آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
سلام و درود بر دوست عزیز جناب hasankعزیز
یک مدتی درگیر امتحاناتم هستم که شاید کمتر وقت کنم مزاحم بشوم . اما قول میدم پس از پایان امتحاناتم با سوالهای تمام نشدنی ام مزاحم شما شوم.:32000000:

فعلا" یک سوال بپرسم
یک میکروفن شور مدل sm58 از نوع بیسیم تک کانال هست که صدای بم و پری داره . البته این که میگم صدای بمی داره با چند تا دستگاه دیگه هم تست شده و مربوط به میکروفن هست و اصلا" ذاتا" کپسول این میکروفن صداش پر و بم هست. آیا میشه بدون تعویض کپسولش با مقاومت و خازن صداش رو به حالت مید یا تریبل نزدیک کرد؟؟ اگر فکر میکنید به عکس نیاز هست بفرمایید تا عکس هم بزارم. با تشکر

سلام به دوست عزیزم

اصولا نباید فرکانسهای دلخواه را در میکرفن حذف کرد بلکه کلیه فرکانسهای دریافتی به پری آمپلیفایر هدایت میشود و در این بخش دخل و تصرف دلخواه صورت میپذیرد

بویژه که تجهیزات فیل تر متغیر و انتخاب فرکانس دلخواه در میکرفن ، موجب افزایش نامطلوب حجم و وزن آن میشود و نیز دامنه ضعیف سیگنال در میکرفن ، دخل و تصرف در فرکانسها را دشوار و شیلد را صعب الوصول و لذا نسبت سیگنال به نویز را کاهش میدهد.

و معایب مربوطه در آمپلیفایر های پر قدرت نمایان تر و بارزتر و غیر قابل تحمل میشود .

ضمنا اگر تست نهایی محافظ را انجام داده اید اعلام و در غیراینصورت به پایان امتحانات موکول فرمایید
سپاس

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام

واقعا حرفه ای هستید
همه میگفتند محاله بتونی تعمیرش کنی
تا اینجا طبق راهنماییهای سرور گرامیم استاد
hasank با 4 ترانزیستور صدای کاملا بی عیبی از بلندگو شنیده میشه

حالا چکار کنم ؟؟

با تشکر فراوان از سایت بسیار پر بار و تشکر فراوان از مدیران فنی بخشهای مختلف و تشکر از زحمات دلسوزانه آقای
hasank

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
سلام

واقعا حرفه ای هستید
همه میگفتند محاله بتونی تعمیرش کنی
تا اینجا طبق راهنماییهای سرور گرامیم استاد
hasank با 4 ترانزیستور صدای کاملا بی عیبی از بلندگو شنیده میشه

حالا چکار کنم ؟؟

با تشکر فراوان از سایت بسیار پر بار و تشکر فراوان از مدیران فنی بخشهای مختلف و تشکر از زحمات دلسوزانه آقای
hasank

سلام

تشکر بابت دقت شما که به این زودی قابل تحسین شده

اساسا تعمیر آمپلیفایر پرقدرت برخلاف دیگر دستگاهها پرمخاطره است و کوچکترین خطایی ممکنه 50 تومان خسارت وارد کنه

تعمیر آمپلیفایر شما تقریبا به مرحله نهایی رسیده بادقت زیادی بقیه 2N3055 ها را نصب کنید تا جوابگوی بلندگوهای قوی هم باشد و تمام​

سپاس

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
سلام
استاد عزیزم
جناب hasank انشا... بعد از پایان امتحاناتم نتیجه تست محافظ رو قرار خواهم داد.راستی میتونم یک خواهشی داشته باشم؟؟
اگر براتون امکان پذیر بود از مدارات آمپلی فایر های تجاری با مارک های مختلف که برای تعمیر دستتون میرسه عکس هم قرار دهید با تشکر

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام خدمت جناب hasank
آیا مدار موجود در لینک زیر می تواند به عنوان یک فیوز اتوماتیک در آمپلی فایر های قدیمی که محافظشان فقط یک فیوز بود مورد استفاده قرار گیرد ؟؟؟؟؟ آیا این مدار می تواند محافظ اتصال کوتاه نیز باشد؟؟؟
با تشکر
Simple electronic fuse. - Electronic Circuits and Diagram-Electronics Projects and Design

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام

1- برای استفاده از مقاومتها در طبقات ترانزیستوری باید چکار کنم؟ چیدمان صحیح مقاومتها چطوری است؟
و در ضمن در حال حاظر مقاومت گچی 120 اهم 5 وات ندارم آیا میشه از 2 تا مقاومت سری شده 47 اهم 5 وات استفاده کنم؟

2- درشکل زیر هدف از استفاده از خازن عدسی 10 نانوفاراد چیه؟ شماتیک شکل همراه با واقعی هم ترسیم شده؟
مشاهده فایل‌پیوست 62117

با سلام خدمت استاد hasank

میخواستم درباره خازن جبران کننده بیشتر اطلاعات کسب کنم و آیا اینکه سوال پست که در باره خازن بودش ، فکر نمیکنید همان مدار خازن جبران کننده باشد؟؟
و این خازن جلوی سوختن ترانزیستورها را میگیرد؟
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
با سلام خدمت جناب hasank
آیا مدار موجود در لینک زیر می تواند به عنوان یک فیوز اتوماتیک در آمپلی فایر های قدیمی که محافظشان فقط یک فیوز بود مورد استفاده قرار گیرد ؟؟؟؟؟ آیا این مدار می تواند محافظ اتصال کوتاه نیز باشد؟؟؟
با تشکر
Simple electronic fuse. - Electronic Circuits and Diagram-Electronics Projects and Design

سلام دوست عزیزم

اساسا شما مدار موصوف را با همین هدف مطرح فرمودید که محافظ را به دستگاه فاقد محافظ اضافه کنید و موفق شدید

و همانطور که قبلا بعرض رساندم حتی بیش از انتظار شما میتوان
با تغییرات ناچیزی از این مدار بعنوان فیوز الکترونیکی و بجای فیوز هر دستگاهی ( تلویزیون - یخچال ... و هر وسیله برقی ) و یا در مسیر دوشاخه برق هر دستگاهی نیز استفاده کرد و یحتمل بعنوان اختراع قابل ثبت است.

سپاس

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
سلام دوست عزیزم

اساسا شما مدار موصوف را با همین هدف مطرح فرمودید که محافظ را به دستگاه فاقد محافظ اضافه کنید و موفق شدید

و همانطور که قبلا بعرض رساندم حتی بیش از انتظار شما میتوان
با تغییرات ناچیزی از این مدار بعنوان فیوز الکترونیکی و بجای فیوز هر دستگاهی ( تلویزیون - یخچال ... و هر وسیله برقی ) و یا در مسیر دوشاخه برق هر دستگاهی نیز استفاده کرد و یحتمل بعنوان اختراع قابل ثبت است.

سپاس
سلام
بله حرف شما صحیح است من فقط جهت کنجکاوی پرسش کردم وگرنه صد در صد از اون مدار بهره خواهم برد
با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
با سلام خدمت استاد hasank

میخواستم درباره خازن جبران کننده بیشتر اطلاعات کسب کنم و آیا اینکه سوال پست که در باره خازن بودش ، فکر نمیکنید همان مدار خازن جبران کننده باشد؟؟
و این خازن جلوی سوختن ترانزیستورها را میگیرد؟
با تشکر

سلام
دوست عزیزم در پست قبلی اعلام فرمودید عیوب آمپلیفایر رفع شده و صدای واضح و بی نقصی دارید

و لذا مگر قرار نشد بقیه 2n3055 ها را نصب کنید تا پاسخگوی بلندگوهای پرقدرت هم باشد و نتیجه نهایی را اعلام کنید و مگر قرار نشد سوالهای نامرتبط را بعد از اتمام کار مطرح کنید تا تمرکز شما به تعمیر و اجرای توصیه ها معطوف شود
ولی حالا که بازهم اصرار ورزیده اید ناگزیر به پاسخگویی هستم که

در طول عمرم خازن جبران کننده ندیده ام و نشنیده ام و اگر جایی از این عبارت استفاده کرده ام (که محال است ) بفرمایید کجا استفاده کردم تا منظور شما را درک کنم و اگر خودتان چنین اطلاعاتی دارید بفرمایید چیست

اما اکنون که به شما ثابت شده اجرای توصیه های این سایت منجر به موفقیت های شما میشود و به توفیق قابل توجهی رسیده اید چرا توجه خود را کم کرده اید

و لذا باز هم توصیه میکنم تا تعمیر کامل دستگاه ، تمام توجه خود را به اجرای توصیه متمرکز فرمایید و مرحله کوچک نهایی را هم با دقت بیشتر و با موفقیت بپایان برسانید تا توفیقاتی که بدست آورده اید دود نشود

سپاس

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام
دوست عزیزم در پست قبلی اعلام فرمودید عیوب آمپلیفایر رفع شده و صدای واضح و بی نقصی دارید

و لذا مگر قرار نشد بقیه 2n3055 ها را نصب کنید تا پاسخگوی بلندگوهای پرقدرت هم باشد و نتیجه نهایی را اعلام کنید و مگر قرار نشد سوالهای نامرتبط را بعد از اتمام کار مطرح کنید تا تمرکز شما به تعمیر و اجرای توصیه ها معطوف شود
ولی حالا که بازهم اصرار ورزیده اید ناگزیر به پاسخگویی هستم که

در طول عمرم خازن جبران کننده ندیده ام و نشنیده ام و اگر جایی از این عبارت استفاده کرده ام (که محال است ) بفرمایید کجا استفاده کردم تا منظور شما را درک کنم و اگر خودتان چنین اطلاعاتی دارید بفرمایید چیست

اما اکنون که به شما ثابت شده اجرای توصیه های این سایت منجر به موفقیت های شما میشود و به توفیق قابل توجهی رسیده اید چرا توجه خود را کم کرده اید

و لذا باز هم توصیه میکنم تا تعمیر کامل دستگاه ، تمام توجه خود را به اجرای توصیه متمرکز فرمایید و مرحله کوچک نهایی را هم با دقت بیشتر و با موفقیت بپایان برسانید تا توفیقاتی که بدست آورده اید دود نشود

سپاس

سلام استاد
دیشب به خاطر نداشتن طلق برا زیر 2N ها جهت عایق شدن از رادیاتها نتونستم کاری بکنم گفتم با شما مشورت کنم ، یعنی الان که میخوام 6 تا 2N آخری را نصب کنم فقط 4 تا طلق دارم ، ممنون میشم راهنمایی نمائید به جای طلق از چی استفاده کنم؟
با تشکر

بالا