آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
تشکر از راهنماییتون من دنبال یک مدار رادیوکنترل برای هواپیمای مدل هستم البته یک نقشه ترانزیستوری با برد بالا دارم ولی دنبال یک مدار جدید هستم یک سایت پیدا کردم که آی سی های سینتی لایزر رو میفروشه www.pll.ir آیا با کمک این آی سی ها میشه کنترل از راه دوری با برد 3-4 کیلومتر با فرکانس 27-72 مگا هرتز ساخت اگه امکانش هست یک نقشه در این زمینه برام بزارید
با سلام :
دوست عزیز در این صورت شما به گیرنده فرستنده ( ریموت کنترلی ) نیاز دارید که در بخش ریموت کنترل ها مدارات متعددی هست اگر کمبودی احساس کردین اونجا پیام بزارید در خدمتم .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 65.9 کیلوبایت بازدیدها: 806
آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
گیرنده فرستنده کامل 18 وات فقط با یک ای سی برای ریموت کنترل

با سلام :
اخیرا تعدادی از دوستان درخواست های متعددی برای قسمت فرستنده گیرنده (ریموت کنترل ها ) درخواست کرده اند که مقاله زیر را خدمت شان تقدیم میکنم :
ای سی tr1001 به تنهایی یک مازول گیرنده فرستنده است که در اکثر مدارات ریموت کنترل و مدارات تبادل اطلاعاتی کاربرد دارد که با 3.3 ولت کارایی جالبی دارد .
میتوان خروجی این مازول را تا حدود 20 وات !!!!! در فرکانس uhf تقویت کرد .
مقاله را دانلود فرمایید تا بعد :
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
با عرض سلام وخسته نباشید.دوست عزیزمن برای یک ارتباط ساده رادیویی زیرآبی مدت دوسال است که تحقیق میکنم.فهمیدم که باید ازرنج فرکانسی vlf درمحدوده 30کیلو هرتزاستفاده کنم .بخاطرنداشتن یک نقشه کاربردی برای فرستنده vlf مجبورشدم فرستنده ای با رنج فرکانسی lf بسازم (136khz ).اگربخواهم ازآنتن میله ای یادیپل استفاده کنم طولش خیلی زیاد میشه وآنتنهای لوپ هم حداقل باید قطری معادل 2/2 مترداشته باشند.اولا آیا شما میتوانید یک مدار فرستنده 30khzپرقدرت کاربردی معرفی کنید؟ ثانیا آیا آنتنهای مستقل ازفرکانس دراین مورد کاربرد دارند ؟و بطورکلی چه نوع آنتنی را بکارببرم که ازابعاد کوچکتری برخوردار باشه اگرمقداری تضعیف هم داشت مهم نیست چون قدرت فرستنده من بالاست (100 وات).درضمن اگربخواهیم فرکنسهای زیررنجfm از40تا80مگاهرتزرادریافت کنیم چه مداری پیشنهاد میکنید،آیاازتیونرویدئوبرای این منظورمیتوانم استفاده کنم؟ منتظر جوابتان هستم با تشکر

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
سلام به نقشه گیرنده 50 تا80 مگاهرتز نیاز دارم اگر مقدور هست . با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام به نقشه گیرنده 50 تا80 مگاهرتز نیاز دارم اگر مقدور هست . با تشکر
با سلام :
دوست عزيز بفرما يك گيرنده با كيفيت عالي و با تيونينگ سيستم اسكنري ديجيتالي : البته در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان در همين بخش مدارات ساده تري نيز ارايه شده است ميتونيد مراجعه كنيد :
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 41.3 کیلوبایت بازدیدها: 762
آخرین ویرایش:

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
با تشکر.ممکنه در مورد سیم پیچها،فایل هگز وتنظیمات مدارگیرنده 50تا80مگاهرتز توضیحات کاملی را دراختیارم بگذارید.آیا قطعاتش دربازار موجود هست، ضمنا امکان تیونینگ دستی برای این مدار وجود دارد یا فقط به صورت اتوماتیک اسکن انجام میشود.

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با تشکر.ممکنه در مورد سیم پیچها،فایل هگز وتنظیمات مدارگیرنده 50تا80مگاهرتز توضیحات کاملی را دراختیارم بگذارید.آیا قطعاتش دربازار موجود هست، ضمنا امکان تیونینگ دستی برای این مدار وجود دارد یا فقط به صورت اتوماتیک اسکن انجام میشود.
با سلام :
دوست عزيز گفته بودم فايل پيوستي حاوي تمام اطلاعات كامل را دارد از لينك هاي ان استفاده كنيد با اين حال اين منبع اصلي متن :
http://hem.passagen.se/communication/plis.html
بريد هرچي ميخواهيد برداريد .
فايل هگز بستگي داره كه از كدوم ميكر و استفاده ميكنيد در اين لينك چند تا فايل هگز گذاشته شده (براي فركانس حدود 80 مگ با 2مگ انحراف ) و خازن ها و سيم پيچها را مرحله به مرحله توضيحات لازم داده است با دقت مطالعه كنيد.
تيونينگ در حقيقت دستي هستش و از روش سيستم اسكنري (سينتي سايزر ) استفاده كرده كه امروزا يك روش سريع و پيشرفته در كوتاهترين زمان امكان سرچينگ را امكانپذير ميكنه .
قطعه انحصاري خاصي بكار نرفته بستگي به امكانات و فروشندگان شهر شما دارد .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

am100100

کاربر
2009-06-08
1
1
با سلام:
كريستال مربوط به آي سي ba1404 را از كجا ميتوان تهيه كرد اين كريستال كمياب است آيا ميتوان از كريستال ساعت استفاده كرد؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام:
كريستال مربوط به آي سي ba1404 را از كجا ميتوان تهيه كرد اين كريستال كمياب است آيا ميتوان از كريستال ساعت استفاده كرد؟
با سلام :
دوست عزيز اگر فركانس ان معادل باشد بله ميتونيد استفاده كنيد ولي معمولا ساعتها از كريستال 32 كيلو هرتز استفاده ميكنند در صورتيكه شما بايد 38 كيلو هرتز انتخاب كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
يه فرستنده اف ام با برد 5 كيلومتر ميخوام آيا سراغ دارين ؟

بالا