آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در يخچال اسنوا مدل SNOWA RBN810CD

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
دیشب یه ساعتی از برق خارج کردم بعد به برق زدن حدود 10 دقیقه طول کشید تا راه بیافته و اول کمبی وبعد هر دوفن شروع به کار کردند کارکرد هر دو درسته ودمای فریزر تا -19 و یخچال +4 میره درحالت اکونومیک
فقط این هفته گذشته دوبار جمع شدن آب زیر جای میوه داشتیم دلیل این اگه بسته شدن لوله تخلیه آب هستش این لوله رو از کجا باس مفتول نرم بهش بندام تا باز بشه (پشته یخچاله؟؟)

بیشترین ایراد این مدل هیتر این دستگاه هستش که با گرفتن آمپر در زمان دیفراست از روی سیم هیتر که به برد میرسه مشخص میشه که هیتر سالم هست یا نه
اگر سال تولید دستگاهتون برای سال 89 باشه شک نکنید که هیتر ایراد داره
برای اطمینان از سالم بودن ترموفیوز باید صفحه جلوی اواپراتور یخچال رو باز کنی
البته این رو هم متذکر بشم که یخچال باید طوری نصب بشه که شیب به سمت عقب داشته باشه بطوری که وقتی درب یخچال رو رها کردین درب به سمت یخچال بره

MACH1

کاربر
2013-02-04
9
12
بیشترین ایراد این مدل هیتر این دستگاه هستش که با گرفتن آمپر در زمان دیفراست از روی سیم هیتر که به برد میرسه مشخص میشه که هیتر سالم هست یا نه
اگر سال تولید دستگاهتون برای سال 89 باشه شک نکنید که هیتر ایراد داره
برای اطمینان از سالم بودن ترموفیوز باید صفحه جلوی اواپراتور یخچال رو باز کنی
البته این رو هم متذکر بشم که یخچال باید طوری نصب بشه که شیب به سمت عقب داشته باشه بطوری که وقتی درب یخچال رو رها کردین درب به سمت یخچال بره
ممنونم دوست عزیز
پشت یخچال رو نمیبینم که اگه تاریخ تولید اونجا باشه ببینم اما برج 5 سال پیش خریدم و متاسفانه خودم نصب کردم وگارانتی مارانتی هم .....
کارم تعمیر صوتی وتصویره اما به چیزی آشنایی کافی نداشته باشم دست نمیزنم تا از استادش بپرسم
این ترموفیوز کجای یخچاله؟که امتحانش کنم
پشت پانل جلویی ؟
یا قسمت عقب یخچاله؟

s.tahmasebi

کاربر
2012-11-10
14
37
شماره سريال داخل يخچال يك بار كد دارد كه دو چهار رقم سمت راست آن را براي من بفرستيد
به علت عملكرد هيتر اواپراتور برفكها آب مي شوند ولي به علت ايراد در هيتر آبريز كه زير يك فويل آلومينيومي قراردارد از محصول خارج نمي شود

MACH1

کاربر
2013-02-04
9
12
9801
خوب دوست گلم شماره سریال به چه درد میخوره
برا تشخیص سال تولید؟؟؟؟
هیتر رو خودم میتونم تعویض کنم یا بهتره بدم سرویسش ؟چند افتاده تو جیبمون؟؟

MACH1

کاربر
2013-02-04
9
12
ضمنا دیشب ارور H1 همراه با صدای آلارم میداد و صفحه قرمز شده بود موقعی که شروع به آبریزی کرده بود

s.tahmasebi

کاربر
2012-11-10
14
37
سال توليد جهت تشخيص جنس مصرف شده در محصول هستش محصول شما مال سال 89 و توليد دي ماه هستش مبلغش هم زياد نيست نترس در ضمن از كدوم شهر هستيد ؟

s.tahmasebi

کاربر
2012-11-10
14
37
اگر كمپرسور محصول شما كار مي كنه پس نتيجه نشتي گاز ميشه چون ارور f1 زماني نمايش داده ميشه كه اواپراتور بعد از يك ساعت كاركرد كمپرسور نتونه به دماي كمتراز -4 برسه و هيچ ربطي به كاركردن فن و هيتر نداره

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
ممنونم دوست عزیز
پشت یخچال رو نمیبینم که اگه تاریخ تولید اونجا باشه ببینم اما برج 5 سال پیش خریدم و متاسفانه خودم نصب کردم وگارانتی مارانتی هم .....
کارم تعمیر صوتی وتصویره اما به چیزی آشنایی کافی نداشته باشم دست نمیزنم تا از استادش بپرسم
این ترموفیوز کجای یخچاله؟که امتحانش کنم
پشت پانل جلویی ؟
یا قسمت عقب یخچاله؟

کشو های داخل یخچال رو در بیار
یک قاب جلوت هستش که تقریبا 6 تا پیچ داره
اونو باز کن قاب رو در بیار ( دو عدد سوکت داره که باید درش بیاری)
حالا جلوت یه اواپراتور میبینی که دقیقا سمت چپش یه ترموفیوز به بدنه وصله که توسط یه سوکت زیر یه قاب که به بدنه پیچ شده وصله
اون فیش رو در بیار و با اهم متر تست کن
البته پیش نهاد میکنم که اگر دستگاهت روشنه و سرما داری بعد از باز کردن قاب جلو پریز رو از برق بکش و بعد 2 دقیقه به برق بزن تا صفحه نمایش سبز چشمک زن بشه
در این حالت دستگاه رو بصورت دستی به حالت دیفراست فرستادی
حالا با آمپر متر سیم هیتر رو چک کن
اگه آمپر داره ترموفیوز سالمه
من احتمال میدم هیتر شما دنباله دار نباشه ( دنباله دار به این صورت هستش که یک تیکه از المنت هیتر داخل ناودانی که در وسط قرار داره باشه)
اگر دیدی هیتر دنباله دار هستش و در زمان دیفراست المنت و هیتر کف کار میکنه احتمال خرابی برد هم هست که در زمان معین به حالت دیفراست نمیره.

F1 عدم سرد شدن اواپراتور( كمبودونشتي گاز و نهايتا" برد مشكل دارد)

F2 خرابي سنسورمحفظه فريزر

F3 خرابي سنسورمحفظه يخچال

F4 خرابي سنسور محفظه اواپراتورفريزر

F5 خرابی سنسور اواپراتور یخچال

F6 خرابي سنسور محیط

F7 خرابي فن فریزر

F8 خرابي فن یخچال

F9 خرابی هیتر فریزر

FA خرابی هیتر یخچال

FB خرابی آی سی

MACH1

کاربر
2013-02-04
9
12
اگر كمپرسور محصول شما كار مي كنه پس نتيجه نشتي گاز ميشه چون ارور f1 زماني نمايش داده ميشه كه اواپراتور بعد از يك ساعت كاركرد كمپرسور نتونه به دماي كمتراز -4 برسه و هيچ ربطي به كاركردن فن و هيتر نداره
وقت بخیر دوست عزیز
ارور f1 رو جایی نگفتم
برودت حرفی نداره تا -18 میره و وقتی میخواد بره زیر 16 دوباره شروع به کار میکنه
و یخچال هم +4 میره و وقتی میرسه به +8 اونم راه میافته
خاموش شدن مرتب کمپرسور رو دقت کردم مشکلی نیس
هر دوقسمت فن مرتب کار میکنن و بعد تامین برودت خاموش میشن
دیشب 12 ساعت از برق کشیدم تا اگه هوای بسیار بخار دار وگرم آشپزخونه اگه باعث شده برفک اون قسمت روبگیره و لوله بسته شده باز بشه
حالا ببینم اگه دوباره ادا در بیاره چشم گفته های شما عزیزان رو انجام میدم
ممنون همگی

بالا