آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم روشن شدن دستگاه جوش mma 200

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
با سلام خدمت اساتید گرامی.من تازه باسایت آشنا شدم واگر مشکلی دیدید به بزرگواری خودتان ببخشید.دستگاه مذکور دچار ترکیدگی فت های قدرت شده بود که فت های جدید طبق نمونه معیوب تهیه ونصب شد ولی درقسمت ورودی ٣١٠ولتdc برد اصلی دچار اتصال کوتاه میباشد.با سپاس

آخرین ویرایش:

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
با سلام.فت های دستگاه ۶عدد 23n50eو۶عددtoshiba k4108.دستگاه دارای خروجی ٣١٠ولت دی سی درتغذیه میباشد.رله هیچ گونه عملی ندارد.چراغ های سبز وقرمز خاموش می باشد.

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسپاس ازاستاد گرامی.در دستگاه مذکور دوعددازفت ها ترکیدگی داشت که تعویض شد طبقه نمونه دستگاه وبه علت نداشتن اطلاع کافی از نوع تست سلامت فت ها؛فت های دیگر نیز تعویض شد.بعد ازتعویض دستگاه توسط لامپ تست شد که هیچ عکس العملی نداشت وچراغهای سبز وقرمز هیچ کدام روشن نشد.درقسمت سوکت ۶پین مربوط به ولتاژ ٣١٠dc؛ولتاژ٣١٠وجود دارد اما درمحل نصب سوکت ۶پین ٣١٠به برد اصلی توسط بیزر اهم متر چک شد که اتصال کوتاه می باشد.من با گوشی کار می کنم و آشنایی به ارسال عکس توسط گوشی ندارم.باسپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسلام وسپاس خدمت استاد گرامی.فت های دستگاه مذکور ٢٣n۵٠eبود که طبق همین شماره تعویض شد.خازن 50v/1000درسمت ٢۴ولت نیز به دلیل معیوب بودن تعویض شد.مقاومت های۴.٧اهم قسمت فت ها نیز به دلیل سوختن تعویض شد.دستگاه قبل نیز تعمیر شده بودویک عدد خازن بزرگ قسمت تغذیه اصلی به شماره 450v/470 تعویض شده.دستگاه بعد ازتغییرات گزارش شده روشن شد که چراغ سبز روشن شد؛ولوم جریان دارای تغییرات میباشدورله ٢۴نیز وصل میکند.نکته اصلی در صدای سوت دستگاه درهنگام خاموشی میباشدوتا قطع رله ادامه دارد.هم چنین خروجی دستگاه ٩٠ولت میباشد وبا همین ولتاژ نیز جوشکاری می توان کرد.آیا ولتاژ مذکور صحیح میباشد یا نه.بنده تعمیرکار نیستم ولی آشنایی جزیی با برق دارم وعلاقه فراوان به الکترونیک.باسپاس از استاد گرامی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javad10mn

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام
دوست عزیز صدای صوت هنگام خاموش شدن مشکلی نیست ومربوط به خاموش شدن تدریجی منبع ولتاژ 24 میباشد.
ولتاژ بالای خروجی هم مشکلی نداره چون مربوط به حالت بی باری میباشد و به محض جوشکاری افت میکنه که میتونی با گرفتن ولتاز خروجی و جوشکاری افت ولتاژ رو مشاهده کنی.
موفق باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: taghiabad

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسپاس از استاد گرامی بابت توجه به پست بنده.یک مقاومت آبی رنگ در جلوی ترانس ctوجود دارد که دارای پنج کدرنگی میباشد واحتمالا مربوط به تغذیه سوعیچینگ که بعد از روشن کردن دستگاه وگذشت ده دقیقه خیلی گرم میشود.آیا این طرز رفتار مقاومت عادیست یا نه.درضمن نکته دیگری که یادم رفته بود هسته فریت ترانس ct شکسته بود که مجبور به تعویض آن نیز شدم وآیا این تعویض هسته بر عملکرد مقاومت ودستگاه تاثیری دارد یا نه.باسپاس ازوقتی که به بندهدادید متشکرم.

آخرین ویرایش:
بالا