آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در آمپلی فایر JBL مدل GTO 75.4

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
درود

19.jpg

8.jpg

9.jpg

5.png

درود
استاد گرامی این همون آمپلی ماشینه که قبلا با کمک شما درستش کردیم تا الان بدون مشکل کار میکنه
اخیرا ولومهای قسمت پری دچار مشکل شدن با کوچکترین دست انداز صدا ضعیف و قوی میشد و نویز شدید میافتاد به جونش همچنین خش خش شدید میکرد
هر 5 تا ولوم خراب شدن طوری که با کوچکترین تکان و حرکت دادنشون عکس العمل شدید نشون میدن (خیلی ضعیف یا خیلی قوی میشن )

شستشو و تمیز کردن ولومها هم هیچ تاثیری روشون نمیزاره یکی از ولومها رو از مدار درآوردم و بازش کردم متاسفانه کربن داخلی کلا پوکیده . مابقی ولومها هم به همین صورت...

دو تا از ولومها که که در تصویر با کادر قرمز مشخص کردم دوبل هستن ( 6پایه بالا و 6 پایه هم پایین )
وسه ولوم دیگه داخل کادر زرد، 6 پایه هستن
متاسفانه نمونه این ولومها هم تو بازار موجود نیست

حالا بابت این ولومهای معیوب باید چیکار کنم؟
آیا میتونم ولوم دیگه ای رو واسش جور کنم؟
آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود
استاد گرامی این همون آمپلی ماشینه که قبلا با کمک شما درستش کردیم تا الان بدون مشکل کار میکنه
اخیرا ولومهای قسمت پری دچار مشکل شدن با کوچکترین دست انداز صدا ضعیف و قوی میشد و نویز شدید میافتاد به جونش همچنین خش خش شدید میکرد
هر 5 تا ولوم خراب شدن طوری که با کوچکترین تکان و حرکت دادنشون عکس العمل شدید نشون میدن (خیلی ضعیف یا خیلی قوی میشن )

شستشو و تمیز کردن ولومها هم هیچ تاثیری روشون نمیزاره یکی از ولومها رو از مدار درآوردم و بازش کردم متاسفانه کربن داخلی کلا پوکیده . مابقی ولومها هم به همین صورت...

دو تا از ولومها که که در تصویر با کادر قرمز مشخص کردم دوبل هستن ( 6پایه بالا و 6 پایه هم پایین )
وسه ولوم دیگه داخل کادر زرد، 6 پایه هستن
متاسفانه نمونه این ولومها هم تو بازار موجود نیست

حالا بابت این ولومهای معیوب باید چیکار کنم؟
آیا میتونم ولوم دیگه ای رو واسش جور کنم؟
درود

پست شما رو ندیده بودم
جایگزینی ولوم ساده است
اگه مشابه آن در بازار نیست اشکالی نداره کافیه ابتدا و انتها و پایه وسط را مشخص کنی و پایه ها را بگونه ای جابجا کنی که مانند ولوم اصلی بشه

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
سلام و درود
دو تا از ولومها دوبل هستن(12پایه دارن ) و 3 تای دیگه 6 پایه. یعنی همه رو میتونم تبدیل به ولوم 3 پایه کنم؟
بعد از اینکه ابتدا و انتها و پایه وسط مشخص شد مابقی پایه ها چی میشه ؟
از نظر شما چه ولومی جایگزین کنم بهتره
ممنون از راهنمایی.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
سلام و درود
دو تا از ولومها دوبل هستن(12پایه دارن ) و 3 تای دیگه 6 پایه. یعنی همه رو میتونم تبدیل به ولوم 3 پایه کنم؟
بعد از اینکه ابتدا و انتها و پایه وسط مشخص شد مابقی پایه ها چی میشه ؟
از نظر شما چه ولومی جایگزین کنم بهتره
ممنون از راهنمایی.

درود

اگه دستگاه متعلق بمن بود بجز ولوم صدا بقیه رو حذف میکردم و در حد دلخواه ثابت میکردم مثلا بالانس و تن صدا کاربرد چندانی برای من نداره ( هرچند ولوم و کل دستگاه هم برای من کاربردی نداره)
بهر حال هر ولوم 3 پایه ضروری داره و وقتی ولوم شما 6 پایه است یعنی دو تا ولومه و ولوم 12 پایه درواقع 4 تا ولومه و راحت ترین شیوه برای مشخص کردن پایه ها اینه که بازش کنی با چشم ببینی و مشخص کنی

لذا باید سر و ته و وسط هر ولوم را مشخص کنی و ولوم هایی با تعداد پایه مشابه تهیه و سر و ته و وسط ولوم های جدید را هم پیدا کنی و بگونه ای روی برد سیمکشی کنی که فکر کنه همون ولوم اصلی است.

یعنی ابتدای ولوم جدید 1 به جای پایه ابتدای ولوم اصلی 1
و پایه وسط ولوم جدید 1 به جای پایه وسط ولوم اصلی 1
و انتهای ولوم جدید 1 به جای پایه انتهای ولوم اصلی 1

سپس ولوم 2 و بقیه ولوم ها را هم یهمین صورت سیمکشی کن
اگر خواستی ولوم های غیرضروری را حذف کنی و نتونستی اعلام کن تا نحوه حذف آنها را تقدیم کنم.

بنظر میرسه از محلول نامناسبی برای تمیز کردن ولوم ها استفاده کردی ولذا یادت باشه دیگه از هر محلولی برای تمیز کردن ولوم استفاده نکنی تا با این مشکل مواجه نشی

سپاس

آخرین ویرایش:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
بنظر میرسه از محلول نامناسبی برای تمیز کردن ولوم ها استفاده کردی ولذا یادت باشه دیگه از هر محلولی برای تمیز کردن ولوم استفاده نکنی تا با این مشکل مواجه نشی
با سلام خدمت استاد غزال عزیز و آرزوی قبولی عزاداری هاتون.
میشه بفرمایین کدوم محلول یا اسپری برای شستشوی قطعات دارای کربن مناسب هستن؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
با سلام خدمت استاد غزال عزیز و آرزوی قبولی عزاداری هاتون.
میشه بفرمایین کدوم محلول یا اسپری برای شستشوی قطعات دارای کربن مناسب هستن؟

درود

اسپری تمیزکننده ولوم در بازار وجود داره
درصورت عدم دسترسی به اسپری مخصوص ، میتونی از تینر و بنزین هم استفاده کنی
اما تمیزکننده هایی مانند روغن ترمز ماشین درسته که بخوبی تمیز میکنه ولی بعد از مدت کوتاهی ولوم را نابود میکنه.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
درود
متاسفانه تو فروشگاه های شهرمون فقط ولوم های سه پایه معمولی و نهایتا 3 پایه دوبل موجوده. یکی از فروشندگان قرار شد حدودا تا 10 روز دیگه ولوم 6 پایه ای تغریبا مشابه ولوم خود دستگاه واسم پیدا کنه
بهر حال هر ولوم 3 پایه ضروری داره و وقتی ولوم شما 6 پایه است یعنی دو تا ولومه و ولوم 12 پایه درواقع 4 تا ولومه و راحت ترین شیوه برای مشخص کردن پایه ها اینه که بازش کنی با چشم ببینی و مشخص کنی
بعد از اینکه ولومها رو بازشون کردم چطور میشه سر و ته و مشترک ولومها رو مشخص کرد ؟

اگر خواستی ولوم های غیرضروری را حذف کنی و نتونستی اعلام کن تا نحوه حذف آنها را تقدیم کنم.
واقعا خیلی عجیبه
طبق فرمایش شما ولوم 6 پایه یعنی 2 تا ولوم،،،. پس با این شرایط این دستگاه 3 تا ولوم 6 پایه و 2 ولوم 12 پایه داره ... میخوام چیکار این همه ولوم رو !
( البته ناگفته نمونه این دستگاه 4 کاناله هست )
به هر حال هر کدوم اضافه هست بفرمایید حذفش کنیم و نهایتا واسه هر کانال فقط 1 یا 2 ولوم باشه کفایت میکنه اگر هم صلاح میدونید تو یه شرایط استانداردی تنظیمشون کنیم و کل ولومها رو حذف کنیم

آخرین ویرایش:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
درود

اسپری تمیزکننده ولوم در بازار وجود داره
درصورت عدم دسترسی به اسپری مخصوص ، میتونی از تینر و بنزین هم استفاده کنی
اما تمیزکننده هایی مانند روغن ترمز ماشین درسته که بخوبی تمیز میکنه ولی بعد از مدت کوتاهی ولوم را نابود میکنه.

سپاس

میتونم از اسپری ناهید600 (خشک) استفاده کنم؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
میتونم از اسپری ناهید600 (خشک) استفاده کنم؟

درود

این اسپری را نمیشناسم ولی فروشنده اطلاع جامعی داره
اگر از فروشگاه الکترونیک تهیه کردی با احتمال زیاد مانعی نداره

من هرگز از بهترین اسپری و محلول هم برای تمیز کردن مقاومت ولوم استفاده نکردم و درصورت نیاز ، ولوم را اوراق کرده و برای تمیز کردن مقاومت ولوم از پارچه و فقط برای تمیز کردن قطعات فلزی و کنتاکت فلزی آنها از اسپری یا تینر یا بنزین استفاده کردم .

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود
متاسفانه تو فروشگاه های شهرمون فقط ولوم های سه پایه معمولی و نهایتا 3 پایه دوبل موجوده. یکی از فروشندگان قرار شد حدودا تا 10 روز دیگه ولوم 6 پایه ای تغریبا مشابه ولوم خود دستگاه واسم پیدا کنه

بعد از اینکه ولومها رو بازشون کردم چطور میشه سر و ته و مشترک ولومها رو مشخص کرد ؟

واقعا خیلی عجیبه
طبق فرمایش شما ولوم 6 پایه یعنی 2 تا ولوم،،،. پس با این شرایط این دستگاه 3 تا ولوم 6 پایه و 2 ولوم 12 پایه داره ... میخوام چیکار این همه ولوم رو !
( البته ناگفته نمونه این دستگاه 4 کاناله هست )
به هر حال هر کدوم اضافه هست بفرمایید حذفش کنیم و نهایتا واسه هر کانال فقط 1 یا 2 ولوم باشه کفایت میکنه اگر هم صلاح میدونید تو یه شرایط استانداردی تنظیمشون کنیم و کل ولومها رو حذف کنیم

بجز ولوم صدا برای حذف بقیه :

1- برای حذف بالانس دو مقاومت 10 کیلو را سری کن و سر وسط ( محل اتصال دو مقاومت را به جای پایه سر وسط بالانس متصل کن و ابتدا و انتهای دو مقاومت را به جای پایه ابتدا و انتهای بالانس متصل کن .

2- یک پایه بقیه ولوم ها به گراند یا بدنه متصله که باهاش کاری نداریم و. لذا دو پایه از هر ولوم باقی میمونه که باید این دو پایه هر ولوم را بهم متصل کنی که در وضعیت ماکزیمم قرار بگیرن یعنی مثلا تن صدا ماکزیمم میشه

اگه اشتباها برای ولوم صدا هم از بخش 2 استفاده کنی اتفاق بدی نمی افته و چیزی نمیسوزه فقط شدت صدا ماکزیمم میشه .

اگه تن صدا را در وضعیت ماکزیمم نمیخوای و بخوای هر ولوم در وضعیت دلخواه شما باشه و حداکثر نباشه اعلام کن.

سپاس

بالا