آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم روشن شدن دستگاه جوش mma 200

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.استاد ولتاژ پایه های مولتی ترن نسبت به گراند صفر ولت میباشد.

درود

بنابرین ولتاژ از پایه وسط پتانسیومتر جریان یه این پتانسیومتر نمیرسه
ببین علتش چیه شاید زینر حوالی آن شورت شده

اگر نقشه این مسیر را بکشی مشخص میکنم

سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودبنابرین ولتاژ از پایه وسط پتانسیومتر جریان یه این پتانسیومتر نمیرسه ببین علتش چیه شاید زینر حوالی آن شورت شدهاگر نقشه این مسیر را بکشی مشخص میکنم سپاس
سلام.استاد طراحی مدارش خیلی سخته خصوصا برداسیلاتورش که همه smdهستند یک عکس براتون میفرستم به دردتون میخوره.زنر هارو روی برد باحالت تست دیود تست کردم ظاهرا سالمند.سپاس.http://www.8pic.ir/images/0s3ue79ivkzycjrcex1g.jpgیک مقاومت smdبه شماره333که برابر با٣٣کیلو اهم میباشد درهنگام تست مقاومت ٩/٣کیلو اهم نمایش میدهد مقاومت مذکور روی برد اسیلاتور میباشد.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.استاد طراحی مدارش خیلی سخته خصوصا برداسیلاتورش که همه smdهستند یک عکس براتون میفرستم به دردتون میخوره.زنر هارو روی برد باحالت تست دیود تست کردم ظاهرا سالمند.سپاس.http://www.8pic.ir/images/0s3ue79ivkzycjrcex1g.jpg

درود

ابراد از پایه وسط پتانسیومتر جریان تا برد اسیلاتوره و نباید در برد اسیلاتور باشه
کلا 10 قطعه هم نیست.
قبل از نولتی ترن باید مقاومت سری با زینر باشه این زینر را پیدا کن و تست کن

نمیتونی نقشه چند قطعه مرتبط با پایه وسط را بکشی ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.قبل پایه ی اسیلاتور دوعدد زنر٨/٢ولتی وجود دارد که درتست دیود سالم نشان میدهند البته درروی برد.http://www.8pic.ir/images/xxz6udv99vevyh49s2wm.jpg

عزیزم چرا توجه نمیکنی
چند بار گفتم کف کردم که از پایه وسط پتانسیومتر جریان تعقیب کن ببین از طریق چه قطعاتی به برد اسیلاتور مرتبط شده
10 قطعه هم نیست
نمیتونی نقشه این چند قطعه را بکشی یا این چند قطعه را بررسی کنی ؟
نقشه این چند قطعه را بکش تا بگم چکار کنی .
نقشه برد اسیلاتور را نمیخوام.

سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
سلام.استاد عزیز این قطعاتی که کشیدم مربوط به ارتباط پایه ی پتانسیومتر تا پایه ی برد اسیلاتوره.اصلا قطعه ای از اسیلاتور رونکشیدم.استاد میدونم خسته اید اگه اشتباهی میکنم به بزرگواری خودت ببخش.سپاس.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.استاد عزیز این قطعاتی که کشیدم مربوط به ارتباط پایه ی پتانسیومتر تا پایه ی برد اسیلاتوره.اصلا قطعه ای از اسیلاتور رونکشیدم.استاد میدونم خسته اید اگه اشتباهی میکنم به بزرگواری خودت ببخش.سپاس.

درود
عذرخواهی میکنم
تصور کردم عکس برد را ارسال فرمودی

اگر با چرخاندن پتانسیومتر جریان هیشه پایه وسط صفر ولته در اینصورت پتانسیومتر جریان خرابه
درغیراینصورت اعلام کن
ضمنا 512 و 2R2 باید علاوه بر خازن به قطعه دیگری هم متصل باشه. احتمالا 2R2 به گراند متصله .

سپاس
mma200.jpg

آخرین ویرایش:

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
استاد عزیز فعلا فقط برد مین دردسترس میباشدو قادر به ولتاژ گیر نیستم.اما دیسپلی دارای تغییرات بود بااین وجود بازهم احتمال خرابی پتانسیومتر هست یا نه.مولتی ترن اسیلاتور قبلا تا٠/۵کیلو اهم نشان میداد ولی اکنون دارای ۵٠اهم میباشد.استاد عزیز شما معلم بنده هستید وعذر خواهی شما من رابیشتر شرمنده میکند.سپاس.

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودعذرخواهی میکنم تصور کردم عکس برد را ارسال فرمودیاگر با چرخاندن پتانسیومتر جریان هیشه پایه وسط صفر ولته در اینصورت پتانسیومتر جریان خرابهدرغیراینصورت اعلام کنضمنا 512 و 2R2 باید علاوه بر خازن به قطعه دیگری هم متصل باشه. احتمالا 2R2 به گراند متصله .سپاسمشاهده فایل‌پیوست 110894
سلام.بله استاد2R2به گراند متصل است.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
استاد عزیز فعلا فقط برد مین دردسترس میباشدو قادر به ولتاژ گیر نیستم.اما دیسپلی دارای تغییرات بود بااین وجود بازهم احتمال خرابی پتانسیومتر هست یا نه.مولتی ترن اسیلاتور قبلا تا٠/۵کیلو اهم نشان میداد ولی اکنون دارای ۵٠اهم میباشد.استاد عزیز شما معلم بنده هستید وعذر خواهی شما من رابیشتر شرمنده میکند.سپاس.

درود

مقصود من پتانسیومتر جریانه همون پتانسیومتری که روی قاب دستگاه نصب شده
آیا پتانسیومتر دوبل داره ؟
ولتاژ پایه وسط پتانسیومتر جریان چند ولته ؟ ( هر زمان قابل دسترس شد از ابتدا تا انتها بچرخون و ولتاژش را اعلام کن )
ضمنا باید کلیه برد ها متصل باشه اگه بخشی را جدا کنی پاسخ تست ها باد هواست.

سپاس

بالا