آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سلام چرا در ورودی بعضی از منابع تغذیه از یک خازن و در بعضی دیگر از دو خازن سری استفاده شده..؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
از شاگرد به استاد
استاد عزیزم گزارش هایی که انجام شد کاملا چند بار توسط بنده چک و محرز شد و بعد نتیجه به عرض جنابعالی رسید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
همچنین
پاسخ سئوال بله 65 ولته

درود

بابت پاسخ کلیه سوالاتی که همواره تکرار و تقاضا کردم که پاسخ دهید و پاسخ کلیه سوالاتم را با این عبارت مختصر و مفید دادید که «« بله 65 ولته »» از پاسخگویی شما سپاسگزارم.
استفاده کردیم.

موفق و موید باشید.

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
درود

بابت پاسخ کلیه سوالاتی که همواره تکرار و تقاضا کردم که پاسخ دهید و پاسخ کلیه سوالاتم را با این عبارت مختصر و مفید دادید که «« بله 65 ولته »» از پاسخگویی شما سپاسگزارم.

موفق و موید باشید.
همچنین
عشق منی استاد...لایک به وجودت....تعظیم و سجده به ساحت شما

• Like

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام، خازن ها را که عوض کردید،
اگر عدم تقارن ولتاژ با جابجا شدن خازن ها، جابجا شد، مشکل از خازن هاست و اگر عدم تقارن جابجا نشد( یعنی فارغ از جابجایی خازن ها روی یک ترانزیستور خاص افت ولتاژ دارید) خود ترانزیستور را از لحاظ نشتی، همچنین مسیر بیس و خازن کم ظرفیتی اگر در مسیر هست چک کنید. اگر این مسیر مشکل نداشت، احتمالا یکی از زوج سیم پیچ های اولیه چوک تغذیه مشکل پیدا کرده و لاک سیم ها از بین رفته طوری که اتصالی دارند و یکی جریان بیشتری می کشد.
در کل عدم تقارن جزئی مشکلی پیش نمی آورد، ولی این مورد خیلی است.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
همچنین
عشق منی استاد...لایک به وجودت....تعظیم و سجده به ساحت شما

درود

ضمن تشکر بابت اظهار لطف شما.

یک سوال دارم اگر قول میدی صادقانه پاسخ میدی سوال کنم .

درغیراینصورت نیازی نیست پاسخ این پست را ارسال فرمایید و فرض فرمایید این پست وجود نداره.

سپاس

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
درود

ضمن تشکر بابت اظهار لطف شما.

یک سوال دارم اگر قول میدی صادقانه پاسخ میدی سوال کنم .

درغیراینصورت نیازی نیست پاسخ این پست را ارسال فرمایید و فرض فرمایید این پست وجود نداره.

سپاس
همچنین استاد عزیزم شما امر بفرما بنده هرچه در توانم هست صادقانه در خدمت شما بزرگوار هستم

• Like

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
د
سلام، خازن ها را که عوض کردید،
اگر عدم تقارن ولتاژ با جابجا شدن خازن ها، جابجا شد، مشکل از خازن هاست و اگر عدم تقارن جابجا نشد( یعنی فارغ از جابجایی خازن ها روی یک ترانزیستور خاص افت ولتاژ دارید) خود ترانزیستور را از لحاظ نشتی، همچنین مسیر بیس و خازن کم ظرفیتی اگر در مسیر هست چک کنید. اگر این مسیر مشکل نداشت، احتمالا یکی از زوج سیم پیچ های اولیه چوک تغذیه مشکل پیدا کرده و لاک سیم ها از بین رفته طوری که اتصالی دارند و یکی جریان بیشتری می کشد.
در کل عدم تقارن جزئی مشکلی پیش نمی آورد، ولی این مورد خیلی است.
دوست خوش ذوق و فعال من از حرفای بی تعارف و رک بنده هیچ وقت احیاناً ناراحت نشو بنده همینم نقش برای کسی بازی نمیکنم اگر پاوری دسته دوم پیدا کردی حتماً آزمایش را انجام بده به طوری که ولتاژ نامتعادلی بر سر دو خازن مدار نیم پل در پاور کامپیوتر افتاده باشد ارزشش را دارد راه تست و بررسی دیروز بنده رو مجدد بپیمایی به لایه واقعیت کنونی از حقیقت امر برسید و با توجه که اینکه فرمودید ترانزیستور نشتی دارد پاسخ شما کامل رد هست ترانزیستور با نشتی نمیتواند در فرکانس 38kz سوئیچ شود لذا در پاور خروجی نداریم برای علم و مطابقت آن با مفاهیم انتزاعی (چون یا شما به آزمایشات دیروز بنده اعتماد نداشتید و من درآوردی هست یا میزان سطح دانش شما آنقدری نیست که بتواند قاطع و صریح در مقابل یک مقام بالادست کافی نیست) لذا علم اطمینان امیدآفرین به ترتیب انگیزه راه های پیشروست

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
همچنین استاد عزیزم شما امر بفرما بنده هرچه در توانم هست صادقانه در خدمت شما بزرگوار هستم

درود

تعارف نیاز ندارم ، قول و وعده قاطعانه نیاز دارم که صادقانه یک سوال را پاسخ دهید.
ضمنا تا آنجاکه از سوابق و دیالوگ‌های جناب خادم مقدم عزیز مطلعم ، صداقت فنی و اطلاعات علمی قابل تحسینی دارند.

سپاس

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
درود

تعارف نیاز ندارم ، قول و وعده قاطعانه نیاز دارم که صادقانه یک سوال را پاسخ دهید.
ضمنا تا آنجاکه از سوابق و دیالوگ‌های جناب خادم مقدم عزیز مطلعم ، صداقت فنی و اطلاعات علمی قابل تحسینی دارند.

سپاس
همچنین
سئوال بپرسید استاد عزیزم

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
همچنین
سئوال بپرسید استاد عزیزم
درود

چند بار سوال کردم که آیا حاضر هستید قول بدهید که پاسخ صادقانه‌ای در خصوص موضوع فنی بدهید که متاسفانه وعده‌ای ندادید و پس از امتناع شما و اصرار مکررم ، نهایتا در پست اخیر فرمودید «« سوال بپرسید»» که قول و وعده محسوب نمیشه و لذا همواره و مصرانه امتناع فرموده‌اید .

بنابمراتب و لذا بدون نیاز به قول و وعده ، ناگزیر به بیان حقیقتی هستم که کوچکترین تردیدی در صحت آن ندارم.

بطوریکه اطمینان کامل دارم ، پاوری که عیوب آنرا گزارش فرمودی ، وجود نداره یا الان در اختیار نداری ؟

احتمالا قبلا به چنین عیبی برخورد فرمودی .

و یا بصورت تخیلی چنین عیبی مطرح فرمودی که ببینی برای چنین عیبی ، از چه روش و مسیری برای عیب یابی استفاده میکنم .
البته برای اثبات صحت مدعای فوق ، مستندات کامل و کافی در اظهارات متناقض شما وجود داره و براحتی قابل اثبات است .

ضمنا این موضوع که عیب فرضی مطرح فرمایید اشکالی نداره و تاثیری در ماهیت موضوع هم نداره ، اما بدیهی است که اگر حقیقت ماجرا مطرح میشد که عیب فرضی را مطرح فرموده‌اید ، پسندیده‌تر بود.

سپاس

بالا