آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: داشتن ولتاژ در خروجی اینورتر و جوش خیلی ضعیف

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
با توجه به عکسایی که گذاشتین برد دو تا ال ای دی سبز داره! اون ال ای دی که میگید مربوط به پرتکته رو قابش چه علامتی یا نوشته ای است

سلام آقا جواد با تشکر از عنایت شما.دو تا چراغ داره رو دستگاه که یکی سبز برای وجود برق و دیگری زرد برا پروتکت.از اونجا که پایه های چراغ زرد زنگ زده و کنده شد موقتا سبز گذاشتم که بعدا تعویض کنم چون در دسترس نبود.از این دستگاه جوش های این مدلی خیلی اومده برام ولی هیچ کدوم مثل این پدرمو در نیاورده بود!!!!:11684:

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
با سلام
ابتدا مشخص کنید که ترمو سویچ سالم هست عکسی از ترمو سویچ قرار دهید اگر ترمو سویچ نرمال اوپن است ودر اثر چسبیدن پلاتین اتصال کوتاه شده رفتار چراغ پرتکت قابل تفسیره.
بعد باید عیب مدار معلوم بشه که چرا موقع خاموش بودن چراغ پرتکت خروجی نداریم.
موفق باشید.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
ابتدا مشخص کنید که ترمو سویچ سالم هست عکسی از ترمو سویچ قرار دهید اگر ترمو سویچ نرمال اوپن است ودر اثر چسبیدن پلاتین اتصال کوتاه شده رفتار چراغ پرتکت قابل تفسیره.
بعد باید عیب مدار معلوم بشه که چرا موقع خاموش بودن چراغ پرتکت خروجی نداریم.
موفق باشید.
سلام آقا جواد عزیز.ترموسوئیچ در حالت سرد بسته میباشد که با نگه داشتن هویه بروی اون بعد حدود 15ثانیه باز میشود. من با ترموسوئیچ مشابه هم تعویض کردم نتیجه همان بود.تشکر

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
عزیزم چرا داری دنبال نخود سیاه میگردی ؟
عکس با کیفیتی از قسمت کنترل مدار قرار دهید .

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
عزیزم چرا داری دنبال نخود سیاه میگردی ؟
عکس با کیفیتی از قسمت کنترل مدار قرار دهید .

استادBSTAR عزیز با عرض سلام و خسته نباشید.VIP20رو سفارش دادم فردا میرسه تعویض میکنم.دستگاه جمعا 4 عدد IGBTداره که دو تا توسط یک اوپتوکوپلر و دوتای دیگه توسط اوپتوکوپلر دوم کنترل میشه.شماره اوپتوکوپلرA3120 میباشد.مشکل جوشکاری ضعیف امکان داره از اوپتوکوپلر باشه ؟؟میشه تستش کرد؟؟باتشکر

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام خدمت استاد غزال عزیز و دوستان گرامی.استاد غزال تصویری از برد کنترل این دستگاه قرار داده ام که یه مورد مشکوک امروز ملاحضه کردم و خواستم با شما درمیان بزارم.تو این برد یه محل رو با نام فاقد قطعه مشخص کرده ام که هیچ قطعه ای در این محل نیست نه اینکه سازنده نگذاشته باشه چون که اگه در این محل قطعه ای نباشه ارتباط یکی از پایه های ترانزیستور ها با پین شماره 1 که با دایره ی قرمز رنگ در تصویر مشخص شده صورت نمیگیرد که همین پین 1 مستقیما به ترموسوئیچ دستگاه مرتبط هستش،شاید به قول شما عمدا اینجوری شده!!لطفا تصویر رو ملاحضه کنید و راهنمائی بفرمائین.با تشکر
http://uupload.ir/files/0wsd_dsc_2588.jpg

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
با سپاس و اجازه از استاد غزال
دقیقا موقعیت رو مشخص کن به چه قطعاتی متصل هست ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
با سلام خدمت استاد غزال عزیز و دوستان گرامی.استاد غزال تصویری از برد کنترل این دستگاه قرار داده ام که یه مورد مشکوک امروز ملاحضه کردم و خواستم با شما درمیان بزارم.تو این برد یه محل رو با نام فاقد قطعه مشخص کرده ام که هیچ قطعه ای در این محل نیست نه اینکه سازنده نگذاشته باشه چون که اگه در این محل قطعه ای نباشه ارتباط یکی از پایه های ترانزیستور ها با پین شماره 1 که با دایره ی قرمز رنگ در تصویر مشخص شده صورت نمیگیرد که همین پین 1 مستقیما به ترموسوئیچ دستگاه مرتبط هستش،شاید به قول شما عمدا اینجوری شده!!لطفا تصویر رو ملاحضه کنید و راهنمائی بفرمائین.با تشکر
http://uupload.ir/files/0wsd_dsc_2588.jpg

درود

همانطور که استاد bstar عزیز فرمودند برد در اختیار شماست و اگه شما نتونی نقشه موقعیت و ارتباط اون قطعه با دیگر قطعات را مشخص کنی دراینصورت با استفاده از تصویر چطور ممکنه کسی متوجه بشه ( اونم برد دو رو )

سپاس
9.jpg

بالا