آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم روشن شدن دستگاه جوش mma 200

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودبنابرین برخلاف نقشه مستقیما به مولتی ترن متصل نیستهرچه گفتم نقشه اشتباهه توجه نفرمودید و پاسخ هم ندادید حالا نقشه صحیحی ارسال فرماییدسپاس
سلام.استاد عزیز من مدارپایه های پتانسیومتر جریان رو بابیزر اهم متر چک کردم همان نقشه ای که کشیدم درسته ومولتی ترن مستقیم به پایه ی وسط پتانسیو متر وصل است.سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.استاد عزیز من مدارپایه های پتانسیومتر جریان رو بابیزر اهم متر چک کردم همان نقشه ای که کشیدم درسته ومولتی ترن مستقیم به پایه ی وسط پتانسیو متر وصل است.سپاس

سپاس

نمیدونم خلاصه توجه میکنی یا نه
برای بی توجهی به سوال کلیه راهها را رفتی و باید هر بیراهه را پس از چند پست بکلی مسدود کنم تا بیراهه دیگری پیش بگیری

عزیزم بی راهه های شما منو کلافه کرده
کی گفتم با بیزر تست کن و هر جایی بوق زد فرض کن به پایه وسط متصله ! ! !

بله پاسخگویی دلخواه راحت تره ولی من با روش شما بلد نیستم
اگر از بیزر استفاده کنی خیلی از نقاط بوق میزنه ولی ارتباط مستقیم نداره

اگر نمیتونی مدار را تعقیب کنی به اهلش بسپار چون بی جهت توی جاده خاکی این طرف و آن طرف میدوی
پس از اینهمه پست و تکرار مکرر سوال بالاخره نفهمیدم نقشه این چند قطعه چطوره !

عزیزم منم آدمم و بیکار هم نیستم

سپاس

آخرین ویرایش:

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
سپاسنمیدونم خلاصه توجه میکنی یا نهبرای بی توجهی به سوال کلیه راهها را رفتی و باید هر بیراهه را پس از چند پست بکلی مسدود کنم تا بیراهه دیگری پیش بگیریعزیزم بی راهه های شما منو کلافه کرده کی گفتم با بیزر تست کن و هر جایی بوق زد فرض کن به پایه وسط متصله ! ! !بله پاسخگویی دلخواه راحت تره ولی من با روش شما بلد نیستماگر از بیزر استفاده کنی خیلی از نقاط بوق میزنه ولی ارتباط مستقیم ندارهاگر نمیتونی مدار را تعقیب کنی به اهلش بسپار چون بی جهت توی جاده خاکی این طرف و آن طرف میدوی پس از اینهمه پست و تکرار مکرر سوال بالاخره نفهمیدم نقشه این چند قطعه چطوره !عزیزم منم آدمم و بیکار هم نیستمسپاس
سلام.استاد من نیاز به راهنمایی شما دارم واگه اشتباهی میکنم من رو ببخشید آخه تازه کارم.یک عکس از مولتی ترن متصل به پایه ی وسط پتانسیومتر براتون میفرستم سوکت سه فیش کنار مولتی ترن مربوط به پتانسیومتر جریانه.مدار که من کشیدم همون قطعات کنار مولتی ترن وترانزیستور٨٠۵٠میباشد که دارای دوزنر میباشد.سپاس.http://www.8pic.ir/images/7il1k777sdla96iezdjl.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام.استاد من نیاز به راهنمایی شما دارم واگه اشتباهی میکنم من رو ببخشید آخه تازه کارم.یک عکس از مولتی ترن متصل به پایه ی وسط پتانسیومتر براتون میفرستم سوکت سه فیش کنار مولتی ترن مربوط به پتانسیومتر جریانه.مدار که من کشیدم همون قطعات کنار مولتی ترن وترانزیستور٨٠۵٠میباشد که دارای دوزنر میباشد.سپاس.http://www.8pic.ir/images/7il1k777sdla96iezdjl.jpg

درود

عزیزم تعقیب مدار ارتباطی به تازه کار و کهنه کار بودن نداره

نقشه ای که ارسال کردی اشتباهه و عرض کردم مقاومت 512 و 2K2 نمیتونه فقط با خازن سری باشه ولی پاسخم فقط سکوت شما بوده

فرمودی ابتدا و انتهای پتانسیومتر صفر و 7 ولته که دراینصورت امکان نداره پایه وسط صفر تا 3/2 ولت تغییر کنه

لذا هرچی دلت بخواد میگی و به حقایق کاری نداری
اگه نمیتونی مدار را تعقیب کنی باید بگی نمیتونم
لذا اینکه تازه کارم و پاسخ نمیدم و یا الکی پاسخ میدم ولی شما عیب واقعی را پیدا کن نمیشه و با این روش بلد نیستم
لذا با این وضع کاری ازم ساخته نیست

سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودعزیزم تعقیب مدار ارتباطی به تازه کار و کهنه کار بودن ندارهنقشه ای که ارسال کردی اشتباهه و عرض کردم مقاومت 512 و 2K2 نمیتونه فقط با خازن سری باشه ولی پاسخم فقط سکوت شما بودهفرمودی ابتدا و انتهای پتانسیومتر صفر و 7 ولته که دراینصورت امکان نداره پایه وسط صفر تا 3/2 ولت تغییر کنهلذا هرچی دلت بخواد میگی و به حقایق کاری نداری اگه نمیتونی مدار را تعقیب کنی باید بگی نمیتونم لذا اینکه تازه کارم و پاسخ نمیدم و یا الکی پاسخ میدم ولی شما عیب واقعی را پیدا کن نمیشه و با این روش بلد نیستملذا با این وضع کاری ازم ساخته نیستسپاس[/QUOTسلام.استاد نقشه جدید براتون ارسال میکنم امیدوارم به دردتون بخوره.من میدونم که دلسوزی های شما فقط به خاطر خودمه ممنون استاد.ولتاژ١١/٧ولت مشخص شده درنقشه که از رگولاتور٧٨١٢میاید به پایه ی ٧ای سی ٣١۴٠متصل میباشد واین پایه نسبت به گراند دارای ولتاژ مذکورمیباشدوهمچنین این ولتاژاز طریق یک مقاومتsmdبه شماره224به پایه ی ٢ایسی ٣١۴٠میرسد.مقاومت smdموردنظر در اهم گیری دارای اهم ١١کیلو میباشد درصورتی که باید مقدار آن ٢٢٠کیلو باشد.ولتاژ پایه ی ٢ایسی٣١۴٠باتوجه به دیتا شیت باید نسبت به گراند گرفته شود یا نه.سپاس.http://www.8pic.ir/images/3vw1domsowtztja3yjeb.jpg

آخرین ویرایش:

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
سلام.استاد عزیز قصد بی احترامی نداشتم به خاطر همه چی ازتون ممنونم.سپاس.

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
سلام خدمت استاد غزال ودیگر اساتید محترم.استاد غزال امیدوارم از دست بنده ناراحت نباشید وبزارید پای جوانی وبی تجربگی.استاد مولتی ترن برد اسیلاتور خراب شده بود یعنی پایه وسط به هیچ کدام از پایه ها دارای مقاومت وتغییرات مقاومتی نبود.بعد از تعویض مولتی ترن دستگاه توسط لامپ ١٠٠سری به برق زده شد لامپ در ابتدای وصل شدن کلید در حد هزارم ثانیه روشن وهعد خاموش ومجددا بعد از وصل رله پرنور روشن میشود.در قسمت سوکت٣١٠ولتاژ١۵٠ولت ودر سمت ٢۴ولتی ولتاژ ٢۶ولت ودرخروجی ۵۴ولت میباشد.دوledقرمز کنار٣١۴٠خاموش؛ledسبزروشن وچراغ ocنیز خاموش میباشد.استاد یک لطف دیگر در حق بنده بکنید.سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودعزیزم تعقیب مدار ارتباطی به تازه کار و کهنه کار بودن ندارهنقشه ای که ارسال کردی اشتباهه و عرض کردم مقاومت 512 و 2K2 نمیتونه فقط با خازن سری باشه ولی پاسخم فقط سکوت شما بودهفرمودی ابتدا و انتهای پتانسیومتر صفر و 7 ولته که دراینصورت امکان نداره پایه وسط صفر تا 3/2 ولت تغییر کنهلذا هرچی دلت بخواد میگی و به حقایق کاری نداری اگه نمیتونی مدار را تعقیب کنی باید بگی نمیتونم لذا اینکه تازه کارم و پاسخ نمیدم و یا الکی پاسخ میدم ولی شما عیب واقعی را پیدا کن نمیشه و با این روش بلد نیستملذا با این وضع کاری ازم ساخته نیستسپاس
باعرض سلام وتبریک عید خدمت استاد غزال ودیگر اساتید.استاد غزال لطفا راهنمایی کنیددستگاه بلاتکلیف مونده.نمی دونم باهاش کار کنم یانه.خروجی دستگاه حدود ٩۵ولته.درحالت بدون جوشکاری اون دسته فتهایی که تعویض کرده بودم بعد ازحدود بیست دقیقه داغ میکنه.لطفا استاد.سپاس.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
باعرض سلام وتبریک عید خدمت استاد غزال ودیگر اساتید.استاد غزال لطفا راهنمایی کنیددستگاه بلاتکلیف مونده.نمی دونم باهاش کار کنم یانه.خروجی دستگاه حدود ٩۵ولته.درحالت بدون جوشکاری اون دسته فتهایی که تعویض کرده بودم بعد ازحدود بیست دقیقه داغ میکنه.لطفا استاد.سپاس.

درود

عزیزم منصفانه نیست که بجای پاسخ به سوالاتم ، سوال مطرح کنی و بعد از مدتی که کلیه موارد فراموشم شده منت گذاشته و گوشه ای از سوالاتم را پاسخ بدی

دستکاری ایندستگاه با اطلاعات ناچیز منجر به خسارت قابل توجه میشه
متاسفانه اطلاعات شما خیلی ضعیفه و قادر به پاسخگویی نیستی و بهمین علت من از کبری سوال میکنم و شما سکوت میکنی و یا از احوالات صغری گزارش میکنی

برای طرح سوال باید مدار را بررسی کنم و وقت صرف کنم و لذا بی توجهی شما شایسته نیست
لذا در قبال توجه مخاطب لااقل بگو نمیتونم پاسخ بدم و یا سوال را متوجه نشدم .
پست ها را مطالعه کن ببین بعد از چندین بار تکرار سوال که انصراف نهایی را اعلام کردم ، پاسخ دادی .

سپاس

آخرین ویرایش:

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
درودعزیزم منصفانه نیست که بجای پاسخ به سوالاتم ، سوال مطرح کنی و بعد از مدتی که کلیه موارد فراموشم شده منت گذاشته و گوشه ای از سوالاتم را پاسخ بدی دستکاری ایندستگاه با اطلاعات ناچیز منجر به خسارت قابل توجه میشهمتاسفانه اطلاعات شما خیلی ضعیفه و قادر به پاسخگویی نیستی و بهمین علت من از کبری سوال میکنم و شما سکوت میکنی و یا از احوالات صغری گزارش میکنیبرای طرح سوال باید مدار را بررسی کنم و وقت صرف کنم و لذا بی توجهی شما شایسته نیستلذا در قبال توجه مخاطب لااقل بگو نمیتونم پاسخ بدم و یا سوال را متوجه نشدم .پست ها را مطالعه کن ببین بعد از چندین بار تکرار سوال که انصراف نهایی را اعلام کردم ، پاسخ دادی .سپاس
سلام.استاد غزال عزیز ازاین به بعد اگه سوالی رومتوجه نشدم حتما میپرسم تا جواب اشتباه ندم.درمورد خسارت وتحمل ضرر :دستگاه رو از صاحبش خریدم تا بتونم راحتتر باهاش کار کنم واطلاعات ناچیز خودم رو افزایش بدم.به هر اگه مایل بودید کمک کنیدخیلی خوشحال میشم البته تا همین جا هم منت سر ما گدذاشتید.سپاس

آخرین ویرایش:
بالا