آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

m2d

کاربر
2009-05-13
43
26
#$V686باعرض سلام وخسته نباشید خدمت اساتید
من بامادربوردهای مختلف به این ارور برخورد کردم وهیچ وقت هم نتونستم حلش کنم
دیباگر چراق clkوreset روشن میمونه و دیباگر هیچ کودی رونشون نمیده
امکان داره از بایوس باشه
باتشکر ماروازاین سردر گمی در بیارین

آخرین ویرایش:

Deragon

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-08-03
105
128
سلام
یه مادر بورد گیگا مدل 8i865p دارم که خروجی صدا نداره... چیپست رو که نصب کنم در قسمت صدا گزینه انتخاب و تنظیم فعال میشه منتها صدایی نیست..
کارت صدا که میزنم صدا میاد.. همه موارد کارکرد مادربورد درست هستند و مشکل خاص دیه ای نداره..
بایوس رو هم ابدیت کردم.. اخرین درایور رو هم تست کردم مشکل باقیه..
ایا مشکل چیپ صدا برای این مادربورد در بازار وجود داره؟ شماره اون چیه؟

darkrose

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-23
248
490
کیش
با سلام
من يك مادر برد گيگا دارم
كه زماني كه دكمه پاور رو ميزنم يه لحظه كوتاه فن cup كار مي كنه ( كمتر از يك ثانيه ) يه حركت كوتاه و ديگه هرچه دكمه پاور را مي زنم اتفاقي نمي افته وبايد برق رو از كيس جدا كنم و دوباره وصل كنم و باز همون اتفاق مي افته
پاور رو عوض كردم نشد
خازنهاي تغذيه رم باد كرده بودن عوض كردم نشد
خازنهاي كنار cpu بادكرده بود اونها رو عوض كردم نشد
لطفا راهنمايي كنيد
دوست عزیز فت های کنار سی پی یو رو چک کن.موفق باشی

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
#$V686باعرض سلام وخسته نباشید خدمت اساتید
من بامادربوردهای مختلف به این ارور برخورد کردم وهیچ وقت هم نتونستم حلش کنم
دیباگر چراق clkوreset روشن میمونه و دیباگر هیچ کودی رونشون نمیده
امکان داره از بایوس باشه
باتشکر ماروازاین سردر گمی در بیارین

این ایراد در مرحله اول از ایسی ics هست بعد io و pcb cut و در اخر چیپ های روی برد.

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام
یه مادر بورد گیگا مدل 8i865p دارم که خروجی صدا نداره... چیپست رو که نصب کنم در قسمت صدا گزینه انتخاب و تنظیم فعال میشه منتها صدایی نیست..
کارت صدا که میزنم صدا میاد.. همه موارد کارکرد مادربورد درست هستند و مشکل خاص دیه ای نداره..
بایوس رو هم ابدیت کردم.. اخرین درایور رو هم تست کردم مشکل باقیه..
ایا مشکل چیپ صدا برای این مادربورد در بازار وجود داره؟ شماره اون چیه؟

مدار ایسی صدا رو چک کنید ,مخصوصا ترانزیستور رو.

ایسی مشابه رو میتونید از روی بردهای داغی بکشید و جایگزاری کنید و درایور همون مدل روی ایسی رو باید نصب کنید.

ایسی فقط کافیه از یه خانواده باشند و تعداد پایه های یکسان .

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
با سلام
من يك مادر برد گيگا دارم
كه زماني كه دكمه پاور رو ميزنم يه لحظه كوتاه فن Cup كار مي كنه ( كمتر از يك ثانيه ) يه حركت كوتاه و ديگه هرچه دكمه پاور را مي زنم اتفاقي نمي افته وبايد برق رو از كيس جدا كنم و دوباره وصل كنم و باز همون اتفاق مي افته
پاور رو عوض كردم نشد
خازنهاي تغذيه رم باد كرده بودن عوض كردم نشد
خازنهاي كنار Cpu بادكرده بود اونها رو عوض كردم نشد
لطفا راهنمايي كنيد

این مورد همونطور که دوستمون گفتند در 90% موارد از مدار رگلاتور تغذیه cpu هست و احتمالا یکی از موسفت ها شورت شده... و در 10 درصد موارد از pcb cut در مدار cpu هست.

نکته ای که مد نظر هست اینه که همیشه خازن های بادکرده رو موازی با اون باید خازن های دیگه رو هم تعویض کنید ,حتی اگر باد نکرده باشه و همینطور برای ترانزیستور ها ,اگر یکی از اونا شورت شده بود ترانزیستور موازی با اون و ترانزیستور راه انداز اون هم بهتره تعویض کنید که معمولا به اضای هر دو تا موازی یکی برعکس هست که اون راه انداز هست و اگر نبود که هیچ و به جای ترانزیستور راه انداز یک ای سی 8 پایه هست.

tofan_2050

کاربر
2008-04-21
72
75
این مورد همونطور که دوستمون گفتند در 90% موارد از مدار رگلاتور تغذیه cpu هست و احتمالا یکی از موسفت ها شورت شده... و در 10 درصد موارد از pcb cut در مدار cpu هست.

نکته ای که مد نظر هست اینه که همیشه خازن های بادکرده رو موازی با اون باید خازن های دیگه رو هم تعویض کنید ,حتی اگر باد نکرده باشه و همینطور برای ترانزیستور ها ,اگر یکی از اونا شورت شده بود ترانزیستور موازی با اون و ترانزیستور راه انداز اون هم بهتره تعویض کنید که معمولا به اضای هر دو تا موازی یکی برعکس هست که اون راه انداز هست و اگر نبود که هیچ و به جای ترانزیستور راه انداز یک ای سی 8 پایه هست.
با سلام
توضيحات شما درست من 6 ماسفت دارم كه سه به سه جدا هستند
دوتا از يك نوع و يكي نوع ديگه
قبل از اينكه ماسفت هار رو چك كنم يه نكته ديگه هم بگم كه
من cpu رو كه عوض كردم حالا روشن ميشه ولي تصوير نميده لطفا راهنمايي بفرمائيد .

med

کاربر
2009-09-17
1
0
سلام
وقتتان بخیر
یک عدد مادربرد psvdc-mx دارم که داشتم استفاده میکردم بعضی اوقات خود به خود هنگ میکرد و موس و کیبرد از کار می افتاد و هیچکاری انجام نمیداد تا اینکه با دگمه ریست کیس ریست میکردم . کارهای زیر را انجام دادم اما بهتر نشد و هیچ فرقی نکرد

2: رم را هم عوض کردم
3: کارت گرافیک آنبرد را غیر فعال کردم و یک کارت گرافیک نصب کردم
4: پاور را تعویض کردم
تنها چیزی که نداشتم عوض کنم cpu بود . با این حال کج دار مریض باهاش کار میکردم که ناگهان در وسط کار سیستم خاموش شد و درگه روشن نشد
وقتی کلید روشن را میزدم یک لحظه کوچک فن میچرخید و یک صدایی مثل جیک میداد اما روشن نمیشد
تمامی قطعات را عوض کردم نشد
مادربرد را بدون هیچ قطعه ای هم تست کردم اما همچنان همانطور بود
گارانتی این مادربرد هم تمام شده است
هیچ خازنی از مادربرد از لحاظ ظاهری باد نکرده
تا جایی که میشه برد را با چشم نگاه کردم علائمی از سوختگی و یا تعغیر رنگ ندیدم
لطفا بفرمایید چگونه باید برای تعمیر اقدام کنم. ؟ از کجا شروع کنم؟
با تشکر زودتر جواب بدهید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا