آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل در اسپیلت

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sativash

کاربر
2012-08-23
3
0
با سلام و خسته نباشید

ما یه مشکل پیچیده توی آبادان داریم.یه کولر هیتاچی دو تیکه موتور کوچک داریم .چند تا ایراد داره
1..خود کولر از سمت لوله اش که صدای (تیسسس)گاز میده که غیر عادیه و تا حالا همچین چیزی ندیدیم و نشنیدیم
2.شب ها قطع و وصل زیاد داره.تقریبا هر 5 دقیقه یبار میفته روی فن در صورتی هوای بیرون گرمه.هر چند که ظهر ها موتور کار میکنه ولی باد سرد نمیده
3.قبلا ها هم روی دمای 22 میذاشتیم خنک میکرد ولی حالا روی 16 که میذاریم باز روی فن میفته

در ضمن میخواستم بگم وضعیت موتورش هم به این شکل هست که 2 متر پایین تر از کولر در باغ واقع شده(روی چهار پایه) و لوله اش هم یکم اضاف اومده حلقه اش کردن و گره اش زدن.میخواستم بدونم اینها تاثیر دارن یا خیر؟!!
مرسی

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام و خسته نباشید

ما یه مشکل پیچیده توی آبادان داریم.یه کولر هیتاچی دو تیکه موتور کوچک داریم .چند تا ایراد داره
1..خود کولر از سمت لوله اش که صدای (تیسسس)گاز میده که غیر عادیه و تا حالا همچین چیزی ندیدیم و نشنیدیم
2.شب ها قطع و وصل زیاد داره.تقریبا هر 5 دقیقه یبار میفته روی فن در صورتی هوای بیرون گرمه.هر چند که ظهر ها موتور کار میکنه ولی باد سرد نمیده
3.قبلا ها هم روی دمای 22 میذاشتیم خنک میکرد ولی حالا روی 16 که میذاریم باز روی فن میفته

در ضمن میخواستم بگم وضعیت موتورش هم به این شکل هست که 2 متر پایین تر از کولر در باغ واقع شده(روی چهار پایه) و لوله اش هم یکم اضاف اومده حلقه اش کردن و گره اش زدن.میخواستم بدونم اینها تاثیر دارن یا خیر؟!!
مرسی

صدای تیسس غیر عادی نیست و صدای پاشش گاز هستش

وقتی کمپرسور روشن هستش آمپر دستگاه رو چک کنید ، اگه آمپرش درسته فشار گاز رو روی لوله برگشت چک کنید

برای رفع قطع و وصل شدن سیستم پیشنهاد میشه خازن کمپرسور را عوض کنید

اگر کندانسر و اواپراتور کثیف باشه ، دستگاه سرمای مطلوب را نمیدهد.

اینها ایرادات مکانیکی هستش و احتمال خرابی برد هم وجود داره

باید چک کنید که در زمان خاموش و روشن شدن سیستم آمپر دستگاه بالا نباشد.

sativash

کاربر
2012-08-23
3
0
صدای تیسس غیر عادی نیست و صدای پاشش گاز هستش

وقتی کمپرسور روشن هستش آمپر دستگاه رو چک کنید ، اگه آمپرش درسته فشار گاز رو روی لوله برگشت چک کنید

برای رفع قطع و وصل شدن سیستم پیشنهاد میشه خازن کمپرسور را عوض کنید

اگر کندانسر و اواپراتور کثیف باشه ، دستگاه سرمای مطلوب را نمیدهد.

اینها ایرادات مکانیکی هستش و احتمال خرابی برد هم وجود داره

باید چک کنید که در زمان خاموش و روشن شدن سیستم آمپر دستگاه بالا نباشد.

ممنون از راهنماییتون.فقط میخواستم بگم اون صدای گازی که می اومد کولر رو تازه خریده بودیم و خوب سرد میکرد.اما ما فکر کردیم این صدا غیرعادیه چون یکم صداش زیاد بود بعد با نمایندگی در میون گذاشتیم بردنش گارانتی صداش رو یکم کم کردند

ولی سرماش کم شد.(تمام مشکلات از همینجا شروع شد)حالا میخوام بدونم یعنی ما خرابکاری کردیم بردیمش گارانتی؟!!! میشه جبرانش کرد؟!! مشکل از کجاست؟

ممنون

آخرین ویرایش:

alirezadd

کاربر
2012-02-13
3
5
سلام دوستان.ما یک اسپیلت ال جی داریم بعد از یه مدت که کار می کنه باد گرم میزنه.چراغ کمپرسورش هم روشنه اما باد خنک نمی زنه.بعد مثلا 40 دقیقه اینطورا دوباره باد خنک میزنه اما طولی نمیکشه که به همون حالت برمیگرده
ترموستاتش مشکلی نداره چون چراغ کمپرسور روشنه
به نظر شما مشکل از کجاست؟
یه چیز دیگه هم اینکه کمپرسورش جدیدا خیلی صدای لرزش میده و بعضی وقتا هم فیوز رو می پرونه یا موقع استارت باعث میشه محافظ کولر برق رو قطع کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید.

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
ممنون از راهنماییتون.فقط میخواستم بگم اون صدای گازی که می اومد کولر رو تازه خریده بودیم و خوب سرد میکرد.اما ما فکر کردیم این صدا غیرعادیه چون یکم صداش زیاد بود بعد با نمایندگی در میون گذاشتیم بردنش گارانتی صداش رو یکم کم کردند

ولی سرماش کم شد.(تمام مشکلات از همینجا شروع شد)حالا میخوام بدونم یعنی ما خرابکاری کردیم بردیمش گارانتی؟!!! میشه جبرانش کرد؟!! مشکل از کجاست؟

ممنون

احتمالا گاز دستگاه رو کم کرده

بازم از اون کسی که دستکاری کرده بپرس

ja3m

کاربر
2012-11-05
6
2
دوستان سلام من میخوام تازه برم سرویس و تعمیر اسپلیت رو یاد بگیرم و کار کنم خواستم ببینم درامدش چطوره میشه یه لقمه نون ازش خورد در ضمن من تهرانم ممنون میشم کمکم کنید:distrust:

garage9857

کاربر
2012-11-16
1
0
با عرض سلام به دوستان
یه کولر گازی 12000 ال جی دارم.مالک مغازه میگه که کولر رو 5 سال پیش نصب کرده و 3 ماه کار کرده و بعدش دیگه مغازه رو بسته بوده .من امثال تازه اومدم تو این مغازه.من بدون اینکه سرویسش کنم روشنش کردم.اوایل تابستون کولر خوب بود و خوب خنک می کرد.تا اینکه یه بار خازن فنش سوخت و یه بار خازن کمپرسورش .وقتی که خازن کمپرسورش سوخت تعمیرکاری که می خواست خازنشو عوض کنه سره شاگردش داد می زد که تو که می بینی خرابه چرا کولرو روشن گذاشتی.من که اون موقع نمی فهمیدم داره چی میگه.
بعدش دیگه کولر یه مدتی (مثلا 1 ساعت)خوب کار می کرد بعد اورلود میشد.یه 1 ساعت که کولرو خاموشش می کردم تا کمپرسورش خنک میشد دوباره کار می کرد باز یه مدت که کار می کرد بعد باز باد معمولی میزد(فکر کنم کمپرسور خاموش میشه یعنی اورلود میشد)
با یه تعمیر کار جدید(اقای مولایی)صحبت کردم گفت فکر کنم کمپرسور نیم سوز شده برو قسمت بیرونیه کولر رو بشور و یه سایه بون واسه کولرت بزار شاید بهتر بشه ولی باید باهاش بسازی تا کمرسورت کاملا بسوزه بعد عوضش کن
منم واسه تیکه بیرونیه کولر سایه بون گذاشتم و شستمش.راست می گفت بهتر شد یعنی مدت زمان بیشتری خوب کار می کرد ولی بازم اورلود میشد
تابستونو با این وضعیت ساختم باهاش
حالا که زمستونه و می خوام مغازه رو باهاش گرم کنم
یه 10 دقیقه خوب گرم میکنه بعدش می ره رو حالت ریفراست مد(یخ زدایی یعنی پنکه تیکه داخلی دیگه نمی چرخه ضمنا به کنتور برقم که نگاه می کنم برقی مصرف نمی کنه یعنی فکر می کنم کمپرسور خاموش میشه)یه 3 دقیقه اینجوری می مونه بعدش باز یه 10 دقیقه خوب گرم میکنه بعدش یازمی ره رو دیفراست مد.
ضمنا اگه دماشو هر چی بالاتر بزارم دیرتر میره رو دیفراست مد
یعنی اگه رو 24 درچه تنظیمشکنم 10 دقیقه یه بار می ره رو دیفراست مد
ولی اگه رو 28 بزارم اصلا نمی ره رو دیفراست مد((البته فکر کنم این با دمای بیرون ربط داره یعنی اگه بیرون بیشتر از این سرد باشه رو 28 هم که بزارمش شاید بازم بره رو ریفراست مد))
ضمنا مگر نه اینگه اگر واقعا کولر نیاز به دیفراست داشته باشه بعد از دیفراست باید از تیکه بیرونیه کولر اب بیاد بیرون؟؟ ولی ماله من نمی یاد
تو اینترنت که گشتم و از نوشته های دوستان راهنمایی گرفنم به نظرم رسید که باید اورلود کمپرسور خراب باشه و میشه تعویضش کرد بدون اینکه کمپرسور رو عوض کرد
ولی تعمیر کارم میگه باید کمپرسور رو عوض کرد
ضمنا این روهم بگم که تیکه بیرونیه کولر بعد از ظهر تابسونا تو افتاب مستقیم و زمستونا چه صبح چه بعد اظهر تو سایه هست
و مشکلی که تو تابستون با کولر داشتم فقط تو بعداظهر ها که کولر تو افتاب بود خودشو نشون می داد
و مشکلی که تو زمستون با کولر دارم چه صبح چه بعداظهر خوشو نشون میده
ببخشد اگه سرتونو درد اوردم
ممنون میشم راهنماییم کنین

3320119

کاربر vip
کاربر
2007-04-22
185
480
سلاک من 1 اسبیلت 30000 جنرال دارم سال قبل خریدمش و امسال میزنم روی بخاریش بعداز یک دقیقه فن کندانسور بیرونی خاموش میشه و بعداز چند دقیقه کندانسور یخ میزنه وگرمای ان کم شده یا ایتکه بیغام E8 میده . سنسور کندانسور بیرونی روهم عوض کردم نشد .سیم برق فن رو باموتور یکی کردم بعدا 5 دقیقه موتور خاموش میشه وبنل کارمیکنه وبیغام E8 میده لطفا راهنمایی کنید .مر30

roovigital

کاربر
2012-01-07
6
3
با سلام
دوستان لطف کنید بنده رو راهنمایی کنید
مایه کولر گازی اجنرال رو به تازگی نصب کردیم ، یونیت خارجی بروی دیوار تراس نصب شده به این شکل که نیمی از یونیت خارجی بر روی دیوار تراس هست و نیمی دیگر با پایه مهر شده و پیچ و مهره شده ...
الان مشکل اینه که وقتی کولر روشن میشه صدای زیادی تولید میکنه و لرزش زیادی داره به نحوی که وقتی یکمی به کولر از بالا یا بقل فشار میاریم صدا کمتر میشه اگر امکان داره بنده رو راهنمایی کنید چگونه مشکل را حل کنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا