آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

hiumid

کاربر
2013-12-09
48
225
سلام وخسته نباشید خدمت استاد بزرگوار
بنازم به صبر وحوصله شما

تو گل سر سبد باغ تمنای منی

چهره ات چهره ی محبوب غزلهای من است

گر چه از درد دل حوصله پرشد اما
تا ابد صبر تو ایوب غزلهای من است

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
عزیز توی عکس مشخصه: ک
ic > پایه 9 > مقاومت 1k > وصل هست هم به مقاومت 100 اهم و هم 10 کیلو > بعد 18 کیلو... دو سر پتانسیومتر هم به خروجی همین دو مقاومت وصله
عکس رو ویرایش کردم الان درسته

http://upload7.ir/imgs/2014-09/79845183321495183467.jpg

عزیزم پافشاری بر صحت فرمایشات ، بیشتر از رفع عیب برای شما مهمه
لذا پست جدید را تکرار فرمودی
شما پاسخ منو بده تا ایراد شما را برای خودت روشن کنم البته ممکنه پتانسیومتر مورد نظر را بدرستی مورد تست قرار داده باشی ولی دراینصورت نحوه تست شما ایراد داشته
فعلا پاسخ سوال منو بده

کامپیوتر من ویروس های زیادی داره و هر عملیاتی با دشواری مقدوره و تصاویر شما در پست قابل استفاده نیست و ناگزیر هستم با اعمال شاقه ببینم لذا عرض کردم متنی که به تصاویر اضافه میکنی مانند تصاویر من در پست قابل مشاهده باشه درغیر اینصورت نمیتونم ازش استفاده کنم و لذا فقط تصویر آخرین پست شما برام خوبه و ممنونم

و از سوی دیگر جوری گزارش میکنی که گویی نمونه ای از دستگاه در دسترس من هم هست لذا فرمودید
پتانسومتر (مولتی ترن ایستاده) رو قبلا هم دستکاری کرده بودم.

من چطور از خوابیده و ایستاده بودن پتانسیومتر بفهمم منظور شما کدوم پتانسیومتره

بیشتر تلاش خود را صرف توجیه گزارش خود میکنید و مثلا فرمودید اگه گفتم المنت 1 اهمه خب معلومه سنسور یک اهمه پس گزارشم درست بوده
و لابد اگه بگی سنسور 1 اهمه باید بفهمم منظورت المنت بوده

عزیزم خطا کردن عیب نیست تکرار خطا عیبه
من حقیقتا و بدون تعارف عرض میکنم منبع خطا هستم ولی بندرت خطای تکراری دارم

اجازه بده مشکلتو حل کنیم و دیگران هم نتیجه بگیرند
پاسخ منو بده

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
سلام وخسته نباشید خدمت استاد بزرگوار
بنازم به صبر وحوصله شما

تو گل سر سبد باغ تمنای منی

چهره ات چهره ی محبوب غزلهای من است

گر چه از درد دل حوصله پرشد اما
تا ابد صبر تو ایوب غزلهای من است

سلام
شکیبایی و دقت نظرتون قابل تقدیره
افتخار می کنم که مطالب ارزشمندتون رو می خونم

سلام

فدای شما

کاش شایسته لطف و محبت شما بودم

حقیقتا عرض میکنم اطلاعاتی که سوالات و نظرات ارزنده شما بمن میده خیلی بیشتر از مطالبی است که تقدیم میکنم

بحکایت تاریخ گاهی حتی یک نظر ناصحیح هم حاوی اطلاعات و ایده های ارزشمند و بسیار موثرتر از هزاران نظر صحیح عامل شگفتی و تحول میشه

سپاس و تکریم

behruz.omid

کاربر
2012-05-03
43
114
عزیزم خطا کردن عیب نیست تکرار خطا عیبه
من حقیقتا و بدون تعارف عرض میکنم منبع خطا هستم ولی بندرت خطای تکراری دارم

اجازه بده مشکلتو حل کنیم و دیگران هم نتیجه بگیرند
پاسخ منو بده

سپاس

سلام
عزیز من پاسخ تمام سوالات رو دادم.
بفرمایید سوالتون چی بود . تا پاسختون رو دوباره بدم. پست قبلی هم تکراری ندادم .؟ شاید تست من اشتباه بوده .(من از حرفهای شما اونطوری برداشت کردم و تست کردم ؛ ببخشید دیگه ..)
الان بفرمایید دقیقا سوالتون چی بود . و کدوم قطعه رو تست کنم . تا دقیق پاسختون رو بدم. شما گفتی لوکیشن قطعات رو بگم =>> منم هم از روی مدار و هم از پشت مدار عکس گذاشتم و محل دقیق قطعات رو مشخص کردم.
یا علی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
سلام
عزیز من پاسخ تمام سوالات رو دادم.
بفرمایید سوالتون چی بود . تا پاسختون رو دوباره بدم. پست قبلی هم تکراری ندادم .؟ شاید تست من اشتباه بوده .(من از حرفهای شما اونطوری برداشت کردم و تست کردم ؛ ببخشید دیگه ..)
الان بفرمایید دقیقا سوالتون چی بود . و کدوم قطعه رو تست کنم . تا دقیق پاسختون رو بدم. شما گفتی لوکیشن قطعات رو بگم =>> منم هم از روی مدار و هم از پشت مدار عکس گذاشتم و محل دقیق قطعات رو مشخص کردم.
یا علی

سلام

نتیجه تست پست 149 را اعلام کن
یعنی این

ابتدا پتانسیومتر کنترل حرارت را در کمترین مقدار بگذار
سپس آنقدر پتانسیومتر مورد نظر داخل برد را بسمت صفر اهم بچرخون تا لامپ خاموش بشه ( سعی کن صفر اهم نشه یعنی بمحضیکه لامپ خاموش شد همونجا استپ کن دیگه نچرخون ) و اگه خاموش نشد اطلاع بده ( باید حتما خاموش بشه )

شما گفتی لوکیشن قطعات رو بگم =>> منم هم از روی مدار و هم از پشت مدار عکس گذاشتم و محل دقیق قطعات رو مشخص کردم.

دوست گرامی
اولا من نمیتونم قطعات تصویر را جابجا کنم که ببینم زیرش چی نوشته

ثانیا چون برد در دسترس شماست لذا در زمان کمتری میتونی ببینی و اعلام کنی ولی من با استفاده از تصویر در زمان طولانی تر باید جستجو کنم

ولی ایراد نداره تا حدودی اطلاعات مورد نیازم را از تصویر گرفتم و نیاز نیست بیشتر به زحمت بیافتید

سپاس

آخرین ویرایش:

behruz.omid

کاربر
2012-05-03
43
114
سلام
من ولوم بیرونی دستگاه رو صفر کردم... ولوم داخلی هم صفر گذاشتم ولی لامپ خاموش نشد.. (فقط دما کم شد) فکر کنم پتانسومتر داخلی (همون ترن که 1 کیلو هست ، فقط مال دما هست)

یه ولوم دیگه هم داره 10 کیلو هست و به پایه 4 آیسی وصله و پایه دیگرش هم مستقیم رفته توی ولوم کنترل حرارت در بیرون دستگاه.(فقط دو پایه از پتانسیومتر استفاده شده) و این پتانسومتر هم دستکاری کردم تاثیری نداشت روی لامپ.

کلا از همین پتانسومتر 2 پایه استفاده شده که هر دو به ولوم خارچی دستگاه متصله

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
سلام
من ولوم بیرونی دستگاه رو صفر کردم... ولوم داخلی هم صفر گذاشتم ولی لامپ خاموش نشد.. (فقط دما کم شد) فکر کنم پتانسومتر داخلی (همون ترن که 1 کیلو هست ، فقط مال دما هست)

یه ولوم دیگه هم داره 10 کیلو هست و به پایه 4 آیسی وصله و پایه دیگرش هم مستقیم رفته توی ولوم کنترل حرارت در بیرون دستگاه.(فقط دو پایه از پتانسیومتر استفاده شده) و این پتانسومتر هم دستکاری کردم تاثیری نداشت روی لامپ.

کلا از همین پتانسومتر 2 پایه استفاده شده که هر دو به ولوم خارچی دستگاه متصله

سلام

قرار نبود پتانسیومتر 10 کیلو را دستکاری کنی

توجه کن همین کاری که میخوام انجام بده خاموش میشه ضمنا سریعتر پاسخ بده که جمعش کنیم

1- پتانسیومتر 10 کیلو را در بیشترین مقدار بگذار ( با اهم متر تست کن اگه اشتباها روی صفر اهم بگذاری جواب نمیگیریم )

2- پتانسیومتر خارجی حرارت را در کمترین حرارت بگذار ( ازآنجاکه ممکنه سیم ها جابجا شده باشه لذا به این صورت عمل کن .
یک سیم اهم متر را به پین وسط پتانسیومتر خارجی حرارت متصل کن و سیم دیگر اهم متر را به گراند (یا پایه 11 ) متصل کن حالا پتانسیومتر خارجی را بچرخون تا اهم کمتر و کمتر بشه در جهتی که اهم کم میشه تا انتها بچرخون که درواقع کمترین حرارته )

3- پتانسیومتر 1 کیلو مورد نظر را بسمت صفر اهم آنقدر بچرخون تا لامپ خاموش بشه ولی روی صفر اهم نگذار

اگر موارد فوق را بدرستی انجام بدی امکان نداره لامپ روشن بمونه

اما اگه بازم خاموش نشد فورا اطلاع بده که وضعیت و شرایط دستگاه فراموشم نشه و بگم چکار کنی
چرخوندن پتانسیومتر که زمان چندانی نیاز نداره لذا زودتر نتیجه را اعلام کن تا با توجه به نتیجه عملیات لازم را اعلام کنم

اگر سنسور سالم باشه دستگاه هیچ ایرادی نداره ( یا سیم ها بشکل نادرستی جابجا شده و یا نیاز به کالیبره داره )

سپاس

آخرین ویرایش:

behruz.omid

کاربر
2012-05-03
43
114
سلام عزیز دقیقا همه کارهای بالا رو انجام دادم . ولی نور لامپ کم نشد.
فقط دما تغییر کرد . رفت روی 85 درجه . قبلا حدودا 50 بود.(پتا نسیومتر رو که تغییر میدم اون 1 کیلو رو میگم : فقط دما رو کم و زیاد میکنه نمایشگر حدوده از 20 تا 90 درجه تغیر میکنه.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
سلام عزیز دقیقا همه کارهای بالا رو انجام دادم . ولی نور لامپ کم نشد.
فقط دما تغییر کرد . رفت روی 85 درجه . قبلا حدودا 50 بود.(پتا نسیومتر رو که تغییر میدم اون 1 کیلو رو میگم : فقط دما رو کم و زیاد میکنه نمایشگر حدوده از 20 تا 90 درجه تغیر میکنه.

سلام

ایرادی نداره اشکالش مشخص میشه فقط سریعتر پاسخ بده راهکاری که پیش بینی میکنم فراموشم نشه

یکی از پایه های کناری پتانسیومتر خارجی حرارت به یک مقاومت 1/5 کیلو متصل شده که پایه دیگر این مقاومت به گراند (پایه 11 ) متصله

حالا یکی از دو عمل زیر را انجام بده
1- مقاومت 1/5 کیلو فوق الذکر را اتصال کوتاه کن

2- و یا همین پایه پتانسیومتر (که به 1/5 کیلو متصله ) را به گراند متصل کن

هر کدام از دو توصیه فوق را اجرا کنی باید لامپ خاموش بشه

احتمالا در جریان تعویض المنت سیم ها را اشتباها جابجا کردی ولی فعلا کاری جز توصیه من انجام نده تا عیب مشخص بشه.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا