آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن ماسفت

karimsh

کاربر
2015-06-19
20
28
تهران
سلام خدمت مهندسین عزیز
یک دستگاه 250 امپر هایترونیک برای تعمیر اومده پیشم همه چی را درست کردم خروجی را هم گرفتم نصف الکترود که جوش میدم یدونه ماسفت 23n50 میسوزه مقاومتش سالمه دیود های برد تحریک یا درایو هم سالمه ماسفت جدید میزارم دوباره جوشکاری که میکنم همون ماسفت میسوزه گیج شدم لطفا دوستان عزیز راهنمایی کنید.

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
یا هر 6 ماسفت یک ساق را تعویض نمایید و یا تنها ماسفت سوخته را از مدار خارج نمایید و با مابقی ماسفت ها کازی نداشته باشید
و یک مقامت در حد 120 الی 150 هم با پایه ولوم تنظیم جریان سری نمایید

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
من دیگه به هیچ عنوان ماسفت تکی تعویض نمی کنم. کل ماسفت ها رو 23n50 می اندازم. خیال خودم و مشتری و دستگاه را راحت میکنم. پولش را هم ازش می گیرم.
هر چند حتی اگر ماسفت ها مشابه باشند باز هم در سری های متفاوت ساخت تفاوت هایی به وجود می آید.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
من دیگه به هیچ عنوان ماسفت تکی تعویض نمی کنم. کل ماسفت ها رو 23n50 می اندازم. خیال خودم و مشتری و دستگاه را راحت میکنم. پولش را هم ازش می گیرم.
هر چند حتی اگر ماسفت ها مشابه باشند باز هم در سری های متفاوت ساخت تفاوت هایی به وجود می آید.
سلام مهندس
یعنی هر 12 ماسفت رو عوض میکنین؟
من تا حالا خیلی پیش اومده ماسفت تکی تو یه گروه سوخته که با مشابه ش تعویض کردم و تحویل دادم خوشبختانه برگشتی نداشته تا حالا
مهندس راستی از یکی از آشنا ها شنیدم دستگاه سه برده ویستا قیمت عمده فروشیش 380 تومنه!!!!یادته استاد غزال بهتون گفته بود 250 دستمزد واسه تعویض ماسفت میگیرن؟
اینجا که بابای طرف رو از سقف آویزون کنی از این پولوها نمیشه ازش گرفت!
برای تعویض 12 تا فت چقد میگیری؟
سپاس

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام مهندس
یعنی هر 12 ماسفت رو عوض میکنین؟
من تا حالا خیلی پیش اومده ماسفت تکی تو یه گروه سوخته که با مشابه ش تعویض کردم و تحویل دادم خوشبختانه برگشتی نداشته تا حالا
مهندس راستی از یکی از آشنا ها شنیدم دستگاه سه برده ویستا قیمت عمده فروشیش 380 تومنه!!!!یادته استاد غزال بهتون گفته بود 250 دستمزد واسه تعویض ماسفت میگیرن؟
اینجا که بابای طرف رو از سقف آویزون کنی از این پولوها نمیشه ازش گرفت!
برای تعویض 12 تا فت چقد میگیری؟
سپاس
سلام
اون دستگاه های 380 تومانی خرده فروشیش حدود 500 تومان میشه.
تازه ماسفت های این دستگاه ها چینی هستند.
12 ماسفت تعویض کنم 200 می گیرم.
شما فکر این رو هم باید بکنی که اگه یک ماسفت رو تعویض کنی و دستگاه به دلیل نا هماهنگی ماسفت ها بره و دوباره برگرده هم اعتبار شما زیر سوال میره و هم هزینه تعویض بقیه ماسفت ها رو باید از جیب بدی.
سپاس

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
قیمت کردم 620 تومن میدن اینجا!
مهندس اون 11 تا ماسفت سالم رو تحویل مشتری میدی یا نگه میداری؟
اینجا بالای 100 تومن هزینه تعمیر میگی انگار بابای طرف رو فحش میدی!بهترین کار طی کردن با مشتری هستش قبل تعمیر
من دستگاه رو که تحویل میگیرم پیش مشتری باز نمیکنم میگم باشه ببینم چقد هزینه ش میشه تماس میگیرم اگه موافق بودین تعمیر میکنم اگه نه که تشریف میارین دستگاه تون رو میبرین،من تا حالا اینجوری کار کردم
سپاس

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام
قیمت کردم 620 تومن میدن اینجا!
مهندس اون 11 تا ماسفت سالم رو تحویل مشتری میدی یا نگه میداری؟
اینجا بالای 100 تومن هزینه تعمیر میگی انگار بابای طرف رو فحش میدی!بهترین کار طی کردن با مشتری هستش قبل تعمیر
من دستگاه رو که تحویل میگیرم پیش مشتری باز نمیکنم میگم باشه ببینم چقد هزینه ش میشه تماس میگیرم اگه موافق بودین تعمیر میکنم اگه نه که تشریف میارین دستگاه تون رو میبرین،من تا حالا اینجوری کار کردم
سپاس
سلام
من به هیچ عنوان هیچ قطعه ای به مشتری برگشت نمی دهم.
هزینه کم از مشتری گرفتن هم ارزش کار را پایین می آورد و از طرفی تعمیر با کمترین هزینه هم گاهی اوقات برای تعمیرکار دردسر می شود. و مجبور به هزینه از جیب برای رضایت مشتری می شود.
تعمیر اینورتر های جوشکار تا آنجا که من اطلاع دارم همه جا هزینه بالایی دارد.
همون تعویض 12 ماسفت را اگر دستگاه را بفرستی تهران 250 میگیرند.
یکی از همشهری های خودم یک دستگاه 250 را فرستاد مرکز استان و 380 تومان بابت تعمیر ازش گرفتند.دستگاه ماسفت 250 بود و اگر همه ماسفت ها را هم 16 عدد بودند را می خواست تعویض کند هم نباید این قدر می گرفت.
مهندس خیالت راحت این دستمزدی که ما می گیریم زیاد نیست.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
متاسفانه اشکال از خود ما هستش که میخوایم مشتری رو خیلی مراعات کنیم که همین موضوع باعث دردسر میشه،به قول شما اگه اون طرف 16 ماسفت دستگاه رو هم تعویض میکرد بازم هزینه ی تعمیر 380 نمیشد،ولی تعمیرکار برای اینکه از خسارات احتمالی بعد از تحویل دستگاه جلوگیری کنه هزینه تعمیر رو بالاتر از میزان استاندارد میگه که اگه حتی یه ساعت بعد از تحویل دستگاه مشکلی پیش اومد و دستگاه برگشت خورد حتی اگه مجددا لازم به تعویض هر 16 ماسفت دستگاه باشه،تعمیرکار متحمل هیچ ضرر و زیانی نشه،مهندس به مشتری میگی 100 تومن 70 تومن میده،اگه همون 100 تومن رو 200 تومن بگی 180 تومن میده!!(80 تومن بالاتر از اونچه که در نظر گرفتی!) و هر چقدر قیمت بالا باشه مشتری میگه به به چه مهندسی!چه خدماتی!چه علمی!چه تخصصی!صفا میکنه باهات!!
ولی متاسفانه اسیر دلمم، دلم نمیااااااااااااد یه تومن رو ده تومن بدم!

بالا