آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عییب یابی امپلی jas-s1200

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام.ترانزیستورهای tipکه سه عدد بود نو گذاشتم وترانزیستورهای قابلمه ای را هم هر 4عدد تعویض ونو شده است.دوعدد در ورودی امپ ترانزیستور هست که انها را روبرد تست کردم سالم بوند.مسیر تغذیه امیتر را برسی میکنم امیدوارم ب نتیجه برسد.ممنون.

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام.خط امیتر را بررسی کردم اما تا جایی که فهمیدم به خط شاسی یا گراند وصل است.

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.

دوست عزیز من دستگاه و برد که در اختیار و نزد ما نیست که ببینیم و چک کنیم و از گزارشات و عکس های ارسالی شما نسبت به ارائه نظر و کمک به شما ارائه راهکار میدهیم.

شما اعلام کردید که ولتاژ تغذیه دوبل است ( پست شماره 7 ) پس بایستی مثبت به کلکتور یک طرف و منفی تغذیه به کلکتور طرف دیگر ( البته بسته به طراحی ).

گراند هم که کاملا مشخصه.

سوال اینجاست که آیا این دو ولتاژ را روی ترانزیستورهای قابلمه ای دارید؟

ضمنا در عکس های ارسالی جاهایی که علامت گذاری شده قطعه نصب کردید یا خیر؟

۲۰۲۴۰۱۳۰_۱۲۵۶۳۰.jpg

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام.بابت وقت وانرژی که گذاشته اید تا بنده را راهنمایی کنید صمیمانه تشکر میکنم.تا به حال چندین امپ تعمیر کردام اما ادعایی ندارم و هنوز اول راهم واگر غیر ازین بود وقت جنابعالی وخودم را هدر نمیدادم اما نمیتوانم مشکل این امپ ک برای مسجد محله هست را پیدا کنم.البته یک امپ استریو دیگر هم هست که انهم برای مسجد است وباید رفع عیب شود.در پست 7 تصاویر رو وزیر برد را گذاشه ام وعرض شد ودر تصویر هم مشخص است که یک مقاومت 100اهم 2وات ویک مقاومت 56اهم در محل مقاومتهای سوخته کار گذاشته ام.ولتاژگیری پایه های ترانزیستورها را طبق فرمایش جنابعالی انجام دادم وچیزی که قرائت کردم را نوشته ام.

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.بابت وقت وانرژی که گذاشته اید تا بنده را راهنمایی کنید صمیمانه تشکر میکنم.تا به حال چندین امپ تعمیر کردام اما ادعایی ندارم و هنوز اول راهم واگر غیر ازین بود وقت جنابعالی وخودم را هدر نمیدادم اما نمیتوانم مشکل این امپ ک برای مسجد محله هست را پیدا کنم.البته یک امپ استریو دیگر هم هست که انهم برای مسجد است وباید رفع عیب شود.در پست 7 تصاویر رو وزیر برد را گذاشه ام وعرض شد ودر تصویر هم مشخص است که یک مقاومت 100اهم 2وات ویک مقاومت 56اهم در محل مقاومتهای سوخته کار گذاشته ام.ولتاژگیری پایه های ترانزیستورها را طبق فرمایش جنابعالی انجام دادم وچیزی که قرائت کردم را نوشته ام.
سلام.
دوست عزیز من و سایر دوستان برای همین در انجمن هستیم تا مشکلات خود و سایرین بتوانیم تا حد ممکن حل و راهکاری بیابیم پس منتی بر گردن کسی نیست و ادعایی هم نداریم.

و اما بعد....

یک ترانزیستور در کنار مقاومت های آجری هست، تست کردید؟

مقاومت های 1.4 واتی که سیاه شده ، سالم است ؟ حتی المقدور یک پایه را آزاد کنید و تست کنید.

شما روی خط TIP41 کماکان مشکل دارید ! چون ولتاژ تغذیه با توجه به اندازی گیری هایی که کردید ندارید ، پس قطعات مسیر را مجددا چک کنید.

ضمنا اندازه گیری که میکنید به این نحوه باید باشد منفی مولتی متر به خط گراند یا شاسی و مثبت با پایه های قطعات و ولتاژ دوبل.

موفق باشید.

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
عرض سلام.ترانزیستور کنارمقاومتهای اجری tip41است که نو گذاشتم.مقاومت 1/4واتی راکه بین دودیود شیشه ای است بیرون مدار تست کردم 1مگااهم بود که بنظرم نباید اینهمه زیاد باشد.بله سیم مشکی ولتمتر را روی گراندکه همان سیم مشکی روبردهست میگذارم وسیم قرمزولتمتر را به پایه های ترانزیستور میزنم .مطلبی را عرض کنم وان اینکه ترانزیستور کنار مقاومت اجری قبل برداشتن مقاومت سیاه شده روبیسش ولتاژی نبود اما حالا که مقاومت سیاه شده را دراوردم 13/6ولت دارم.

پیوست‌ها

• 856.7 کیلوبایت بازدیدها: 10

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.

مقاومت 1/4 واتی همانطور که تشخیص دادی سوخته و احتمال اینکه مقاومتی دیگر ( کم ظرفیت ) خراب باشه زیاده.

مشکل شما نرسیدن تغذیه منفی به ترانزیستورهای قدرت است.

بایستی ولتاژ منفی را روی امیتر طرف دیگر ترانزیستور ها قابلمه ای را داشته باشید و مسیر تغذیه را چک کن ببین مقاومت اهمی وات بالا در مسیر خراب نباشد.

اگر نتوانستید مشکل را پیدا کنید با یک سیم در حالت لامپ سری تغذیه را به امیتر ترانزیستورهای قابلمه ای متصل کن.

چون نقشه موجود نیست این روش را امتحان کن ابتدا با لامپ سری دستگاه را متصل کن بعد یک مقاومت 100 اهمی را با یک پتانسیومتر یا ولوم 20 کیلواهم سری کن و ولوم را در حداکثر مقدار اهمی بگذار و بجای مقاومت قرار بده و آرام ، آرام ولوم را بچرخان تا ببینی چراغ لامپ سری روشن میشه یا خیر ؟

اگر ابهامی در در مطالب هست بفرمایید تا بیشتر توضیح دهم.

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام.بجای مقاومت سوخته 1مگا چه مقاومتی جایگزین شود؟مقاومت دیگری سیاه بود بیرون مدار تست کردم 47اهم بودوسالم که دوباره لحیم شد.4عددمقاومت اجری بیرون مدار تست شد سالم بودندو6/اهم هستند.مقاومتهای دیگر روی برد تست شدند وسالم بودند.دوعدد ترانزیستور ورودی امپ سالم بودند.ولتاژگیری دوباره نسبت ب خط گراند انجام دادم ونتایج روی برد مشخص نمودم.سیم نازک قهوای که روی برد ازاد هست وبا نقطه قرمز مشخص شده برای چیس وازکجا کنده شده است؟

پیوست‌ها

• 745.3 کیلوبایت بازدیدها: 9

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.بجای مقاومت سوخته 1مگا چه مقاومتی جایگزین شود؟مقاومت دیگری سیاه بود بیرون مدار تست کردم 47اهم بودوسالم که دوباره لحیم شد.4عددمقاومت اجری بیرون مدار تست شد سالم بودندو6/اهم هستند.مقاومتهای دیگر روی برد تست شدند وسالم بودند.دوعدد ترانزیستور ورودی امپ سالم بودند.ولتاژگیری دوباره نسبت ب خط گراند انجام دادم ونتایج روی برد مشخص نمودم.سیم نازک قهوای که روی برد ازاد هست وبا نقطه قرمز مشخص شده برای چیس وازکجا کنده شده است؟
سلام.

مقاومت سوخته که 1M نشان میدهد بین 10 تا 100 اهم است برای جایگزین مناسب پست 17 را مطالعه کن .

سر دیگر سیم قهوه ای به کجا متصل است ؟ عکس واضح از پشت و روی کامل و مشخص بفرستید.

بالا