آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قطع شدن جریان خروجی پس از جوش دادن 2 الکترود => دستگاه جوش

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
پایه 5 آی سی سوئیچنگ(8 پایه ) رو دنبال کن به کدوم قطب 300 ولت وصله؟به مثبت یا منفیش؟به منفی باید وصل باشه

ولتاژ پایه 6 این آی سی رو نسبت به منفی خازن های بزرگ اعلام کن

در ضمن مقدار قطعاتی که ازت خواسته بودم رو گزارش نکردی!

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
پایه 5 به قطب منفی وصله

---------------------

ولتاژ پایه 6 نصبت به خازن های بزرگ یا همون 680 میکروفاراد ها؟ و اینکه سوکت سیم 300 ولت جدا باشه یا وصل به مدار؟

در هر حالت ولتاژ صفر بود و یا چیزی حدود 300میلی ولت

---------------------------------

مقدار قطعات هم بله اون مقاومت 1.8 اهم بود مقدارش

دیود زنر ها هم سالم بودند

AMIN&MOHAMAD

کاربر
2016-05-28
69
196
دوستان شرمنده من تمام این تاپیک رو نخوندم ولی یه راهنمایی می کنم شاید به درد بخوره ، رله های قسمت سافت شارژ خازن ها رو بررسی کنین ، شاید رله چسبونده یا سوخته یا وصل نمیشه و جریان از PTC و NTC ها می گذره و با داغ شدنوشون دیگه دستگاه کار نمی کنه و بعد از یه مدت دستگاه خاموشه و سرد میشه دوباره دستگاه جوش میده :D
راستی O.C میزنه قطع میشه یا نه ؟

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
آقای دارابی نسبت پین شماره 2 به پایه 4 آی سی هم از یک طرف راه میده از یک طرف هم نه ...

-----------------

اینم اضافه کنم از قبل پین شماره 2 رو با پین شماره 3 باهم جمپر کردند فکر کنم مربوط به اون کلید جکشی 2 حالته باشه!

-------------

اون مقاومت متغیر آبی هم از پایه چیده بودند همونی که حاشیه برد در همون اول گوشه هستش که من یکدونه نو جایگزین کردم:smug:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
پایه 5 به قطب منفی وصله

---------------------

ولتاژ پایه 6 نصبت به خازن های بزرگ یا همون 680 میکروفاراد ها؟ و اینکه سوکت سیم 300 ولت جدا باشه یا وصل به مدار؟

در هر حالت ولتاژ صفر بود و یا چیزی حدود 300میلی ولت

---------------------------------

مقدار قطعات هم بله اون مقاومت 1.8 اهم بود مقدارش

دیود زنر ها هم سالم بودند

بله ولتاژ رو نسبت به منفی خازن های 680 بگیر،اگر صفر بود Ic سوخته،فت رو هم تست کن با اهم متر اتصالی نباشه پایه هاش

یکیش دیود زنره یکی دیود رکتیفایر مقدارشون چنده؟

پین 2 با کدوم پین آی سی مشخص شده از دو طرف راه میده؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
دوستان شرمنده من تمام این تاپیک رو نخوندم ولی یه راهنمایی می کنم شاید به درد بخوره ، رله های قسمت سافت شارژ خازن ها رو بررسی کنین ، شاید رله چسبونده یا سوخته یا وصل نمیشه و جریان از PTC و NTC ها می گذره و با داغ شدنوشون دیگه دستگاه کار نمی کنه و بعد از یه مدت دستگاه خاموشه و سرد میشه دوباره دستگاه جوش میده :D
راستی O.C میزنه قطع میشه یا نه ؟

سلام نماز روزه شما قبول درگاه حق باشه آقا امین:32000000:

----------

رله هارو چک کردم وصل نیستند بهم واینکه ولتاژ 28 ولت هم دادم رله عمل کرد هر2 سالم هستند

-------------

مشکل قبل که بررسی میکردم یکی از خازن های بزرگ در وردی خشک شده بود و مقدار نداشت و انگار 3 تا خارن در مدار بود که فکر میکنم علت قطعیش بعد از جوش دادن الکترود قطع میشد این بود

-----------

حالا با عوض کردن 4 تا خازن دستگاه به کل روشن نمیشه و ولتاژ 300 ولت هم نداریم در برد اصلی که تغذیه 24 وصل بشه که رله رو وصل کنه

وقتی که سیم های 6 تایی از برد ورودی به پایین رو قطع میکنم 300 ولت ازاد میشه

----------

به نظرم اتصالی و یا قطعه ای سوخته در مدار که این مشکل ایجاد شده
اینم اضافه کنم که با تعویض خازن ها همه چیز رو درست بستم و جرقه و یا اتصالی نداشتم اما حال اینگونه شده:11685:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
بله ولتاژ رو نسبت به منفی خازن های 680 بگیر،اگر صفر بود Ic سوخته،فت رو هم تست کن با اهم متر اتصالی نباشه پایه هاش

یکیش دیود زنره یکی دیود رکتیفایر مقدارشون چنده؟

پین 2 با کدوم پین آی سی مشخص شده از دو طرف راه میده؟

ولتاژ ی سر پایه منفی به خازن و مثبت به پایه 6 آی سی 300 میلی ولت هست

و اینکه کدوم فت هارو تست کنم؟
----------------------

دیود زنر 4148 مقدارش با اهمتر گرفتم از یک طرف راه نداد و از طرف دیگه این مقدار 0.612 بود

دیود 12 ولت هم سالم و مقدارش 0.614 بود

------------------

پین پایه 2 سوکت با پایه ی شماره 8 ای سی 8 پایه از هر 2 طرف اتصال کوتاه بود !

-----------------

خب با این شرایط نظر شما چیست . امکان داره آی سی سوخته باشه در حالی که من دست بهش نزدم و یا ولتاز اشتباهی ندادم؟ و چه ولتاژ هایی باید داشته باشم رو پایه هاش یکمم توضیح بدید یاد بگیرم و اینکه چن شمارش خوانا نیست شماره ای سی هم بگید بهم.

و در مدار بالا هیچ ولتاژی نداریم !:11685:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
ممنون همچنین :)

کدوم سیم ها منظورتون هست ؟

6 سیمی که مثبت و منفی 300 ولت دی سی هستش از برد پایین دستگاه به برد بالاییو یا برد اصلی میادش بعلاوه اون 6 سیمی که به ترانس و در نهایت به خروجی میره در عکس هایی که گذاشتم به رنگ سبز و قرمز هستش

AMIN&MOHAMAD

کاربر
2016-05-28
69
196
6 سیمی که مثبت و منفی 300 ولت دی سی هستش از برد پایین دستگاه به برد بالاییو یا برد اصلی میادش بعلاوه اون 6 سیمی که به ترانس و در نهایت به خروجی میره در عکس هایی که گذاشتم به رنگ سبز و قرمز هستش
شاید ترانس سوخته باشه ، باید تست کنی و پالس بگیری :92000000: البته پالس گرفتن برای بررسی سالم بودن ترانس نیست بلکه برای بررسی کلی دستگاه هست
اما دوست عزیز من توصیه می کنم قبل از هر گونه اقدامی برای تعمیر این دستگاه ها "دستگاه جوش های اینورتری " حتما با بلور حسابی دستگاه رو تمیز کنین تا کثیفی دستگاه باعث نشه تا هنگام تعمیر اذیت بشین و جاهایی که لحیم کاری می کنین رو حتما با مایع کنتاکت شور یا تینر فوری تمیز کنین :)

بالا