آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کویل در فلزیاب PI قسمت اول

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
من با op 37 کار می کنم البته نویز پزیری بالایی دارد ولی کارش خوبه .
دوست عزیز این هم درست نیست که هر ای سی ای که خواستید جابه جا کنید . حتما این امر باید بر اساس مطالعه دقیق دیتا شیت و در نظر گرفتن پارامتر های مهم اپ امپ انجام شود .
با سپاس

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام دوستان کسی میتونه بگه که برا سیم رابط بین مدار تا سیم پیچ از چه نوع سیمی وفیشی استفاده کنیم بهتره .وایا شیلد کردن باعث پایداری و ثباته دستگاه میشه؟با تشکررررر

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
سلاماز دوستان کسی هست بتونه از روی نقشه دلتا پالس انالوگ ترجیحا 2 کل مدار رو تشریح کنه .متشکرم

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوستان کسی میتونه بگه که برا سیم رابط بین مدار تا سیم پیچ از چه نوع سیمی وفیشی استفاده کنیم بهتره .وایا شیلد کردن باعث پایداری و ثباته دستگاه میشه؟با تشکررررر

سلام
دوست عزیز هر گونه سیم شیلد که دارای اهم کم باشد قابل استفاده است البته سعی کنید جنس کابل مرغوب باشد اگر زیمنس باشد که فوق العاده است نکته مهم در مورد سیم این است که دارای ظرفیت خازنی ان کم باشد . این ظرفیت در کابل های اصلی با برچسبی روی رول اصلی و همچنین برگه مشخصات ان نوشته که اصولا فروشنده ان را نشان نمی دهد البته اگه درخواست کنید احتمالا نشان خواهند داد .البته بهترین راه پیدا کردن نوع سیم در اینترنت سپس پیدا کردن ان در بازار است .
در رابطه با کانتور می توان گفت که دوستان جک BNC هست ولی من در هیچ دستگاهی ندیدم چون این نوع جکها برای استفاده مکرر ساخته نشدند . بهترین جکها جکهای شیلد خلبانی هست که من در ساختمان امجد بسیار دیدم ولی در شهرستان کم است .
با سپاس

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام.یه بنده خدایی میگفت میشه برا سیم رابط لوپ از سیم انتن تلوزیون استفاده کرد ومن امروز استفاده کردم که افتضاح شد چون یک متر سیم انتن حدود 4دهم اهم مقاومت نشون میداد.دروغ نگم رو مدار امتحان هم کردم که مدارم اصلا فلزا نمیشناخت.یه سوال دیگه ایا میدان مغناطیس اطراف ترانزیستورها بر کارکرد مدارتاثیر دارد وایا میشه با قرار دادن هت سینک پره دار در اطراف ترانزیستور مخصوصا ماسفت این میدان را از بین ببریم؟.وایا میشه برا شیلد کردن سیم خودمون فویل نازک الومینیوم به دور سیم بپیچیم؟

farza_ab

کاربر
2009-05-25
59
90
دوستان نشان دادن ولتاژ بایک سیم نشاته وجود فرکانس بالا نظیر اف ام ویا حتا مافوق صوت است که به مدار شما القا میشه (مثلن از سیم تغذیه) برای از بین رفتن آن باید خازن 100پیکو در بین خط تغذیه وجاهای مشکوک و شاسی قرار بدین و شاسی رو به شیر آب یا زمین خوب وصل کنید

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
دوستان نشان دادن ولتاژ بایک سیم نشاته وجود فرکانس بالا نظیر اف ام ویا حتا مافوق صوت است که به مدار شما القا میشه (مثلن از سیم تغذیه) برای از بین رفتن آن باید خازن 100پیکو در بین خط تغذیه وجاهای مشکوک و شاسی قرار بدین و شاسی رو به شیر آب یا زمین خوب وصل کنید
میشه لطف کنید وبیشتر توضیح بدید.مثلا این القا ازکجا صورت میگیره؟وخازن دقیقا کجایه مدار قرار بدیم ؟اخه من دقیقا این مشکلا دارم وقتی سیم ولتمترا به شاسی میزنم وبدون اینکه اون یکی سیمه ولتمترا به جایی وصل کنم ولتاژنشون میده.بعدش که دست به بدنه یا منفی باطری میزنم اینمشکل درست میشه.من امروز برا سیم رابط بین کویل ومدار از سیم 2.5برق کشی ساختمان استفاده کردم که اهمش به حساب نمیاد اما نمیدونم چرا یه فلزی را به این سیم رابط نزدیک میکنم بازم دستگام حساسیت نشون میده مثلا نمونش یه سکه رابا فصله حدود 5 سانتی به سیم رابط نزدیک میکنم دستگام حساسیت نشون میده نمیدونم مدارات دیگه فلزیاب هم همینطرن یا دستگاهه من فقط اینطوریه. ممنون میشم راهنماییم کنید.باتشکر

آخرین ویرایش:

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
سلام
یکی پیدا بشه محبت کنه منت بزاره در مورد کار با ماشین حساب انلاین این سایت گزینه به گزینه توضیحات کاملی بده .کارم گیره .اجرکم عندالله

http://deepfriedneon.com/tesla_f_calcspiral.html

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mee

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
این صفحه از سایت رو میتونید دانلو دکنید و به صورت افلاین هم باهاش کار کنید .در ضمن چیز خاصی نداره که.اخه همه چیز که واضحه.تبدیل به میلیمتر،قطر داخلی دایره.قطر خارجی دایره،قطر سیم،فاصله بین سیمها.من با هاش چندتا سیم پیچ فلت ساختم.خیلی هم جالبه اینم یه نمونه از سیم پیچ فلت که خودم ساختمhttp://uplod.ir/ien6kabrw2lz/New_Folder__2_.rar.htm

آخرین ویرایش:

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
سلام دوستان .
من دلتاپالس رو درست کردم . همه قسمت ها به خوبی کار میکنه ! تمامی ولوم ها و تنظیمات دقیق انجام میشه ! روی 150 میلی آمپر تنظیم میکنم و بقیه کارها

حتی کویل هم به خوبی کار میکنه ( صدای پالش " ززززز" ) به گوش میرسه ولی نمیتونه فلز رو تشخیص بده ؟؟؟؟ به نظرتون اشکال از کجاست ؟

بالا