آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
ممنون استاد عزیز از راهنمای های ارزشمند شما
حال اگه ممکنه برای تقویت خروجی مدار نوسان ساز سینوسی برای افزایش ولتاژ و آمپر راهنماییی لازم رو مبذول بفرمایید ؟؟؟؟
استاد این تقویت کنندها در خروجیه هر نوسانسازی قابل استفاده هستند .مثلا مربعی و...؟؟؟
با تشکر .منتظر راهنمایی شما برای افزایش ولتاژ و امپر هستم
با سلام :
متاسفانه تقويت سيگنال هايي با شكل موج متفاوت {سينوسي و مربعي } با يك امپلي فاير صحيح نيست و معمولا پاسخ فركانسي خوبي نخواهد داشت و هر كدام نياز به طراحي مدار تقويت خود دارد مثلا از تقويت كننده سيگنال سينوسي نبايد انتظار تقويت سيگنال مربعي داشت .
معمولا براي سيگنال هاي سينوسي از تقويت كننده هاي انالوگ و براي موج مربعي تقويت كننده هاي ديجيتالي بازده خوبي دارند .
مدار پريمر تان كه اماده شد مشخصات كامل را بزاريد {ولتاژ كاري و خروجي و محدوده فركانس كاري و... چون تقويت كننده ها هم نسبت به طرح خودشان پهناي باندي بايد در نظر گرفت و هر چه اين پهناي باندش باريكتر باشد پاسخ فركانسي و تلفات ان كمتر خواهد بود و... } تا در طرح تقويت بعدي را نيز در خدمت تان خواهم بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
////////////
استاد عزیز سلام(لطفا تقویت ولتاژ و امپر رو روی این مدار انجام بدید)
من ای سی 8038رو پیدا کردم و اسیلاتور موج سینوسی با 8038 رو هم بستم و جواب حاصله به ای ترتیب بود
ولتاژورودی21 ولت
ولتاژ خروجی با موج سینوسی تقریبا 8.95 ولت
فرکانس های مورد نیاز هم همون فرکانس های بالا بود که خدمت شما عرض کردم و می خواهم با تعویض خازن ها این محدو ده ها رو بدست بیارم.
5.1kh,,,, 5.6kh.,,,7.5kh,,,50.5kh
استاد عزیز من می خواهم رو این اسیلاتور کار کنم .لطفا تقویت ولتاژ و آمپر رو روی این مدار انجام بدی.و فعلا از اسیلاتور با 741 منصرف شدم و با 8038 مدنظراست.
عزیز خیلی مشتاقم تا امپر و ولتاژ رو تا حد خیلی زیاد بالا ببرم.100ولت یا بیشتر
دوست عزیز استفاده از اینورتور برای افزایش ولتاژ کارآمد است یا خیر؟؟؟؟هر چند که فکر می کنم اینورتور باعث تغییر فرکانس بشه
استاد عزیز منتظر طرح شما برای افزایش ولتاژ و آمپر هستم .
با تشکر از شما استاد گرامی
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
////////////
استاد عزیز سلام(لطفا تقویت ولتاژ و امپر رو روی این مدار انجام بدید)
من ای سی 8038رو پیدا کردم و اسیلاتور موج سینوسی با 8038 رو هم بستم و جواب حاصله به ای ترتیب بود
ولتاژورودی21 ولت
ولتاژ خروجی با موج سینوسی تقریبا 8.95 ولت
فرکانس های مورد نیاز هم همون فرکانس های بالا بود که خدمت شما عرض کردم و می خواهم با تعویض خازن ها این محدو ده ها رو بدست بیارم.
5.1kh,,,, 5.6kh.,,,7.5kh,,,50.5kh
استاد عزیز من می خواهم رو این اسیلاتور کار کنم .لطفا تقویت ولتاژ و آمپر رو روی این مدار انجام بدی.و فعلا از اسیلاتور با 741 منصرف شدم و با 8038 مدنظراست.
عزیز خیلی مشتاقم تا امپر و ولتاژ رو تا حد خیلی زیاد بالا ببرم.100ولت یا بیشتر
دوست عزیز استفاده از اینورتور برای افزایش ولتاژ کارآمد است یا خیر؟؟؟؟هر چند که فکر می کنم اینورتور باعث تغییر فرکانس بشه
استاد عزیز منتظر طرح شما برای افزایش ولتاژ و آمپر هستم .
با تشکر از شما استاد گرامی
موفق باشید
با سلام :
دوست عزيز اولا با توجه به سايز نقشه كه اندازه تاپيك را خارج از استاندارد ميكرد اديت كردم ....
--- نگفتي كه خروجي در محدوده 100 ولت به چه مصرف كننده اي اعمال ميشه {از نظر امپدانس لازم است كه خروجي تقويت كننده مچينگ با مصرف كننده گردد } .
تقويت كننده اي كه مالتي فركانس با اين رنج {قدم و تفاوت فركانسي بين انها} كه بايد داراي شرايط تقويت از {af 5 khz } صوتي الي { lf 50 khz } راديويي انالوگ ..... در نتيجه يك تقويت به پهناي باند خارج از استاندارد در مياد كه علاوه بر طراحي ... مونتاژ ان از عهده مبتدي {مثل يك كاربر خانگي } احتمالا براتون مشكل ساز باشه و خسارت ... پيشنهاد ميكنم در محدوده فركانس كاري در يك طيف باريكتر {فقط ان فركانسي مد نظر تون است و نياز داريد را انتخاب كنيد } تا نتيجه مثل مدار پري {فانكشن جنراتور} كه تجربه كرديد نشود .
بله با تغيير در اندازه خازن هاي فوق ويا مقاومت هاي مربوطه ميتوانيد هر فركانسي را در محدوده تعريف شده در نقشه ايجاد كنيد .
-- اينورتر ولتاژ يك مبدلي هست كه يك ولتاژ را به مقدار عددي ديگري تبديل ميكند كه خارج از بحث امپلي فاير هاست و با اينورتر نميشه فركانس و سيگنال را تقويت كرد {در اين صورت يك اصطلاح علمي هست كه به اين چنين مداري كنورتر گويند } كنورتر ها قادر هستند هر سيگنالي را به سيگنال ديگري تبديل كنند ولي باز هم امپلي فاير نيستند و بطور خلاصه اينكه اينورتر مداري است كه يك ولتاژ dc را به نوع خودش dc و يا به ac تك فركانس تبديل ميكند كه در ورودي فقط يك ولتاژ dc اعمال شده است بنابرين در اينورترها فركانسي به مدار اعمال نميشه كه در خروجي خود فركانس ورودي اش را تغيير دهد .
يك مقدار بيشتر در پروژه خود بررسي ونتيجه نهايي را اعلام كنيد تا نسبت به درخواست شما در كوتاه ترين زمان دست يابي گردد . {مثل مدار قبلي كه همون اولش براتون اپلود كرده بودم و بعدش .... در نهايت هم به همون نتيجه ابتدايي رسيديد وقت گير و بي اثر كار نكنيم }
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام :
دوست عزيز اولا با توجه به سايز نقشه كه اندازه تاپيك را خارج از استاندارد ميكرد اديت كردم ....
--- نگفتي كه خروجي در محدوده 100 ولت به چه مصرف كننده اي اعمال ميشه {از نظر امپدانس لازم است كه خروجي تقويت كننده مچينگ با مصرف كننده گردد } .
تقويت كننده اي كه مالتي فركانس با اين رنج {قدم و تفاوت فركانسي بين انها} كه بايد داراي شرايط تقويت از {af 5 khz } صوتي الي { lf 50 khz } راديويي انالوگ ..... در نتيجه يك تقويت به پهناي باند خارج از استاندارد در مياد كه علاوه بر طراحي ... مونتاژ ان از عهده مبتدي {مثل يك كاربر خانگي } احتمالا براتون مشكل ساز باشه و خسارت ... پيشنهاد ميكنم در محدوده فركانس كاري در يك طيف باريكتر {فقط ان فركانسي مد نظر تون است و نياز داريد را انتخاب كنيد } تا نتيجه مثل مدار پري {فانكشن جنراتور} كه تجربه كرديد نشود .
بله با تغيير در اندازه خازن هاي فوق ويا مقاومت هاي مربوطه ميتوانيد هر فركانسي را در محدوده تعريف شده در نقشه ايجاد كنيد .
-- اينورتر ولتاژ يك مبدلي هست كه يك ولتاژ را به مقدار عددي ديگري تبديل ميكند كه خارج از بحث امپلي فاير هاست و با اينورتر نميشه فركانس و سيگنال را تقويت كرد {در اين صورت يك اصطلاح علمي هست كه به اين چنين مداري كنورتر گويند } كنورتر ها قادر هستند هر سيگنالي را به سيگنال ديگري تبديل كنند ولي باز هم امپلي فاير نيستند و بطور خلاصه اينكه اينورتر مداري است كه يك ولتاژ dc را به نوع خودش dc و يا به ac تك فركانس تبديل ميكند كه در ورودي فقط يك ولتاژ dc اعمال شده است بنابرين در اينورترها فركانسي به مدار اعمال نميشه كه در خروجي خود فركانس ورودي اش را تغيير دهد .
يك مقدار بيشتر در پروژه خود بررسي ونتيجه نهايي را اعلام كنيد تا نسبت به درخواست شما در كوتاه ترين زمان دست يابي گردد . {مثل مدار قبلي كه همون اولش براتون اپلود كرده بودم و بعدش .... در نهايت هم به همون نتيجه ابتدايي رسيديد وقت گير و بي اثر كار نكنيم }
با تشكر .
موفق باشيد .

سلام استاد عزیز
بازم ممنون از این که بی توقع زحمت ما رو تحمل می کنید
استاد عزیز جواب سوال اولتون.من می خوام این ولتاژ رو با فرکانس مربوطه به زمین بدم مصرف کننده خاصی وجود نداره فرکانس همراه ولتاژ ;که ولتاژ برای شوک دادن به زمین مورد استفاده قرار می گیره
درباره این که فرمودید برای تقویت مولتی فرکانس یک مقدار مشکل هست فکر می کنم از پسش بر بیام آخه در پروژه قبلی که فرمودید (ژنراتور)نیاز اولیه یک مدار نوسانساز بود که از لحاظ کیفیت در سطح قابل قبولی باشه که با کمک شما استاد گرامی بعد از کمی آزمایش بالاخره حاصل شد.
استاد عزیز در مورد اینکه فرمودید یک فرکانس خاص رو انتخاب کنم چو ن پروژه من در مرحله آزمایش و خطا قرار داره اجبارا باید از این طیف رنج فرکانسی که خدمتتون عرض کردم استفاده کنم تا در نهایت بعد از آزمایشات انجام شده این نتیجه رو بگیرم که کدوم فرکانس پاسخ سوال بنده رو می ده و می تونم روی اون فرکانس ثابت برنامه ریزی کنم.
استاد عزیز اگر عرایض بنده منظورم رو رسوند لطفا راهنمایی لازم رو مبذول بفرمایید یا اگر مداری مد نظر است برای این کار با راهنمایی های ارزشمند خودتون ضمیمه کنید
بازم از لطف شما کمال تشکر رو دارم
موفق و سربلند باشید
meysam

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام استاد عزیز
بازم ممنون از این که بی توقع زحمت ما رو تحمل می کنید
////////// اختصارتاپيك
استاد عزیز اگر عرایض بنده منظورم رو رسوند لطفا راهنمایی لازم رو مبذول بفرمایید یا اگر مداری مد نظر است برای این کار با راهنمایی های ارزشمند خودتون ضمیمه کنید
بازم از لطف شما کمال تشکر رو دارم
موفق و سربلند باشید
meysam
با سلام :
سه گام اول { 5.1kh,,,, 5.6kh.,,,7.5kh,,, } را به عهده يك امپلي فاير تقويت صدا كه در تاپيك امپلي فايرهاي صوتي انواع گوناگوني اپلود شده ميتونيد استفاده كنيد دليلش اين است كه امپلي فايرهاي صوتي از فركانس هاي 800 هرتز {و بعضا كمتر } الي زير 20 كيلوهرتز را بخوبي پاسخ فركانسي قابل قبولي خواهند داشت مخصوصا كه حداكثر فركانس گام سوم شما در {7/5 khz } ميباشد .
براي 50 كيلوهرتز يك امپلي فاير ديگري منتظر باشيد .
{در استفاده از امپلي فاير هاي موجود در تاپيك فوق خوبه كه يك اطلاعي از مدار و يا لينك مربوطه اش بگذاريد تا در صورت لزوم بيشتر در خدمت باشم در ضمن خروجي اين امپلي فاير ها در حالت فوق ولتاژ كمتري دارند براي بالابردن ولتاژ خروجي همه اين مدارات بايد از يك ترانس مچينگ استفاده كنيد تا بتوانيد مثلا از ولتاژ تغذيه 70 ولتي يك خروجي 150 ولتي را دريافت كنيد لذا از هر مداري كه انتخاب ميكنيد لينكش بزاريد تا در مورد ترانس مچينگ راهنمايي كنم .
{ توصيه ميشود از مداراتي با خروجي ترانزيستورهاي موسفيت انتخاب كنيد كه نتيجه بهتر و بازده بيشتري دارند }
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام :
سه گام اول { 5.1kh,,,, 5.6kh.,,,7.5kh,,, } را به عهده يك امپلي فاير تقويت صدا كه در تاپيك امپلي فايرهاي صوتي انواع گوناگوني اپلود شده ميتونيد استفاده كنيد دليلش اين است كه امپلي فايرهاي صوتي از فركانس هاي 800 هرتز {و بعضا كمتر } الي زير 20 كيلوهرتز را بخوبي پاسخ فركانسي قابل قبولي خواهند داشت مخصوصا كه حداكثر فركانس گام سوم شما در {7/5 khz } ميباشد .
براي 50 كيلوهرتز يك امپلي فاير ديگري منتظر باشيد .
{در استفاده از امپلي فاير هاي موجود در تاپيك فوق خوبه كه يك اطلاعي از مدار و يا لينك مربوطه اش بگذاريد تا در صورت لزوم بيشتر در خدمت باشم در ضمن خروجي اين امپلي فاير ها در حالت فوق ولتاژ كمتري دارند براي بالابردن ولتاژ خروجي همه اين مدارات بايد از يك ترانس مچينگ استفاده كنيد تا بتوانيد مثلا از ولتاژ تغذيه 70 ولتي يك خروجي 150 ولتي را دريافت كنيد لذا از هر مداري كه انتخاب ميكنيد لينكش بزاريد تا در مورد ترانس مچينگ راهنمايي كنم .
{ توصيه ميشود از مداراتي با خروجي ترانزيستورهاي موسفيت انتخاب كنيد كه نتيجه بهتر و بازده بيشتري دارند }
با تشكر .
موفق باشيد .
استاد عزیزم سلام
باز هم ازتون ممنونم
من به تا پیکی که معرفی کردید رفتم و کلیه ی مدارات رو چک کردم مدارات خوبیوجود داشت اما مشکلی که بود این بود که ولتاژ مورد استفاده این مدارات خیلی بالا بود و همه از 70 به بالا بود .و از آنجایی که پروژه من با باطری کار میکند نهایت ولتاژ دسترس 35 ولت می باشد.من از داخل نقشه ها یک مدار پیدا کردم که این است که ولتاژ قابل تامینی دارد
//////////////////////////////
ولی در مورد خروجیه اون و توان اون چیزی گفته نشده بود.
استاد عزیز شما مدار را ببینید و راهنماییه لازم را بفرمایید.اگر میشود با ولتاژ30ولت فرکانس موجود را تقویت کرد و ولتاز را تا حد قابل قبولی بالا برد لطفا راهنمایی بفرمایید اگر ممکن نیست و مدار خاصی مدنظر خودتان هست همون رو به من بدهید.خیلی دلم می خواست که از خروجیه موسفیت استفاده کنم که متاسفانه ولتاژ مورد نیاز این مدارت بالاتر از توان بنده بود. اگرشما این مدار رو تایید می کنید بنده شروع به بستن آن کنم
منتظر راهنمایی شما عزیز هستم
با تشکر موفق باشید
meysam

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزیز من منتظر راهنمایی شما هستم
؟؟؟؟

• Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزیز من سخت به راهنمایی شما نیاز دارم لطفا کمکم کنید

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام :
با عرض معذرت دو روزي تاخير كردم :
پاسخ براي سيگنال هاي سينوسي انالوگ :
دوست عزيز همون نقشه اي كه انتخاب كرده بودين براي تقويت سيگنال سينوسي مناسب بود و چنانكه مشكل تهيه باتري دارين ميتونين از مدارات موجود با ولتاژ كمتر هم استفاده كنيد البته مدار انتخابي شما از قدرت خروجي حدود 200 الي 250 وات در فركانس صوتي ميباشد خروجي مدار فوق براي شارژ بلندگوهايي با وات ياد شده ميباشد كه به امپدانس 4 الي 132 اهم و با پارالل و سري بستن چند بلندگو حاصل ميشد ولي شما بايد اين خروجي را مناسب كاربرد خود بدين صورت تغيير دهيد {اين تغييرات در هر مداري كه انتخاب كنيد لازم است } .
بايد از يك ترانس مبدل با هسته اهني كه در بازار به نام مچينگ امپلي فاير بفروش ميرسد استفاده كنيد اين ترانس ها با دريافت سيگنال تقويت شده از امپلي فاير با ولتاژ پايين ولي توان بالا را به ولتاژي بالاتر ولي با توان كمتر تبديل ميكنند {در مدار فوق با دريافت ولتاژي حدود 27 ولت با توان حدود 200 وات در خروجي خود ولتاژي بالاتر از 100 ولت را ارايه خواهد داد براي تست ميتونيد از يك لامپ التهابي 220 ولتي 60 يا 100 واتي بهره بريد } و از طرفي سيگنال شما كه سينوسي هست ترانس مچينگ بيشترين بازده خود را خواهد داشت {تقريبا 90 در صد در فركانس محدوده 5 كيلوهرتز } ولي در فركانس هاي بالاتر توصيه ميشود از ترانس هاي تروييد استفاده كنيد .
در صورتيكه بخواهيد شخصا اقدام به ساختن اين نوع ترانس ها اقدام كنيد ميتونيد از بخش معرفي نرم افزارها و بخش برق صنعتي با دانلود نرم افزار هاي محاسباتي همين سايت ... - اطلاعات {داده ها } را در باكس هاي مربوطه وارد و با يك كليك پاسخ محاسبه شده را از نرم افزار هاي فوق دريافت كنيد .
و اما در مورد تقويت سيگنال هاي مربعي كار يك مقدار ساده تر ميباشد مدار فايل ضميمه را دانلود كنيد {البته قبلا براي پروژه خاصي فركانس مدار براي محدوده 80 كيلوهرتز محاسبه شده كه قسمت اوسيلاتور را در پروتيوس شبيه سازي و فركانس دلخواه را با تغيير خازن و مقاومت پتانسيومتربراي 50 كيلوهرتز بدست اورديد } و ادامه مدار را كه با موس فيت معمولي و ارزان قيمت هست تكميل نماييد كل تغذيه مدار با 12 ولت ميباشد كه بايد بازم از ترانس مچينگ استفاده كنيد {اينجا حتما بايد ترانس هسته تروييد يا ترانس هسته فريت باشد و الزامي هست (فركانس بالا )} .
قدرت خروجي مدارها را در نقطه خاصي كه در ولوم كنترل ورودي امپلي فايرها وجود دارد ثابت كنيد چون ولتاژ خروجي فانكشن شما بالا تر از نياز ورودي امپلي فايرهاست كه در طرح نهايي بايد يك قسمت از اوليه امپلي فاير را حذف كنيد {ميتونيد از ابتدا اين حذفي را انجام دهيد تا امپلي فاير با اوورلود شدن مواجه نشود .
اميدوارم تونسته باشم مطالب را دراين خلاصه برسونم اگر مشكلي داشتيد به اميد خدا در خدمت خواهم بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 10.9 کیلوبایت بازدیدها: 287
  • 34.7 کیلوبایت بازدیدها: 31

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام :
با عرض معذرت دو روزي تاخير كردم :
پاسخ براي سيگنال هاي سينوسي انالوگ :
دوست عزيز همون نقشه اي كه انتخاب كرده بودين براي تقويت سيگنال سينوسي مناسب بود و چنانكه مشكل تهيه باتري دارين ميتونين از مدارات موجود با ولتاژ كمتر هم استفاده كنيد البته مدار انتخابي شما از قدرت خروجي حدود 200 الي 250 وات در فركانس صوتي ميباشد خروجي مدار فوق براي شارژ بلندگوهايي با وات ياد شده ميباشد كه به امپدانس 4 الي 132 اهم و با پارالل و سري بستن چند بلندگو حاصل ميشد ولي شما بايد اين خروجي را مناسب كاربرد خود بدين صورت تغيير دهيد {اين تغييرات در هر مداري كه انتخاب كنيد لازم است } .
بايد از يك ترانس مبدل با هسته اهني كه در بازار به نام مچينگ امپلي فاير بفروش ميرسد استفاده كنيد اين ترانس ها با دريافت سيگنال تقويت شده از امپلي فاير با ولتاژ پايين ولي توان بالا را به ولتاژي بالاتر ولي با توان كمتر تبديل ميكنند {در مدار فوق با دريافت ولتاژي حدود 27 ولت با توان حدود 200 وات در خروجي خود ولتاژي بالاتر از 100 ولت را ارايه خواهد داد براي تست ميتونيد از يك لامپ التهابي 220 ولتي 60 يا 100 واتي بهره بريد } و از طرفي سيگنال شما كه سينوسي هست ترانس مچينگ بيشترين بازده خود را خواهد داشت {تقريبا 90 در صد در فركانس محدوده 5 كيلوهرتز } ولي در فركانس هاي بالاتر توصيه ميشود از ترانس هاي تروييد استفاده كنيد .
در صورتيكه بخواهيد شخصا اقدام به ساختن اين نوع ترانس ها اقدام كنيد ميتونيد از بخش معرفي نرم افزارها و بخش برق صنعتي با دانلود نرم افزار هاي محاسباتي همين سايت ... - اطلاعات {داده ها } را در باكس هاي مربوطه وارد و با يك كليك پاسخ محاسبه شده را از نرم افزار هاي فوق دريافت كنيد .
و اما در مورد تقويت سيگنال هاي مربعي كار يك مقدار ساده تر ميباشد مدار فايل ضميمه را دانلود كنيد {البته قبلا براي پروژه خاصي فركانس مدار براي محدوده 80 كيلوهرتز محاسبه شده كه قسمت اوسيلاتور را در پروتيوس شبيه سازي و فركانس دلخواه را با تغيير خازن و مقاومت پتانسيومتربراي 50 كيلوهرتز بدست اورديد } و ادامه مدار را كه با موس فيت معمولي و ارزان قيمت هست تكميل نماييد كل تغذيه مدار با 12 ولت ميباشد كه بايد بازم از ترانس مچينگ استفاده كنيد {اينجا حتما بايد ترانس هسته تروييد يا ترانس هسته فريت باشد و الزامي هست (فركانس بالا )} .
قدرت خروجي مدارها را در نقطه خاصي كه در ولوم كنترل ورودي امپلي فايرها وجود دارد ثابت كنيد چون ولتاژ خروجي فانكشن شما بالا تر از نياز ورودي امپلي فايرهاست كه در طرح نهايي بايد يك قسمت از اوليه امپلي فاير را حذف كنيد {ميتونيد از ابتدا اين حذفي را انجام دهيد تا امپلي فاير با اوورلود شدن مواجه نشود .
اميدوارم تونسته باشم مطالب را دراين خلاصه برسونم اگر مشكلي داشتيد به اميد خدا در خدمت خواهم بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

سلام استاد عزیز
ممنون از راهنمایی های کامل شما
استاد ترانس های میچینگ در بازار شکل و مقدار خاصی ندارند مثلا در ظرفیت های گوناگون ؟؟؟؟ویا یک شکل و ظرفیت عرضه شده اند؟؟؟
فرمودید برای فرکانس بالاتر از 5kh نیاز به ترانس ترویید دارم.این ترانس ها به شکلی هستند؟
آگر فرکانس مثلا به 8 kh رسید راهی وجود ندارد که از مچینگ استفاده شود؟؟؟؟
استاد بنده میتوانم ولتاژ خروجی این نوسانساز رو در حد 5 ولت اگر شما تشخیصتان این باشد کاهش بدم به شکلی که به آملی فایر صدمه نزند؟؟؟استاد این مداری که خدمت شما ارایه دادم فرمودید قادر است با ترانس مچینگ تا 100 ولت ولتاژ تولید کند آمپر آن به چه میزان می باشد؟؟؟؟
استاد درمورد فرکانس 50 kh فرکانس بنده سینوسی است و مداری که شما قرار دادید مربوط به موج مربعی می باشد ایا تقویت 50 kh سینوسی با 50 kh مربعی متفاوت نمی باشد؟؟؟؟

استاد عزیز یعنی الان اگر فرکانس خروجیه نوسانساز را مثلا 5kh به این تقویت کننده بدهم از خروجیه مدار همان فرکانس 5kh با ولتاژ خیلی بالاتر را می توانم دریافت کنم؟؟؟؟
استاد خروجیه نوسانساز 8038 تا چه فرکانسی رو قادر به تولید کردن است؟؟؟
با تشکر از تمامی زحمات بی توقع شما
منتظر راهنمایی های ارزشمند شما هستم
موفق و سر بلند باشید.
meysam

آخرین ویرایش:
بالا