آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

skymahdi

کاربر
2007-06-29
5
8
با سلام من میخواستم برای فرستنده ویدئو در فرکانس حدود 1.3 گیگا هرتز یک آنتن جهتدار درست کنم آیا شما مقاله ای در این مورد سراغ دارید؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام من میخواستم برای فرستنده ویدئو در فرکانس حدود 1.3 گیگا هرتز یک آنتن جهتدار درست کنم آیا شما مقاله ای در این مورد سراغ دارید؟
با سلام :
دوست عزیز در فرکانس فوق انتن حتما باید جهت دار باشد به مقالات انتن های بشقابی {دیش های ارتباطی } فکر کنم !!! از دکتر حجت کاشانی باید مراجعه کنید .
موفق باشید .

mori220

کاربر
2009-01-19
77
215
تهران
اهل فن خسته نباشن
واقعیت اینه که من یه جایی مغازه دارم که این دستفروشها امونمو بریدن چرا که با یه بلندگو بوقی شروع میکنن به اربده کشی که سیب زمینی پیاز و .... که منم اعصابشو ندارم ....این به کنار ...وقتی زنگ میزنم به بازار یا با یه همکار یا یه شرکت صحبت میکنم دیگه آبرو برام نمیمونه ..چند بار هم بهشون تذکر دادم و به شهرداری هم اعتراض کردم ولی افاقه نکرده
حالا درخواستم اینه که دنبال یه مداری میگردم که صدای این بلندگوها رو قطع یا به یه صدای دیگه تبدیل کنم (بوق ممتد)که دیگه اینجوری وقت و بی وقت مزاحم من و همسایه ها نشن...
اگر نشه که دیگه مجبور میشم فیزیکی دکشون کنم

mohsen-b

کاربر
2009-03-08
5
15
با عرض سلام خدمت آقای رجبی
من نقشه مدار بالاست الکترونیکی لامپهای مهتابی را میخوام . اگه لطف کنید بذارید ممنون میشم

reyha

کاربر
2010-05-26
75
131
سلام آقای رجبی عزیز از شما سوالی داشتم واون اینکه من در منزل با کمی ولتاژ برق همراهم یعنی ولتاژ برق من بین 160 تا 120 هم افت میکنه تا جاییکه کلیه مهتابیها و حتی دستگاههم خاموش میشه خواستم ازتون بپرسم آیا راهی داره تا بتونم این مشکلم وحلش کنم . مثلا از ترانس استفاده کنم و آیا نقشش موجود هست .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام آقای رجبی عزیز از شما سوالی داشتم واون اینکه من در منزل با کمی ولتاژ برق همراهم یعنی ولتاژ برق من بین 160 تا 120 هم افت میکنه تا جاییکه کلیه مهتابیها و حتی دستگاههم خاموش میشه خواستم ازتون بپرسم آیا راهی داره تا بتونم این مشکلم وحلش کنم . مثلا از ترانس استفاده کنم و آیا نقشش موجود هست .
با سلام :
دوست عزیز اگر مشکل شما در ولتاژ برق شهر هست و کمبود امپر ندارید انگاه به راحتی و با قرار دادن یک ترانس تقویتی برق شهر {استابلیزر } میتونید مشکل خود را حل نمایید (نقشه یک دستگاه استابلیزر برق شهر {ترانس اتوماتیک } در بخش مدارات با شرح کلی و جبران ولتاژ اتوماتیک از 160 ولت تا 240 ولت اپلود نموده ام } و موجود هست . مراجعه و استفاده نمایید .
ولی اگر همزمان افت ولتاژ با کسر امپر باشد { کمبود توان } در این صورت ترانس نیز کاری از پیش نمیبرد و باید توان شبکه افزایش گردد .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
من نقشه مدار بالاست الکترونیکی لامپهای مهتابی را میخوام . اگه لطف کنید بذارید ممنون میشم
با سلام :
دوست عزیز محسین جان پاسخ درخواست شما در بخش مدارات الکترونیک با عنوان افزایش عمر لامپ های فلورسنت موجود هست مراجعه و اگر مشکلی داشتید همونجا پیام بزارید در خدمتیم .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام مجدد :
ولی اگر منظور شما یک مدار ساده الکترونیکی برای جایگزینی استارتر مکانیکی میباشد
دانلود کنید .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 12.2 کیلوبایت بازدیدها: 136

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
چگونه میتوان قدرت دید در شب دوربین های که دارای چند تا led مادون قرمز در اطزاف لنز دارند را افزایش داد؟ایا میتوان پروژکتوری برای اینگونه دوربین ها ساخت ؟
اگر امکان دارد مداری قرار دهید
سوال دیگری هم داشتم؟
ایا میتوان از پاور کامپیوتر برای شارژر باطری ماشین استفاده کرد ؟
کدوم مدل پاور جریان لازم برای این کار رو دارد؟
ممنون میشوم کمکم کنید

آخرین ویرایش:

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,185
با سلام اقای رجبی
یک اسپیکر فلش خور است که با باطری داخلی 3.7 ولت کار میکنه و چون باطری کوچکی داره در عرض چند ساعت باطری خالی میشه
حال یک باطری 12 ولت کوچک و نسبتا قوی تر به باطری خود اسپیکر دارم و میخوام از ان برای منبع جریان استفاده کنم حال مداری میخواهم که ولتاژ 12 ولت را به 3.7 ولت کاهش دهد و اتلاف انرژی نداشته باشد منظورم این است که با کاهش ولتاژ ان را هدر ندهد و مدت زمان زیادی را بتوان از دستگاه جریان کشید ممنونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj
بالا