سمت راست و دوتا سمت 4 سوخته اینه که با تست اهمی که از پایه وسط فت نسبت به پایه های کناری گرفتم,که در حد چند اهم بودند.
گفتم این فت ها سوختن.
راستش قیمت فت قدرت رو از تو فروشگاهی در اینترنت دیدم زده 7000 تومن اصل ژاپن,البته حقم بود چون بیش از حد بی احتیاطی کردم.
باشه الان تغذیه رو میذارم جاش و تموم فیش ها رو وصل میکنم

ممنونم

بازم نفهمیدم
عرض کردم هر دسته دو تایی است لذا آیا فت های سوخته در هر 4 دسته است یا فقط دو دسته دو تایی سوخته ؟

عزیزم نگران 30 تومن خسارت هستی !
من برای پیدا کردن عیب و ارضاء کنجکاوی نیم میلیون تومن در یکدستگاه که مشتری ازش ناامید شده بود هزینه کردم تا ایراد را پیدا کنم

ریسک خسارت در ایندستگاه فوق العاده زیاده و بهمین علت کمترین اجرت تعمیر ایندستگاهها 200 تومنه

سپاس

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
بازم نفهمیدم
عرض کردم هر دسته دو تایی است لذا آیا فت های سوخته در هر 4 دسته است یا فقط دو دسته دو تایی سوخته ؟

عزیزم نگران 30 تومن خسارت هستی !
من برای پیدا کردن عیب و ارضاء کنجکاوی نیم میلیون تومن در یکدستگاه که مشتری ازش ناامید شده بود هزینه کردم تا ایراد را پیدا کنم

ریسک خسارت در ایندستگاه فوق العاده زیاده و بهمین علت کمترین اجرت تعمیر ایندستگاهها 200 تومنه

سپاس

نه بحث اینا نیست منظورم این بود که ایا ماسفت اصل تو بازار هست یا خیر؟اینجوری که تو اون فروشگاه میگفت اصل.بالاخره باید هزینه بکنیم.حالا جنس اصل چه بهتر.
در تصویر من دوتا ماسفت (یک دسته)رو در اوردم,در طرفش دوتا ماسفت متقابل(یه دسته دوتایی دیگر درطرف مقابل) رو هم دراوردم که جمعا میشه 4 تا.
هر کدام از فت های این دودسته هم,همه ی پایه های فت بهم بازر میدادن و هم ,اهم خیلی خیلی کمی داشتن.

20140601_212703.jpg

*در لحظه ای که کلید رو زدم یه لحظه فن روشن شد اما نه با سرعت دلخواه دوباره خودش خاموش شد.*
روی ای سی 8 پایه و کنترلر 3525 هم ولتاژی ندارم.
12 و 24 ولت هم ندارم.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
نه بحث اینا نیست منظورم این بود که ایا ماسفت اصل تو بازار هست یا خیر؟اینجوری که تو اون فروشگاه میگفت اصل.بالاخره باید هزینه بکنیم.حالا جنس اصل چه بهتر.
در تصویر من دوتا ماسفت (یک دسته)رو در اوردم,در طرفش دوتا ماسفت متقابل(یه دسته دوتایی دیگر درطرف مقابل) رو هم دراوردم که جمعا میشه 4 تا.
هر کدام از فت های این دودسته هم,همه ی پایه های فت بهم بازر میدادن و هم ,اهم خیلی خیلی کمی داشتن.

مشاهده فایل‌پیوست 92038

*در لحظه ای که کلید رو زدم یه لحظه فن روشن شد اما نه با سرعت دلخواه دوباره خودش خاموش شد.*
روی ای سی 8 پایه و کنترلر 3525 هم ولتاژی ندارم.
12 و 24 ولت هم ندارم.

سلام

سوالاتم را دونه دونه پاسخ بده و پرش نکن

باید در هر دسته یک فت سالم نصب باشه و سپس روشنش کنی

ولتاژ فیش 4 سیم (دو قرمز و دو مشکی ) چند ولته ؟
باید پروب مشکی ولتمتر را به یکی از دو سیم مشکی متصل کنی و قرمر ولتمتر را به یکی از دو سیم قرمز
بطوریکه ولتمتر قبل از روشن کردن دستگاه متصل باشه و سپس روشن کن ببین ولتمتر چند ولت نشون میده ؟

عزیزم سوالات را با دقت و با حوصله مطالعه کن و دونه دونه پاسخ بده
اگه نمیتونی به سوالی پاسخ بدی لااقل بگو به این دلیل نمیتونم پاسخ بدم

سپاس

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با سلام چشم استاد.
ببینید من دسته فت ها رو تو عکس گذاشتم.دسته ی دوم و دسته ی چهارم رو که هر کدام از این دسته ها 2 عدد فت بودند رو خارج کردم.
20140527_171638.jpg
دستگاه خاموش بوده سپس پراب های مولتی متر را به صورتی که عرض کردید قرار دادم حال کلید پشت دستگاه رو زدم.ابتدا ولتاژ 110 ولت بود,بعدش همینطور کم میشد.همانند دشارژ خازن که با مولتی متر تست می کنیم.

ممنون

آخرین ویرایش:
بالا