آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام
خیلی ممنونم
چشم این کار ها رو میکنم ( البته خاطر نشان میکنم که به ندرت مادربرد بالامیاد گاهی ) روش گرفتن لحیم سرد چطوریه؟
آیا اول فت رو حتما عوض کنم یا نه اول اون کارها رو انجام بدم اگه چواب نداد فت رو عوض کنم؟
راستی من دیباگر هنوز نخریدم . منتظر هستم مدلی را که شما میفرمایید بگیرم

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام
خیلی ممنونم
چشم این کار ها رو میکنم ( البته خاطر نشان میکنم که به ندرت مادربرد بالامیاد گاهی ) روش گرفتن لحیم سرد چطوریه؟
آیا اول فت رو حتما عوض کنم یا نه اول اون کارها رو انجام بدم اگه چواب نداد فت رو عوض کنم؟
راستی من دیباگر هنوز نخریدم . منتظر هستم مدلی را که شما میفرمایید بگیرم

شما اول تستی که گفتم انجام بدید و بعد تعویض فت.

گرفتن لحیم سردی چیپ با تعویض چیپ تفاوتی نداره,و نیاز به شابلون و یا ماشین bga داره.

(فعلا دارم روی روش های مختلف تحقیق میکنم و نتایج رو به صورت اموزش تو سایت قرار میدم).

دیباگر هم من qpci رو پیشنهاد میکنم ,البته از نوع اصلی ,و نوع قلابیش رو من تو بازار رو قیمت 7 تومن هم دیدم.

شما باید چندجا بگردید و تو بازار تحقیق کنید.

نوع اصلی از 15 تا 23 قیمت داره.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

abbas1363

کاربر
2010-08-12
6
1
با سلام من یک عضو تازه واردم من یک مادر برد ایسوز p4p800se دارم که روشن نمیشود البته سر پین پل ولتار 5 ولت داریم لطفا بگید کجاهارو باید تست کنم با تشکر

آخرین ویرایش:

abbas1363

کاربر
2010-08-12
6
1
سلام من یک مادر بورد دارم که در ابتدا خازنهای کنار سی پی یو باد کرده بود انها را عوض کردم اما باز هم بالا نمیاد در ابتدا کدc1 میامد اما الان ff داره ولتاز خازنها 1/4 است .اp4se -gold 478 pin msi

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
با سلام من یک عضو تازه واردم من یک مادر برد ایسوز p4p800se دارم که روشن نمیشود البته سر پین پل ولتار 5 ولت داریم لطفا بگید کجاهارو باید تست کنم با تشکر

سلام ورودتون رو به انجمن خوش امد میگم.

لطفا تصویر واضح از مادربردتون بزارید.
مین رو کاملا تمیز کنید و سوکت ها رو اسپری خشک بزنید.
بفرمایید این مین کی اینطور شده و چرا ؟

کارهایی که خودتون تا اینجا واسه تعمیر انجام داده بودید چی بوده؟

مین بدون هیچ قطعه ای روشن نمیشه ؟

بدون سوکت 4 پین روشن نمیشه؟

فقط cpu رو مادربرد باشه و مین رو با سیم های سبز و مشکی سوکت اصلی اتصال کوتاه کنید

و دمای ایسی ها و چیپ ها رو با دست بسنجید,مخصوصا چیپ جنوبی و ایسی IO

کد های دیباگر رو اعلام کنید و یا اگر ندارید ,در ادامه سریعا اقدام به تهیه بفرمایید.

نتایج رو اعلام کنید.

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام من یک مادر بورد دارم که در ابتدا خازنهای کنار سی پی یو باد کرده بود انها را عوض کردم اما باز هم بالا نمیاد در ابتدا کدc1 میامد اما الان ff داره ولتاز خازنها 1/4 است .اp4se -gold 478 pin msi

منظورتون از"در ابتدا کد C1" قبل از تعویض خازن هست ؟

فت های تغذیه cpu رو چک کنید.

مین بدون هیج قطعه ای حتی cpu به مدت 20 دقیقه روشن باشه و دمای چیپ ها و ایسی ها رو تست کنید.

تعداد خازن های باد کرده و مدتی که به این صورت بوده؟

تصویر واضح از مادربردتون.

نتایج رو اعلام کنید.

آخرین ویرایش:

amirooo

کاربر
2009-11-05
18
31
با سلام
آیا آپدیت کردن آی سی بایوس همون پروگرام کردنه؟؟؟ آپدیت داخل مدار با بیرون (در آوردن آی سی)چه فرقی داره؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

abbas1363

کاربر
2010-08-12
6
1
با سلام با سوکت 4 پین یا بدون ان هم روشن نمیشود .سی پی سپیو را گذاشتم و با اتصال کوتاه کردن سیم سبز و مشکی مادر بورد را روشن کردم . بعد از چند دقیقه 2 تا فت apm2054 یکی در کنار است گرافیک یکی در کنار پی سی ای زیاد داغ میشود اما سالم بود .ای او و پل جنوبی دمای معمولی دارد.راستی یک ای سی که روی ان یک ام بزرگ دارد 88e8001 کمی داغ میشود. سلف های سی پی یو هم زیاد داغ میشود . اکه میشه بگید چطوری میتونم عکشو براتون بفرستم

آخرین ویرایش:

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
با سلام
آیا آپدیت کردن آی سی بایوس همون پروگرام کردنه؟؟؟ آپدیت داخل مدار با بیرون (در آوردن آی سی)چه فرقی داره؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

خیر.

اپدیت کردن بایوس به معنای ارتقای برنامه ی بایوس به ورژن های بالاتر هستش و در محیط سیستم عامل امکان پذیره اما پروگرام کردن اون صرفا به معنای انتقال برنامه بایوس به داخل ایسی هست و به وسیله دستگاه پروگرامر و یا برخی روش های دیگه امکان پذیره.

البته شما میتونید با استفاده از پروگرام ,ایسی بایوس رو اپدیت هم بکنید.

پروگرام در شرایطی نیاز میشه که برنامه بایوس دچار اسیب شده باشه و قاد به بوت سیستم و یا چک اولیه سخت افزار نباشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا