آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: روشن شدن دستگاه جوش اینورترGHA-2000 و عدم جوش این دستگاه

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام

نگران نباش مهم نیست

اگر مقاومت پایه وسط فت ها با پایه های کناری اهم کمی داره دراینصورت چند تا از فت ها سوخته و لذا دراینصورت 4 فت تهیه کن که حداقل 60 آمپری باشند درغیر اینصورت فت ها سالمه

ولی آی سی 3525 و 3140 بخر که قیمتی نداره و لازمه
عزیزم پست ها را با دقت زیادی مطالعه و اجرا کن دفعه قبل که علیرغم تاکید و توضیح مفصل ، گراند صحیحی انتخاب نکرده بودی باید میسوخت پس عجله نکن و با دقت کار کن.

سپاس

ممنونم باشه اینا رو تهیه میکنم.برق 220 الی 230 ولت شهر به تغذیه که سه خازن سیاه بزرگ هست میرسه ولی
اصلا این 310 ولت رو در خروجی ندارم که بخواد به بالاترین بورد برسه .امیدوارم منظورم رو در عکس پایین رسونده باشم.

من الان اگه بخوام بورد تغذیه رو در بیارم این خازن های بزرگ رو چجوری دشارژ کنم تا برق نداشته باشه؟

20140531_172428.jpg

در تصویر زیر از ورودی برق شهر سه تا سیم میاد که ابی با قهوه ای دوباره میره به کلید میخوره و از کلید سیم سیاه و قرمز درمیاد که با گذاشتم مولتی در مد AC ولتاژش 220 تا 230 ولت بوده.سوالم اینه که این سیم باقی مانده که به رنگ زرد و سبز هست وبه پایه مورد نظر در عکس پیچ و مهره شده.این یکی از گراندها محسوب میشه؟
از شما ممنونم

20140531_173355.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
ممنونم باشه اینا رو تهیه میکنم.برق 220 الی 230 ولت شهر به تغذیه که سه خازن سیاه بزرگ هست میرسه ولی
اصلا این 310 ولت رو در خروجی ندارم که بخواد به بالاترین بورد برسه .امیدوارم منظورم رو در عکس پایین رسونده باشم.

من الان اگه بخوام بورد تغذیه رو در بیارم این خازن های بزرگ رو چجوری دشارژ کنم تا برق نداشته باشه؟

مشاهده فایل‌پیوست 91917

در تصویر زیر از ورودی برق شهر سه تا سیم میاد که ابی با قهوه ای دوباره میره به کلید میخوره و از کلید سیم سیاه و قرمز درمیاد که با گذاشتم مولتی در مد AC ولتاژش 220 تا 230 ولت بوده.سوالم اینه که این سیم باقی مانده که به رنگ زرد و سبز هست وبه پایه مورد نظر در عکس پیچ و مهره شده.این یکی از گراندها محسوب میشه؟
از شما ممنونم

مشاهده فایل‌پیوست 91920

سیمی که با کابل برق همراهه و به بدنه دستگاه متصل شده ارت است و کاره ای نیست

4 پیچ برد تغذیه را باز کن و با احتیاط که مدارهای آن به فلزی اتصالی نکنه برگردون و یکلحظه مقاومت آجری 1 کیلو را بین دو پایه یکی از خازنهای بزرگ قرار بده و سپس ولتمتر را بین دو پایه خازن متصل کن که کمتر از 10 ولت شده باشه

ببین ولتاژ متناوب 220 روی دیودهای پل داری یا نه ؟
سپس ولتاژ خروجی دیودهای پل را تست کن (310 ولت )

سپاس

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سیمی که با کابل برق همراهه و به بدنه دستگاه متصل شده ارت است و کاره ای نیست

4 پیچ برد تغذیه را باز کن و با احتیاط که مدارهای آن به فلزی اتصالی نکنه برگردون و یکلحظه مقاومت آجری 1 کیلو را بین دو پایه یکی از خازنهای بزرگ قرار بده و سپس ولتمتر را بین دو پایه خازن متصل کن که کمتر از 10 ولت شده باشه

ببین ولتاژ متناوب 220 روی دیودهای پل داری یا نه ؟
سپس ولتاژ خروجی دیودهای پل را تست کن (310 ولت )

سپاس
حقیقتش من پل دیود در این تغذیه رو نمیدونم کجاست؟من فقط پل دیود چهارپایه و پل دیودی که با 4 تا دیود ساخته میشه رو دیدم.اینجا فقط یه دیود هست که تست کردم صحیح بود.
در این بورد تغذیه مهمترین قطعاتی که این ولتاژ 310 ولت رو نمیسازه و به بالاترین بورد دستگاه نمیرسونه چی میتونه باشه؟

20140531_184249.jpg

در تصویر دوم ایا ای سی 4 پایه همون پل دیوده؟
من شماره روی عکس اخر قرار دادم فقط جلوی شماره اسم قطعات رو میشه بگید
تصویر دوم هم نمایی از پشت بورد تغذیه می باشد.در پشت بورد برای هر خازن بزرگ انگار 4 تا پایه داره که لحیم شده تو عکس علامت زدم,اگه دوپایه داره پس دوتا پایه بغل برای چی هست؟
من اگه بخام خازن بزرگ رو تست کنم ببینم اصلا خازن سالمه یانه چه راهی وجود داره؟
اقای مهندس شرمنده شما هستم به خدا,از شما عذرخواهی میکنم

20140531_185846.jpg
20140531_185012.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
حقیقتش من پل دیود در این تغذیه رو نمیدونم کجاست؟من فقط پل دیود چهارپایه و پل دیودی که با 4 تا دیود ساخته میشه رو دیدم.اینجا فقط یه دیود هست که تست کردم صحیح بود.
در این بورد تغذیه مهمترین قطعاتی که این ولتاژ 310 ولت رو نمیسازه و به بالاترین بورد دستگاه نمیرسونه چی میتونه باشه؟

مشاهده فایل‌پیوست 91936

در تصویر دوم ایا ای سی 4 پایه همون پل دیوده؟
من شماره روی عکس اخر قرار دادم فقط جلوی شماره اسم قطعات رو میشه بگید
تصویر دوم هم نمایی از پشت بورد تغذیه می باشد.در پشت بورد برای هر خازن بزرگ انگار 4 تا پایه داره که لحیم شده تو عکس علامت زدم,اگه دوپایه داره پس دوتا پایه بغل برای چی هست؟
من اگه بخام خازن بزرگ رو تست کنم ببینم اصلا خازن سالمه یانه چه راهی وجود داره؟
اقای مهندس شرمنده شما هستم به خدا,از شما عذرخواهی میکنم

مشاهده فایل‌پیوست 91940
مشاهده فایل‌پیوست 91937

سلام

اشکالی نداره اما با این اطلاعات چطور چنین دستگاهی که اغلب تعمیرکارها قبول نمیکنند قبول کردید ؟ !

عزیزم زیر دو هیت سینک مربعی دیود پله که مقطع اونم مربع است
برای پیدا کردن دیود پل یا بریج کافیه برق شهر را تعقیب کنید که به دو پایه دیود پل متصل میشه و دو پایه خروجی آن به خازنهای بزرگ متصل میشه

پایه های اضافی خازن برای استحکام و تحمل وزن و سنگینی خازن است
قطعه شماره 4 اپتو کوپلر است.
اساسا اگر چنین قطعه کوچکی دیود پل بود زیر 1 آمپر هم میزایید ولی دیود پل این دستگاه باید حداقل 30 آمپر تحمل کنه که چنین قطعه ای را فورا پودر میکنه

دوست خوبم با این اطلاعات ضعیف بعید می بینم بتونی آی سی عوض کنی و حتی برد کوچیک را خارج کنی .

بهتره از فرد مجربی کمک بگیری
درهرصورت من درخدمتم

سپاس

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
ممنونم استاد عرض شخصی داشتم.ولی صندوق پیام خصوصی تکمیل هست و پیامم ارسال نمیشه.ممنونم از شما
استاد ای سی هایی که گفتید رو به راحتی تعویض میکنم,هیچ مشکلی ندارم.تنها مشکل من فقط در مرود تست قطعات به خصوص تست فت ها هست که اینقدر تو اینترنت تست های گوناگون میدن ادم گیج میشه.(یا شایدم همش یکی باشه و ارائه مفهوم کلی توسط اشخاص متفاوت باشه)

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
برای تست این نوع پل دیود هم باید مثل پل دیودهای چهار پایه یا پل دیودی که با 4 تا دیود درست میشد تست کنیم؟
شماره 3 چه قطعه ای است؟
در پست های قبلی فرمودید,ببنید 220 ولت AC روی وردی پل دیود دارید یا نه؟پس دستگاه در این حالت باید روشن باشه و پل دیود رو تست کنم؟ایا نمیشه در حالت خاموش بودن دستگاه تست پل دیود رو همانطور که عرض کردم(متن ابی رنگ) انجام بدیم؟
ممنونم

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
اقای مهندس خواهش میکنم راهنمایی کنید.ممنون از لطف و بزرگواری شما.زیاد وقتتون رو نمیگرم
چون فقط تغذیه مشکل داره؟منم درباره تست پل دیود در پست بالایی اشاره کردم.خواهش میکنم راهنمایی فرمایید.
با تشکر از شما

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
برای تست این نوع پل دیود هم باید مثل پل دیودهای چهار پایه یا پل دیودی که با 4 تا دیود درست میشد تست کنیم؟
شماره 3 چه قطعه ای است؟
در پست های قبلی فرمودید,ببنید 220 ولت AC روی وردی پل دیود دارید یا نه؟پس دستگاه در این حالت باید روشن باشه و پل دیود رو تست کنم؟ایا نمیشه در حالت خاموش بودن دستگاه تست پل دیود رو همانطور که عرض کردم(متن ابی رنگ) انجام بدیم؟
ممنونم

سلام

سوختن دیود پل بعیده
توصیه ای که کردم اجرا کنید و پاسخ را اعلام فرمایید ( ولتاژ ورودی AC دیود پل و خروجی DC آن ؟)
نگران نباش اگه مشکلی باشه فیوز کنتور میپره

سپاس

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام

سوختن دیود پل بعیده
توصیه ای که کردم اجرا کنید و پاسخ را اعلام فرمایید ( ولتاژ ورودی AC دیود پل و خروجی DC آن ؟)
نگران نباش اگه مشکلی باشه فیوز کنتور میپره
سپاس
ممنون استاد گرامی ,فردا صبح اول وقت تست میکنم و گزارش میدم.
بی نهایت ازلطفتون سپاسگزارم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
ممنون استاد گرامی ,فردا صبح اول وقت تست میکنم و گزارش میدم.
بی نهایت ازلطفتون سپاسگزارم.

سلام
برای تشخیص ورودی پل باید سیم برق شهر را تعقیب کنید که از کلید و یک یا دو رله عبور کرده و به دو پایه پل متصل میشه که ورودی آنست و با دو دایره سفید مشخص کردم
دو پایه دیگرخروجی پل است که به خازنها متصل میشه و با دو دایره قرمز مشخص کردم

سپاس
پشت برد تغذیه.jpg

ضمنا فردا تا غروب فرصت کافی ندارم ولی فرداشب حتما پاسخ میدم

آخرین ویرایش:
بالا