آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قطع شدن جریان خروجی پس از جوش دادن 2 الکترود => دستگاه جوش

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
شاید ترانس سوخته باشه ، باید تست کنی و پالس بگیری :92000000: البته پالس گرفتن برای بررسی سالم بودن ترانس نیست بلکه برای بررسی کلی دستگاه هست
اما دوست عزیز من توصیه می کنم قبل از هر گونه اقدامی برای تعمیر این دستگاه ها "دستگاه جوش های اینورتری " حتما با بلور حسابی دستگاه رو تمیز کنین تا کثیفی دستگاه باعث نشه تا هنگام تعمیر اذیت بشین و جاهایی که لحیم کاری می کنین رو حتما با مایع کنتاکت شور یا تینر فوری تمیز کنین :)

بله دستگاه رو با تینر میشورم اما خب این ربطی به این مشکل نداره و اینکه مایع بلور چه مایعی هستش ؟

-------------------

ترانس هم فکر نمیکنم به این راحتی و یهو بسوزه
موندم چیکنم:narahan:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
دوستان سیم های مثبت و منفی 300 ولت dc جابه جا بود عوضش کردم درست شد :;:
مدار روشن شد و خروجی اومد فردا جوش کاری میکنم خدا کنه که قطع نشه:yes:

سپاس ازهمه

AMIN&MOHAMAD

کاربر
2016-05-28
69
196
بله دستگاه رو با تینر میشورم اما خب این ربطی به این مشکل نداره و اینکه مایع بلور چه مایعی هستش ؟

-------------------

ترانس هم فکر نمیکنم به این راحتی و یهو بسوزه
موندم چیکنم:narahan:
منظورم بلوور هست
دوستان سیم های مثبت و منفی 300 ولت dc جابه جا بود عوضش کردم درست شد :;:
مدار روشن شد و خروجی اومد فردا جوش کاری میکنم خدا کنه که قطع نشه:yes:

سپاس ازهمه
خوشحالم که مشکلتون برطرف شده :43000000: اما یه نکته ای که اینجا مهمه این هست که برای اتصالاتتون همیشه از کانکتور مناسب استفاده کنید ، این باعث میشه این قضیه اشتباه وصل شدن سیم ها به وجود نیاد و در ضمن سرعت تعمیر رو هم به خاطر سهولت جدا کردن اتصالات بالا میره .

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
فقط وقتی با لامپ تست یا همون 110 دستگاه رو روشن میکنم بعد از اینکه خازن ها شارز میشن لامپ خیلی کم و ریز روشنه آیا طبیعی هستش؟

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام لامپ چند وات است؟

فرستاده شده از D6633

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
پاسخ : رد: پاسخ : قطع شدن جریان خروجی پس از جوش دادن 2 الکترود => دستگاه جوش

روشن شدن لامپ در ابتدا به صورت پر نور به این دلیل هستش که خازن ها خالی هستن در مقابل ولتاژی که رو پایه هاشون میفته و میخواد شارژشون کنه مخالفت میکنن که این مسئله باعث میشه خازن ها یک لحظه رفتاری شبیه به اتصال کوتاه از خودشون بروز بدن و جریان به ماکزیمم مقدار خودش برسه و یک لحضه لامپ رو شما پرنور مشاهده کنی،هر چه تعداد خازن ها بیشتر باشه این لامپ پرنور تر روشن میشه و در کسری از ثانیه یا خاموش یا به نور ضعیفی بدل میشه(مقدار ضعیف شدن نور بستگی به جریان بی باری دستگاه داره )،فلسفه رله و ptc و ntc ها تو برد پاور یه دلیلش اینه که این جریان راه اندازی رو کاهش بدن تا به پل دیود و خازن ها شوک وارد نشه یا فیوز محل استفاده تو استارت نپره
تعجب میکنم بعد 56 پست و اینهمه راهنمائی هیچی به هیچی!!!!
سلام
اینکه ولتاژ پایه 6 آی سی به منفی خازن 9.5 ولت ac هستش
درسته؟
---------
ولتاژ 24 ولت اگه راه افتاده کاری به کار این آی سی نداشته باش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا