آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

natanzi

کاربر
2010-08-12
1
1
با سلام خدمت تمامی اساتید
من یک مادربورد گیگابایت مدل 8s648-rz دارم با عکس زیر:

این مادربورد تصویر نمیده بوق هم نمیزنه...تمامی قطعات سالم بودن و عیب مال مادربورد هستش
من چیپ i/o را هم با یک مادربورد از همین مدل عوض کردم اما باز هم مشکل سرجایش باقیست
اساتید راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yeknaz3

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام خدمت تمامی اساتید
من یک مادربورد گیگابایت مدل 8s648-rz دارم با عکس زیر:

این مادربورد تصویر نمیده بوق هم نمیزنه...تمامی قطعات سالم بودن و عیب مال مادربورد هستش
من چیپ i/o را هم با یک مادربورد از همین مدل عوض کردم اما باز هم مشکل سرجایش باقیست
اساتید راهنمایی کنید

با سلام .
اول از اتصال کانکتور 4 پین پاور اطمینان حاصل کنید سپس ولتاژ سر سلفهای دور و بر cpu را بسنجید و اعلام کنید

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من پاور را عوض کن.قبول
ولی باطری رو برعکس کن و روشن کن یعنی چی؟؟عزیز دلم نظر شما محترم ولی لطفا اطلاعات اشتباه ندین.برعکس کردن باطری یعنی چی؟به چه منظور؟meyenab1358،عزیز دلم این کار کاملا اشتباهه.ok?
برکت خداوند با شما باد

meyenab1358

کاربر
2010-08-05
244
985
khozestan
من این کار را بارها و بارها امتحان کردهام و آواژنگ نمایندگی گیگا بایت نیز در این مورد پرسیده ام کار درستی است و در مورد 90 درصد از مادربورهایی که تصویر نمی دهد صدق می کند. باعث می شود. biose مادربورد تخلیه شود.
ماکه امتحان کرده ایم 100 بار جواب داده ولی شما که استاد ترید چشم دیگه این روش را به کسی پیشنهاد نمیکنم. قصد ما راهنمایی بوده و همین - ببخشید که اطلاعات غلط داده ام

nader333es

کاربر
2009-06-28
66
165
اصفهان
این گفته شما درسته ولی بد بیان میکنید
باید برق پاور را قطع کنیم بعد باطری را بر عکس جا بزنیم (برعکس جا زدن باطری باعث میشه پلاتین های سوکت با طری اتسال کوتاه شده وبایوس سریعا تخلیه شود) بعد از چند ثانیه دوباره باطری را در اورده وبه صورت درست جا زده
پاور را روشن کرده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yeknaz3

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
من این کار را بارها و بارها امتحان کردهام و آواژنگ نمایندگی گیگا بایت نیز در این مورد پرسیده ام کار درستی است و در مورد 90 درصد از مادربورهایی که تصویر نمی دهد صدق می کند. باعث می شود. biose مادربورد تخلیه شود.
ماکه امتحان کرده ایم 100 بار جواب داده ولی شما که استاد ترید چشم دیگه این روش را به کسی پیشنهاد نمیکنم. قصد ما راهنمایی بوده و همین - ببخشید که اطلاعات غلط داده ام

با سلام . نظر شما درست. ولی منظور از غلط بودن این روش این است که شما با برعکس کردن باتری مسیر backup بایوس را تخلیه میکنید ولی به صورت لحظه ای و با جریان شدید که شاید موجب آسیب دیدن بایوس و یا قطعات مسیر backup شود
به نظر خود من در آوردن باتری و اتصال دادن دو طرف جاباتری توسط مقاومت 100اهمی به مدت 30 ثانیه امن تر است

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام .
اصلا برعکس زدن باطری پیشنهاد نمیشه ,و عمل غیر علمی و فنی هستش و اصلا هیج شرکت سازنده مادربرد چنین پیشنهادی رو به نمایندگی های خودش نمیکنه...اما تایید اواژنگ در ایران تعجب نداره...

خود شرکت های سازنده مادربرد کانکتور های 3 پینی تعبیه کردند که برای تخلیه بایوس استفاده میشه و جامپر در حالت پیشفرض بر روی 1 و 2 قرار داره و برای تخلیه بایوس شما اول باطری رو در بیارید و جامپر رو بر روی کانکتور های 2 و3 بزارید و برای اطمینان بیشتر از تخلیه بایوس مین رو برای مدت 30 ثانیه روشن کنید و بعد برق پاور رو قطع کنید و حالت جامپر رو دیفالت کنید و سپس باطری رو جا بزنید.

کانکتور های رو برد با علائمی نظیر :cc-clear cmos-clear-clr...مشخص شدند.

نکته:در برخی مادربرد ها حالت جامپر متفاوت هست و ممکنه دیفالت بر روی کانکتور های 2 و 3 باشه,و برای اطلاع بیشتر به manual مادربردتون مراجعه کنید.

موفق باشید.

sara62

Banned
2009-03-05
48
75
سلام
مادربرد روشن نمیشه.روی پنل سوییچ3ولت را دارم .آیسی کریستال را اتصال کوتاه دادم روشن نشد.روی1از پایه هایi O دو و خورده ای ولت را دارم.پاور را عوض و تمام اسلت ها را شستم.پلها را با دست فشار دادم ولی بازم روشن نشد.
تشکر میکنم از جوابتون

aramis

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-24
303
1,901
آذربایجان
باسلام
مادربرد elite به مدل ht 2000روشن نميشوداين مادربرد با نصب هارد سوخته دچار اين مشكل گرديده واصلا سوئيچ نميشود
كدام قسمت از مادربرد دچار سوختگي گرديده آيا چيپ شمالي ياجنوبي سوخته؟ البته لازم به ذكر ميباشد كه با وصل نمودن پاور به مادربرد هيچ قسمتي از آن گرم نميشود

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا