آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در آمپلی فایر JBL مدل GTO 75.4

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
سلام،تبریک میگم موفق شدید مشکل و پیدا کنید
به جناب غزال هم تبریک میگم بابت حوصله فوق العاده و بیان شیواشون
یه سوال،جناب غزال کدوم شهر تشریف دارید؟ آدرسی یا شماره تلفن اگر قرار بدید خوشوقت میشم از آشنایی بیشتر

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

درود

استاد گرامی متاسفانه اعلام تلفن در تاپیک خلاف مقرراته ولی در پیام خصوصی در خدمتم .

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
درود

دو زینر و قطعات مربوطه را جابجا کن ببین تا حرارت جابجا بشه یعنی R191 داغ بشه و مشخص بشه مربوط به قطعه نامناسبه یا دلیل دیگری داره که بررسی کنم

سپاس
درود
اصلا هر دو زینر رو از مدار خارج کردم و ولتاژشون رو گرفتم باز هم 10 ولته .
بالای زینر دو تا خازن هست 16ولت 220 میکرو C191 " C291 روی پایه های هر دو خازن هم ولتاژ 10 ولت برقراره

ضمنا با جداکردن زینرها از مدار هیچ تغییری تو عملکرد مدار بوجود نمیاد (پروتکت نمیکنه) انگار
D291 و D191 هیچ کاری انجام نمیدن! آیا این طبیعیه؟

جهت یادآوری عرض میکنم . دیشب در حین تست بصورت اتفاقی ولتاژژ دو سر دیودها 15 ولت شد ولی بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه مجدد 10 ولت شد (زمانی که ولتاژ 15 ولت شد مقاومت هم دیگه داغ نمیکرد)

ممنون

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود
اصلا هر دو زینر رو از مدار خارج کردم و ولتاژشون رو گرفتم باز هم 10 ولته .
بالای زینر دو تا خازن هست 16ولت 220 میکرو C191 " C291 روی پایه های هر دو خازن هم ولتاژ 10 ولت برقراره

ضمنا با جداکردن زینرها از مدار هیچ تغییری تو عملکرد مدار بوجود نمیاد (پروتکت نمیکنه) انگار
D291 و D191 هیچ کاری انجام نمیدن! آیا این طبیعیه؟

جهت یادآوری عرض میکنم . دیشب در حین تست بصورت اتفاقی ولتاژژ دو سر دیودها 15 ولت شد ولی بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه مجدد 10 ولت شد (زمانی که ولتاژ 15 ولت شد مقاومت هم دیگه داغ نمیکرد)

ممنون

درود

عزیزم بازم شروع کردی و نسخه خودتو اجرا میکنی

با آزاد کردن زینرها بدترین کار ممکن را انجام دادی و شانس آوردی که جریان مدار موجب کاهش ولتاژ میشه و لذا ولتاژ بالا نرفته وگرنه خسارت کلانی وارد میشد

اگه زینر صرفا وظیفه حفاظتی داشته باشه ولتاژ زینر برابر با مشخصه زینر نمیشه یعنی اگه زینر 100 ولتی جایگزین کنی دو سر زینر 100 ولت نمیشه

هیچوقت نباید زینر را آزاد و دستگاه را به تغذیه متصل کرد

هر کاری انجام دادی جز توصیه من
در پست قبلی کجا گفتم ولتاژ زینر و خازن ها را اعلام کن ؟ !
کجا گفتم زینر را خارج کن و به تغذیه متصل کن ؟ !

باید کاری که خواستم انجام بدی تا دستگاه را داغون نکنی.

پاسخ سوال قبلی منو بده

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
درود

عزیزم بازم شروع کردی و نسخه خودتو اجرا میکنی

با آزاد کردن زینرها بدترین کار ممکن را انجام داد و شانس آوردی که جریان مدار موجب کاهش ولتاژ میشه و لذا ولتاژ بالا نرفته وگرنه خسارت کلانی وارد میشد

اگه زینر صرفا وظیفه حفاظتی داشته باشه ولتاژ زینر برابر با مشخصه زینر نمیشه یعنی اگه زینر 100 ولتی جایگزین کنی دو سر زینر 100 ولت نمیشه

هیچوقت نباید زینر را آزاد و دستگاه را به تغذیه متصل کرد

هر کاری انجام دادی جز توصیه من
در پست قبلی کجا گفتم ولتاژ زینر و خازن ها را اعلام کن ؟ !
کجا گفتم زینر را خارج کن و به تغذیه متصل کن ؟ !

باید کاری که خواستم انجام بدی تا دستگاه را داغون نکنی.

پاسخ سوال قبلی منو بده

سپاس
درود
جای زینرها رو تعویض کردم همچنین مقاومتها رو

ولتاژ روی دو سر زینرها فرقی نمیکنه ، حدود 10 و نیم ولت

قبلا
R291
داغ میشد و
R191 خیلی معمولی گرم میشد با جابجا کردن مقاومتها الان هر دو داغ میشن (از 3 ثانیه بیشتر نمیشه انگشت روش بزاری)
R291 کمی حرارتش بیشتره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود
جای زینرها رو تعویض کردم همچنین مقاومتها رو

ولتاژ روی دو سر زینرها فرقی نمیکنه ، حدود 10 و نیم ولت

قبلا
R291
داغ میشد و
R191 خیلی معمولی گرم میشد با جابجا کردن مقاومتها الان هر دو داغ میشن (از 3 ثانیه بیشتر نمیشه انگشت روش بزاری)
R291 کمی حرارتش بیشتره

درود

با توجه به گزارشات متناقض و گزارش اخیر که صحت آن محاله لذا همیشه به R291 توجه داشتی و دقت نمیکردی که حرارت R191 هم به همون اندازه است و الان که تعویض کردی ناگزیر به دقت در حرارت R191 شدی لذا قطعا اشتباه میکنی و این حرارت ایرادی نداره

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
درود

با توجه به گزارشات متناقض و گزارش اخیر که صحت آن محاله لذا همیشه به R291 توجه داشتی و دقت نمیکردی که حرارت R191 هم به همون اندازه است و الان که تعویض کردی ناگزیر به دقت در حرارت R191 شدی لذا قطعا اشتباه میکنی و این حرارت ایرادی نداره

سپاس

خوب ، پس اگه اون حرارت طبیعیه که دیگه هیچ ، خیالم راحت شد
انشاا... فردا رو ماشین نصب میکنم (ابتدا با همون لامپ سری که فرمودید) و اعلام نتیجه میکنم

تشکر فراوان

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
درود

آمپلی رو نصب کردم ، بسیار عالی کار میکنه حدود 3 ساعت هم زیر بار ،ولوم دادم هیچ مشکلی بوجود نیومد .

تشکر فراوان از ( استاد غزال ) جناب کمالی عزیز که دستگاه مرده رو زنده کردن

من باور دارم همیشه باید کسانى که؛
صمیمانه دوستشان دارم را با کلمات و عبارات زیبا و دوستانه ترک گویم؛
زیرا ممکن است آخرین ‌بارى باشد که آن‌ها را مى‌بینم؛

40.jpg

پایدار باشید....

آخرین ویرایش:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام خدمت استاد غزال عزیز.
من هم به نوبه خودم از صبر و حوصله شما و راهنماییهای گرانبهایتان بینهایت متشکرم. درسته که بنده و امثال بنده در مباحثه شما شرکت نکردیم( به دلیل خالی بودن دستمان از تجربه ) ولی از مطالعه پستها و راهنماییهایتان بهره های فراوان میبریم. خدا به شما صبر بیشتر و البته سلامتی و طول عمر با عزت بدهد.
:thanx:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
با سلام خدمت استاد غزال عزیز.
من هم به نوبه خودم از صبر و حوصله شما و راهنماییهای گرانبهایتان بینهایت متشکرم. درسته که بنده و امثال بنده در مباحثه شما شرکت نکردیم( به دلیل خالی بودن دستمان از تجربه ) ولی از مطالعه پستها و راهنماییهایتان بهره های فراوان میبریم. خدا به شما صبر بیشتر و البته سلامتی و طول عمر با عزت بدهد.
:thanx:

درود

آمپلی رو نصب کردم ، بسیار عالی کار میکنه حدود 3 ساعت هم زیر بار ،ولوم دادم هیچ مشکلی بوجود نیومد .

تشکر فراوان از ( استاد غزال ) جناب کمالی عزیز که دستگاه مرده رو زنده کردن

من باور دارم همیشه باید کسانى که؛
صمیمانه دوستشان دارم را با کلمات و عبارات زیبا و دوستانه ترک گویم؛
زیرا ممکن است آخرین ‌بارى باشد که آن‌ها را مى‌بینم؛

40.jpg

پایدار باشید....

درود

شرمنده میکنید
توقیر و تقدیر متقابل و با امید به توفیق روز افزون عالیجنابان عزیز و ارجمند

بالا