آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم روشن شدن دستگاه جوش mma 200

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
سلام.استاد پتانسیومتر جریان همان ولوم جریان دستگاه است ودوبل نیست.ضمنا آزمایش فوق رو با وصل بودن مقاومت بین دوپایه ی ٢و٧ای سی٣١۴٠وبا لامپ سری انجام بدم یا نه.سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.استاد پتانسیومتر جریان همان ولوم جریان دستگاه است ودوبل نیست.ضمنا آزمایش فوق رو با وصل بودن مقاومت بین دوپایه ی ٢و٧ای سی٣١۴٠وبا لامپ سری انجام بدم یا نه.سپاس

درود

بدون قطعه اضافی ولتاژگیری کن

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
استاد گرامی مدارقسمت مقاومت آبی رنگرو براتون میفرستم امیدوارم به درد بخوره وبشه فهمید گرمای مقاومت طبیعی یانه.سپاس.http://www.8pic.ir/images/wb25miweqi8ut8iutt0x.jpg

درود

با این نقشه دقیقا قابل بررسی نیست ولی حرارت این مقاومت زمانی مهمه که ترانس سوئیچینگ ولتاژی تولید نکنه .

کلیه توصیه های من در مورد پتانسیومتر جریانه که گفتی پایه ابتدایی آن گراند و پایه انتهایی 7 ولته
میخوام بدونم پایه وسط چند ولته ؟ باید با چرخوندن تغییر کنه

ولی بنظر میرسه پتانسیومتری که در نقشه کشیدی پتانسیومتر جریان نیست و یا ناقصه

سپاس
attachment.php

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودبا این نقشه دقیقا قابل بررسی نیست ولی حرارت این مقاومت زمانی مهمه که ترانس سوئیچینگ ولتاژی تولید نکنه .کلیه توصیه های من در مورد پتانسیومتر جریانه که گفتی پایه ابتدایی آن گراند و پایه انتهایی 7 ولتهمیخوام بدونم پایه وسط چند ولته ؟ باید با چرخوندن تغییر کنهولی بنظر میرسه پتانسیومتری که در نقشه کشیدی پتانسیومتر جریان نیست و یا ناقصهسپاس
18.jpg
سلام صبح بخیر.استاد پایه های ولوم جریان مجددا ولتاژگیری شدوپایه ی ابتدا صفر وپایه انتها ٧ولت و پایه وسط درهنگام چرخاندن ولوم دارای تغییرات است.یعنی همزمان با زیاد شدن جریان ولتاژنیز افزایش می یابد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام صبح بخیر.استاد پایه های ولوم جریان مجددا ولتاژگیری شدوپایه ی ابتدا صفر وپایه انتها ٧ولت و پایه وسط درهنگام چرخاندن ولوم دارای تغییرات است.یعنی همزمان با زیاد شدن جریان ولتاژنیز افزایش می یابد.

درود

پایه وسط طبق نقشه شما به مولتی ترن متصله پس چرا مولتی ترن ولتاژی نداره ؟ بررسی کن

سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودپایه وسط طبق نقشه شما به مولتی ترن متصله پس چرا مولتی ترن ولتاژی نداره ؟ بررسی کنسپاس
سلام.استاد دستگاه دارای سه عدد مولتی ترن میباشدکه دو عدد روی برد مین یکی سمت فیش نمایشگرودیگری درکنار فیش ولوم جریان میباشد ومولتی ترن دیگری در روی برداسیلاتوردرکنار ای سی٣١۴٠قرارداردکه شما خواستار ولتاژگیری دوسر آن شده بودیدومولتی ترن داخل نقشه همان مولتی ترن کنار فیش ولوم جریان است.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.استاد دستگاه دارای سه عدد مولتی ترن میباشدکه دو عدد روی برد مین یکی سمت فیش نمایشگرودیگری درکنار فیش ولوم جریان میباشد ومولتی ترن دیگری در روی برداسیلاتوردرکنار ای سی٣١۴٠قرارداردکه شما خواستار ولتاژگیری دوسر آن شده بودیدومولتی ترن داخل نقشه همان مولتی ترن کنار فیش ولوم جریان است.

درود

مشکل شما اینه که برای شما فاصله فیزیکی قطعات مهمه درحالیکه ممکنه شخصی که در نزدیکی شما ایستاده دشمن شما باشه و بهمین خاطر مدام تکرار کردم مرتبط با پایه وسط پتانسیومتر جریان

عزیزم اگه گزارشات قبلی با اتکا به فاصله قطعات و با احتمالات و اشتباه بوده اشکالی نداره حالا پاسخم را بده .

میدونم تعقیب مدار خیلی دشوارتر از پاسخ حدسی و کیلویی است ولی اگه پاسخ و گزارش صحیح ندی فقط وقت خودت و منو تلف میکنی

آنقدر سوال را تکرار کردم که موضوع اصلی فراموشم شده

سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودمشکل شما اینه که برای شما فاصله فیزیکی قطعات مهمه درحالیکه ممکنه شخصی که در نزدیکی شما ایستاده دشمن شما باشه و بهمین خاطر مدام تکرار کردم مرتبط با پایه وسط پتانسیومتر جریان عزیزم اگه گزارشات قبلی با اتکا به فاصله قطعات و با احتمالات و اشتباه بوده اشکالی نداره حالا پاسخم را بده .میدونم تعقیب مدار خیلی دشوارتر از پاسخ حدسی و کیلویی است ولی اگه پاسخ و گزارش صحیح ندی فقط وقت خودت و منو تلف میکنیآنقدر سوال را تکرار کردم که موضوع اصلی فراموشم شدهسپاس
سلام.استاد مولتی ترن مرتبط با پایه ی وسط پتانسیومتر دارای ولتاژ میباشد وهمزمان باچرخاندن ولوم ازصفر تا٣/٢ولت متغیییر میباشد یعنی بازیاد کردن جریان ولتاژافزایش می یابد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.استاد مولتی ترن مرتبط با پایه ی وسط پتانسیومتر دارای ولتاژ میباشد وهمزمان باچرخاندن ولوم ازصفر تا٣/٢ولت متغیییر میباشد یعنی بازیاد کردن جریان ولتاژافزایش می یابد.

درود

بنابرین برخلاف نقشه مستقیما به مولتی ترن متصل نیست
هرچه گفتم نقشه اشتباهه توجه نفرمودید و پاسخ هم ندادید
حالا نقشه صحیحی ارسال فرمایید

سپاس

بالا