آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژخروجی فت های اطراف PWM CPU لپ تاپ Chaintech IMO-Desk

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با تست دیودی با گراند جناب

بسیار خب،پس درست متوجه شدم،با اینکه در حالت خاموش این سلف با گراند عدد 0.077 رو نشون میده،اما وقتی بورد رو سوییچ میکنید گاهی اوقات (و نه همیشه) ولتاژ کور به مقدار 1.4 ولت تولید میشود، خب اون عدد 0.077 که در تست دیودی سلف با گراند مشاهده میفرمایید نشان از وجود مشکل در مدار کور دارد، که خب یه قطعه ناپایدار هست که بعضی اوقات به مدت کوتاهی درست عمل میکند و ولتاژ ساخته میشود. این ولتاژ چند ثانیه دووم میاره؟ و در عملکرد بورد مبنی بر صدا یا تصویر تاثیری داره؟
به صورت کلی پیشنهاد من به شما در مرحله اول تعویض خازنهای اطراف مدار کور (با توجه به این عدد در سلف مذکور و سوختن چند فت در مدار کور) که خدمتتون عرض کردم است و دوم تعویض آی او

آخرین ویرایش:

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
ممنون این مقدار بون سی پی یو نشان می دهد بله بعد از تعویض ترانزیستور ها این مقدار را نشان می دهد ببخشید یه سوال داشتم چرا باید vcore تولید بشه و دفعه بعد کار نکند یا بعضی مواقع بعد از چند لحظه vcore دیگه تولید نشه

دوست عزیز پاسخ این سوالتون را میدم تا اونجایی که یادم بیاد
وقتی فاز دوم برگشت پیدا نکنه قطعه که ولتاژ را تولید میکنه این ولتاژ را قطع می کنه یعنی Vcore یک لحظه میاد باز قطع میشه که میتونه عیب شامل کثیفی پایه های سی پی یو یا مکان سی پی یو باشه یا اینکه مسیر برگشت مشکل داشته باشه

به نظرم اول بگردید اطراف سی پی یو ببیندی مشکلی ندارید تا بعد

منم یکم فکر کنم ببینم چه قطعاتی دقیقا در مسیر برگشت هست بگم همونها را چک کنید

برای بررسی اتصالی هم ببینید بعضی مواقع جای پروپ های مولتی متر را عوض کنید در زمان تست بازر بعد از چند لحظه صدای بوق قطع میشه و مقدار صفحه نمایش مولتی متر بالاتر میره و دیگه تو هیچ وضعیتی اتصالی ندارید این بخاطر اینکه بعد از این قطعه شما خازن دارید و پروپ ها در حالتی قرار گرفته که خازن ها دشارژ هستند و شما فکر میکنید اتصالی هست ولی وقتی شارژ شدن دیگه اتصالی ندارید

آخرین ویرایش:

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
خواهش میکنم،این عدد 0.077 رو با تست دیودی با گراند مشاهده میفرمایید یا در حالت ولتاژ گیری ؟

با تست دیودی با گراند جناب

اگر اساتید و همکاران گرامی دیگر هم مشارکت بفرمائیند خیلی ممنون میشویم تنها جناب NPTiak راهنمایی میکنند

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
بسیار خب،پس درست متوجه شدم،با اینکه در حالت خاموش این سلف با گراند عدد 0.077 رو نشون میده،اما وقتی بورد رو سوییچ میکنید گاهی اوقات (و نه همیشه) ولتاژ کور به مقدار 1.4 ولت تولید میشود، خب اون عدد 0.077 که در تست دیودی سلف با گراند مشاهده میفرمایید نشان از وجود مشکل در مدار کور دارد، که خب یه قطعه ناپایدار هست که بعضی اوقات به مدت کوتاهی درست عمل میکند و ولتاژ ساخته میشود. این ولتاژ چند ثانیه دووم میاره؟ و در عملکرد بورد مبنی بر صدا یا تصویر تاثیری داره؟
به صورت کلی پیشنهاد من به شما در مرحله اول تعویض خازنهای اطراف مدار کور (با توجه به این عدد در سلف مذکور و سوختن چند فت در مدار کور) که خدمتتون عرض کردم است و دوم تعویض آی او

خیلی خیلی ممنون دقیقا در حود 5 ثانیه بعضی اوقات تا زمانی که جک آداپتور را نکشم ولتاژ دارد و برای دفعه بعد که میخواهم هدسینگ و فن را وصل کنم کار نمی کند

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
دوست عزیز پاسخ این سوالتون را میدم تا اونجایی که یادم بیاد
وقتی فاز دوم برگشت پیدا نکنه قطعه که ولتاژ را تولید میکنه این ولتاژ را قطع می کنه یعنی Vcore یک لحظه میاد باز قطع میشه که میتونه عیب شامل کثیفی پایه های سی پی یو یا مکان سی پی یو باشه یا اینکه مسیر برگشت مشکل داشته باشه

به نظرم اول بگردید اطراف سی پی یو ببیندی مشکلی ندارید تا بعد

منم یکم فکر کنم ببینم چه قطعاتی دقیقا در مسیر برگشت هست بگم همونها را چک کنید

برای بررسی اتصالی هم ببینید بعضی مواقع جای پروپ های مولتی متر را عوض کنید در زمان تست بازر بعد از چند لحظه صدای بوق قطع میشه و مقدار صفحه نمایش مولتی متر بالاتر میره و دیگه تو هیچ وضعیتی اتصالی ندارید این بخاطر اینکه بعد از این قطعه شما خازن دارید و پروپ ها در حالتی قرار گرفته که خازن ها دشارژ هستند و شما فکر میکنید اتصالی هست ولی وقتی شارژ شدن دیگه اتصالی ندارید

خیلی ممنون از راهنمایی شما اما من سلف ها را تست کردم این مقدار نشان میده نه خازن

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
با تشکر از همه دوستان گرامی دستوراتی که شما فرمودید را انجام میدم به شما اطلاع میدم

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
دوست عزیز یک توضیح بالا دادم فقط شما مطمئنید پایه های سوکت سی پی یو تمیز هست؟

اینکه بعضی مواقع میاد و میره خیلی مشکوک هست یا اینکه لحیم سردی دارید یک قسمتی از برد یا اینکه کثیفی برد هست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا