آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: روشن شدن دستگاه جوش اینورترGHA-2000 و عدم جوش این دستگاه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
با سلام چشم استاد.
ببینید من دسته فت ها رو تو عکس گذاشتم.دسته ی دوم و دسته ی چهارم رو که هر کدام از این دسته ها 2 عدد فت بودند رو خارج کردم.
مشاهده فایل‌پیوست 92044
دستگاه خاموش بوده سپس پراب های مولتی متر را به صورتی که عرض کردید قرار دادم حال کلید پشت دستگاه رو زدم.ابتدا ولتاژ 110 ولت بود,بعدش همینطور کم میشد.همانند دشارژ خازن که با مولتی متر تست می کنیم.

ممنون

سلام
فدات شم چرا توجه نمیکنی دفعه سومه میگم باید در هر دسته یک فت نصب باشه و سپس روشن کنید
علاوه بر آن
4 عدد ntc که در تصویر آخر پست 13 با دایره شماره 1 مشخص کردی و یک ptc مشکی مکعبی کنار رله و دیود پل در تغذیه را تست کن و ببین چند اهمه

در ضمن غالبا فقط یکی از دو فت موازی میسوزه و سوختن هر دو موازی بعیده

سپاس

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام
فدات شم چرا توجه نمیکنی دفعه سومه میگم باید در هر دسته یک فت نصب باشه و سپس روشن کنید
علاوه بر آن
4 عدد ntc که در تصویر آخر پست 13 با دایره شماره 1 مشخص کردی و یک ptc مشکی مکعبی کنار رله و دیود پل در تغذیه را تست کن و ببین چند اهمه

در ضمن غالبا فقط یکی از دو فت موازی میسوزه و سوختن هر دو موازی بعیده

سپاس

سلام من لیست قطعات رو از فروشگاه امیر ای سی درخواست دادم.تو شهر ما این قطعات نیست.اگر اقای زارع جواب دادن همین امشب سفارش میدم تا پس فردا دستم برسه.اگه نه که یه سایت دیگه سفارش میدم تا 3 یا 4 روزه دیگه همه ی قطعات به دستم برسه.
فت ها رو هم داشتم میاوردم بیرون سه تا از این فت ها پایشون شکست.
یه سوال:الان این فت هایی (23N50E)که در دستگاه نصب بودن چند امپری هستند؟
اگه 4تا فت 60امپری بخرن میتونن در هردسته یه دونه از اینابذارن؟
نام ماسفت 60 امپری چیه؟
ممنونم ازشما.این چند روز خیلی اذیتتان کردم و مزاحم شدم.ان شالله 3یا4 روز دیگه این قطعات تهیه شد,مزاحم شما خواهم شد.فقط هدفم اینه دستگاه روشن شه,مثل روزی که دادن دستم ,جوش نزد مهم نیست.فقط روشن شه.
با سپاس فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام من لیست قطعات رو از فروشگاه امیر ای سی درخواست دادم.تو شهر ما این قطعات نیست.اگر اقای زارع جواب دادن همین امشب سفارش میدم تا پس فردا دستم برسه.اگه نه که یه سایت دیگه سفارش میدم تا 3 یا 4 روزه دیگه همه ی قطعات به دستم برسه.
نام ماسفت 60 امپری چیه؟
ممنونم ازشما.این چند روز خیلی اذیتتان کردم و مزاحم شدم.ان شالله 3یا4 روز دیگه این قطعات تهیه شد,مزاحم شما خواهم شد.فقط هدفم اینه دستگاه روشن شه,مثل روزی که دادن دستم ,جوش نزد مهم نیست.فقط روشن شه.
با سپاس فراوان

سلام

60N60 تهیه کن
هر دسته یکدونه هم کار میکنه ولی عمرش طولانی نمیشه

فت خودش 23 آمپری است

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
نام ماسفت 60 امپری چیه؟
با سپاس فراوان

سلام

4 فت را در جریان تعمیر نیاز داری ولی جهت تعمیر اساسی باید 4 فت دیگه اضافه کنی

دوباره عرض میکنم اگه از فت های موجود 4 فت سالم مونده که قطعا مونده ، میتونی در هر دسته یکی از آنها را نصب و تست کنی

سپاس

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام

4 فت را در جریان تعمیر نیاز داری ولی جهت تعمیر اساسی باید 4 فت دیگه اضافه کنی

دوباره عرض میکنم اگه از فت های موجود 4 فت سالم مونده که قطعا مونده ، میتونی در هر دسته یکی از آنها را نصب و تست کنی

سپاس
سلام مهندس,وقت شما به خیر
اون 4 فت سالم رو که گفته بودم,در هردسته یکی رو قرار دادم.متاسفانه روشن نمیشه.
فیش 4 سیمه که کنار خازن بزرگ ها در تغذیه هست,وقتی اونا رو جا نمیذارم و مولتی متر رو به پین ها میزنم از 110 ولت شروزه میشه و میره تا 310 ولت و وایمیسته.ولی وقتی فیش چهارسیمه رو که میزنم که منتهی الیه این 4فیش در بالاترین بورد هست و دستگاه رو روشن میکنم ولتاژ همین 4 سیم (دوتا قرمز دوتا مشکی )70 ولت هست و همینطوری کاهش میکنه.

ضمنا ntc هارو تست کردم سالم بودن.
ایا مشکل از تغذیه هست؟
خودم یه جوری فکر میکنم در بالاترین بورد که این راه انداز K3525 که 16 پایه هست کار نمیکنه و نمیذاره برق به بورد برسه.ایا همچین استدلالی میتونه صحیح باشه؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام مهندس,وقت شما به خیر
اون 4 فت سالم رو که گفته بودم,در هردسته یکی رو قرار دادم.متاسفانه روشن نمیشه.
فیش 4 سیمه که کنار خازن بزرگ ها در تغذیه هست,وقتی اونا رو جا نمیذارم و مولتی متر رو به پین ها میزنم از 110 ولت شروزه میشه و میره تا 310 ولت و وایمیسته.ولی وقتی فیش چهارسیمه رو که میزنم که منتهی الیه این 4فیش در بالاترین بورد هست و دستگاه رو روشن میکنم ولتاژ همین 4 سیم (دوتا قرمز دوتا مشکی )70 ولت هست و همینطوری کاهش میکنه.

ضمنا ntc هارو تست کردم سالم بودن.
ایا مشکل از تغذیه هست؟
خودم یه جوری فکر میکنم در بالاترین بورد که این راه انداز 23N50E که 16 پایه هست کار نمیکنه و نمیذاره برق به بورد برسه.ایا همچین استدلالی میتونه صحیح باشه؟
با تشکر

سلام

عزیزم سریعتر پاسخ بده که فراموشم نشه
کاری که انجام دادید نیاز به چند روز نداشت

آیا 12 و 24 ولت داری ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام
نه 12 و 24 ولت رو ندارم

ابتدا باید 24 ولت را بررسی کنی
فت تغذیه سوئیچینگ 24 ولت و دیودش را تست کن و ببین ولتاژ 310 ولت روی پایه وسط این فت داری یا نه ؟

سپاس

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
ابتدا باید 24 ولت را بررسی کنی
فت تغذیه سوئیچینگ 24 ولت و دیودش را تست کن و ببین ولتاژ 310 ولت روی پایه وسط این فت داری یا نه ؟

سپاس
شرمنده مهندس.ببخشید
این فت تغذیه سوئچینگ 24 ولت و دیودش در کدام قسمت هست؟به خاطر پرسیدن سوال مبتدیانه عذر خواهی میکنم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
شرمنده مهندس.ببخشید
این فت تغذیه سوئچینگ 24 ولت و دیودش در کدام قسمت هست؟به خاطر پرسیدن سوال مبتدیانه عذر خواهی میکنم.

سلام

خواهش میکنم
فت و برد سوئیچینگ 24 ولت داخل دو بیضی سفیده و ترانس سوئیچینگ پشت این برد کوچیکه
ولی PTC یا NTC باید سوخته باشه
چطور فهمیدی سالمه چرا نمیگی چکار کردی که فهمیدی سالمه
عزیزم ندانستن عیب نیست ولی اگه مخفی کنی منو می پیچونی و خودت دیرتر نتیجه میگیری

20140528_175728.jpg

آخرین ویرایش:
بالا