آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

wiki

کاربر
2008-11-07
4
5
سلام

دوست عزيز آي سي SO42 و خيلي ديگه از آي سي ها و ترانزيستورهاي مخابراتي كه در اين تاپيك درخواست شده از سايت www.pll.ir و لينك مربوط به آي سي ها :

http://pll.ir/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=86

قابل خريد هستش . با كمي سرچ در گوگل به راحتي ميتونستيد اين سايت رو پيدا كنيد .

پيروز باشيد .

مرفر

کاربر
2009-12-02
1
0
گیرنده سوپرهتروداین

با سلام :
كاربران عزيز با توجه به اهميت موضوع فرستنده و گيرنده و تعدد انها اين تاپيك را باز كردم تا هرگونه طرح و درخواست و سؤالي در اين مورد داشتيد در همين تاپيك مطرح نماييد :
ادامه بدهيد :
با تشكر .
موفق باشيد .
با سلام و تشکر لطفا طرحی که عملی جواب بده از گیرنده amسوپرهتروداین بذارین واسه پروژه آزمایشگاه مدارمخابراتی میخوام . واقعا ممنون

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
سلام من یک مدار فرستنده صوتی تصویری با برد 4 کیلومتر نیاز دارم.
اگه یه طرح عملی و ساده معرفی کنید ممنون میشم.
با تشکر فراوان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام من یک مدار فرستنده صوتی تصویری با برد 4 کیلومتر نیاز دارم.
اگه یه طرح عملی و ساده معرفی کنید ممنون میشم.
با تشکر فراوان
با سلام :
دوست عزیز در طول همین تاپیک مدار درخواستی شما موجود هست صفحات بعدی تاپیک را مرور کنید .
با تشکر .
موفق باشید .

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
با سلام :
دوست عزیز در طول همین تاپیک مدار درخواستی شما موجود هست صفحات بعدی تاپیک را مرور کنید .
با تشکر .
موفق باشید .
سلام
من فرستنده 1 کیلومتری را پیدا کردم ولی متاسفانه نتونستم 4 کیلومتری را پیدا کنم.
اگه میشه مدار یا لینکش را بزارین.
تو فرکانس 27 مگاهرتز نیازی به مجوز نیست ؟
با تشکر فراوان

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
سلام
من فرستنده 1 کیلومتری را پیدا کردم ولی متاسفانه نتونستم 4 کیلومتری را پیدا کنم.
اگه میشه مدار یا لینکش را بزارین.
تو فرکانس 27 مگاهرتز نیازی به مجوز نیست ؟
با تشکر فراوان
سلام
چی شد ؟
بازم ممنون.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام
چی شد ؟
بازم ممنون.
با سلام :
دوست عزيز هرگونه ساخت و ساز و فعاليت هاي فرستنده اي {بيش از 50 ميلي وات } در هر فركانس طبق قوانين كشور جمهوري اسلامي ممنوع ميباشد .
و براي استفاده تا قدرت 50 ميلي وات نيز فقط در محدوده 40 مگاهرتز مجاز ميباشيد .
تمام مدارات و نقشه ها و راهنمايي هاي اين بخش سايت صرفا به خاطر اموزش تيؤري و ارتقاي اطلاعات كاربران ارايه ميشود .
فركانس 27 مگاهرتز روي باند اماتوري قرار دارد براي هر گونه فعاليت روي اين باند لازمه اخذ مجوز از مديريت فركانس كشور ميباشد .
پهناي باند 27 مگاهرتز براي ارسال صوتي و ديتا مناسب مي باشد ولي براي تصوير {انالوگ } كاربرد ندارد مگر از روش هاي خاص و ديجيتالي كه مبحث جداگانه اي دارد .
همون برد با 1 كيلومتر نيز صرفا جنبه اموزشي دارد وبدون مجوز مجاز به استفاده از ان نيستيد .
مدارات با برد تا 30 كيلومتر نيز در تاپيك راهنما و سرويس منوال همين بخش موجود ميباشند كه باز هم جنبه اموزشي دارند به تاپيك فوق مراجعه كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

milad555

کاربر
2007-09-12
20
111
با سلام آقای رجبی خواهشمند هستم در مورد فرستنده اف ام با روش pLL توضیحات کاملی بدهید چون من مدارات زیادی از این نوع فرستنده پیدا کردم اما روش استفاده آن را نمی دانم ممنون از شما

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
پس یعنی این مدارهایی(فرستنده و گیرنده) که تو بازار هست و تا 2.5 و 3 کیلومتر برد داره هم مجوز میخواد.
گرفتن مجوز چقدر هزینه داره ؟
باز هم متشکرم ، اطلاعات خوبی بود.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
پس یعنی این مدارهایی(فرستنده و گیرنده) که تو بازار هست و تا 2.5 و 3 کیلومتر برد داره هم مجوز میخواد.
گرفتن مجوز چقدر هزینه داره ؟
باز هم متشکرم ، اطلاعات خوبی بود.
با سلام :
بله دوست عزيز هر فرستنده اي كه { بيش از50 ميلي وات در فركانس محدوده 40 الي 46 مگاهرتز } اعم از تلفن بيسيم و واكي تاكي يا هر عنوان ديگر از نظر قوانين جمهوري اسلامي غير مجاز ميباشند .
اخذ مجوز استفاده از فرستنده ها داراي شرايط خاص و تخصص و مهم تر از اينا دليل استفاده را به همراه دارد كه بايد به مديريت فركانس مراجعه نماييد .
در صورت حايز شرايط بودن و صدور پروانه استفاده .... هزينه هايي هم به صورت سالانه از شما دريافت ميشو د .
در ضمن ميتوانيد به عنوان يك فرد راديو اماتور {اگر بازهم شرايط مخصوص راديو اماتور ي را داشته باشيد } پروانه فعاليت راديو اماتوري را نيز دريافت كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا