آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: اینورتر جوش 20 ماسفتی

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,068
IRANTK
سلام مهندس چند بار خواستم عکس بفرستم تو سایت نشد سعی میکنم باز چند بار دیگه
دستگاه دوفاز و تکفاز ه و من با برق تکفاز 220 لامپ سری تست کردم و به محض وصل برق دوتا از ماسفت ها سوخت،
مهندس در مورد شکل موج بنده عرض کردم ماسفت ها همزمان روشن نمیشه منظورم این بود متقارن هستن و شکل موج خروجی برد کنترل مناسبه باز هم تشکر میکنم از اینکه وقت میزارید

علت اینکه نمیتونی عکس بزاری به دلیل حجم بالای عکس است از عکسی که داری اسکرین شات بگیر تا حجم عکس زیر 3 مگابایت بشه تا بتونی آپلود کنی اگرم بازم موفق نشدی عکس رو توی سایت های آپلود سنتر آپلود کن و لینکشو قرار بده.
من با این دستگاه هیچ آشنایی ندارم که اصول سیم کشی و برد رو بدونم و تازمانی که همه چیز شفاف نباشه قادر به تصمیم گیری نیستم.
شما مشکل سوختن ماسفت دارید
در ابتدا عرض کردید ولتاژ 530 ولت دارید در صورتی که ماسفت 500 ولتی در مدار قرار دادید ! سپس اصلاح کردید ماسفت 900 ولتی قرار دادید اما باز هم ماسفت بعد از اتصال به برق می سوزه در حالی که تمام ماسفت ها از یک نوع 11n90 است و برد کنترل ماسفت نیز تعویض شده است باتوجه به در نظر داشتن اینکه برد کنترل همانند فابریک دستگاه جایگزین شده باشد در این حالت تنها نتیجه گیری که میتوان کرد مدار کنترل پهنای پالس شما دچار مشکل است.

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
447
سلام ولتاژ خروجی انبر 70 ولته من یه اشتباهی که کرده بودم فکر کردم ماسفت ها 23n50 بود در صورتی که 11n90 بود و دستگاه دوفازه همه ماسفت ها و خازن ورودی رو عوض کردم ماسفت ها 11n90 شد و خازن‌ها ی سرامیکی 600 ولت ولی به محض وصل کردن با لامپ سری دوتا از ماسفت ها سوخت و سریع قطع کردم
سلام
تو این دستگاه خازنهای خروجی که قبل از سوکتی که میره برا برد رکتیفایر قرار دارن هم با دستگاه تک فاز متفاوته.
چرا برد خودش رو نمیذاری سر جاش و ماسفتها رو بزنی رو اون؟

بالا