آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جرقه شدید بعداز تعویض فیوز سوخته درپاور 540 وات

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
با سلام

پل دیود که ظاهرا سالمه عوض کردم ترانزیستورهای هیت سینک اول + دیود
(که البته هم سخت گیر اومد و هم به نسبت خیلی گرون بود) رو عوض

کردم برای اطمینان هم از لامپ تستر 200 وات بصورت سری جای فیوز استفاده کردم ولی بمحض زدن کلید دیود پوکید و فیوز ساختمان هم پرید!

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
با سلام

کردم برای اطمینان هم از لامپ تستر 200 وات بصورت سری جای فیوز استفاده کردم ولی بمحض زدن کلید دیود پوکید و فیوز ساختمان هم پرید!
درود
دوست عزیز یک جای کار شما قطعا ایراد دارد - کل بحث فیوز پروندن مربوط به منطقه اول میشه که همه دوستان راهنمایی های لازم را انجام دادند -
شما لامپ تست را چگونه درست کردید ؟ میشه یه عکس بزارید ؟ تا بحال نشنیده ام که با لامپ تست فیوز بپرد !
سپاس

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
درود
دوست عزیز یک جای کار شما قطعا ایراد دارد - کل بحث فیوز پروندن مربوط به منطقه اول میشه که همه دوستان راهنمایی های لازم را انجام دادند -
شما لامپ تست را چگونه درست کردید ؟ میشه یه عکس بزارید ؟ تا بحال نشنیده ام که با لامپ تست فیوز بپرد !
سپاس

با سلام وتشکر از پست های دوستان بخصوص شما دوست گرامی که وقت گذاشتید
عرض کنم تستر بصورت زیر درست کردم. درضمن قبلش عرض کردم در مرتبه اول هم خود فیوز دستگاه سوخت ولی فیوز ساختمان هم پرید که هنوزهم این برام سواله که فیوز اول وقتی میپره فیوز بعد(ساختمان) چرا قطع شد؟

پیوست‌ها

• 8.9 کیلوبایت بازدیدها: 105

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
با سلام وتشکر از پست های دوستان بخصوص شما دوست گرامی که وقت گذاشتید
عرض کنم تستر بصورت زیر درست کردم. درضمن قبلش عرض کردم در مرتبه اول هم خود فیوز دستگاه سوخت ولی فیوز ساختمان هم پرید که هنوزهم این برام سواله که فیوز اول وقتی میپره فیوز بعد(ساختمان) چرا قطع شد؟

درود
شما چرا اینگونه تست را انجام میدهید ؟!
مدار سری را بیرون از مدار پیاده کنید و با توجه به شکل زیر کابل پاور را درون پریز مدار سری که در عکس مشخص کردم بزنید - من به شخصه بر روی دیوار به طریق شکل زیر درست کردم و بسیار به کمکم آمده ! حتی در مانیتور و اسپیکر هم کمک میکنه تا اتصالی را متوجه بشیم و نمیزاره فیوز مغازه یا محل کار بپره !
حتی به یاد دارم که یکبار فاز و نول را جامپر کردم و لامپ 100 وات یکسره روشن و با تمام وجود نور داد :)
سپاس

Slide1.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,794
با سلام

سلام

عزیزم این موضوع محاله که لامپ 200 سری کردید و فیوز ساختمان پریده باشه
قطعا اشتباه میکنید
یا لامپ را با برق شهر سری نکردی و جای دیگری در مدار سری کردی
یا ولتاژ لامپ 220 ولتی نبوده و مثلا 12 ولتی 200 وات بوده

سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,273
ایران
باسلام
اشکال شما:
[hide]
شما باید لامپ تست را به محل جای فیوزی در روی برد مدارچاپی که فیوز هم خارج شده باشد باید با گیره سوسماری وصل میکرد که در اینصورت بصورت سری در مدار قرار میگرفت و بجای 220 ولت فقط 110 ولت وارد مدار میشد و دیگر قطعات نمیسوختند و براحتی عیب یابی میکرد طبق شکل زیر شما اشتباه وصل کردی:
[/hide]

TL.jpg

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
باسلام
ببخشید باتوجه به سوختن دیود تعویض کردم فقط یک مشکل که قبلا توجه نداشتم بین دیود و هیت سینگ یک پد سیلیکونی هست ولی اگر پیچ بشه با پایه های فت ها اتصال میشه دوتا پایه فتها هم رومدار و هم هیت سینگ بهم وصل هستند ولی پایه دیود رو مدار بهشون وصل نیست و بینشون خازن هست که با پیچ کردن اتصال میشه

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
باسلام قطعات عوض شده لامپ هم سری وصل کردم روشن نشد ظاهرا مشکلی نیست فقط دیود رو به هیت سینگ پیچ نکردم به همون دلیل که عرض کردم اگر دوستان این مورد رو هم راهنمایی کنند انشاا... حله. ممنون

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
از دوستان مجرب خصوصا جنابreza _476 گرامی
خواهش میکنیم از روش تست لامپ یه فیلم بذاره لااقل یه فیلم 5 ثانیه ای بذاره که ببینیم لامپ به کجا وصل میشه.ممنونم

آخرین ویرایش:
بالا