آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژخروجی فت های اطراف PWM CPU لپ تاپ Chaintech IMO-Desk

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
سلام دوست گرامی

اگر امکان داره کمی بیشتر راهنمایی بفرمائید
در ضمن بعد از این کاری که انجام دادم (تست اتصالی که فرمودید) مقدار تست دیودی با گراند که قبلا مقدار 0.077 را نشان می داد
در حال حاضر مقدار 0.025 را نشان می دهد

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام،
خب این روش که دوستمون فرمودن معمولا به عنوان آخرین راه استفاده میشه چون بهرحال تبعات خودشو داره،مثل همین مورد شما،و البته سرعت عمل و کمی تجربه هم لازم داره،
اما همونطور که دوست عزیزمون جناب hoseyn1258
فرمودن اینکه بدون سی پی یو ارتباطی بین مدار تغذیه سی پی یو با پل شمالی وجود داشته باشه کمی عجیبه اما دو حالت میتونه وجود داشته باشه
1- پروب های منبع تغذیه رو به محل های اشتباهی متصل کردید
و یا
2- در پایه های سوکت سی پی یو اتصال کوتاه وجود داشته باشد (بین پایه های تغذیه سی پی یو و پایه هایی که ارتباط سی پی یو با پل شمالی رو برقرار میکنن،که با توجه به عددی که شما اندازه گیری کرده بودید 0.077 به نظر احتمال این حالت خیلی بیشتره)
موفق باشید

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام،
خب این روش که دوستمون فرمودن معمولا به عنوان آخرین راه استفاده میشه چون بهرحال تبعات خودشو داره،مثل همین مورد شما،و البته سرعت عمل و کمی تجربه هم لازم داره،
اما همونطور که دوست عزیزمون جناب hoseyn1258فرمودن اینکه بدون سی پی یو ارتباطی بین مدار تغذیه سی پی یو با پل شمالی وجود داشته باشه کمی عجیبه اما دو حالت میتونه وجود داشته باشه
1- پروب های منبع تغذیه رو به محل های اشتباهی متصل کردید
و یا
2- در پایه های سوکت سی پی یو اتصال کوتاه وجود داشته باشد (بین پایه های تغذیه سی پی یو و پایه هایی که ارتباط سی پی یو با پل شمالی رو برقرار میکنن،که با توجه به عددی که شما اندازه گیری کرده بودید 0.077 به نظر احتمال این حالت خیلی بیشتره)
موفق باشید

احسنت

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71

خیلی ممنون از راهنمایی شما
حالت اول که مطمئن باشید درست انجام دادم
و حالت دوم را نمیدونم باید چطور تست کنم
در ضمن در حال حاضر بعد از تست مقدار 0.025 را نشان میدهد

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
خیلی ممنون از راهنمایی شما

حالت اول که مطمئن باشد درست انجام دادم
حالت دوم نمیدونم چطور باید تست کنم
در ضمن در حال حاضر بعد از تست مقدار 0.025 را نشان میدهد

سلام،خواهش میکنم،
خب اگه مطمئنید که جای پروب ها درست بوده،تست حالت دوم یکم سخته، در اینحالت شما برای تست باید پل شمالی رو بردارید که نیاز به دستگاه BGA دارید.
والبته اگه مساله همین اتصالی در سوکت سی پی یو باشه،برای درست کردن بورد باید سوکت سی پی یو رو ریبال کنید و همچنین پل شمالی رو هم باید تعویض کنید.(که البته در مورد بورد شما نمیدونم این سوکت سی پی یو قابلیت تعویض یا ریبال رو داره یا نه،عموما در لپ تاپ این کار انجام داده نمیشه،به خاطر ذوب شدن سوکت در اثر حرارت).
موفق باشید

آخرین ویرایش:

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
سلام،خواهش میکنم،
خب اگه مطمئنید که جای پروب ها درست بوده،تست حالت دوم یکم سخته، در اینحالت شما برای تست باید پل شمالی رو بردارید که نیاز به دستگاه BGA دارید.
والبته اگه مساله همین اتصالی در سوکت سی پی یو باشه،برای درست کردن بورد باید سوکت سی پی یو رو ریبال کنید و همچنین پل شمالی رو هم باید تعویض کنید.(که البته در مورد بورد شما نمیدونم این سوکت سی پی یو قابلیت تعویض یا ریبال رو داره یا نه،عموما در لپ تاپ این کار انجام داده نمیشه،به خاطر ذوب شدن سوکت در اثر حرارت).
موفق باشید
سلام دوست گرامی
خیلی لطف کردین ممنون از راهنمایی شما بنده BGA ندارم
به نظرم یه برد بگیرم بهتر باشد اما هر جا گشتم پیدا نکردم اگر مکان داره بفرمائید باید از کجا تهیه کنم
چون اگر بخواهم به هکار بدم و این کار را انجام دهد هزینه زیادی میشه با توجه به اینکه مادر برد اینقدر ارزش نداره
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید اساتید و دوستان دیگه هم اگر میشناسند راهنمایی بفرمائیند.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،خواهش میکنم،
راستش این دستگاه برام نا آشناست (تو همون پست های اول هم عرض کردم خدمتتون)،اگه دستگاه صنعتیه و کاربورد ویا پورت خاصی دارد ارزش جستجو داره وگرنه خب مشتری رو توجیه کنید به جای صرف وقت و هزینه یه دستگاه استوک مناسب براش تهیه کنید.
جای خاصی رو واسه این دستگاه سراغ ندارم راستش،توی فضای مجازی (سایت ها،گروههای تلگرام و ...) جستجو کنید و همچنین از فروشگاههای سایت بپرسید شاید مرجعی رو بشناسند.
موفق باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
من باید این برد رو داشته باشم توی انبار قطعاتم . فکر کنم chinatec 478 باشه . چک میکنم . فردا یادآوری کنید .

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
سلام دوست عزیز،خواهش میکنم،
راستش این دستگاه برام نا آشناست (تو همون پست های اول هم عرض کردم خدمتتون)،اگه دستگاه صنعتیه و کاربورد ویا پورت خاصی دارد ارزش جستجو داره وگرنه خب مشتری رو توجیه کنید به جای صرف وقت و هزینه یه دستگاه استوک مناسب براش تهیه کنید.
جای خاصی رو واسه این دستگاه سراغ ندارم راستش،توی فضای مجازی (سایت ها،گروههای تلگرام و ...) جستجو کنید و همچنین از فروشگاههای سایت بپرسید شاید مرجعی رو بشناسند.
موفق باشید

سلام دوست گرامی و عزیز
خیلی خیلی لطف کردین واقعا از راهنمایی شما و دوستان دیگر ممنون هستم

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
من باید این برد رو داشته باشم توی انبار قطعاتم . فکر کنم chinatec 478 باشه . چک میکنم . فردا یادآوری کنید .

با سلام دوست گرامی

بله کاملا درسته
خیلی ممنون میشم اطلاع دهید
از شما هم واقعا ممنون هستم بابت راهنمای های شما

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا