آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل نخواندن سی دی و دی وی دی توسط دی وی دی رام

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,795
25,749
سلام ، دی وی دی رام من سی دی و دی وی دی رو نمی خونه این مشکل زمانی پیش اومد که وقتی دی وی دی رام رو به سیستم وصل کردم یک تغ صدا داد و دیگه با سی دی رام سیستم بوت نشد . اما وقتی سی دی رو می زارم داخلش چراغش یک چند بار خاموش روشن می شه ولی سی دی یا دی وی دی رو نمی خونه ، خواهشن اساتید محترم نظرات خودشون و تجربیات خودشون رو در اختیار من بگذارند و من رو برای رفع این مشکل راهنمایی کنند
با درود ////اگر صدای تغ داده و سیستم هم با لا نمیاید ایراد از اپتیک نیست وبرد دستگاه ایراد پیدا کرده شما برد را باز کرده و از نظر ترکیدگی خازن و قطعات دیگر ان را چک کنید و یا میتوانید از برد مدلهای مشابه که اپتیک انها خراب است و با قیمت مناسب میتونی گیر بیاری استفاده کنید ///پیروز باشید

hamedtay

کاربر
2011-03-19
4
8
سلام من دي وي دي رايتر دارم كه اصلا دي وي دي نمي خونه مشكل از كجاست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vcd tanin

hamedtay

کاربر
2011-03-19
4
8
سلام من دي وي دي رايتر دارم كه اصلا دي وي دي نمي خونه مشكل از كجاست
و وقتي كه دي وي دي رو ميزارم تو دستگاه صداي تق تق مي ده

vcd tanin

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-08-29
916
8,971
نصف جهان
با سلام همانطوز که جناب بردیا فرمودند ایراد از برد است

دوست عزیز شما فرمودید در دستگاه رایتر صدای تق تق میکند ایا این صدا در قسمت اپتیک میباشد یا حرکت دایم موتور اپتیک که چرخ دنده اپتیک رد کند و موتور اپتیک بصورت یکسره کار کند

هرگاه صدا در قسمت اپتیک و یا همان لنز باشد و بصورت ضربه به پایین و بالا بصورت دایم باشد و نور لنز هم باشد ایراد در قسمت برد کف و اتصالات بردی میباشد

ولی اگر موتور اپتیک بصورت دایم کار کند ایرا اول در قسمت پلاتین اپتیکمیباشد که یا اتصال کوتاه کرده و یا اینکه پلاتین وصل نمیشود
در ضمن از سالم بودن فلات اپتیک هم اطمینان حاصل کن:boos:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

Homayoon_m12

کاربر
2011-04-08
1
1
سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز

من یک دستگاه لپ تاب دارم چند وقتیست که سی دی و دیویدی فیلم یا بهتر بگم تصویر و نر افزار را به هیچ عنوان نیمی خواند و جالب اینجاست که فقط دیویدی های اورژینال شرکت سازنده لپ تاپ رو می خواند

و مشکل عمده من اینجاست که اگر سیدی را دیویدی نخواند اجکتش نمی کنه باید دستگاه را ریستارت کنم برم داخلش بوتش و آن موقع اجکت کنم و مشکل ظاهری دیویدی هم اینست که سیدی انگار درجا میزند

و صدای تق تق میدهد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Shami

فر

کاربر
2010-10-21
11
21
احتمال زیاد مشکل از اپتیک میباشد که شما میتونید با پنبه و الکل که من خودم این کارو میکنم انجام بدید اگه درست نشد مشکل از ایسی درایور شماست که باید به یک متخصص نشون بدید

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,453
تو همین نزدیکی ها
سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز

من یک دستگاه لپ تاب دارم چند وقتیست که سی دی و دیویدی فیلم یا بهتر بگم تصویر و نر افزار را به هیچ عنوان نیمی خواند و جالب اینجاست که فقط دیویدی های اورژینال شرکت سازنده لپ تاپ رو می خواند

و مشکل عمده من اینجاست که اگر سیدی را دیویدی نخواند اجکتش نمی کنه باید دستگاه را ریستارت کنم برم داخلش بوتش و آن موقع اجکت کنم و مشکل ظاهری دیویدی هم اینست که سیدی انگار درجا میزند

و صدای تق تق میدهد
همانطر که دوست عزیز اشاره کردن احتمال بسیار زیاد ایراد از اپتیک است ولی قبل اپتیم موتور اسپندل (موتوری که سی دی را می چرخاند) را چک کنید
توصیه می کنم اگر در این زمینه سر رشته ندارید بهتر است به تعمیر کار ان مراجعه کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا