آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: اینورتر جوش 20 ماسفتی

jjabdi

کاربر
2018-01-04
27
32
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید گرامی یه دستگاه جوش 20 ماسفتی برام آوردن که همه ماسفت هاش ترکیده بود از نوع 23n50 جوری که برد ماسفت هم آسیب دیده بود عکس هم اگه لازمه فردا بزارم یه برد ماسفت کامل گذاشتم براش(تعویص کردم) لازم به ذکره منبع تغذیه اش ترانس 24 ولت با سه سیم خروجیه و فرکانس خروجی برد اسیلاتور مربعی کامل و بدون نقص و فرکانس خروجی برد تقسیم یا مچینگش رو هم گرفتم بدون ایراد ولی وقتی به برق وصل میکنم جریان ورودی بعد از وصل رله هاش حدود 7 آمپر میشه بدون جوشکاری سوکت خروجی به سمت برد ترانسها و رو هم قطع کردم با اینکه میدونستم برد یکسوساز سالمه ولی باز هم جریان ورودی بالاس فن 24 ولت رو قطع کرم باز جریان ورودی فرقی نکرد حدود 7 آمپر بود ولتاژ تغذیه تحریک 28 ولته میتونه از اون باشه؟ ولتاژ dc ورودی هم حدود 530 ولته. ممنون میشم راهنماییم کنید 15763236307404858721142592432267.jpg
15763237155034713726254051640654.jpg

آخرین ویرایش:

jjabdi

کاربر
2018-01-04
27
32
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید گرامی یه دستگاه جوش 20 ماسفتی برام آوردن که همه ماسفت هاش ترکیده بود از نوع 23n50 جوری که برد ماسفت هم آسیب دیده بود عکس هم اگه لازمه فردا بزارم یه برد ماسفت کامل گذاشتم براش(تعویص کردم) لازم به ذکره منبع تغذیه اش ترانس 24 ولت با سه سیم خروجیه و فرکانس خروجی برد اسیلاتور مربعی کامل و بدون نقص و فرکانس خروجی برد تقسیم یا مچینگش رو هم گرفتم بدون ایراد ولی وقتی به برق وصل میکنم جریان ورودی بعد از وصل رله هاش حدود 7 آمپر میشه بدون جوشکاری سوکت خروجی به سمت برد ترانسها و رو هم قطع کردم با اینکه میدونستم برد یکسوساز سالمه ولی باز هم جریان ورودی بالاس فن 24 ولت رو قطع کرم باز جریان ورودی فرقی نکرد حدود 7 آمپر بود ولتاژ تغذیه تحریک 28 ولته میتونه از اون باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

دوستان عزیز مهندسان گرامی اگر عکس (بفرمایید از کدوم قسمت) یا توضیحات بیشتر میخواد بفرمایید ممنون میشم راهنماییم کنید تشکر فراوان

jjabdi

کاربر
2018-01-04
27
32
از دوستان عزیز خواهشمندم اگر میتونید راهنماییم کنید ممنونم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,068
IRANTK
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید گرامی یه دستگاه جوش 20 ماسفتی برام آوردن که همه ماسفت هاش ترکیده بود از نوع 23n50 جوری که برد ماسفت هم آسیب دیده بود عکس هم اگه لازمه فردا بزارم یه برد ماسفت کامل گذاشتم براش(تعویص کردم) لازم به ذکره منبع تغذیه اش ترانس 24 ولت با سه سیم خروجیه و فرکانس خروجی برد اسیلاتور مربعی کامل و بدون نقص و فرکانس خروجی برد تقسیم یا مچینگش رو هم گرفتم بدون ایراد ولی وقتی به برق وصل میکنم جریان ورودی بعد از وصل رله هاش حدود 7 آمپر میشه بدون جوشکاری سوکت خروجی به سمت برد ترانسها و رو هم قطع کردم با اینکه میدونستم برد یکسوساز سالمه ولی باز هم جریان ورودی بالاس فن 24 ولت رو قطع کرم باز جریان ورودی فرقی نکرد حدود 7 آمپر بود ولتاژ تغذیه تحریک 28 ولته میتونه از اون باشه؟ ولتاژ dc ورودی هم حدود 530 ولته. ممنون میشم راهنماییم کنیدمشاهده فایل‌پیوست 161442
مشاهده فایل‌پیوست 161443

یکی از 2 سیم برد ترانس پالس یا برد تحریک ماسفت رو جدا کن ببین جریان میخوایه یا نه؟
دوم اینکه من چون با لامپ 200 سری تست میکنم نور کمی روشنه اگر با لامپ تست میکنید عکس از شدت روشنایی بفرستید
ولتاژ خروحی انبر را دارید؟
جوش کاری کردید؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,068
IRANTK
از دوستان عزیز خواهشمندم اگر میتونید راهنماییم کنید ممنونم

ترتیب سیم کشی ترانس برد کنترل عکس نزدیک از بردی که جایگزین کردی و فابریک عکس از برد پایین عکس از شکل موج و فرکانس ولتاژ های مختلف مدار برام بفرست

jjabdi

کاربر
2018-01-04
27
32
سلام ببخشید سوالی که مطرح کردم یجا اشتباه کرده بودم دستگاه دو فاز هست و ماسفت ها 11n90 که مشکلم این بود 23n50 جاش زده بودم ماسفت ها و خازن‌های سرامیکی ورودی برد رو عوض کردم ماسفت ها 11n90 جاش زدم که فابریکش هم همین بود ولی به محض اینکه با لامپ سری وصل کردم دوتا از ماسفت ها سوخت شکل موج خروجی رو هم گرفتم که هیچکدوم از دوتا خروجی های برد اسیلاتور باهم روشن نیست ینی ماسفت ها همزمان روشن نیستن اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

jjabdi

کاربر
2018-01-04
27
32
ترتیب سیم کشی ترانس برد کنترل عکس نزدیک از بردی که جایگزین کردی و فابریک عکس از برد پایین عکس از شکل موج و فرکانس ولتاژ های مختلف مدار برام بفرست

سلام ببخشید سوالی که مطرح کردم یجا اشتباه کرده بودم دستگاه دو فاز هست و ماسفت ها 11n90 که مشکلم این بود 23n50 جاش زده بودم ماسفت ها و خازن‌های سرامیکی ورودی برد رو عوض کردم ماسفت ها 11n90 جاش زدم که فابریکش هم همین بود ولی به محض اینکه با لامپ سری وصل کردم دوتا از ماسفت ها سوخت شکل موج خروجی رو هم گرفتم که هیچکدوم از دوتا خروجی های برد اسیلاتور باهم روشن نیست ینی ماسفت ها همزمان روشن نیستن اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

jjabdi

کاربر
2018-01-04
27
32
یکی از 2 سیم برد ترانس پالس یا برد تحریک ماسفت رو جدا کن ببین جریان میخوایه یا نه؟
دوم اینکه من چون با لامپ 200 سری تست میکنم نور کمی روشنه اگر با لامپ تست میکنید عکس از شدت روشنایی بفرستید
ولتاژ خروحی انبر را دارید؟
جوش کاری کردید؟

سلام ولتاژ خروجی انبر 70 ولته من یه اشتباهی که کرده بودم فکر کردم ماسفت ها 23n50 بود در صورتی که 11n90 بود و دستگاه دوفازه همه ماسفت ها و خازن ورودی رو عوض کردم ماسفت ها 11n90 شد و خازن‌ها ی سرامیکی 600 ولت ولی به محض وصل کردن با لامپ سری دوتا از ماسفت ها سوخت و سریع قطع کردم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,068
IRANTK

اولا جواب درخواست های من را ندادید! وفقط کارهایی که خودت انجام میدی را گزارش میکنی
دوما اگر دستگاه شما 2 فاز است دستگاه را با چه برقی تست کردید؟
سوما با توجه به گزارش شما که شکل موج درایو ماسفت ها تقارن ندارد برد کنترل ماسفت شما خراب است که باید تعمیر و یا تعویض گردد.

jjabdi

کاربر
2018-01-04
27
32
اولا جواب درخواست های من را ندادید! وفقط کارهایی که خودت انجام میدی را گزارش میکنی
دوما اگر دستگاه شما 2 فاز است دستگاه را با چه برقی تست کردید؟
سوما با توجه به گزارش شما که شکل موج درایو ماسفت ها تقارن ندارد برد کنترل ماسفت شما خراب است که باید تعمیر و یا تعویض گردد.

سلام مهندس چند بار خواستم عکس بفرستم تو سایت نشد سعی میکنم باز چند بار دیگه
دستگاه دوفاز و تکفاز ه و من با برق تکفاز 220 لامپ سری تست کردم و به محض وصل برق دوتا از ماسفت ها سوخت،
مهندس در مورد شکل موج بنده عرض کردم ماسفت ها همزمان روشن نمیشه منظورم این بود متقارن هستن و شکل موج خروجی برد کنترل مناسبه باز هم تشکر میکنم از اینکه وقت میزارید

بالا