آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل نخواندن سی دی و دی وی دی توسط دی وی دی رام

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

سیا دشتی

کاربر
2009-04-22
1
0
دوستان مشکلی که من دارم اینه که آیکون دی وی دی رایتر در مای کامپیوتر هست اما اگر سی دی یا دی وی دی پر داخل دستگاه بذارم صدای چرخش سی دی رو نمی شنوم و با کلیک روی آیکون دی وی دی رایتر پیغام please insert a disk ظاهر شده و سی دی یا دی وی دی را اجکت می کند. سی دی یا دی وی دی هم در درون دستگاه دی وی دی رایتر نمی چرخد.

ramtin_l

کاربر
2012-02-14
2
0
سلام
سی دی رایتر TDK چند وقتی بود اجکت نمیکرد چراغ سی دی رام روشن نمیشد و بعضی مواقع کار میکرد اما الان به کل کار نمیکنه بایوس هم سی رام رو پیدا نمیکنه چراغ سی رام هم روشن نمیشه با کابل پاور دیگه تست کردم کار نکرد مشکل از کجاست؟
با تشکر

elmira41

کاربر
2012-02-17
1
0
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
من یک دو وی دی رایتر ال جی دارم که اگر داخلش هیچی نباشه درش باز نمی شه و دی وی دی های مادر یعنی غیر رایتی رو به راحتی می خونه
ولی دی وی دی های رایتی ودی وی دی های که با خودش رایت کردمو نمی خونه.
ممنون میشم راهنماییم کنید

ramtin_l

کاربر
2012-02-14
2
0
کسی نیست؟ یا هست حوصله تایپ نداره؟ اشکال نداره هر وقت سر حوصله اومدی تایپ کن!

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,826
7,763
جنت شهر
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
من یک دو وی دی رایتر ال جی دارم که اگر داخلش هیچی نباشه درش باز نمی شه و دی وی دی های مادر یعنی غیر رایتی رو به راحتی می خونه
ولی دی وی دی های رایتی ودی وی دی های که با خودش رایت کردمو نمی خونه.
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام مشكل اينكه اگر سي دي داخل دستگاه نباشد درب آن باز نميشود مشكل از شاسي ميباشد كه با تميز كردن شاسي وروغنكاري وتعويض تسمه ان مشكل بر طرف ميشودو در مورد سي دي رايت شده ممكن است در هنگام رايت سي دي مشكل پيدا كرده باشد . اپتيك دستگاه را تميز كن و در هنگام رايت از سرعت پائين استفاده كنيد انشا... مشكل بر طرف ميشود

shahin81

کاربر
2008-02-16
188
466
با سلام

در جواب ramtin_l اگه سیستمت سی در رایتر رو شناسایی نمی کنه مشکل از برد سی دی رایتر است ولی اگه رایتر رو شناسایی میکنه ولی سی دی رو نمی خونه یا رایت نمیکنه احتمالا اپتیک یا کثیف یا خرابه.

آخرین ویرایش:

amiralfred

کاربر
2011-11-18
9
19
(جواب elmira)
لنز رو با پنبه و الكل تميز كن
اگه بازم همينظوري بود
مقاومت هاي متغير كنار اپتيك رو يك نيم دور طرف عقربه هاي ساعت بچرخون و اگه بازم جواب نداد ايراد از اپتيكه كه واسه تعمير مقرون به صرفه نيست.
ايراد بعدي اگه داخلش هيچ نباشه و در باز نمي شود ايراد از تسمه هست.يه تسمه نو با همون شماره بخر جاش بزن(طوري كه كه پيچ در پيچ نشود)
بدرود

آخرین ویرایش:

ghabz

کاربر
2012-05-10
2
3

دوستان مشکلی که من دارم اینه که آیکون دی وی دی رایتر در مای کامپیوتر هست اما اگر سی دی یا دی وی دی پر داخل دستگاه بذارم صدای چرخش سی دی رو نمی شنوم و با کلیک روی آیکون دی وی دی رایتر پیغام please insert a disk ظاهر شده و سی دی یا دی وی دی را اجکت می کند. سی دی یا دی وی دی هم در درون دستگاه دی وی دی رایتر نمی چرخد.​

منبع : http://www.irantk.ir/irantk9926-4/#ixzz1uTrd3tp3

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jfrras

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,093
48
ایران
دوستان مشکلی که من دارم اینه که آیکون دی وی دی رایتر در مای کامپیوتر هست اما اگر سی دی یا دی وی دی پر داخل دستگاه بذارم صدای چرخش سی دی رو نمی شنوم و با کلیک روی آیکون دی وی دی رایتر پیغام please insert a disk ظاهر شده و سی دی یا دی وی دی را اجکت می کند. سی دی یا دی وی دی هم در درون دستگاه دی وی دی رایتر نمی چرخد.​

منبع : http://www.irantk.ir/irantk9926-4/#ixzz1uTrd3tp3

سلام
با اجازه اقای امجدی
سه احتمال وجود داره 1- ولتاژ 12 ولت تغذیش قطع شده باشه 2- لنز معیوب باشه 3- یا اسپیندل موتور گیر کرده

ghabz

کاربر
2012-05-10
2
3
میشه راهنمایی کنید برای تعمیرش چه کار کنم ؟

کجاش رو دست بررسی کنم

یا اگر خیلی سخته ببرم تعمیر گاه البته فکر کنم از لنزش نباشه چون ابتدا یک صدای تغ میده که یکی از دوستان میگفت در این صورت لنز مشکل نداره اگر با عکس نشون بدین کجاش رو چک کنم ممنون میشم.

مدل لپ تاپم

VIO-VGN-FW56GF

البته این یک بلو ری درایو هست هر چند تا حالا توش بلو ری نگذاشتم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا