آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: عدم روشن شدن دستگاه جوش mma 200

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسپاس از اساتید گرامی.لطفا درمورد مقاومت آبی رنگ روی برد و تعویض هسته فریت راهنمایی فرمایید.با درود.

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسلام خدمت استاد گرامی.ولتاژ٢۴ درسمت خازن ٢۴موجود میباشدورله ٢۴نیزوصل میکند.فت سمت ترانس سوعیچینگ قبلا چک شده که اتصال کوتاه نبودوفعلا دستگاه در دسترس نیست درسریعترین زمان ممکن مجددا چک خواهد شد وگزارش خواهم داد.درمورد تست دیود زنر و۴١۴٨ نیز درصورت امکان در روی شکل مشخص کنید ممنون میشوم.باسپاس از محبتی که به بنده ودوستان دارید.

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسلام خدمت اساتید گرامی.فت سمت ترانس سوعچینگ دربیرون مدار تست شد.پراب مشکی به پایه ی وسط وپراب قرمز به سورس عدد۴٩٠وبه پایه ی گیت عددی نمایش نمیدهد.ابن بار پراب قرمز پایه ی وسط وپراب مشکی به سورس و گیت جداگانه متصل که عددی نمایش نمی دهد.درروی برد لسیلاتور یک قطعه به رنگ آبی هست که دارای سه پایه میباشدو روی آن علامت مقاومت است دقت کردم دیدم ازحالت استاندارد اولیه خارج شده چون رنگهای مربوط به تنظیم اولیه کنده شده است.آیا تغییر این قطعه موجب به هم خوردن سوعیچ فت ها میشه.درمورد دمای فت های قدرت درحالت بی باری می باشد.لطفا درمورد دمای فت های قدرت ومقاومتهای آجری ومقاومت آبی رنگ راهنمایی فرمایید.باسپاس فراوان.http://www.8pic.ir/images/po7ww9gjzzgcvcrtim82.jpg

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسلام.نکته ای رافراموش کرده بودم که یک دسته از فت های قدرت شامل سه عدد به همرا ه مقاومت آجری همان دسته زیاد داغ می کند یعنی بعد از گذشت چند دقیقه از روشن کردن دستگاه درحالت بی باری آنها خیلی داغ میکنند.جناب استاد غزال لطفا راهنمایی کنید.آیا سوعچینگ فت ها به هم خورده است.بسپاس

آخرین ویرایش:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
باسلام خدمت اساتید گرامی.فت سمت ترانس سوعچینگ دربیرون مدار تست شد.پراب مشکی به پایه ی وسط وپراب قرمز به سورس عدد۴٩٠وبه پایه ی گیت عددی نمایش نمیدهد.ابن بار پراب قرمز پایه ی وسط وپراب مشکی به سورس و گیت جداگانه متصل که عددی نمایش نمی دهد.درروی برد لسیلاتور یک قطعه به رنگ آبی هست که دارای سه پایه میباشدو روی آن علامت مقاومت است دقت کردم دیدم ازحالت استاندارد اولیه خارج شده چون رنگهای مربوط به تنظیم اولیه کنده شده است.آیا تغییر این قطعه موجب به هم خوردن سوعیچ فت ها میشه.درمورد دمای فت های قدرت درحالت بی باری می باشد.لطفا درمورد دمای فت های قدرت ومقاومتهای آجری ومقاومت آبی رنگ راهنمایی فرمایید.باسپاس فراوان.http://www.8pic.ir/images/po7ww9gjzzgcvcrtim82.jpg
سلام
فت سالم است اون یک نوع ب
پتانسیمتر است که مولتی ترن نام دار و در گرم کردن فتها هیچ دخالتی ندار .
راستی اگر 24 ندارید چطور فتهای قدرت گرم میکنه.
اگر 24 ندارید این قطعه ات چک کنید در عکس زیر
سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسلام.استاد ازاینکه بامشغله کاری فراوان جواب من رامیدهید بی نهایت سپاس.استاد شاید من منظور روخوب نرسوندم.دستگاه ٢۴ولت داره ورله وصل میکنه ولی مشکلاتی که داره اینه :١-یک دسته فت به تعداد سه عدد به همراه مقاومت ۴٧اهم آجری دسته ی خودش در حالت بی باری خیلی داغ میکنه.البته برای دقت درمیزان دمای فت ازهیت سینگ جدا شده.٢-یک مقاومت آبی رنگ باپنج کدرنگی وتوان بالا درجلوی ترانس ٢۴وجود دارد طبق شکل که آن هم خیلی داغ می کند.استاد درخروجی دستگاه 90ولت وجود دارد ودستگاه باهمین شرایط جوشکاری میکند.فیش های مربوط به طبقه ی ترانس ها از بورد مین جدا شد ولی همچنان آن یک دسته فت به همراه مقاومت آجری خیلی داغ میشوند.البته مقاومت های آجری دسته های دیگر بعد ازگذشت چند دقیقه کمی گرم میشوند.با سپاس فراوان ازاستاد ارجمند.

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
با سلام
-یک دسته فت به تعداد سه عدد به همراه مقاومت ۴٧اهم آجری دسته ی خودش در حالت بی باری خیلی داغ میکنه.البته برای دقت درمیزان دمای فت ازهیت سینگ جدا شده
لطفا از مداری که میفرماید عکس بگیرید ومشخص کنید کدام دسته است و دما را زمانی که روی هیت سینگ هست اندازه بگیرید.

٢-یک مقاومت آبی رنگ باپنج کدرنگی وتوان بالا درجلوی ترانس ٢۴وجود دارد طبق شکل که آن هم خیلی داغ می کند.
مدار که اشاره کرده ام چک کنی احتمال یکی از قطعات معیوب است.

فیش های مربوط به طبقه ی ترانس ها از بورد مین جدا شد ولی همچنان آن یک دسته فت به همراه مقاومت آجری خیلی داغ میشوند
منظور از فیش طبقه ترانس کدام است در تصویر مشخص کنید .
گرم کردن مقاومت ها تا حدی طبیعی است.
لطفا مارک و مدل دستگاه ذکر کنید .
سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسلام ودرودخدمت اساتید گرامی.طبق فرمایش جنابعالی درشکل مشخص شد کدام دسته از فت هابیشتر گرم میکندوهمچنین فتها برروی هیت سینگ نصب شد وگرمای تولید شده کم شدولی دمای مقاومت آجری همان دسته مشخص شده درشکل خیلی داغ میکند.بعد از گذشت چند دقیقه مقاومتهای آجری دیگر دسته ها به حدی میرسد که نمیتوان انگشت راروی آن نگه داشت.قطعات مربوط به قسمت٢۴که درشکل مشخص کردید چک شد ونشتی زنر 8/2ولتی مشاهده شد.درمورد فیش طبقه ترانس نیز درشکل به اسم خروجی برد ترانس نمایش داده شده است واسم دستگاه مشخص نیست فقط در جلوی دستگاه عبارت mma200نوشته شده است.http://www.8pic.ir/images/uw97f49tfyrum2fazygc.jpg

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
باسلام .استاد گرامی لطفا کمک کنید امروزدستگاه رو به برق زدم تا دیود زنر٢۴رومجدداازنظر نشتی تست کنم اما قبلش ولوم روی اسیلاتور روجابه جا کردم بعد ازتست دیود زنر ازلحاظ نشتی چراغ ocروشن وبعد از چند ثانیه فت های دودسته به تعداد شش عدد به شماره toshiba k4108ترکیدومقاومتهای ۴/٧اهم آنهاوهمچنین دیودهای ومقاومتهای روی برد خوابیده که ترانس گرد روی آن میباشد.استاد اولین تجربه تعمیر دستگاه جوش من است لطفا راهنمایی کنید.کلا نامید شدم هر چند اساتید گرامی به خصوص استاد غزال تو تاپیک های قبلی که می خوندم برای تعمیر کاران دلداری زیاد میدادند.استاد منتظر راهنمایی شما هستم باسپاس.

بالا