آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: مشکل در آمپلی فایر JBL مدل GTO 75.4

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,700
10,216
گنبد کاووس
درود

محاله Q11 سالم باشه مگر اینکه ولتاژ ها را درست گزارش نکرده باشی
اشکالی نداره با ترانزیستور مشابه بخش دیگر جابجا کن.

اگر جابجا کردی و ولتاژ فقط با آزاد کردن مقاومت بالا بره دراینصورت سوخته بوده
درغیراینصورت صد درصد خطایی در اعلام ولتاژها داشتی

سپاس
درود
ترانزیستور رو با مشابه تعویض کردم ولتاژ بالا نرفت
ولی بصورت اتفاقی متوجه شدم زمانیکه
پایه R14 آزاده
ترانس رو (منبع ورودی) خاموش و روشن میکنم یه لحظه کوچک ال ای دی آبی چشمک میزنه و همزمان خازنها شارژ میشن
بابت همین به ضعیف بودن ترانس شک کردم این بار دستگاه رو به پاور کامپیوتر متصل کردم . زمانیکه
یک پایه R14
آزاده ال ایدی آبی کاملا طبیعی روشن میشه و خازنها هم 34 ولت شارژ میشن

البته ترانزیستور سالمه ، با دو ترانزیستور مشابه هم جابجا کردم ولی فقط زمانیکه پایه R14 آزاده خازنها شارژ میشن

مقاومت
R191 همچنان داغ میشه ولی R291 خیر (تو نقشه هر دو مقاومت 150 اهمی 2 وات هستن ولی ظاهرا تعمیرکار قبلی R191 رو تعویض کرده و 100 اهمی گذاشته 100 اهمی رو ورداشتم و 150 اهمی رومدار گذاشتم ولی داغ شدن همچنان پابرجاست)

آخرین ویرایش:

~modern~

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-08-18
537
1,125
سمنان
با سلام مجدد
این آخرین پسته که بنده اینجا میذارم امیدوارم به دردتون بخوره چون اون آمپلی فایر مرغوبیه و این روند پیش بره دیگه قابل استفاده نیست،
پین ۳ای سی ۴۹۴ رو به گراند شورتکات کنید
ترانس هرگز ضعیف نیست
دست از تست ترانزیستورهای اینورتر بردارید
اینورتر داره درست کار میکنه که لحظه اول وصل میشه و به محض تشخیص اتصال کوتاه در مدار سوییچ میکنه
با شورت کردن پین ۳ به گراند پروتکتور غیرفعال میشه ومیتونید عیب یابی رو تو قسمت امپلی فایر(نه اینورتر) انجام بدید
از آقای غزالی هم تشکر میکنم که بااین پشتکار به این دوستمون کمک میکنن

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,700
10,216
گنبد کاووس
با سلام مجدد
این آخرین پسته که بنده اینجا میذارم امیدوارم به دردتون بخوره چون اون آمپلی فایر مرغوبیه و این روند پیش بره دیگه قابل استفاده نیست،
پین ۳ای سی ۴۹۴ رو به گراند شورتکات کنید
ترانس هرگز ضعیف نیست
دست از تست ترانزیستورهای اینورتر بردارید
اینورتر داره درست کار میکنه که لحظه اول وصل میشه و به محض تشخیص اتصال کوتاه در مدار سوییچ میکنه
با شورت کردن پین ۳ به گراند پروتکتور غیرفعال میشه ومیتونید عیب یابی رو تو قسمت امپلی فایر(نه اینورتر) انجام بدید
از آقای غزالی هم تشکر میکنم که بااین پشتکار به این دوستمون کمک میکنن

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
ضمن تشکر از شما دوست گرامی modern و جناب کمالی عزیز که پیگیر کار هستید

دوست عزیز تشکر مجدد از شما... ما قسمت آمپلی فایر رو از اینورتر جدا کردیم . یعنی ولتاژی به بخش آمپلی نفوذ نمیکنه . فعلا مشکل ما تو همین بخش تغذیه آمپلی هست که ابتدا باید راه اندازی شه

همونطور که تو پست قبل عرض کردم در دو شرایط برابر ،( زمانی که یک پایه R14 آزاده ) ترانس رو که متصل میکنم ال ایدی قرمز یک لحظه روشن و مجدد خاموش میشه خازنها هم شارژ نمیشن در این هنگام اگه کلید ترانس رو چند بارقطع و وصل کنم ال ای دی آبی هم یک لحظه روشن میشه و خازنها رو شارژ میکنه

حالا تو همون شرایط ( زمانی که یک پایه R14 آزاده ) پاورکامپیوتر رو که به آمپلی متصل میکنم دستگاه بسیار طبیعی راه اندازی میشه یعنی ال ای دی قرمز حدود 2 ثانیه روشن میشه و بعد ال ای دی آبی روشن میشه و روشن هم می مونه خازنها هم حدود 34 و نیم ولت شارژ میشن

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
درود
ترانزیستور رو با مشابه تعویض کردم ولتاژ بالا نرفت
ولی بصورت اتفاقی متوجه شدم زمانیکه
پایه R14 آزاده
ترانس رو (منبع ورودی) خاموش و روشن میکنم یه لحظه کوچک ال ای دی آبی چشمک میزنه و همزمان خازنها شارژ میشن
بابت همین به ضعیف بودن ترانس شک کردم این بار دستگاه رو به پاور کامپیوتر متصل کردم . زمانیکه
یک پایه R14
آزاده ال ایدی آبی کاملا طبیعی روشن میشه و خازنها هم 34 ولت شارژ میشن

البته ترانزیستور سالمه ، با دو ترانزیستور مشابه هم جابجا کردم ولی فقط زمانیکه پایه R14 آزاده خازنها شارژ میشن

مقاومت
R191 همچنان داغ میشه ولی R291 خیر (تو نقشه هر دو مقاومت 150 اهمی 2 وات هستن ولی ظاهرا تعمیرکار قبلی R191 رو تعویض کرده و 100 اهمی گذاشته 100 اهمی رو ورداشتم و 150 اهمی رومدار گذاشتم ولی داغ شدن همچنان پابرجاست)

درود

عزیزم تنها نتیجه قطعی که بدست آمد اینه که نمیتونی گزارش صحیح ارسال کنی که البته تا حدودی حق داری چون دستگاه ساده ای نیست ولی خودت هم نقش زیادی در خطاها داری و پس از گزارش ناصحیح همواره بصورت اتفاقی موضوع جدید و متناقضی می بینی ولی برای اینکه هر بار بصورت اتفاقی حقیقت را ببینی وقت و انرژی قابل توجهی تلف میشه.

برخلاف گزارش قبلی اساسا Q11 کوچکترین تاثیری در آزمایش نداشته ولی ازآنجاکه همزمان با آزاد کردن امیتر آن کار دیگری انجام دادی که موجب روشن شدن تغذیه شده لذا فورا گزارش کردی که پس از آزاد کردن R14 اگر امیتر 11 را هم آزاد کنی روشن میشه

که با توجه به امور محال و سلامت ترانزیستور و غیره بالاخره مشخص شد گزارشت اشتباه و Q11 بی اثر بوده و الکی گفته بودی موثره
و ضمنا با این گزارش مشخص شد گزارش قبلی هم در مورد q21 اشتباه بوده و درواقع شورت کردن q21 موجب روشن شدن تغذیه میشه ولی پس از گزارشات متناقض بالاخره گفته بودی موثر نیست

بنابرین عزیزم اطلاعات شما برای انجام آزمایش و تنظیم گزارش درخصوص ایندستگاه خیلی ضعیفه و فقط وقت بیهوده ای صرف میشه و زور الکی میزنی و گیجم میکنی و لذا به اندازه کافی جهت اثبات این حقیقت وقت تلف کردیم

اما کلکتور q351 , q151 را آزاد کن اگه تغذیه روشن شد دراینصورت سر جای خود لحیم کن و کلکتور tip35 , tip36 را یکی یکی آزاد کن ولی دوباره نصب نکن تا تغذیه پروتکت نکنه و روشن بشه یعنی نهایتا درصورت نیاز کلیه کلکتورها آزاد بشه

اگر عیب با توصیه فوق رفع نشد دیگه با نحوه گزارش شما نمیشه خصوصا که شما از کارهای قبلی هم عبرت نگرفتی و الکی تمام قطعات را برای تست شانسی خارج کردی که احتمال وجود عیب های عجیب و غریب خیلی زیاد شده.

مثلا اگه یادت باشه کوپلر تغذیه ای را وارونه نصب کرده بودی که برای کشف این عیب ذلیل شدیم چون کشف عیوب دستی 100 برابر سخت تر از عیوب عادی و اولیه دستگاه است و بدون تردید چنین عیب هایی در ایندستگاه هم اضافه کردی

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,700
10,216
گنبد کاووس
برخلاف گزارش قبلی اساسا Q11 کوچکترین تاثیری در آزمایش نداشته ولی ازآنجاکه همزمان با آزاد کردن امیتر آن کار دیگری انجام دادی که موجب روشن شدن تغذیه شده لذا فورا گزارش کردی که پس از آزاد کردن R14 اگر امیتر 11 را هم آزاد کنی روشن میشه

درود
استاد من پس از احتمال تحریم.... مو به مو آزمایشاتم رو با دقت دارم گزارش میکنم
Q11 هم دقیقا به همون صورته که عرض کردم فقط با تغییر منبع تغذیه ورودی ( ترانس و پاور کامپیوتر )نتیجه فرق میکرد الان هم اگه
پایه R14 به تنهایی آزاد باشه با پاور به راحتی روشن میشه ولی با ترانس به همون صورته که عرض کردم.
تو این یه قلم من بی تقصیرم

کلکتور q351 , q151 را آزاد کن اگه تغذیه روشن شد دراینصورت سر جای خود لحیم کن و کلکتور tip35 , tip36 را یکی یکی آزاد کن ولی دوباره نصب نکن تا تغذیه پروتکت نکنه و روشن بشه یعنی نهایتا درصورت نیاز کلیه کلکتورها آزاد بشه
تو چه شرایطی این کار رو بکنم ؟
ممبعد با کدوم تغذیه دستگاه رو تست کنم؟ پاور یا همون ترانس؟
آیا R14 رو آزاد بزارم؟
آیا هنگام آزاد کردن کلکتور q351 , q151 نیاز هست که VCC1 , VCC2 , VEE1 , VEE2 رو هم متصل کنم؟

اگه R14 متصل باشه با آزاد کرن کلکتور q351 , q151 فقط ال ایدی قرمز روشن میشه (تست با پاور کامپوتر)
ولی اگه R14 آزاد باشه ال ایدی آبی روشن میشه
ممنون

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
درود
استاد من پس از احتمال تحریم.... مو به مو آزمایشاتم رو با دقت دارم گزارش میکنم
Q11 هم دقیقا به همون صورته که عرض کردم فقط با تغییر منبع تغذیه ورودی ( ترانس و پاور کامپیوتر )نتیجه فرق میکرد الان هم اگه
پایه R14 به تنهایی آزاد باشه با پاور به راحتی روشن میشه ولی با ترانس به همون صورته که عرض کردم.
تو این یه قلم من بی تقصیرم

تو چه شرایطی این کار رو بکنم ؟
ممبعد با کدوم تغذیه دستگاه رو تست کنم؟ پاور یا همون ترانس؟
آیا R14 رو آزاد بزارم؟
آیا هنگام آزاد کردن کلکتور q351 , q151 نیاز هست که VCC1 , VCC2 , VEE1 , VEE2 رو هم متصل کنم؟

اگه R14 متصل باشه با آزاد کرن کلکتور q351 , q151 فقط ال ایدی قرمز روشن میشه (تست با پاور کامپوتر)
ولی اگه R14 آزاد باشه ال ایدی آبی روشن میشه
ممنون

درود
چه ولتمتر خراب باشه چه ترانس اشکال داشته باشه چه از گراند ناصحیح استفاده بشه و یا به هر دلیل دیگری گزارش ناصحیح ارسال بشه نتیجه ای بدست نمیاد

ولی قبلا گفتی q11 کوچکترین اثری نداشته و الان در گزارشت تاکید میکنی که تاثیر مهمی داره و پس از r14 با آزاد کردن امیترش ولتاژ بالا میره
که یقینا همزمان با آزاد کردن امیتر عامل تصادفی دیگری موجب بالا رفتن ولتاژ شده که به امیتر نسبت دادی و فورا گزارش کردی باوجودیکه شدیدا خواهش کردم از صحت ادعا کاملا مطمئن شو و سپس گزارش کن

لذا صرفنظر از عملکرد شما برای چندمین بار عرض میکنم تجربه و اطلاعات شما برای انجام آزمایشات لازم روی ایندستگاه کافی نیست خصوصا که یک یا چند تعمیرکار موفق به تعمیرش نشدند و قطعا عیوبی اضافه شده و اسف بارتر اینکه از تجربیات گذشته عبرت نگرفتی و عمده قطعات را برای تست خارج کردی که قطعا عیوب عجیبی هم خودت اضافه کردی و ام المصیبت شده

البته درست میشه ولی باور کن خارج از توانایی شما و حتی خارج از توانایی برخی از تعمیرکاران شده و تعمیرکار خاص و مجرب نیاز داره
ولی لااقل این تجربه را آویزه گوش کن که تعجیل و خارج کردن شانسی قطعات بسیار بسیار بسیار مضره

اگه گزارش اخیرت صحیح باشه تغذیه دستگاه اشکال داره و ابتدا باید تغذیه درست بشه و لذا نیازی به بقیه آزمایشاتی که عرض کردم نیست
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
درود

با توجه به اینکه در پیام خصوصی نتیجه جدید و معگوسی از آزمایشات اعلام کردی و اگه گزارش اخیرت مطابق معمول نباشه و اینبار اشتباه نکرده باشی دراینصورت تغذیه سالمه و جهت اطمینان کامل اگه R35 را آزاد کنی و ولتاژ نرمال بشه دراینصورت تغذیه هیچ اشکالی نداره

و دراینصورت پیش بینی جناب modern که تغذیه سالمه درست دراومده و قطعا تجربه قابل توجهی داره و سریعتر عیب را پیدا میکنه و لذا بهتره از راهنمایی ایشون استفاده کنی.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,700
10,216
گنبد کاووس
درود

با توجه به اینکه در پیام خصوصی نتیجه جدید و معگوسی از آزمایشات اعلام کردی و اگه گزارش اخیرت مطابق معمول نباشه و اینبار اشتباه نکرده باشی دراینصورت تغذیه سالمه و جهت اطمینان کامل اگه R35 را آزاد کنی و ولتاژ نرمال بشه دراینصورت تغذیه هیچ اشکالی نداره

و دراینصورت پیش بینی جناب modern که تغذیه سالمه درست دراومده و قطعا تجربه قابل توجهی داره و سریعتر عیب را پیدا میکنه و لذا بهتره از راهنمایی ایشون استفاده کنی.

سپاس
درود
R35 رو هم تست کردم.
زمانی که R35 متصل باشه دستگاه درجا پروتکت میکنه
ولی با آزاد کردن یک پایه R35 ولتاژ کاملا نرمال میشه .

ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
درود
R35 رو هم تست کردم.
زمانی که R35 متصل باشه دستگاه درجا پروتکت میکنه
ولی با آزاد کردن یک پایه R35 ولتاژ کاملا نرمال میشه .

ممنون

درود
R35 را سر جای خودش نصب کن و
کلکتور Q151 , Q251 , Q351 , Q451 را یکی یکی آزاد کن ببین با آزاد کردن کدوم کلکتور ( یا کلکتورها ) دیگه پروتکت نمیکنه و ولتاژ تولید میشه.

گزارش اشتباه یادت نره

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,700
10,216
گنبد کاووس
درود
R35 را سر جای خودش نصب کن و
کلکتور Q151 , Q251 , Q351 , Q451 را یکی یکی آزاد کن ببین با آزاد کردن کدوم کلکتور ( یا کلکتورها ) دیگه پروتکت نمیکنه و ولتاژ تولید میشه.

گزارش اشتباه یادت نره

سپاس
تشکر فراوان
با آزاد کردن کلکتور Q251 پروتکت رفع میشه ولتاژ روی هر دو خازن بزرگ 31و نیم ولته
آزاد کردن مابقی کلکتورها تاثیری نداشت

بالا