آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
استاد عزیز سلام
تشکر از بابت اینکه زحمتهای بنده را بی منت با خوبی های خودتان پاسخ می دهید
سوالی که برای بنده وجود دارد این است که سیم ها روی چه نوع هسته ی آهنی باید پیچیده شوند؟؟؟؟هسته هایی که روی ترانس های معمولی وجود دارند (آداپتورها)یا چیز دیگری؟؟؟؟یعنی روی هسته ها یی که شبیه همان شکل داخل نرم افزاراست؟؟؟
منظور شما از ضخامت یعنی مجموع قطر صفحه هایی که روی هم قرار می گیرند؟؟؟
استاد گرامی اگر ممکن است در مورد نحوه ی پیچیدن روی هسته کمی بیشتر راهنمایی بفرمایید/؟؟؟
ممنون از لطف شما

با سلام :
دوست عزيز ترجيح ميدهم سفارش بدهيد تا براتون پيچيده و اماده اش را تحويل بگيريد .
اصولا هسته هاي ترانس اهني يا به شكل حرف بزرگ E I هستند و يا به شكل U در نوع اول از رويهم گذاشتن تعدادي ورق هسته {كه ضخامت هر تكي ورقها حدود 0/4 ميلي متر هست يك بعد {boad بخونيد از ابعاد } سطح مقطع ترانس را تشكيل ميدهد و عرض هر يك از تك ورقها يكي از ابعاد هسته {كه مربعي يا مستطيل شكل خواهد بود } حالا حاصل ضرب يكي از ابعاد در ديگري {دقيقا پيدا كردن مساحت مربع يا مستطيل } مساحت سطح مقطع هسته بدست مياد چنانكه هسته شما از نوع EI باشه سيم پيچ را بايد در ضلع وسطي هسته قرار دهيد ودر نوع دوم در يك ضلع از هر طرفي U يك سيم پيچ و در طرف ديگر سيم پيچ دوم يا ثانويه را قرار ميدهند با اين توضيح كه ابتدا بعد از تهيه قرقره پلاستيكي كه به ابعاد سطح مقطع ميباشد در بيرون از هسته {قرقره به صورت ازاد } سيم ها را از ابتداي قرقره شروع و مرتب و بغل هم يك ورني {يك لايه } پيچيده و انگاه دور دوم در روي ورني اول و الي اخر پيچيده و سر سيم هاي ابتدا و انتها را در اخر كار سربندي ميكنند قسمت ثانويه هم به همين ترتيب روي اوليه و بين اوليه و ثانويه يك لايه كاغذ پرشمال {نوعي كاغذ روغني عايق } قرار ميدهند .
در نوع U در يك ضلع اوليه و در طرف ديگر سيم پيچ ثانويه را به روشي كه شرح رفت سيم پيچي ميكنند .
-- هسته هاي اهني اماده {خالي } در بازار به شماره هايي كه مشخص كننده عرض هر يك از ورق هاست ميفرشند مثلا هسته شماره 50 يعني هسته اي كه عرض ضلع وسطي ان 50 سانتي متر است و....
هسته هايي كه در اداپتور ها استفاده شده درصورت كفايت ابعاد قابل استفاده خواهد بود به شرطي كه انها را سالم از قرقره قديمي در اوريد .
در نوع EI هسته E را از يك طرف قرقره وارد كرده و در مقابل ان يك ورق نوع I { قرار ميدهند كه حلقه بسته تشكيل شود .I را بچه هم ميگويند U هم همينطور ميباشد .
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزیز کمال تشکر رو از زحمات جنابعالی دارم.
من مشغول ساختن این ترانس و باقیه متعلقات میشم و نتایج رو متعاقبا اعلام می کنم
موفق و سر بلند باشید
با تشکر از زحمات شما
میثم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت استاد ارجمند
استاد من مدار آمپلی فایر مورد نظر رو بستم و با دادن ولتاژ 20به مدار از خروجی ولتاژی در حد تقریبا 12 ولت گرفتم
استاد آیا با این ولتاژ خروجی و تزریق آن به مچینگ میشود ولتاژ 100 ولت مورد نظر را به دست آورد؟؟؟؟
منتظر راهنمایی شما استاد گرامی هستم
موفق باشید
meysam

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام خدمت استاد ارجمند
استاد من مدار آمپلی فایر مورد نظر رو بستم و با دادن ولتاژ 20به مدار از خروجی ولتاژی در حد تقریبا 12 ولت گرفتم
استاد آیا با این ولتاژ خروجی و تزریق آن به مچینگ میشود ولتاژ 100 ولت مورد نظر را به دست آورد؟؟؟؟
منتظر راهنمایی شما استاد گرامی هستم
موفق باشید
meysam
با سلام :
دوست عزيز بايد بگي كه توسط چه دستگاهي اين ولتاژ را اندازه گرفتين ؟؟؟؟ و ايا پيك تو پيك هست يا rms / p2p ????
فركانس و ولتاژ ورودي چقدر است ؟؟؟
جريان 12 ولت خروجي تان چقدر است ؟؟؟
مثلا يك اهمتر معمولي قادر نيست در فركانس 50 كيلو هرتز ولتاژ را درست بسنجد زيرا مشخص نميشه كرد كه روي رديف ac يا dc كار ميكنيد {اهمتر و يا به اصطلاح دقيقتر اوومتر ها براي فركانس هاي تا حدود 100 هرتز براي ac طراحي شده اند } مگر نوع تاپيكال كه معمولا انقدر هم ارزان نيستند كه در دسترس يك فرد باشد .
در سؤالات پارامتر ها را بزاريد تا بيشتر و بهتر در خدمت باشيم .
اصولا هر ولتاژ متناوبي را به هر مقدار ولتاژ از نوع خود ميشه تبديل كرد جريان را هم بايد در نظر گرفت .
يك راه اسان اين است كه به مچينگ وصل كنيد و جريان خروجي را مشاهده كنيد ببينيد ايا جرياني كه ميگيريد در حد انتظار شماست يا خير براي تست اين مرحله نبايد مچينگ بيشتر از يك دقيقه زير بار بماند مگر شرايط مساعد باشد كه براي پيوسته هم ايرادي ندارد .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ana110

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام :
دوست عزيز بايد بگي كه توسط چه دستگاهي اين ولتاژ را اندازه گرفتين ؟؟؟؟ و ايا پيك تو پيك هست يا rms / p2p ????
فركانس و ولتاژ ورودي چقدر است ؟؟؟
جريان 12 ولت خروجي تان چقدر است ؟؟؟
مثلا يك اهمتر معمولي قادر نيست در فركانس 50 كيلو هرتز ولتاژ را درست بسنجد زيرا مشخص نميشه كرد كه روي رديف ac يا dc كار ميكنيد {اهمتر و يا به اصطلاح دقيقتر اوومتر ها براي فركانس هاي تا حدود 100 هرتز براي ac طراحي شده اند } مگر نوع تاپيكال كه معمولا انقدر هم ارزان نيستند كه در دسترس يك فرد باشد .
در سؤالات پارامتر ها را بزاريد تا بيشتر و بهتر در خدمت باشيم .
اصولا هر ولتاژ متناوبي را به هر مقدار ولتاژ از نوع خود ميشه تبديل كرد جريان را هم بايد در نظر گرفت .
يك راه اسان اين است كه به مچينگ وصل كنيد و جريان خروجي را مشاهده كنيد ببينيد ايا جرياني كه ميگيريد در حد انتظار شماست يا خير براي تست اين مرحله نبايد مچينگ بيشتر از يك دقيقه زير بار بماند مگر شرايط مساعد باشد كه براي پيوسته هم ايرادي ندارد .
با تشكر .
موفق باشيد .

با سلام خدمت استاد عزیز
استاد ولتاژ رو با ولتمتر معمولی (مولتی متر اندازه گرفتم)
فرکانس حدود 6kh و ولتاژ ورودی همراه فرکانس تقریبا 4/5 ولت
ولتاژ نوسان ساز رو از امپلی فایر جدا کردم .نوسانساز با دو باتری 9 ولتی (کتابی)و آمپلی فایر فعلا چون در منزل مورد آزمایش است ازیک ترانس با ولتاژ 20 ولت 3 آمپر
هنگامی کهنوسانساز به آمپلی فایر متصل می شود همان فرکانس با ولتاژ بیشتر مثلا اگر خروجیه نوسانساز 6 kh پنج ولت باشد خروجیه آمپلی فایر 6kh 12 ولت می باشد.
استاد این پارامترهای به دست آمده بود.
لطفا کمک بفرمایید.
ممنون از شما استاد عزیز
موفق باشید
meysam

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ana110

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام خدمت استاد عزیز
استاد ولتاژ رو با ولتمتر معمولی (مولتی متر اندازه گرفتم)
فرکانس حدود 6kh و ولتاژ ورودی همراه فرکانس تقریبا 4/5 ولت
ولتاژ نوسان ساز رو از امپلی فایر جدا کردم .نوسانساز با دو باتری 9 ولتی (کتابی)و آمپلی فایر فعلا چون در منزل مورد آزمایش است ازیک ترانس با ولتاژ 20 ولت 3 آمپر
هنگامی کهنوسانساز به آمپلی فایر متصل می شود همان فرکانس با ولتاژ بیشتر مثلا اگر خروجیه نوسانساز 6 kh پنج ولت باشد خروجیه آمپلی فایر 6kh 12 ولت می باشد.
استاد این پارامترهای به دست آمده بود.
لطفا کمک بفرمایید.
ممنون از شما استاد عزیز
موفق باشید
meysam
با سلام :
همانطور كه قبلا نيز عرض كردم اين مشخصه كه با مولتي متر گرفتين نميتونه دقيق باشه چون مولتي متر ها براي اين فركانس كاري نيستند و از طرفي rms را نشان ميدهند در صورتيكه شما با p2p سروكار داريد ولي با يك حدث و گماني كه از داده هاي شما برداشت ميكنم :
ولتاژ خروجي شما در حدود 24 ولت ميباشد بدين دليل كه مولتي متر ها در چنين شرايطي فقط قسمت بالايي سيگنال {مثلا نيم سيكل } را اندازه گيري ميكنند {يك تقريب و حدث است } در نتيجه اگر دوبرابر را در نظر بگيريد 24 ولت ولي جريان را باز نگفتيد {پست قبلي... با لامپ و مچينگ تست كنيد } .
در بخش معرفي نرم افزار ها يك اسكوپ اپلود كرده ام ميتونيد با دانلود و نصب ان در سيستم خود از طريق ورودي لاين كارت صوتي سيگنال خود را وارد كرده و در صفحه اسكوب مجازي شكل موج را نيز مشاهده كنيد {دقت : خروجي امپلي فاير را مستقيما به لاين اعمال نكنيد كه خطر خرابي كارت صوتي!!!! دوعدد مقاومت يك كيلو اهمي {يك سر هر دو مقاومت ها بهم وصل كرده و اين نقطه را به ورودي كارت و سر يكي از مقاومت ها را به خروجي و سر ديگر مقاومت را به سيم زمين خروجي كه در رابطه با خط زمين لاين وصل هست استفاده كنيد }
امپر {توان } ترانس خانگي تان نسبت به توان امپلي فاير كم و ضعيف ميباشد ولي براي تست و نتيجه گيري مهم نيست با همين ادامه دهيد .
مچينگ را وصل كرده و خروجي را با لامپ 220 ولتي 40 يا 60 واتي تست و نتيجه را بزاريد بايد در خروجي بدون بار حدود 100 الي 120 ولت داشته باشيد ولي هنگام بارگيري از خروجي اين ولتاژ مقداري افت خواهد كرد و ولتاژ خروجي ترانس شما نيز همين طور و اين هم به خاطر كم بودن توان ترانس ميباشد كه با اصلاح ترانس مرتفع خواهد شد .
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزیز سلام
اگر برای آمپلی فایر از 3 باطریه 6 ولتی که هر کدوم 4 آمپر باشد استفاده کنم می توانم نتیجه مناسب رو بگیرم؟؟یعنی باطری ها کفایت می کند؟؟؟؟اگه نه چند باطری با مشخصات فوق لازم است؟؟؟
جریان ورودیه با فرکانس نیز در ولتاژ خروجی موثر است یا نه؟تنها ولتاژ موثر است؟؟ یعنی می شود برای نوسانساز از 2 باطیریه کتابی استفاده کرد و نتیجه مناسب را گرفت؟؟؟؟
با تشکر استاد گرامی
منتظر راهنمایی های شما هستم
موفق باشید
meysam

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
استاد عزیز سلام
اگر برای آمپلی فایر از 3 باطریه 6 ولتی که هر کدوم 4 آمپر باشد استفاده کنم می توانم نتیجه مناسب رو بگیرم؟؟یعنی باطری ها کفایت می کند؟؟؟؟اگه نه چند باطری با مشخصات فوق لازم است؟؟؟
جریان ورودیه با فرکانس نیز در ولتاژ خروجی موثر است یا نه؟تنها ولتاژ موثر است؟؟ یعنی می شود برای نوسانساز از 2 باطیریه کتابی استفاده کرد و نتیجه مناسب را گرفت؟؟؟؟
با تشکر استاد گرامی
منتظر راهنمایی های شما هستم
موفق باشید
meysam
با سلام :
دوست عزيز تعداد 4 عدد از همين باتري را سري كرده و 24 ولت به مدار وصل كنيد و اگر براتون مقدور هست همون ترانس تغذيه كه قبلا اشاره كردين را بدون پل ديودها و به صورت معكوس {يعني طرف ثانويه را به خروجي امپلي فاير و از طرف 220 ولت خروجي را با 24 ولت همين باتري ها تست كنيد فكر كنم با همين وضعيت در اين فركانس به نتيجه درخواست خود مي رسيد {خروجي در 100 ولت با 6 كيلوهرتز ) ولي توجه كنيد كه بهترين و بيشترين نتيجه را با 30 ولت مي توان گرفت .{5 عدد از همين باتري ها }
كاهش ولتاژ اوسيلاتور جنراتور از ثبات ان خواهد كاست .{ثبات فركانسي را از دست ميدهد }
در ورودي امپلي فاير جريان مهم نيست كافيست ولتاژ را تحت كنترل داشته باشيد .
فركانس در اين محدوده {6 كيلوهرتز } بر امپدانس ورودي تاثير گذار نيست { البته تاثيرا ت در حد قابل قبول هست } .
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزیز سلام
من روی مدار آمپلی فایری که بستم خیلی کار کردم اما استاد گزارش کار:::
به این مدار ولتاژی حدود 26 ولت با باطری دارم با امپر 3 در خروجی ولتاژی حدود 18 بدست آوردم (ولتمتر) باآمپر خیلی پایین
برای اطمینان از کارکرد مداربه ورودیه اون خروجیه صوتیه کامپیوتر رو وصل کردم (قبل از ساب ووفر خروجیه کارت صدا) و به خروجیه امپلی فایر یکبار یک بلندگو 8 اهمی 5وات یکبار 2 و یکبار 4 بلندگو با همون مشخصه وصل کرم اما صدای خروجیه این مدار به بدترین وضع ممکن پخش شد در هر 3 مرحله
استاد این مسله کمی من رو نگران کرده با این وضعیت می توانم از این مدار نتیجه مطلوب رو بگیرم؟؟؟؟
اگر کار بنده ایرادی دارد لطفا راهنمایی لازم رو مبذول بفرمایید .
منتظر راهنمایی های ارزشمند شما هستم
موفق باشید
meysam

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
استاد عزیز سلام
من روی مدار آمپلی فایری که بستم خیلی کار کردم اما استاد گزارش کار:::
به این مدار ولتاژی حدود 26 ولت با باطری دارم با امپر 3 در خروجی ولتاژی حدود 18 بدست آوردم (ولتمتر) باآمپر خیلی پایین
برای اطمینان از کارکرد مداربه ورودیه اون خروجیه صوتیه کامپیوتر رو وصل کردم (قبل از ساب ووفر خروجیه کارت صدا) و به خروجیه امپلی فایر یکبار یک بلندگو 8 اهمی 5وات یکبار 2 و یکبار 4 بلندگو با همون مشخصه وصل کرم اما صدای خروجیه این مدار به بدترین وضع ممکن پخش شد در هر 3 مرحله
استاد این مسله کمی من رو نگران کرده با این وضعیت می توانم از این مدار نتیجه مطلوب رو بگیرم؟؟؟؟
اگر کار بنده ایرادی دارد لطفا راهنمایی لازم رو مبذول بفرمایید .
منتظر راهنمایی های ارزشمند شما هستم
موفق باشید
meysam
با سلام :
دوست عزيز ورودي امپلي فاير ها براي ميكروفون {ديناميك } طراحي شده و خروجي كارت صوتي pc مناسب براي ورودي امپلي فاير با اين مشخصات سازگار نيست يعني شما نميتونيد ورودي را دقيق كنترل كنيد و با باز كردن ولوم هر چند كم و جزيي امپلي فاير به اشباع خواهد رفت قبلا نيز اشاره كردم كه يك طبقه از پري امپلي فاير را بايد حذف كنيد تا نتيجه بهتري بگيريد با اين وجود چون با سيستم ديگري انلاين هستم لينك نقشه فوق دم دست ندارم يك بار لينك نقشه مزبور را بزاريد بررسي كنم {فقط لينك را از ادرس بار كپي و شماره پست مربوطه را بزاريد { نقشه را كپي نكنيد كه سايز تاپيك ها بهم بخورد } احتمالا از ساخته شده مدار تان يك عكسي هم نياز باشد كه بيشتربررسي گردد و لي بعد از لينك كه ميزاريد اعلام ميكنم .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا