آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل نخواندن سی دی و دی وی دی توسط دی وی دی رام

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

lostlove

کاربر
2011-04-23
1
0
salam man ye dvd ram daram ke vagti disk mizari toosh daresh baste nemishe. yani hey baz mishe
age momkene rahnamayim konid..:smilie_help:

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,638
اصفهان
salam man ye dvd ram daram ke vagti disk mizari toosh daresh baste nemishe. yani hey baz mishe
age momkene rahnamayim konid..:smilie_help:
به نام خدا

سلام دوست عزیز. شما باید فارسی تایپ کنید. تایپ لاتین خلاف قوانین سایت است!

mmm3

کاربر
2010-07-25
60
136
در آغاز سیستمت را از نظر ویروسی بودن بررسی فرمایید . آنگاه در صورت نبود ویروس در سیستم به بررسی سخت افزاری بپردازید . چند سال پیش بنده نیز دچار ویروس تازه ای شدم که کارهایی که شما فرموده بودید را اجرا میکرد .و چون در آن وقت تازه آمده بود ضد ویروس آن را نمی شناخت.

mmm3

کاربر
2010-07-25
60
136
سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز

من یک دستگاه لپ تاب دارم چند وقتیست که سی دی و دیویدی فیلم یا بهتر بگم تصویر و نر افزار را به هیچ عنوان نیمی خواند و جالب اینجاست که فقط دیویدی های اورژینال شرکت سازنده لپ تاپ رو می خواند

و مشکل عمده من اینجاست که اگر سیدی را دیویدی نخواند اجکتش نمی کنه باید دستگاه را ریستارت کنم برم داخلش بوتش و آن موقع اجکت کنم و مشکل ظاهری دیویدی هم اینست که سیدی انگار درجا میزند

و صدای تق تق میدهد

در آغاز سیستمت را از نظر ویروسی بودن بررسی فرمایید . آنگاه در صورت نبود ویروس در سیستم به بررسی سخت افزاری بپردازید . چند سال پیش بنده نیز دچار ویروس تازه ای شدم که کارهایی که شما فرموده بودید را اجرا میکرد .و چون در آن وقت تازه آمده بود ضد ویروس آن را نمی شناخت.
همینطور مطمئن باشید که از دیسکهای کهنه و اشکال دار استفاده نمیکنید در سیستمهای مایکروسافتی که پیش از ویستا ارایه شده اند با اندک در گیری با دیسک های نوری سیستم عامل(سامانه کاری) قفل میشود ولی در ویستا و پس از آن پس از چند لحظه سیستم آزاد می گردد.

آخرین ویرایش:

irani_man

کاربر
2011-12-10
4
7
با تائید فرمایشات اساتید محترم

شما اول اوپتیک را با پنبه پاک کنید

اگر حل نشد
dvd\rom را باز کرده پاور را به درایو وصل کنید سپس پاور را روشن کنید در همان لحظه باید اوپتیک نور قرمز رنگی صاتع کند

اگر نور نداشته باشید به سراغ فلت اوپتیک بروید و آن را تعویض کنید

اگر نور داشته باشید ببینید آیا موتور اسلندر (موتوری که اوپتیک را برای خواندن شیار های مختلف دیسک به عقب و جلو میبرد ) سالم است

البته خیلی کم پیش میاد این موتور ایراد داشته باشه این موتور دارای یک فلت 4 سیم است فلت را از برد در بیاورید و با تینر فوری قسمت اتصال به برد آن را تمیز کنید

اگر این موتور و فلت سالم بود به سراغ موتور اسپندل ( موتوری که دیسک را میچرخاند) بروید این موتور نیز دارای یک فلت است آن را از برد جدا کرده و با تینر تمیز کنید

در پایان اگر هیچ کدام جواب نداد مورد از اوپتیک شماست و چون قیمت اوپتیک درایوها بالاست معمولا به صرفه نیست که تعویض شود بنابرین درایو خود را وارد سطل آشغال نموده و یک dvd\rw خریداری کنید

موفق باشید:bs_iloveyou:
ممنون از این همه دقت در توضیح کامل دستگاه .................
عزیز من سی دی رایتر NEC دارم کلاً تعطیل شده ................. دستگاه رو که باز کردم دیدم موتور اسلندر (موتوری که اوپتیک را برای خواندن شیار های مختلف دیسک به عقب و جلو میبرد ) اصلاً کار نمیکنه در ضمن اپتیک هم اصلاً نوری نمیده ........................... انگار اون قسمت دستگاه مرده ...............
میشه یک استادی راهنمایی کنه چه قطعه از AC سوخته یا ایراد از جای دیگه هست

irani_man

کاربر
2011-12-10
4
7
3ul4iiadedyhcomacvyf.jpg
[/URL][/IMG]این هم عکسهای سی دی رایتر
2naxrx51x6rs5az70xrb.jpg
[/URL][/IMG]
ufqi4o1lvopffl2asr.jpg
[/URL][/IMG]
842mjrciuztttfx65ivm.jpg
[/URL][/IMG]
35zh8xv2dzt2c3ebg7ze.jpg
[/URL][/IMG]

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: منیب

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
اول از همه فلت اپتیک رو تعویض کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: irani_man

Raeed2CB

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-04-21
641
6,872
R.I.IRAN
دوست عزیز مشکل یتانسیومتر لنزشه
یه مقاومت متغیری داره که مانند یه پیچ است که با یک پیچ گوشتی بسیار کوچک مقدار اهمش بالا ببر که به حد 100 برسد
اگر مولتی متر نداشتی یه نیم دور پیچ و بچرخان که به احتمال زیاد مشکلت برطرف می شه
-----------------------------------
همیشه یادت باشه زکات یاد گرفتن یاد دادن است

kiumarth

کاربر
2008-10-23
173
268
با سلام
من یک DVD ReWritable SONY دارم که الان حتی cd رو هم نمی خونه چه برسه به dvd .
کارهایی که انجام شده:
1- موتور مربوط به چرخش cd کار میکند.
2-موتوری که لنز را به عقب و جلو حرکت میدهد هیچ عکس العملی انجام نمیدهد ولی بر روی یک دی وی دی رام دیگر کار میکند که نشان از سالم بودن این موتور دارد .
3- لنز از خود نوری متصاعد نمیکند هیچ نور قرمزی ندارد.
4- همه کابلهای فلت سالم است
5- درب دی وی دی رام باز و بسته میشود.

آیا به غیر از لنز امکان این هست که بخش دیگری از مدار دچار عیب شده باشد؟ چون موتوری که لنز را به عقب و جلو حرکت میدهد از خود هیچ حرکتی نشان نمیدهد ولی بر روی دی وی دی رام های دیگر این موتور با وجود اینکه کابل فلت مربوط به لنز را قطع کردم به حرکت خود ادامه میدهد؟!!!
دوستان برای رفع مشکل کمک کنند
با تشکر

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا