آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژخروجی فت های اطراف PWM CPU لپ تاپ Chaintech IMO-Desk

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
سلام خدمت اساتید و همکاران گرامی
مرسی از راهنمایی شما، من از phd55n03 استفاده کردم(یعنی قبل از اینکه شما بفرمایید این مدل را خریده بودم) اما زمانی که همه ترانزیستور های را تعویض کردم باز هم ولتاژخوجی ندارند یه نظر شما مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر کسی با چنین مشکلی برخورد کرده یا در موردش اطلاعی داره راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
مرسی از راهنمایی شما، من از phd55n03 استفاده کردم(یعنی قبل از اینکه شما بفرمایید این مدل را خریده بودم) اما زمانی که همه ترانزیستور های را تعویض کردم باز هم ولتاژخوجی ندارند یه نظر شما مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر کسی با چنین مشکلی برخورد کرده یا در موردش اطلاعی داره راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم

ایسی PWM تون چیه ؟

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم

سلام دوست گرامی

صرف نداشتن ولتاژ بر روی فت ها دلیل بر خر اب فت نیست

هر کور معمولا دارای سه فت (بعضی فتا دوال چننل هستند) هست

بر بروی پایه یکی از فتها باید ولتاژ 12 یا 19 (بسته به مدل مادربرد :مادربرد پی سی 12 و مادربرد لپ تاپ 19) راباید داشته باشید

اگر ولتاژ موجود بود بررسی کنید که ایا همین ولتاژ بر روی پایه سورس است یا نه اگر بود به سراغ فت بعدی بروید اگر نبود

بررسی کنید پایه گیت فت مذکور تحریک می شود یانه با مولتی متر (بهتر است با اسکوپ انجام شود)

اگر پایه فت تحریک می شد و همچنان ولتاژ روی سورس نبود فت خراب است

اما اگر تحریک نمی شد داستان طولانی است

1:ای سی پی دبلو ام فت مربوطه را تست کنید

2: اگر ای سی سالم بود ای او وظیفه فعال کردن این ای سی را دارد که باید بررسی شود (اگر دیتا شیت ای سی پی دبلو ام را دارید می توانید انرا بصورت دستی فعال کنید )

3: اگر ای او سالم بود پل شمالی وظیفه شناسایی سی پی را دارد(تا سی پی یو شناناسایی نشود ولتاژ کور برقرار نمی شود)

4 : اگر پل شمالی سالم بود پل جنوبی رابط شمالی و ای او هست که باید بررسی شود

5:تمام این عناصر زمانی کار خواهند کرد که دستگاه با فایل سالم بایوس روشن شود

در ضمن تست تمامی قسمت های بالا علاوه بر داشتن اسکوپ مهارت و تجربه بالایی می خواهد

موفق باشید

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
سلام دوست گرامی

صرف نداشتن ولتاژ بر روی فت ها دلیل بر خر اب فت نیست

هر کور معمولا دارای سه فت (بعضی فتا دوال چننل هستند) هست

بر بروی پایه یکی از فتها باید ولتاژ 12 یا 19 (بسته به مدل مادربرد :مادربرد پی سی 12 و مادربرد لپ تاپ 19) راباید داشته باشید

اگر ولتاژ موجود بود بررسی کنید که ایا همین ولتاژ بر روی پایه سورس است یا نه اگر بود به سراغ فت بعدی بروید اگر نبود

بررسی کنید پایه گیت فت مذکور تحریک می شود یانه با مولتی متر (بهتر است با اسکوپ انجام شود)

اگر پایه فت تحریک می شد و همچنان ولتاژ روی سورس نبود فت خراب است

اما اگر تحریک نمی شد داستان طولانی است

1:ای سی پی دبلو ام فت مربوطه را تست کنید

2: اگر ای سی سالم بود ای او وظیفه فعال کردن این ای سی را دارد که باید بررسی شود (اگر دیتا شیت ای سی پی دبلو ام را دارید می توانید انرا بصورت دستی فعال کنید )

3: اگر ای او سالم بود پل شمالی وظیفه شناسایی سی پی را دارد(تا سی پی یو شناناسایی نشود ولتاژ کور برقرار نمی شود)

4 : اگر پل شمالی سالم بود پل جنوبی رابط شمالی و ای او هست که باید بررسی شود

5:تمام این عناصر زمانی کار خواهند کرد که دستگاه با فایل سالم بایوس روشن شود

در ضمن تست تمامی قسمت های بالا علاوه بر داشتن اسکوپ مهارت و تجربه بالایی می خواهد

موفق باشید

با سلام
خیلی ممنون از راهنمایی شما اما منظور از پایه گیت تحریک میشه یا نه یعنی چی؟
ولتاژ روی درین هست اما ولتاژ نه سورس دارد نه گیت؟
البته مسائلی که شما فرمودید را دقیقتر تست میکنم به شما اطلاع میدم
خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با سلام
خیلی ممنون از راهنمایی شما اما منظور از پایه گیت تحریک میشه یا نه یعنی چی؟
ولتاژ روی درین هست اما ولتاژ نه سورس دارد نه گیت؟
البته مسائلی که شما فرمودید را دقیقتر تست میکنم به شما اطلاع میدم
خیلی ممنون

ای سی pwm را ولتاژ گیری کن

در ضمن این ای سی isl6207cb

ای سی pwm نیست این درایور فت است

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران

سلام گرامی دیتاشیتش رو بگیر و ولتاژ گیری کنید . احتمال خرابیش بسیار بالاست . دوستان هم گفتند این ایسی درایور هست . باید طبق دیتاشیتش ولتاژ گیری بشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا