آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جرقه شدید بعداز تعویض فیوز سوخته درپاور 540 وات

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط ITE-1983
از دوستان مجرب خصوصا جناب reza _476 گرامیخواهش میکنیم از روش تست لامپ یه فیلم بذاره لااقل یه فیلم 5 ثانیه ای بذاره که ببینیم لامپ به کجا وصل میشه.ممنونم
اینهم فیلم عملکرد لامپ تست در آدرس زیر که قبلا گذاشتم:

آخرین ویرایش:

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
باسلام
ببخشید باتوجه به سوختن دیود تعویض کردم فقط یک مشکل که قبلا توجه نداشتم بین دیود و هیت سینگ یک پد سیلیکونی هست ولی اگر پیچ بشه با پایه های فت ها اتصال میشه دوتا پایه فتها هم رومدار و هم هیت سینگ بهم وصل هستند ولی پایه دیود رو مدار بهشون وصل نیست و بینشون خازن هست که با پیچ کردن اتصال میشه
با سلام این مورد رو کسی میتونه راهنمایی کنه؟ ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با سلام این مورد رو کسی میتونه راهنمایی کنه؟ ممنون

سلام
با تصویر نشون بده منظورت چیه
اگه فت عوض کردی و فت اصلی ایزوله بوده دراینصورت بهتره از فت ایزوله استفاده کنی و درغیراینصورت باید از طلق و واشر عایق استفاده کنی

سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

همانطوریکه استاد گرامی غزال فرمودند منظور از پد چیست عکسهای باکیفیت از آن قرا بده و روی عکس منظورت را علامتگذاری کن چون ما پیش شما نیستیم آنطرف را نمیبینیم

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
با سلام وتشکر
با تصویر منظورم رو بهتر عرض میکنم
اولا دو فتی که عوض کردم ایزوله هستند ولی هردو فتها پایه هایی که به بدنشونه از پشت مدار فلش قرمز بهم متصل هستند و روی هیت سینگ هم بهم وصل هستند ولی نظرم به دیود هست که از پشت مدار (فلش زرد) به فت ها ارتباطی نداره
خب اگر الان دیود رو به هیت سینگ پیچ کنم به اون دوتا پایه فت اتصال میشه
البته قبلا همینطور بوده ولی خب نمیدونم چطور عایق بوده فقط بینشون یه پد سیلیکونی بوده ولی با پیچ کردن اتصال میشه بهر حال.

پیوست‌ها

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با سلام وتشکر
با تصویر منظورم رو بهتر عرض میکنم
اولا دو فتی که عوض کردم ایزوله هستند ولی هردو فتها پایه هایی که به بدنشونه از پشت مدار فلش قرمز بهم متصل هستند و روی هیت سینگ هم بهم وصل هستند ولی نظرم به دیود هست که از پشت مدار (فلش زرد) به فت ها ارتباطی نداره
خب اگر الان دیود رو به هیت سینگ پیچ کنم به اون دوتا پایه فت اتصال میشه
البته قبلا همینطور بوده ولی خب نمیدونم چطور عایق بوده فقط بینشون یه پد سیلیکونی بوده ولی با پیچ کردن اتصال میشه بهر حال.

سلام

عزیزم این جمله را به اطرافیانت نشون بده ببین چیزی متوجه میشن
ولی هردو فتها پایه هایی که به بدنشونه از پشت مدار فلش قرمز بهم متصل هستند

لااقل یکبار بخون چی نوشتی
در تصویر یکی از پایه های چند قطعه به بکدیگر متصله خب چه ایرادی داره ؟

تا حالا قبل از ارسال تصویر برداشت من از نوشته های شما این بود که دو پایه یک قطعه بهم متصله

عزیزم اولا جمله ای با سر و ته مناسب استفاده کن که مخاطب بفهمه
ثانیا یک موضوع را با جمله بندی های مختلف تنظیم کن که نیاز به چندین پست و پرسش و پاسخ فراوان نداشته باشه

من مطالب خودمو لااقل دوبار میخونم و غالبا هر موضوع را با جمله های متفاوت ارائه میکنم که ابهامی برای مخاطب نداشته باشه
ولی شما بعد از چندین پست هنوز نتونستی منظورتو بفهمونی ( لااقل من نفهمیدم منظورت چیه)

اگه منظورت اینه که اگر از طلق زیر قطعه استفاده نکنی پایه وسط فت از طریق هیت سیک به پایه کناری شورت میشه دراینصورت فت ایزوله نیست و باید از طلق استفاده کنی
ولی شما که گفتی فت ها ایزوله هستند لذا چطور ایزوله است که با پیچ به هیت سینگ متصل میشه

سپاس

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

ضمن تایید و انجام فرمایشات استاد بزگوار غزال

من مجبور شدم دوباره تاپیکها را مطالعه کنم ایرادات زیر وجود دارد:

1- معمولا در هیتسینگ اول سه ترانزیستور که وجود دارد دو عدد از ترانزیستورها عین هم و ترانزیستور قدرت ان پی ان هستند ترانزیستور سومی ماسفت است ولی شما دو ماسفت 3N50s را بجای دو ترانزیستور ان پی ان انداختی
2- شماره فنی دو ترانزیستور مشابه هم که سوخته بود ننوشتی
3- کارهایی هم که در تاپیکها استادان گفتند اصلا روی آنها فکر نکردی تا چه برسد که اقدام کنی
4- آن یک ترانزیستور سوم که ماسفت باید باشد چی؟
البته ظاهرا اعلام کردی ترانزیستور سوم دیود بوده دوپایه داشته و به هیت سینگ وصل بوده شماره آن چیست مطمئنی که دوتای دیگر ماسفت 3N60 بوده

آخرین ویرایش:

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
سلام

عزیزم این جمله را به اطرافیانت نشون بده ببین چیزی متوجه میشن
ولی هردو فتها پایه هایی که به بدنشونه از پشت مدار فلش قرمز بهم متصل هستند

لااقل یکبار بخون چی نوشتی
در تصویر یکی از پایه های چند قطعه به بکدیگر متصله خب چه ایرادی داره ؟

تا حالا قبل از ارسال تصویر برداشت من از نوشته های شما این بود که دو پایه یک قطعه بهم متصله

عزیزم اولا جمله ای با سر و ته مناسب استفاده کن که مخاطب بفهمه
ثانیا یک موضوع را با جمله بندی های مختلف تنظیم کن که نیاز به چندین پست و پرسش و پاسخ فراوان نداشته باشه

من مطالب خودمو لااقل دوبار میخونم و غالبا هر موضوع را با جمله های متفاوت ارائه میکنم که ابهامی برای مخاطب نداشته باشه
ولی شما بعد از چندین پست هنوز نتونستی منظورتو بفهمونی ( لااقل من نفهمیدم منظورت چیه)

اگه منظورت اینه که اگر از طلق زیر قطعه استفاده نکنی پایه وسط فت از طریق هیت سیک به پایه کناری شورت میشه دراینصورت فت ایزوله نیست و باید از طلق استفاده کنی
ولی شما که گفتی فت ها ایزوله هستند لذا چطور ایزوله است که با پیچ به هیت سینگ متصل میشه

سپاس

با سلام وادب
جناب مهندس
جسارتا فکر نکنم چندان نامفهوم باشه
سوال اصلیم اینه که اگر دیود رو پیچ کنم به هیتسینگ خب به پایه ترانزیستورها اتصال میشه درحالیکه درمدار بهم وصل نیستند

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
باسلام

ضمن تایید و انجام فرمایشات استاد بزگوار غزال

من مجبور شدم دوباره تاپیکها را مطالعه کنم ایرادات زیر وجود دارد:

1- معمولا در هیتسینگ اول سه ترانزیستور که وجود دارد دو عدد از ترانزیستورها عین هم و ترانزیستور قدرت ان پی ان هستند ترانزیستور سومی ماسفت است ولی شما دو ماسفت 3N50s را بجای دو ترانزیستور ان پی ان انداختی
2- شماره فنی دو ترانزیستور مشابه هم که سوخته بود ننوشتی
3- کارهایی هم که در تاپیکها استادان گفتند اصلا روی آنها فکر نکردی تا چه برسد که اقدام کنی
4- آن یک ترانزیستور سوم که ماسفت باید باشد چی؟
البته ظاهرا اعلام کردی ترانزیستور سوم دیود بوده دوپایه داشته و به هیت سینگ وصل بوده شماره آن چیست مطمئنی که دوتای دیگر ماسفت 3N60 بوده
با سلام وادب
اولا درکل از اینکه وقت برای جواب دادن میگذارید سپاسگزارم
و بابت زحمت مجددا عذرخواهم

1-درهیتسینگ اول این پاور دوتا ترانزیستور هست و یک دیود شبیه به ترانزیستور که به سختی گیر آوردم

2-شمارشونو در پست اول عرض کردم شماره ترانزیستورها: 2n60s هست

3-استاد عزیز پاور مشکلات دیگری داشت که با فرمایشات شما و دوستان
هرکدوم انجام داده شد و نتیجه داشت الان به این قضیه رسیدم

4-بله دیود هست واگر پیچ کنم به دوپایه دو ترانزیستور که از پشت درمدار وصل هستند اتصال میشه

بالا