آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم تغیر جریان جوشکاری در دستگاه MM200مولر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
استاد غزال عزیز طبق گفته ی شما پایه های 1 و 2آپ امپ 2 به چند جای دیگه وصله!وهمچنین پایه ی 7 و 8 آپ امپ 1 با هم مرتبط هستن.منو بابت عجول بودن و خوب تست نکردن عفو کنید. نقشه تو لینک زیر اومده.پایه های 1 و 2 و 3 که با دایره مشخص شده ان مربوط به آی سی uc3846nهستند.با تشکر

http://uupload.ir/files/sqn7_afsoongar_681430.jpg

درود

خطاهای نقشه قبلی کمتر بود
عزیزم تا زمانیکه دقت نکنی و نقشه صحیحی ارائه نکنی چیزی نمی فهمم
بویژه که اگه نقشه درست هم باشه به زور می فهمم لذا توقع نداشته باش با این خطاهای شما و با اضافه کردن چند خط و قطعه بتونم به عملکرد دستگاه پی ببرم و عیب را پیدا کنم.

شما همواره درصدد رفع تکلیف هستی و تصور میکنی اگه چند قطعه و ارتباط نامفهوم بکشی میتونم عیب را اعلام کنم ولی قسم میخورم بدون رابطه علمی و منطقی قادر به اظهار نظر نیستم . نمیدونم چرا باور نمیکنی

عزیزم خروجی آپ امپ ها باید به ورودی بخش دیگر یا به پایه کنترل کننده بخش دیگری منتهی بشه ولی در نقشه جدید شما حتی در یکی از آپ امپ ها این قاعده رعایت نشده و لذا در نقشه جدید هیچکدام از آپ امپ ها کاری انجام نمیدن و با این وضضعیت نمیدونم آپ امپ ها چه وظیفه ای دارن
و لذا این نقشه جدید مملو از خطاست (خیلی بیشتر از نقشه قبل )

باور کن با نقاشی کاری ازم ساخته نیست و باید نقشه را بدقت بکشی و می بینی با این شیوه تازمانیکه نقشه صحیح نشه ثمری نداره

منم دوست دارم فورا درست بشه ولی قبل از اطلاع از رابطه قطعات نمیشه لذا خواهش میکنم فورا با اضافه کردن دو خط و دو قطعه پست جدید ارسال نکن بلکه باید با حوصله و در زمان قابل توجهی نقشه را بکشی و چند بار چک کنی و بعدا ارسال کنی

تنها ثمره تعجیل بیمورد شما پست های بی حاصل و اتلاف وقت من و شما بوده

بابت تست قطعات که فرمودی چرا نمیگم فلان قطعه را تست کن به این خاطر است که با نقشه مملو از خطای شما رابطه ای بین قطعات نفهمیدم و لذا وقتی نفهمیدم کدوم قطعات مرتبط با عیبه میخوای بگم کدوم قطعه را تست کنی
اما اگه میخوای تست شانسی قطعاتی را توصیه کنم نیاز به من نیست از جلو هر قطعه ای می بینی تست کن ولی این شیوه صحیح نیست و غالبا بدتر میشه
و اساسا اگر با چنین شیوه ای عیب رفع میشد ایندستگاه به شما سپرده نمیشد و تعمیرکار قبلی عیب را پیدا میکرد

سپاس
امشب مشغله زیادی دارم بقیه فردا
کنترل جریان.jpg

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
استاد شاید روش بررسی من اشتباه باشه من به این صورت عمل میکنم که مولتی متر رو در حالت بیزر قرار میدم و برای مثال از پایه ی 1 آپ امپ 2 شروع میکنم و پروب منفی رو به پایه 1 میزنم و پروب قرمز رو تو برد به هر جا میزنم هر جا مولتی متر بوق زد سر قطعه ای که بوق زده رو تو نقشه وصل میکنم به پایه ی 1 آپ امپ و همین طور اگه تعداد بوق ها هرچه زیاد تر باشه نتیجه میگیرم تعداد پایه های متصل به پایه ی 1 زیاده و شاخه شاخه میکنم و هر مسیر رو جدا رسم میکنم.اگه روش من غلطه روش صحیح رو خواهش میکنم یادم بدید.استاد من حدود یه ماهه کار تعمیر اینورتر رو شروع کردم تا الان حدود 10تا رو به راحتی تعمیر کردم شاید اونا ایراد جزئی داشتن یا من واقعا کمی استعداد دارم به هر حال رو دستم نموندن ولی این یکی کم کم داره آبروی منو میبره و بدجور ناامیدم کرده.هر راهی که بتونه کمی کارمو راحت تر کنه خواهش میکنم بگین.بعد خدا شما تنها امید منی.با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
استاد شاید روش بررسی من اشتباه باشه من به این صورت عمل میکنم که مولتی متر رو در حالت بیزر قرار میدم و برای مثال از پایه ی 1 آپ امپ 2 شروع میکنم و پروب منفی رو به پایه 1 میزنم و پروب قرمز رو تو برد به هر جا میزنم هر جا مولتی متر بوق زد سر قطعه ای که بوق زده رو تو نقشه وصل میکنم به پایه ی 1 آپ امپ و همین طور اگه تعداد بوق ها هرچه زیاد تر باشه نتیجه میگیرم تعداد پایه های متصل به پایه ی 1 زیاده و شاخه شاخه میکنم و هر مسیر رو جدا رسم میکنم.اگه روش من غلطه روش صحیح رو خواهش میکنم یادم بدید.استاد من حدود یه ماهه کار تعمیر اینورتر رو شروع کردم تا الان حدود 10تا رو به راحتی تعمیر کردم شاید اونا ایراد جزئی داشتن یا من واقعا کمی استعداد دارم به هر حال رو دستم نموندن ولی این یکی کم کم داره آبروی منو میبره و بدجور ناامیدم کرده.هر راهی که بتونه کمی کارمو راحت تر کنه خواهش میکنم بگین.بعد خدا شما تنها امید منی.با تشکر

درود

شما دستگاهی که هر تعمیرکاری قبول نمیکنه و دستکاری هم شده که من هم باشرط اجرت چند برابر قبول کردی و انتظار داری با یک ورد درست بشه
و عجیب تر اینکه تعمییر 10 دستگاه را دلیل توانایی میدونی درحالیکه قادر به ارائه نقشه نیستی و با روش منحصر بفرد نقشه میکشی و برات فرقی نداره که بوق اهم متر ناشی از قطعات اهم پایین یا قطعات سوخته بین دو نقطه است و یا واقعا ارتباط الکتریکی داره لذا هرجایی بوق بزنه یک خط به نقشه اضافه میکنی

بی دلیل نیست که نقشه های شما مملو از خطا و عجیب غریبه
اگر منتظری بدون نقشه بگم فلان قطعه را عوض کن متاسفانه نمیتونم و باید عملکرد و صحت هر بخش را تست کنم تا قادر به کشف ایراد باشم

اگه ابتدا میگفتی از طریق بوق نقشه میکشی بیهوده بررسی نمیکردم
استفاده از اهم متر پس از کشیدن نقشه و برای کشف یک یا دو ارتباط مخفی کمک میکنه نه برای کشیدن کل نقشه

بهمین دلیل حتی یکی از آپ امپ ها ارتباط معقولی نداره و طبق نقشه شما کلا برای خنده نصب شده اند و تابحال فقط تکرار کردم که نقشه اشتباهه و پس از کلی قسم و خواهش و تمنا باور کردی و تغییراتی دادی که بدتر شد و حتی یکی از آپ امپ ها رابطه منطقی پیدا نکرد .

اگرچه برای دستگاههای معمول و دستکاری نشده هم روشی جز استفاده از نقشه بلد نیستم ولی برای ایندستگاه دستکاری شده بنظر نمیرسه احدی بدون نقشه یا بدون نمونه قادر به کشف عیب باشه

یک پتانسیومتر بین پایه 4 و 11 نصب کن و سر وسط پتانسیومتر را به پایه 2 آپ امپ 2 متصل کن و بچرخون و ببین جریان قابل کنترل میشه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
با عرض پوزش از محضر جناب غزال
یه سوال بی مورد در صورت امکان
اقا بهبود ببین پایه 6و 7 ایسی uc3846 به هم دیگه متصله یا به جای دیگه ای وصله ؟
و پایه 5 ایسی به چی ختم میشه ؟ ( فقط همین و بررسی کن )
با سپاس از استاد غزال

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
با عرض پوزش از محضر جناب غزال
یه سوال بی مورد در صورت امکان
اقا بهبود ببین پایه 6و 7 ایسی uc3846 به هم دیگه متصله یا به جای دیگه ای وصله ؟
و پایه 5 ایسی به چی ختم میشه ؟ ( فقط همین و بررسی کن )
با سپاس از استاد غزال
استاد غزال عزیز وقت بخیر خسته نباشید.اگه میشه راه درست نقشه کشی و ارتباط بین قطعات رو تو بردهایی که شلوغ هستن رو مختصری آموزش بدین به این بنده ی حقیر،ثواب داره!!! استاد من ده تا دستگاهی که درست کردم رو به جهت ادعا و یا اعتماد به نفس عرض نکردم فقط منظورم این بود تا بحال تعمیر کرده ام اما مثل این یکی ایراد مخفی و خاص نداشتن.صبح با اومدن مشتری و با کلی جر و بحث و دلخوری دستگاه تحویل داده شد و بنده توبه کردم و با خودم گفتم بعد این.....میخورم که دستگاه دستکاری شده بپذیرم چرا که جز دردسر خیری نداره.با تشکر از زحمات بی دریغ حضرتعالی که فقط سردرد بهتون دادم.ببخشید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
استاد غزال عزیز وقت بخیر خسته نباشید.اگه میشه راه درست نقشه کشی و ارتباط بین قطعات رو تو بردهایی که شلوغ هستن رو مختصری آموزش بدین به این بنده ی حقیر،ثواب داره!!! استاد من ده تا دستگاهی که درست کردم رو به جهت ادعا و یا اعتماد به نفس عرض نکردم فقط منظورم این بود تا بحال تعمیر کرده ام اما مثل این یکی ایراد مخفی و خاص نداشتن.صبح با اومدن مشتری و با کلی جر و بحث و دلخوری دستگاه تحویل داده شد و بنده توبه کردم و با خودم گفتم بعد این.....میخورم که دستگاه دستکاری شده بپذیرم چرا که جز دردسر خیری نداره.با تشکر از زحمات بی دریغ حضرتعالی که فقط سردرد بهتون دادم.ببخشید

درود

عزیزم عرض کردم تعمیرکار با تجربه هم دستگاههای ساده دستکاری شده را قبول نمیکنه
هرچند هر دستگاهیی با هر وضعیتی قابل تعمیره اما هر دستگاه دستکاری شده ای با این سرعت درست نمیشه
اگر من بپذیرم اولا شرط میکنم زمان خاصی برای اتمام کار وجود نداره زیرا اگر نمونه مشابهی برسه راحت تر تعمیر میشه و اگه در زمان طولانی نمونه ای نرسه ناگزیر میشم بدون نمونه تعمیر کنم و ثانیا اجرت کلانی میگیرم

ولی عجب توقعی داری که پس از 10 دستگاه میگی باید بتونم ظرف چند دقیقه هر دستگاهی را تعمیر کنم وگرنه اعتبارم خراب میشه
عزیزم هنوز اول راه هم نیستی و باید سالها خاک بخوری و اعتباری بدست بیاری که نگران از دست رفتنش باشی

اگر بجای تعمیرکار قبلی که نتونسته دستگاه بکر را تعمیر کنه چکار میکردی

کشیدن نقشه هم ساده نیست ولی شما هر کاری را ساده فرض میکنی و تصور میکنی 4 تا خط میکشیم شاید درست باشه ولی نمیدونی اگه کوچکترین خطایی در نقشه باشه نقشه خون را کلافه و سردرگم میکنی.
باید تک تک مسیر ها را بدقت تعقیب کنی و چندین بار چک کنی ولی باوجودیکه خطاهای محرز شما را اعلام میکردم میگفتی کاملا مطمئنم نقشه درسته !

اعتماد بنفس خوبه ولی بی خبری از ضعف خودمون خیلی خطرناکه لذا با علم به نقاط ضعف باید اقدام کرد نه اینکه شناگری ندونی و بگی اعتماد بنفس دارم و میتونم شنا کنم که دراینصورت هرچی بیشتر دست و پا بزنی بیشتر غرق میشی .

سپاس

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
درود

عزیزم عرض کردم تعمیرکار با تجربه هم دستگاههای ساده دستکاری شده را قبول نمیکنه
هرچند هر دستگاهیی با هر وضعیتی قابل تعمیره اما هر دستگاه دستکاری شده ای با این سرعت درست نمیشه
اگر من بپذیرم اولا شرط میکنم زمان خاصی برای اتمام کار وجود نداره زیرا اگر نمونه مشابهی برسه راحت تر تعمیر میشه و اگه در زمان طولانی نمونه ای نرسه ناگزیر میشم بدون نمونه تعمیر کنم و ثانیا اجرت کلانی میگیرم

ولی عجب توقعی داری که پس از 10 دستگاه میگی باید بتونم ظرف چند دقیقه هر دستگاهی را تعمیر کنم وگرنه اعتبارم خراب میشه
عزیزم هنوز اول راه هم نیستی و باید سالها خاک بخوری و اعتباری بدست بیاری که نگران از دست رفتنش باشی

اگر بجای تعمیرکار قبلی که نتونسته دستگاه بکر را تعمیر کنه چکار میکردی

کشیدن نقشه هم ساده نیست ولی شما هر کاری را ساده فرض میکنی و تصور میکنی 4 تا خط میکشیم شاید درست باشه ولی نمیدونی اگه کوچکترین خطایی در نقشه باشه نقشه خون را کلافه و سردرگم میکنی.
باید تک تک مسیر ها را بدقت تعقیب کنی و چندین بار چک کنی ولی باوجودیکه خطاهای محرز شما را اعلام میکردم میگفتی کاملا مطمئنم نقشه درسته !

اعتماد بنفس خوبه ولی بی خبری از ضعف خودمون خیلی خطرناکه لذا با علم به نقاط ضعف باید اقدام کرد نه اینکه شناگری ندونی و بگی اعتماد بنفس دارم و میتونم شنا کنم که دراینصورت هرچی بیشتر دست و پا بزنی بیشتر غرق میشی .

سپاس
استاد غزال عزیز بی نهایت از شما ممنونم که هم در زمینه ی تعمیر عملی و هم روال کار تعمیر راهنمائی میفرمائین،شما انسان خیر خواه و خیر دهی هستین هر سخنی که شما میفرمائین مثل درسی هستش که تو هیچ کتابی نوشته نشده،سعی میکنم بعد این بیشتر رو تجزیه تحلیل بردها و نقشه کشیدن خودمو تقویت کنم.فقط استاد عزیز من هم از لحاظ کاری و هم مشتری مداری یکم ضعیف تشریف دارم.خواهش میکنم اگه نکته ای رو تو مسائل آتی ازم مشاهده کردید حتما بهم گوش زد کنید مطمئن باشید آویزه ی گوش خواهد شد.از اینکه پشت و پناه ما بدبخت بیچاره ها در امر تعمیر هستین خیلی خرسندم و صمیمانه آرزوی سلامتی و کامیابی برای شما استاد عزیز رو دارم.پیروز و سربلند باشید.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
استاد غزال عزیز بی نهایت از شما ممنونم که هم در زمینه ی تعمیر عملی و هم روال کار تعمیر راهنمائی میفرمائین،شما انسان خیر خواه و خیر دهی هستین هر سخنی که شما میفرمائین مثل درسی هستش که تو هیچ کتابی نوشته نشده،سعی میکنم بعد این بیشتر رو تجزیه تحلیل بردها و نقشه کشیدن خودمو تقویت کنم.فقط استاد عزیز من هم از لحاظ کاری و هم مشتری مداری یکم ضعیف تشریف دارم.خواهش میکنم اگه نکته ای رو تو مسائل آتی ازم مشاهده کردید حتما بهم گوش زد کنید مطمئن باشید آویزه ی گوش خواهد شد.از اینکه پشت و پناه ما بدبخت بیچاره ها در امر تعمیر هستین خیلی خرسندم و صمیمانه آرزوی سلامتی و کامیابی برای شما استاد عزیز رو دارم.پیروز و سربلند باشید.

درود

استدعا دارم

حسب اتفاق ازآنجاکه خودم با مشقت غیرقابل وصفی تحصیل و تجربه کردم و بخصوص در زمان جوانی امکانات بسیار بسیار ضعیفی داشتیم و شرایط خاص و دردناک من مزید برعلت موجب دشواری بیش از پیش حصول مقصود میگردید لذا بواسطه خاطراتم تعلق خاطر خاصی نسبت به فقرای فنی و ضعفای مادی و نحفای علمی دارم و لذا در حد بضاعت ناچیز همواره از نوجوانی مترصد تقویت شرایط ایشان بوده ام چنانکه تنها شاگرد و دانشجوی ممتازی بودم که برای رساندن تقلب به همکلاسی ها مورد غضب اساتید قرار میگرفتم و البته بواسطه تلاش و رتبه اول که مورد احترام خاص اساتیدم بودم هرگز مجازات مقرر عملی نمیشد.

و لذا همیشه از دبستان تا تحصیلات عالیه همواره در جریان برگزاری امتحانات برای همنشینی در مجاورت و اطراف صندلی من دعوا هایی اتفاق می افتاد چون غالبا هر کسی اطراف صندلی من قرار میگرفت اون امتحان را با نمره عالی پاس میکرد

ولی در یکی از امتحانات واقعه جالبی اتفاق افتاد که خالی از لطف نیست زیرا یکی از اطرافیان صندلی من چنان مو به مو و با دقت مطابق پاسخ های من نوشته بود که بشرح زیر واقعه مثالزدنی شد بطوریکه من در انتهای صفحه نوشته بودم بقیه پشت صفحه
و باوجودیکه وی ریزتر مینوشت و به انتهای صفحه نرسیده بود با این وجود او هم اواسط صفحه نوشته بود بقیه پشت صفحه ولی ادامه پاسخ را در بقیه همون صفحه نوشته بود

لذا پس از تصحیح اوراق امتحانی به دفتر ریاست احضار شدم ولی درخصوص اقرار به رساندن تقلب ، قاطعانه و با قدرت انکار کردم و لذا درحالیکه استادم قهقهه میزد دو ورقه امتحان اینجانبان را نشانم داد که درواقع هر دو 20 میشدیم ولی این جمله بقیه پشت صفحه آبرویی باقی نگذاشت بطوریکه بی انصاف علاوه بر این عبارت تابلو ، لااقل برای رفع تردید حتی از نیم نمره هم چشم پوشی نکرده بود و لذا درحالیکه چاره ای جز اقرار باقی نمانده بود گفتم من کمکش نکردم احتمالا خودش بطریقی پاسخم را دیده که نپذیرفتند و برای من نمره 12 منظور کردند

ولی پس از مدتی مورد لطف استادم قرار گرفتم و همون 20 را منظور کرد و گفت می دونم میز تحصیل کرم داره و اگه هر کسی دانشجوی ترم آخر دکترا هم باشه پشت میز کلاس ، کرم ها راه می افتن و تحصیل بی شیطنت نمیشه ولی دانشجوی درس خون کرمش متفاوته و به کسی تقلب نمیرسونه ولی تو متفاوتی . به هر حال دوستم تجدید شد .

درخصوص موقعیت شما ، تهی بودن توشه اهمیتی نداره بلکه فرصت توشه اندوزی و تلاش آتی مهمه که بنظر میرسه در عنفوان جوانی هستی و الی ماشاءا.. فرصت و امکانات داری.
من تصور میکنم اگه جوانان هم دوره من امکانات بسیار ارزشمند حاضر بویژه اینترنت دراختیار داشتند و همون شدت تلاش خود را حفظ میکردند دراینصورت الان ده ها هزار انیشتین ایرانی داشتیم

به جرات باور دارم که اگر در شرایط جوانی من قرار داشتی ، هرگز قادر به تعمیر همون 10 دستگاه نبودی ولی اکنون با وجود تجربه ناچیز تونستی با امکانات حاضر به توفیقات قابل توجهی برسی
لذا اگه مدت تلاش و تحصیل خود را با موفق ترین افراد مقایسه کنی می بینی از موفق ترین افراد هم موفق تر هستی و لذا ناسپاسی نکن

البته همانطور که استفاده از دارو موجب تنبلی سلول ها و ضعف درونی و ناتوانی شدید هر موجودی اعم از گیاه و حیوان و انسان میشه و نهایتا بیماری ساده ای موجب نابودی میشه و بهمین علت روستائیان و افغانی ها سالم ترین و قویترین افراد هستند و ضعیف ترین داروها قادره مهلک ترین بیماری این گروه را بسادگی درمان کنه
لذا بهمین دلیل این واقعیت اجتناب ناپذیره که امکانات قابل توجه موجب رخوت و سستی میشه و لذا هرگز میزان تلاش جوانان امروز و دیروز قابل قیاس نیست

بنابرین در این وادی و روزگار اگر رفاه فنی و امکانات قابل توجه موجب سستی شما نشه بسرعت به نتایج شگفت انگیزی خواهید رسید انشاءا..

سپاس

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
درود

استدعا دارم

حسب اتفاق ازآنجاکه خودم با مشقت غیرقابل وصفی تحصیل و تجربه کردم و بخصوص در زمان جوانی امکانات بسیار بسیار ضعیفی داشتیم و شرایط خاص و دردناک من مزید برعلت موجب دشواری بیش از پیش حصول مقصود میگردید لذا بواسطه خاطراتم تعلق خاطر خاصی نسبت به فقرای فنی و ضعفای مادی و نحفای علمی دارم و لذا در حد بضاعت ناچیز همواره از نوجوانی مترصد تقویت شرایط ایشان بوده ام چنانکه تنها شاگرد و دانشجوی ممتازی بودم که برای رساندن تقلب به همکلاسی ها مورد غضب اساتید قرار میگرفتم و البته بواسطه تلاش و رتبه اول که مورد احترام خاص اساتیدم بودم هرگز مجازات مقرر عملی نمیشد.

و لذا همیشه از دبستان تا تحصیلات عالیه همواره در جریان برگزاری امتحانات برای همنشینی در مجاورت و اطراف صندلی من دعوا هایی اتفاق می افتاد چون غالبا هر کسی اطراف صندلی من قرار میگرفت اون امتحان را با نمره عالی پاس میکرد
ولی در یکی از امتحانات واقعه جالبی اتفاق افتاد که یکی از اطرافیان صندلی من چنان مو به مو و با دقت مطابق پاسخ های من پاسخ داده بود که من در انتهای صفحه نوشته بودم بقیه پشت صفحه

اما وی باوجودیکه ریزتر مینوشت و به انتهای صفحه نرسیده بود با این وجود او هم نوشته بود بقیه پشت صفحه ولی ادامه پاسخ را در همان بقیه صفحه نوشته بود
لذا پس از تصحیح امتحانات به دفتر ریاست احضار شدم ولی درخصوص اقرار مساعدت تقلبی به وی با قدرت انکار کردم و لذا درحالیکه استادم قهقهه میزد دو ورقه امتحان اینجانبان را نشانم داد که درواقع هر دو 20 میشدیم ولی این جمله بقیه پشت صفحه آبرویی باقی نگذاشت بطوریکه بی انصاف علاوه بر این عبارت تابلو ، لااقل برای رفع تردید حتی از نیم نمره هم صرفنظر نکرده بود با این وصف گفتم من کمکش نکردم خودش بنوعی پاسخم را دیده

در هر صورت نمره 20 منو تبدیل به 12 کردند ولی عاقبت مورد لطف استادم قرار گرفتم و همون 20 منظور شد ولی دوستم تجدید شد .

به هر تقدیر تهی بودن توشه اهمیتی نداره بلکه فرصت توشه اندوزی مهمه که بنظر میرسه در عنفوان جوانی هستی و الی ماشاءا.. فرصت و امکانات داری.
من تصور میکنم اگه جوانان هم دوره من امکانات بسیار ارشمند حاضر بویژه اینترنت دراختیار داشتند ولی همون شدت تلاش خود را حفظ میکردند دراینصورت الان ده ها هزار انیشتین ایرانی داشتیم

به جرات باور دارم که اگر در شرایط جوانی من قرار داشتی ، هرگز قادر به تعمیر همون 10 دستگاه نبودی ولی اکنون با وجود تجربه ناچیز تونستی با امکانات حاضر به توفیقات قابل توجهی برسی
لذا اگه مدت تلاش و تحصیل خود را با موفق ترین افراد مقایسه کنی می بینی از موفق ترین افراد هم موفق تر هستی و لذا ناسپاسی نکن

البته همانطور که استفاده از دارو موجب تنبلی سلول ها و ضعف درونی و ناتوانی شدید هر موجودی اعم از گیاه و حیوان و انسان میشه و نهایتا بیماری ساده ای موجب نابودی میشه و بهمین علت روستائیان و افغانی ها سالم ترین و قویترین افراد هستند و ضعیف ترین داروها قادره مهلک ترین بیماری این گروه را بسادگی درمان کنه
لذا بهمین دلیل این واقعیت اجتناب ناپذیره که امکانات قابل توجه موجب رخوت و سستی میشه و لذا هرگز میزان تلاش جوانان امروز و دیروز قابل قیاس نیست

بنابرین در این وادی و روزگار اگر رفاه فنی و امکانات قابل توجه موجب سستی شما نشه بسرعت به نتایج شگفت انگیزی خواهید رسید انشاءا..

سپاس

استاد غزال عزیز وقت بخیر خسته نباشید قضیه ی تقلب همکلاسی تون خیلی جالب بودش شبیه طنز بوده!استاد شرح حال این بنده ی حقیر همان گونه است که متوجه شده اید و با چنگ و دندون و این در زدن و آن در زدن ،مثل مورچه نمه نمه خودمو بالا کشیدم، من کارم برق صنعتی هستش و تا پارسال اصلا توجهی به الکترونیک نمیکردم از اونجا که همه کارخونه ها یا تعطیل شدن یا کارشون رو کم کردن کار ما هم کساد شده و دیگه تو این بخش سرمایه ریختن و کار کردن صرفه ی اقتصادی نداره یه کنتاکتور معمولی چینی که هنوز نصب نشده داد میزنه احتمال کار کردنم 10 درصده،خدا تومن پولشه بعدشم به اصطلاح خواب زیادی داره باید تو مغازه بمونه اونقد تا یه پروژه بگیریم یا یه مشتری بیاد تا بفروشمش درسته هر چی بخوابه میزاره روش اما پول باید در گردش باشه واسه همین رو آوردم به کارای تعمیراتی از قبیل ترانس افزاینده برق و اینورتر جوش و مشعل گازی و از این موارد که زود بازده هستن.خلاصه بسوزه پدر نیاز که به هر شکل و روزی آدمو در میاره.فقط از شما استاد عزیز خواهش دارم راهنمائی کنین و تجارب گرانبهای خودتون رو در اختیار امثال من که واقعا درمانده و گیج شده ایم بزارین که بیشتر از ثواب صد تا حج براتون، ارزش معنوی داره،امید است در آینده ادامه دهنده راه شما باشیم،همواره آرزومند سلامتی و کامیابی تون هستم استاد غزال محترم.با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787

استاد غزال عزیز وقت بخیر خسته نباشید قضیه ی تقلب همکلاسی تون خیلی جالب بودش شبیه طنز بوده!استاد شرح حال این بنده ی حقیر همان گونه است که متوجه شده اید و با چنگ و دندون و این در زدن و آن در زدن ،مثل مورچه نمه نمه خودمو بالا کشیدم، من کارم برق صنعتی هستش و تا پارسال اصلا توجهی به الکترونیک نمیکردم از اونجا که همه کارخونه ها یا تعطیل شدن یا کارشون رو کم کردن کار ما هم کساد شده و دیگه تو این بخش سرمایه ریختن و کار کردن صرفه ی اقتصادی نداره یه کنتاکتور معمولی چینی که هنوز نصب نشده داد میزنه احتمال کار کردنم 10 درصده،خدا تومن پولشه بعدشم به اصطلاح خواب زیادی داره باید تو مغازه بمونه اونقد تا یه پروژه بگیریم یا یه مشتری بیاد تا بفروشمش درسته هر چی بخوابه میزاره روش اما پول باید در گردش باشه واسه همین رو آوردم به کارای تعمیراتی از قبیل ترانس افزاینده برق و اینورتر جوش و مشعل گازی و از این موارد که زود بازده هستن.خلاصه بسوزه پدر نیاز که به هر شکل و روزی آدمو در میاره.فقط از شما استاد عزیز خواهش دارم راهنمائی کنین و تجارب گرانبهای خودتون رو در اختیار امثال من که واقعا درمانده و گیج شده ایم بزارین که بیشتر از ثواب صد تا حج براتون، ارزش معنوی داره،امید است در آینده ادامه دهنده راه شما باشیم،همواره آرزومند سلامتی و کامیابی تون هستم استاد غزال محترم.با تشکر

درود

استدعا دارم
نگران نباش ولی

1- اگه در آغاز کار دستگاه بکر قبول کنی خیلی کمتر عصبی میشی و صدمه و خسارت کمتری تحمل میکنی

2- هرگز زمان مشخصی برای اتمام تعمیر تعیین نکن و به مشتری بگو هر عیبی داشته باشه تعمیر میکنم ولی پس از کشف عیب هزینه و زمان تعمیر بستگی به قیمت قطعه و زمان دسترسی به قطعه داره
یعنی اگه 3 روز پس از کشف عیب بتونم قطعه دلخواه را تهیه کنم ظرف 4 روز تحویل میدم و اگه بسادگی پیدا نشه و یکسال بعد بتونم تهیه کنم یکسال بعد تحویل میدم
چون کارخونه تولید قطعه ندارم

3- نباید خودتو در شرایط تعجیل قرار بدی وگرنه خرابکاری میکنی الان باید اولویت اول شما کسب اعتبار و فراگیری فنون مربوطه باشه و لذا فعلا نباید درصدد کسب درآمد زیاد باشی چون موفق نمیشی و اعتبار و فراگیری تخصص هم مخدوش میشه و بسادگی ترمیم نمیشه.

4- اگر کاری قبول کردی باید به هر قیمتی درستش کنی و اگه از طریق سایت نتونستی تعمیرگاهم در خدمت شماست.

5- هیچوقت کاری را با اجرت پایین انجام نده چون مجبوری تف بندی کنی که مقرون بصرفه باشه ولذا بعدا باید مدام انتظار و توقع مشتری را برآورده کنی و نهایتا با مراجعات مکرر مشتری مجبوری مدام هزینه کنی و اجرتی نگیری و تنها ثمره اینکار زیان قابل توجه و از دست رفتن اعتباره

بنابرین هرگز با اجرت نازل ، مشتری را جلب نکن زیرا صرفنظر از موارد فوق ، دراینصورت همه میگن چیزی بلد نیست که اجرت کم میگیره و لذا تبلیغ منفی میکنن
اما اجرت مناسب و بالا از هر جهت موجب رشد شما میشه و میتونی با پول خود مشتری قطعات مرغوبتر تهیه کنی و با وقت بیشتر کار بهتری تحویل بدی

سپاس

بالا