آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قطع شدن جریان خروجی پس از جوش دادن 2 الکترود => دستگاه جوش

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
مقاومت داخلی خازن. در همین سایت جستجو کنید،مطالب ارزشمندی می یابید

فرستاده شده از D6633

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
دوست عزیز شما خیلی عجله میکنی و تا چیزی به ذهنت میرسه فورا اجراش میکنی بدون اینکه به عواقبش فکر کنی،یه ذره محتاط عمل کن خصوصا در مورد این دستگاه که سر تا پاش انگولک شده و شما هم تجربه کمی در خصوص تعمیرش داری
طبق تصویر ارسالی از برد ترانس(وسط دستگاه قرار میگیره) قبلا یک گوشه برد که به یدونه از خروجی ها مرتبط میشه بریده شده و جاش سیم و کابلشو زده شده تو همین مسیر مقاومت شنت قرار داره(یه تیکه فلز مربع شکل 1 سانت در 1 سانت که با یکی از خروجی های دستگاه سری میشه) این برد ترانس رو با تینر و مسواک قشنگ بشور و دو تا سیمی که توسط سوکت دو سیمه به دو سر این فلز وصل هستش و خود فلز رو خوب خوب با هویه وات بالا لحیم کاری کن و دستگاه رو مونتاژ و تست کن
به برد پاور(بردخازن ها بزرگ) کاری نداشته باش
قطعه مجهول تو برد پاور هم به ف ی ل ت ر ورودی 220 ولت مربوط میشه و بود نبودش فعلا فرقی نداره و کاریش نداشته باش
موفق باشی
دوست عزیز یه زحمتی بکش طبق عکس زیر مقاذیر قطعات مشخص شده رو گزارش کن و پین سوکتی که علامت زدم(پین 2) با کدوم پایه ic که مشخص کردم از هر دو طرف با اهم متر راه میده؟
http://uupload.ir/files/z0e0_screenshot_67.jpg

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
با سلام
دوست عزیز شما خیلی عجله میکنی و تا چیزی به ذهنت میرسه فورا اجراش میکنی بدون اینکه به عواقبش فکر کنی،یه ذره محتاط عمل کن خصوصا در مورد این دستگاه که سر تا پاش انگولک شده و شما هم تجربه کمی در خصوص تعمیرش داری
طبق تصویر ارسالی از برد ترانس(وسط دستگاه قرار میگیره) قبلا یک گوشه برد که به یدونه از خروجی ها مرتبط میشه بریده شده و جاش سیم و کابلشو زده شده تو همین مسیر مقاومت شنت قرار داره(یه تیکه فلز مربع شکل 1 سانت در 1 سانت که با یکی از خروجی های دستگاه سری میشه) این برد ترانس رو با تینر و مسواک قشنگ بشور و دو تا سیمی که توسط سوکت دو سیمه به دو سر این فلز وصل هستش و خود فلز رو خوب خوب با هویه وات بالا لحیم کاری کن و دستگاه رو مونتاژ و تست کن
به برد پاور(بردخازن ها بزرگ) کاری نداشته باش
قطعه مجهول تو برد پاور هم به ف ی ل ت ر ورودی 220 ولت مربوط میشه و بود نبودش فعلا فرقی نداره و کاریش نداشته باش
موفق باشی
دوست عزیز یه زحمتی بکش طبق عکس زیر مقاذیر قطعات مشخص شده رو گزارش کن و پین سوکتی که علامت زدم(پین 2) با کدوم پایه ic که مشخص کردم از هر دو طرف با اهم متر راه میده؟
http://uupload.ir/files/z0e0_screenshot_67.jpg

سلام بله چشم در پست قبلی گفتم یکی از خازن های صافی خراب بود و با خازن سنج گرفتم هیچ مقداری نبود که تصمیم شد 4 تا خازن رو عوض کنم فکر کنم مشکل از همین جا بود ولتاز درست حسابی و یکسو شده به مدار نمیرسید و قدرت نداشت !

اما حالا مشکل جدیدی پیدا شده الان که دستگاه رو بستم دیگه روشن نمیشه نه رله میچسبه و نه ولتاژ 2 سر خازن ها است و اون مقاومت ptc کنار رله ها داغ میکنه !
وقتی که دستگاه رو به برق 110 میزنم یا همون لامپ تست ی چند ثانیه ای لامپ پر نور روشن میشه و بعدش خاموش میشه اما رله عمل نمیکنه

مشکل کجاست چرا اینجور شد بعد از تعویض خازن ها؟ الان چیکار کنم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام. ببین خازنها را درست نصب کرده ای؟
به + و - آن توجه کن.

فرستاده شده از D6633

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
پس چک کن 300 ولت را روی سوکت خروجی بر د پاور داری؟
اگر نداشتی سوکت را بیرون بیاور و دوبار چک کن

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
سلام
پس چک کن 300 ولت را روی سوکت خروجی بر د پاور داری؟
اگر نداشتی سوکت را بیرون بیاور و دوبار چک کن

بله آقای دارابی عزیز وقتی که سوکت باشه ولتاژ ندارم
و وقتی که سوکت خروجی رو قطع کردم 300 ولت اومد

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام بله چشم در پست قبلی گفتم یکی از خازن های صافی خراب بود و با خازن سنج گرفتم هیچ مقداری نبود که تصمیم شد 4 تا خازن رو عوض کنم فکر کنم مشکل از همین جا بود ولتاز درست حسابی و یکسو شده به مدار نمیرسید و قدرت نداشت !

اما حالا مشکل جدیدی پیدا شده الان که دستگاه رو بستم دیگه روشن نمیشه نه رله میچسبه و نه ولتاژ 2 سر خازن ها است و اون مقاومت ptc کنار رله ها داغ میکنه !
وقتی که دستگاه رو به برق 110 میزنم یا همون لامپ تست ی چند ثانیه ای لامپ پر نور روشن میشه و بعدش خاموش میشه اما رله عمل نمیکنه

مشکل کجاست چرا اینجور شد بعد از تعویض خازن ها؟ الان چیکار کنم

24 ولتت بنا به دلایلی تولید نمیشه تا رله بچسبه و ptc داغ میشه،سوکت 300 ولتی که به برد بالا میاد رو درست جا زدی؟نکنه تغذیه سویئچنگ 24 رو سوزوندی!!!؟
چون ptc سالمه قاعدتا 300 رو داری اما تا 24 ولت تولید نشه این 300 ولت به درد نمیخوره و مشکل 24 رو باید حل کنی

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
24 ولتت بنا به دلایلی تولید نمیشه تا رله بچسبه و ptc داغ میشه،سوکت 300 ولتی که به برد بالا میاد رو درست جا زدی؟نکنه تغذیه سویئچنگ 24 رو سوزوندی!!!؟

درسته 24 ولت تولید نمیشه

از همونجایی که این دستگاه موش شده بوده سوکت نداره بلکه لحیم هستش و همه رو باید لحیم کنم !
ولی من همون جور که سیم هابود سیم های نو رو جایگزین کردم نه برعکس بازم اگه راهی داره که از روی برد بفهمم کدوم مثبت هست جابه جا نزده باشم راهنمایی کنین

تغذیه سویئچنگ 24 هم من نمیدونم شاید سوخته باشه ولی من کاری نکردم و خطایی انجام ندادم که سوخته باشه :crying:

حالا چکنم

بالا