آی پی امداد
abtahi

مشکل عذاساز فیلیپس مدل hr7778

Atlas1370

کاربر vip
vip
کاربر
2020-06-13
6
1
34
با سلام و عرض خسته نباشید.
غذاساز فیلیپس کاملا خاموش است . به دلیل فشار به تیغه از کار افتاده

بعد از بررسی طاهری مورد خاصی نبود فقط ۲ عدد از دیود های شیشه ای خراب شده بود که تعویض شد بعد از تعویض ال ای دی های دستگاه به حالت نیمه روشن و بعضی ها کم نور ولی باز هم خروجی جهت حرکت موتور فراهم نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید
فایل تصاویر و دیود های تعویض شده پیوست شده است

پیوست‌ها

• 2.4 مگابایت بازدیدها: 19
  • 1.4 مگابایت بازدیدها: 21
  • 1.4 مگابایت بازدیدها: 20
  • 2.6 مگابایت بازدیدها: 20

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
136
151
29
سلام
دیود های تعویض شده دیودهای هرز گرد رله ها میباشند و احتمالا مشکلی نداشتن که تعویض کردید میکروسوئیچ های دستگاه تست کنید معمولا جرم میگیرن و خراب میشن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

Atlas1370

کاربر vip
vip
کاربر
2020-06-13
6
1
34
سلام
دیود های تعویض شده دیودهای هرز گرد رله ها میباشند و احتمالا مشکلی نداشتن که تعویض کردید میکروسوئیچ های دستگاه تست کنید معمولا جرم میگیرن و خراب میشن
ممنون بابت توضیحات. دیود هارا خارج کردم از برد و تست کردم از هر دو طرف راه دادن بابت اون تعویض شدن.میکروسویچ ها تست شدن سالم بودن اخرین بار . الان مشکل این هست وقتی میکروسویچ عمل میکنه هر ۴ تا ال ای دی باید روشن بشن بعد از چرخوندن ولوم دستگاه کار کنه.
الان هر ازگاهی دوتا از اد ای دی ها کار میکنه اونم با نور کم و بعدش با چرخوندن ولوم خبری از خروج برق نیست.

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
843
1,064
احتمال خرابی ولوم و ال ای دی ها هست بررسی کنید در آخر هم میکرو میمونه

Atlas1370

کاربر vip
vip
کاربر
2020-06-13
6
1
34
همشون اکی هست. منم نطرم رو میکرو هست بیشتر
نمونه میکروشو دارم. کسی هست بتونه برنامشو بزنه ردیف کنه؟

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
136
151
29
ممنون بابت توضیحات. دیود هارا خارج کردم از برد و تست کردم از هر دو طرف راه دادن بابت اون تعویض شدن.میکروسویچ ها تست شدن سالم بودن اخرین بار . الان مشکل این هست وقتی میکروسویچ عمل میکنه هر ۴ تا ال ای دی باید روشن بشن بعد از چرخوندن ولوم دستگاه کار کنه.
الان هر ازگاهی دوتا از اد ای دی ها کار میکنه اونم با نور کم و بعدش با چرخوندن ولوم خبری از خروج برق نیست.
سلام مجدد
چون مطمئن از سوختن دیود ها هستید احتمال اسیب دیدن ترانزیستورها هست بیرون از برد تستشون کنید شاید نشتی پیدا ‌کردن
باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh
بالا