آی پی امداد
abtahi

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
با سلام و خسته نباشید
مادربرد GA-8Ie2004P بوت نمیشود و بوق پست هم ندارد . پاور را هم تعویض کردم جواب نداد
همگی فنها کار میکنه اما مادربرد بوت نمیشود. از لحاظ ظاهری هم جایی اثری از سوختگی و سیاهی نداره و خازنها هم هیچ باد کردگی نداره . لطفا راهنمایی بفرمایید که از کجا شروع کنم؟
در ضمن برای تهیه تستر مادربرد هم راهنمایی بفرمایید که کدام مدل بهتر است که همگی از آن مدل تهیه کنیم که راحت تر به نتیجه برسیم
با تشکر

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام و خسته نباشید
مادربرد GA-8Ie2004P بوت نمیشود و بوق پست هم ندارد . پاور را هم تعویض کردم جواب نداد
همگی فنها کار میکنه اما مادربرد بوت نمیشود. از لحاظ ظاهری هم جایی اثری از سوختگی و سیاهی نداره و خازنها هم هیچ باد کردگی نداره . لطفا راهنمایی بفرمایید که از کجا شروع کنم؟
در ضمن برای تهیه تستر مادربرد هم راهنمایی بفرمایید که کدام مدل بهتر است که همگی از آن مدل تهیه کنیم که راحت تر به نتیجه برسیم
با تشکر

با سلام شما در ابتدا ولتاژ سر سلفهای دور و بر cpu را بگیرید و اعلام کنید

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
ممنون
این کار را در هنگامی که سیی پی یو روش هست انجام بدم یا بدون سی پی یو و رم؟

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام.

مین msi دارم که رم برعکس روش خورده و طرف میگفت که بعد از اون هم بوق رم میزده ولی دفعات بعد بوق رم هم نمیزنه.

اون دوتا فتی که سمت راست چیپ وسط هست یکیش خیلی داغ میکرد ,اما سالم بود-با این حال تعویض کردم و دوباره همون کیت داغ میکنه.

دیباگر عدد ad رو نشون میده.

و سوال دیگه اینکه ,ای سی 8 پایه کنار سوکت 24 پین روی این برد کارش چیه؟

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
46
Esfahan
سلام.

مین msi دارم که رم برعکس روش خورده و طرف میگفت که بعد از اون هم بوق رم میزده ولی دفعات بعد بوق رم هم نمیزنه.

اون دوتا فتی که سمت راست چیپ وسط هست یکیش خیلی داغ میکرد ,اما سالم بود-با این حال تعویض کردم و دوباره همون کیت داغ میکنه.

دیباگر عدد ad رو نشون میده.

و سوال دیگه اینکه ,ای سی 8 پایه کنار سوکت 24 پین روی این برد کارش چیه؟
دوست من سلام
یکی از علتهای سوختن چیپ شمالی جا زدن اشتباهی رم است.شما تو همون منطقه ک داغی داری اتصال کوتاه داری ک احتمال خیلی زیاد برمیگرده ب چیپ شمالیت.اون آیسی هم مدار تغذیه رم است.برکت خداوند همراه شما باد

]

sara62

Banned
2009-03-05
48
75
سلام
مادربرد گیگا وقتی سوئیچ میشه یک لحظه تستر چشمک میزنه و و دیگه خیچ.ولتاژ سوییچم دارم
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bita_1th

tofan_2050

کاربر
2008-04-21
72
75
با سلام
من يك مادر برد گيگا دارم
كه زماني كه دكمه پاور رو ميزنم يه لحظه كوتاه فن Cup كار مي كنه ( كمتر از يك ثانيه ) يه حركت كوتاه و ديگه هرچه دكمه پاور را مي زنم اتفاقي نمي افته وبايد برق رو از كيس جدا كنم و دوباره وصل كنم و باز همون اتفاق مي افته
پاور رو عوض كردم نشد
خازنهاي تغذيه رم باد كرده بودن عوض كردم نشد
خازنهاي كنار Cpu بادكرده بود اونها رو عوض كردم نشد
لطفا راهنمايي كنيد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا