آی پی امداد
abtahi

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
با سلام.در بدر دنبال یک مدار حرفه ای از فرستنده و گیرنده مجزای مافوق صوت هستم.البته فقط ارسال و دریافت امواج مافوق صوت نه ارسال صوت.اگر کسی مدار یا لینکی داره که بدرد بخوره لطف کنه و مشکل من رو حل کنه.با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,628
با سلام.در بدر دنبال یک مدار حرفه ای از فرستنده و گیرنده مجزای مافوق صوت هستم.البته فقط ارسال و دریافت امواج مافوق صوت نه ارسال صوت.اگر کسی مدار یا لینکی داره که بدرد بخوره لطف کنه و مشکل من رو حل کنه.با تشکر
با سلام :
دوست عزيز يك مقدار توضيح بيشتري نسبت به كاربرد بزاريد در حال حاضر اينگونه مدارات در فاصله سنجي و دفع حشرات و علوم مسايل پزشگي الكترونيكي و ...... كاربرد دارند كه هر مدار بايد نسبت به موردنياز طراحي گردد با اين وجود يك مدار نسبتا حرفه اي به عنوان فاصله سنج دقيق كه با ميكرو كنترل pic16f873 كار ميكند تقديم ميكنم در صورت عدم رفع نياز توضيح بيشتري بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 46.1 کیلوبایت بازدیدها: 591

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
ضمن عرض تشکر از توجه شما باید خدمتتون عرض کنم من این مدار رو برای برقراری یک ارتباط ساده تک کاناله بین سطح و عمق دریا تا حدود 50 متر نیاز دارم یعنی به عبارتی یک ریموت کنترل تک کاناله مافوق صوت برای زیر آب( فرستنده نزدیک یا روی سطح و گیرنده درعمق آب).ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,628
فرستنده صدا و تصوير uhf با برد يك كيلومتر

با سلام :
اين هم مدار كامل و تست شده اي از يك فرستنده صدا و تصوير با بردي حدود يك كيلومتر .
مدولاتور مورد مصرفي را ميتونيد از دستگاه هاي ويديوكاست قديمي تهيه و استفاده كنيد .
مدار را با استفاده از شكل نمونه مستقيما روي برد طرف مسي كه درست كرده ايد مونتاژ كنيد .
راهنمايي طرز ساختن سيم پيچ ها : طبق شكل از سيم مفتولي چهار دهم ميلي متر {سيم تلفن بدون روكش پلاستيكي } مي باشد.
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

آشنا

کاربر
2009-02-16
70
145
با سلام
من میخواهم فرستنده و گیرنده داشته باشم که فرستنده با ابعاد کوچکی باشد (5*3)و گیرنده کوچکتر از فرستنده باشد که با فاصله گرفتن گیرنده از فرستنده (5متر) گیرنده بوقی بزند آیا امکان پذیر هست با این ابعاد اگر هست لطفا راهنمایی کاملی برای ساخت آن به ما بدهید

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,628
مدولاتور صداوتصوير فرستنده تلويزيوني

با سلام :
اين هم يك مدار مدولاتور كامل به ساده ترين وجه به همراه pcb و راهنماي مونتاژ شده و بوبين ان براي فرستنده هاي تلويزيوني {صدا FM و تصوير AM } خروجي از توان پاييني بر روي فركانس {45MHZ } كانال 2 و 3 و 4 {VHF 1 } براي بالا بردن توان خروجي بايد از تقويت كننده هاي RF استفاده كنيد ولي براي يك محيط بسته كافي خواهد بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

elkteronikemodern

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
424
993
درخواست مدار فرستنده وگیرنده با برد 1km

من مدار فرستنده وگیرنده با برد 1kmبرای کنترل یک سیستم ابرسانی نیاز دارم لطفا اگر مداری برای من دارید قرار دهید #$V686با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,628
من مدار فرستنده وگیرنده با برد 1kmبرای کنترل یک سیستم ابرسانی نیاز دارم لطفا اگر مداری برای من دارید قرار دهید #$v686با تشکر
با سلام :
دوست عزيز فرستنده 1 كيلومتري در همين بخش موجود هست كاربرد خود را بيشتر توضيح دهيد كه فرستنده گيرنده بايد چه اطلاعاتي ارسال و دريافت يا كنترل كند ؟.
با تشكر .
موفق باشيد .

elkteronikemodern

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
424
993
درخواست فرستنده و گیرنده با برد 1km

من یک سیستم ابرسانی زمان دار سا ختم فاصله باغ تا منزل مسکونی 1kmاست من فرستنده گیرنده ای می خوام که به قسمتی از سیستم ابرسانی وصل بشه وبا قطع شدن سیستم پالسی با برد 1kmبدون خطا به گیرنده وگیرنده با تبدیل پالس به فرمانی برای یک رله سیستم هشدار را فعال کند با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,628
من یک سیستم ابرسانی زمان دار سا ختم فاصله باغ تا منزل مسکونی 1kmاست من فرستنده گیرنده ای می خوام که به قسمتی از سیستم ابرسانی وصل بشه وبا قطع شدن سیستم پالسی با برد 1kmبدون خطا به گیرنده وگیرنده با تبدیل پالس به فرمانی برای یک رله سیستم هشدار را فعال کند با تشکر
با سلام :
دوست عزيز در همين بخش تاپيكي با عنوان تشريحي از فرستنده ها و.... موجود هست ميتونيد از مدارات ان تاپيك كه هم كد گذاري ميشه و همچنين اطلاعات ديتا به صورت كامل قابل ارسال هست استفاده كنيد .
البته از فرستنده هاي موجود در همين تاپيك هم ميتونيد بدين شرح استفاده كنيد كه با اضافه كردن يك پالس جنراتور ساده {با 555 } و اعمال ان به ورودي صداي فرستنده و دريافت ان توسط گيرنده در محل و بعد از يك اشكار ساري ساده رله خود را تحريك كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like
بالا