آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام اقای رجبی
یک اسپیکر فلش خور است که با باطری داخلی 3.7 ولت کار میکنه و چون باطری کوچکی داره در عرض چند ساعت باطری خالی میشه
حال یک باطری 12 ولت کوچک و نسبتا قوی تر به باطری خود اسپیکر دارم و میخوام از ان برای منبع جریان استفاده کنم حال مداری میخواهم که ولتاژ 12 ولت را به 3.7 ولت کاهش دهد و اتلاف انرژی نداشته باشد منظورم این است که با کاهش ولتاژ ان را هدر ندهد و مدت زمان زیادی را بتوان از دستگاه جریان کشید ممنونم
با سلام :
مسعودجان با توجه به ولتاژ 3.7 بهترین روش استفاده از رگولاتور lm317 {ترجیحاتیپ smd یا مینیاتوری} میباشد در این رابطه یک نرم افزار محاسبات را در بخش اموزش گام به گام تاپیک معرفی نرم افزارها اپلود کرده ام و یکی دیگه هم خدمت شما :
میتونید از شکل زیر نیز کمک بگیرید .
با تشکر .

پیوست‌ها

• 21.1 کیلوبایت بازدیدها: 157

5050

کاربر
2009-12-02
4
2
سلام لطفا مدار هشدار دهنده ی قبل از زنگ موبایل رو بزارین

5050

کاربر
2009-12-02
4
2
سلام لطفا مدار هشدار دهنده ی قبل از زنگ موبایل را بزارین

mori220

کاربر
2009-01-19
77
215
تهران
اهل فن خسته نباشن
واقعیت اینه که من یه جایی مغازه دارم که این دستفروشها امونمو بریدن چرا که با یه بلندگو بوقی شروع میکنن به اربده کشی که سیب زمینی پیاز و .... که منم اعصابشو ندارم ....این به کنار ...وقتی زنگ میزنم به بازار یا با یه همکار یا یه شرکت صحبت میکنم دیگه آبرو برام نمیمونه ..چند بار هم بهشون تذکر دادم و به شهرداری هم اعتراض کردم ولی افاقه نکرده
حالا درخواستم اینه که دنبال یه مداری میگردم که صدای این بلندگوها رو قطع یا به یه صدای دیگه تبدیل کنم (بوق ممتد)که دیگه اینجوری وقت و بی وقت مزاحم من و همسایه ها نشن...
اگر نشه که دیگه مجبور میشم فیزیکی دکشون کنم
1.gif
4.gif

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
اهل فن خسته نباشن
واقعیت اینه که من یه جایی مغازه دارم که این دستفروشها امونمو بریدن چرا که با یه بلندگو بوقی شروع میکنن به اربده کشی که سیب زمینی پیاز و .... که منم اعصابشو ندارم ....این به کنار ...وقتی زنگ میزنم به بازار یا با یه همکار یا یه شرکت صحبت میکنم دیگه آبرو برام نمیمونه ..چند بار هم بهشون تذکر دادم و به شهرداری هم اعتراض کردم ولی افاقه نکرده
حالا درخواستم اینه که دنبال یه مداری میگردم که صدای این بلندگوها رو قطع یا به یه صدای دیگه تبدیل کنم (بوق ممتد)که دیگه اینجوری وقت و بی وقت مزاحم من و همسایه ها نشن...
اگر نشه که دیگه مجبور میشم فیزیکی دکشون کنم
1.gif
4.gif
از طریق فیزیکی دکشون کن
چون هنوز مداری در این مورد طراحی نشده

ayoob.ab66

کاربر
2009-01-27
31
28
باسلام و تشکر
چند ماه پیش یک مدار(فلاشر 220ولت 2 امپری) درخواست کردم که برام گذاشتید طراحی کرده ام میخواستم بدونم درست طراحی کرده ام یا نه؟ یک مشکل دیگه هم که دارم منفی 5ولت را به220ولت وصل کنم یا نه که در شکل با علامت سوال مشخص کرده ام ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.http://up.iranblog.com/Files/e422efbc2ca14fe5a24e.bmp

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
باسلام و تشکر
چند ماه پیش یک مدار(فلاشر 220ولت 2 امپری) درخواست کردم که برام گذاشتید طراحی کرده ام میخواستم بدونم درست طراحی کرده ام یا نه؟ یک مشکل دیگه هم که دارم منفی 5ولت را به220ولت وصل کنم یا نه که در شکل با علامت سوال مشخص کرده ام ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.http://up.iranblog.com/files/e422efbc2ca14fe5a24e.bmp
با سلام :
بله دوست عزيز فقط منفي تغذيه 5 ولت با 220 ولت در ارتباط ميباشد .
موفق باشيد.

ayoob.ab66

کاربر
2009-01-27
31
28
سلام
مدار ساعت دیجیتال (با میکرو lcd,avr)میخواستم که هر زمان یک کلید فشارداده شود با بلندگو ساعت رو بگه.

starsat190

کاربر
2007-08-16
6
7
با سلام
شما در این پست http://www.irantk.ir/showpost.php?p=41380&postcount=382 مداری رو محبت فرمودید که بنده ساختم ولی یک مشکل وقتی به منبع تغذیه وصل میکنم و باتری را با اهممتر ولت میگیرم روی 8 ولت هم باشه تمام چراغها روشنه .
به نظر شما مشکل از کجاست ؟
و دوم اینکه به جای LED مداری هست که به صورت دیجیتال نشون بده
دقیقا مثل اهم متر منتها خیلی حجم کم .
بازم از سایت خوبتون ممنونم

narges@mohse

Banned
2009-02-22
103
837
سلام اقای رجبی من نیاز به یک شماتیک و پی سی بی یک مدار محافظ یخچال و تلوزیون دارم.باتشکر از زحمات شما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj
بالا