آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت شما استاد گرامی
من یک تقویتکننده ی ولتاژ و آمپر می خوام که خروجی یک نوسان ساز رو بهش بدم و ولتاژ و آمپر اونرو تقویت کنه و بالا ببره ولی فرکانس اون رو تغییر نده.مثلا اگه ولتاژخروجیه نوسا ن ساز 9 ولت و آمپر اون نیم آمپر بود و فرکانس مثلا20khولتاژ رو به 12 و آمپر رو به 2یا 3 برسونه ولی فرکانس اون تغییر نکنه.
ممنون می شم اگه مداری با مشخصات فوق رو برای من آپلود کنید
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
منیک نوسانساز موج سینوسی می خوام که فرکان خروجی آن متغیر باشه وحداقل تا 80kh فرکانس تولید کنه و از آی سی 8038 استفاده نشه .مثلا از ترانزیستور 2n3055ویا آی سی دیگه ای استفاده بشه که قابل دسترسی باشه.این آی سی سخت پیدا می شه وقیمتش هم بالاست
ممنون می شم اگه مشکل بنده رو حل کنید .
سخت به این نوسانساز نیاز دارم .

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
منیک نوسانساز موج سینوسی می خوام که فرکان خروجی آن متغیر باشه وحداقل تا 80kh فرکانس تولید کنه و از آی سی 8038 استفاده نشه .مثلا از ترانزیستور 2n3055ویا آی سی دیگه ای استفاده بشه که قابل دسترسی باشه.این آی سی سخت پیدا می شه وقیمتش هم بالاست
با سلام :
دوست عزيز دو پست پشت سر هم زدين كه متوجه سوال شما نشدم .
پست قبلي : من یک تقویتکننده ی ولتاژ و آمپر می خوام .......
اصولا هدف از طرح هر تقويت كننده اي بالايردن توان {امپر و ولتاژ } ميباشد ولي اين تقويت كننده ها بايد براي منظور خاصي با كاربردي مشخص طرح گردند { هيچ تقويت كننده اي فركانس را تغيير نميده } كه سوالات شما از نظر كاربردي مشخص نيستند توضيح كامل بزاريد تا در خدمت باشيم .
--- مثلا از ترانزیستور 2n3055.... چنين ترانزيستورهايي براي فركانس هاي پايين وتوان بالا طرح شده اند لذا در فركانس بالا {80 كيلوهرتز } كارايي خود را از دست داده و موجب اتلاف انرژي غير قابل قبول خواهد بود محل كاربردي خود و قطعات موجود كه براتون دسترس مي باشد بزاريد نسبت به اونها در خدمت باشم .از ايسي مشهور ua741 هم ميتونيد استفاده كنيد ولي خروجي با چه مشخصاتي ؟؟؟
در تايپ متون با املاي غلط دقت بيشتري مبذول داريد درسته خواننده شايد متوجه منظور شما باشد ولي براي جستجوگر هاي قوي مثل گوگل {براي ساير كاربران اينترنتي } پست ها بلا استفاده خواهد بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام :
دوست عزيز دو پست پشت سر هم زدين كه متوجه سوال شما نشدم .
پست قبلي : من یک تقویتکننده ی ولتاژ و آمپر می خوام .......
اصولا هدف از طرح هر تقويت كننده اي بالايردن توان {امپر و ولتاژ } ميباشد ولي اين تقويت كننده ها بايد براي منظور خاصي با كاربردي مشخص طرح گردند { هيچ تقويت كننده اي فركانس را تغيير نميده } كه سوالات شما از نظر كاربردي مشخص نيستند توضيح كامل بزاريد تا در خدمت باشيم .
--- مثلا از ترانزیستور 2n3055.... چنين ترانزيستورهايي براي فركانس هاي پايين وتوان بالا طرح شده اند لذا در فركانس بالا {80 كيلوهرتز } كارايي خود را از دست داده و موجب اتلاف انرژي غير قابل قبول خواهد بود محل كاربردي خود و قطعات موجود كه براتون دسترس مي باشد بزاريد نسبت به اونها در خدمت باشم .از ايسي مشهور ua741 هم ميتونيد استفاده كنيد ولي خروجي با چه مشخصاتي ؟؟؟
در تايپ متون با املاي غلط دقت بيشتري مبذول داريد درسته خواننده شايد متوجه منظور شما باشد ولي براي جستجوگر هاي قوي مثل گوگل {براي ساير كاربران اينترنتي } پست ها بلا استفاده خواهد بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

باسلام خدمت شما استاد گرامی
دوست عزیز من یک نوسان ساز موج سینوسی میخوام که بتونم فرکانس خروجیه اون رو با ولوم یا جابه جا کردن ظرفیت خازنها از 1khتا 80kh تغییر بدم مثلا با یک سلکتور بتونم اون رو روی 4 فرکانس خاص قرار بدم.امیدوارم که تا اینجا تونسته باشم منظورم رو برسونم.
درباره تقویت کننده ولتاژ می خوام خروجیه این نوسان ساز رو تقویت کنم تا ولتاژخروجی و آمپر اون تغییر کنه.حتی تا 100ولت؟
اگه این کار امکان پذیر هست لطفا راهنمایی لازم رو بفرمایید.
استاد عزیز آیا می شه فرکانس حاصله از نوسان ساز رو با یک ولتاژ 100 ولت یا بیشتر ادغام کرد و از خروجیه تقویت کننده یا مولد ولتاژ همون فرکانس قبلی با ولتاژ بالا رو بدست آورد؟؟؟؟؟
آیا ولتاژ بالا باعث تغییر فرکانس نمی شه؟؟؟(منظور از ولتاژ برق شهر نیست یک تقویت کننده )
شدت نفوذ فرکانس به چه چیزی بستگی داره؟؟؟؟
استاد گرامی ممنون می شم اگه در صورت ممکن بود مدار درخواستی رو آپلود کنید
و ازابهامات بنده با راهنمایی های کامل خودتون پرده بردارید
در مورد محل کاربرد :برای mfdیا همون فنکشن ژنراتور برای نفوذ دادن فرکانس به داخل زمین .در مورد قطعات تقریبا میشه گفت به آی سی ها و قطعات عمومی مثل 741و.. دسترسی دارم .اما تهیه آی سی هایی نظیر 8038 که کاربرد تقریبا تخصصی دارند برای من که شهرستان هستم یک مقدار مشکله ولی به قطعات عمومی تا حد زیادی دسترسی دارم.
کمال تشکر رو از زحمات بی دریغ شما دارم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
اقاي رجبي
چرا جواب من را نمي دهيد ؟ اگر مداري دارين لطفا اپلود فرماييد
با سلام :
عزيزم سركاري نداريم ولي بيكار هم نيستيم همونطور كه ابتداي پست عرض كردم اين طرح ها در كشور ما مقرون به صرف در نمياد {با 50 امپر !!! } وفايل من به درد بخور نيست ودليلي هم براي اثبات حرف خود نيازي ندارم كه شما بررسي كنيد فايلي كه به درد بخور نيست چرا بيمورد اپلود كنم و بعدش با هزار سوال جواب و.... سركار ي ... مواجه شوم .
{البته اين توضيح را بگم كه وقتي به ارشيوم مراجعه كردم متاسفانه فايل هگزي كه به صورت دمو داشتم انتي ويروس سيستم حذف كرده و فايل كاملا بلا استفاده شده } در ضمن تشخيص فايل هاي مفيد و غير مفيد با مديريت سايت ميباشد لطفا شما اين چنين بازخواست نفرماييد .
وقتي به درد بخور نيست تمام شد و رفت ... تكرار نكنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام :
دوست عزيز مدار خيلي ساده با قطعات معمولي : ببين اين مدار كارساز تان هست شروع كنيد . پيام بزاريد تا در مورد تقويت كننده هم در اسرع وقت خدمت خواهم بود .
دقت كنيد پتانسيومتر 10 كيلو يك ولوم استريو {هم محور } ميباشد .
منبع تغذيه بايد دو ولتاژه { - دو عدد باتري 9 ولتي كتابي با 0 سر وسط و+} باشد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام :
دوست عزيز مدار خيلي ساده با قطعات معمولي : ببين اين مدار كارساز تان هست شروع كنيد . پيام بزاريد تا در مورد تقويت كننده هم در اسرع وقت خدمت خواهم بود .
دقت كنيد پتانسيومتر 10 كيلو يك ولوم استريو {هم محور } ميباشد .
منبع تغذيه بايد دو ولتاژه { - دو عدد باتري 9 ولتي كتابي با 0 سر وسط و+} باشد .
با تشكر .
موفق باشيد .
استاد عزیز ممنون
من این مدار رو تویپرتوس بستم ولی پاسخی نداد.جور کردن قطعات اون آسونه .
استاد عزیز برای تقویت ولتاژ و آمپر ازتون کمک می خوام .
دلم می خواد ولتاژ خروجیه نوسان ساز رو تا حد زیادی بالا ببرم حتی آگه بشه 100ولت یا بالا تر .اگه ممکنه راهنماییم کنید دوست عزیز.
استاد عزیز بالا رفتن ولتاژ خروجی فرکانس رو تغییر نمیده؟؟؟
نفوذ فرکاس در زمین به چه چیزی بستگی داره؟؟؟
بازم ممنونم از لطف شما
منتظر راهنمایی های ارزشمند شما هستم
یا حق.

آخرین ویرایش:
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
استاد عزیز ممنون
من این مدار رو تویپرتوس بستم ولی پاسخی نداد.جور کردن قطعات اون آسونه .
استاد عزیز برای تقویت ولتاژ و آمپر ازتون کمک می خوام .
دلم می خواد ولتاژ خروجیه نوسان ساز رو تا حد زیادی بالا ببرم حتی آگه بشه 100ولت یا بالا تر .اگه ممکنه راهنماییم کنید دوست عزیز.
استاد عزیز بالا رفتن ولتاژ خروجی فرکانس رو تغییر نمیده؟؟؟
نفوذ فرکاس در زمین به چه چیزی بستگی داره؟؟؟
بازم ممنونم از لطف شما
منتظر راهنمایی های ارزشمند شما هستم
یا حق.
با سلام :
در پروتيوس از قطعات انالوگ استفاده كنيد جواب ميده .
قبلا عرض كردم هيچ تقويت كننده اي {بالابردن ولتاژ يا جريان و در كل توان } فركانس را نبايد تغيير بده مگر طراحي و مونتاژ غلط ان تقويت كننده كه با ايجاد نويز روي سيگنال و يا به دلايلي مثل تداخل هارمونيكي و....
نفوذ فركانس در زمين بطور خلاصله به سه عامل { فاكتور } مهم بستگي دارد :
1- نوع جنس زمين { رطوبت و خشگي و جنس خاك و سنگ و.... }
2- مقدار فركانسي كه بايد نفوذ كرده و انعكاس ان از چه طريقي نيز بايد دريافت شود و. .
3- توان فركانس نفوذي كه در مجموع همه اين ها ميشه با يك اصطلاح علمي {چگالي فيزيكي } و مغناطيس منطقه .... خلاصه كرد .
4- هر ولتاژ بالايي دليل بر توان بالا نيست {100 ولت با جريان يك امپر } توانش برابر است با 10 ولت در10 امپر } ملاحظه ميكنيد كه توان در ولت امپر {صرف نظر از اتلاف } دخالت دارد و اينكه چه ولتاژي در كدام امپر در زميني چقدر نفوذ پذير است بايد از فركانس دستگاه و شرايط محيطي و ... دربالا نيز اطلاع كافي داشته باشيد .
مقدار تنظيم پتانسيومتر يك كيلويي در مدار فوق از حساسيت بيشتري برخوردار است در تنظيم ان از پتانسيومتر 10 دور استفاده كنيد تا نتيجه بگيريد تست شده است {پروتيوس 7/5 }
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام :
در پروتيوس از قطعات انالوگ استفاده كنيد جواب ميده .
قبلا عرض كردم هيچ تقويت كننده اي {بالابردن ولتاژ يا جريان و در كل توان } فركانس را نبايد تغيير بده مگر طراحي و مونتاژ غلط ان تقويت كننده كه با ايجاد نويز روي سيگنال و يا به دلايلي مثل تداخل هارمونيكي و....
نفوذ فركانس در زمين بطور خلاصله به سه عامل { فاكتور } مهم بستگي دارد :
1- نوع جنس زمين { رطوبت و خشگي و جنس خاك و سنگ و.... }
2- مقدار فركانسي كه بايد نفوذ كرده و انعكاس ان از چه طريقي نيز بايد دريافت شود و. .
3- توان فركانس نفوذي كه در مجموع همه اين ها ميشه با يك اصطلاح علمي {چگالي فيزيكي } و مغناطيس منطقه .... خلاصه كرد .
4- هر ولتاژ بالايي دليل بر توان بالا نيست {100 ولت با جريان يك امپر } توانش برابر است با 10 ولت در10 امپر } ملاحظه ميكنيد كه توان در ولت امپر {صرف نظر از اتلاف } دخالت دارد و اينكه چه ولتاژي در كدام امپر در زميني چقدر نفوذ پذير است بايد از فركانس دستگاه و شرايط محيطي و ... دربالا نيز اطلاع كافي داشته باشيد .
مقدار تنظيم پتانسيومتر يك كيلويي در مدار فوق از حساسيت بيشتري برخوردار است در تنظيم ان از پتانسيومتر 10 دور استفاده كنيد تا نتيجه بگيريد تست شده است {پروتيوس 7/5 }
با تشكر .
موفق باشيد .

ممنون استاد عزیز از راهنمای های ارزشمند شما
حال اگه ممکنه برای تقویت خروجی مدار نوسان ساز سینوسی برای افزایش ولتاژ و آمپر راهنماییی لازم رو مبذول بفرمایید ؟؟؟؟
استاد این تقویت کنندها در خروجیه هر نوسانسازی قابل استفاده هستند .مثلا مربعی و...؟؟؟
با تشکر .منتظر راهنمایی شما برای افزایش ولتاژ و امپر هستم

آخرین ویرایش:
بالا