آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
388
1,540
سلام
تشکر از استاد رجبی و راهنمایی های بجا وارزشمندشون.

hidden content may not be quoted

با تشکر از همه استادانی که به این حقیر لطف کردند و بنده رو راهنمایی میکنن امیدوارم همیشه سالم وسربلند باشید.
در مورد آنتن که باید بگم قبلا از همین آنتن استفاده میکردم خوب بود در مورد کابل هم بنده کابل 50 اهم استفاده میکردم آخه تو دیتاشیت rf amp گفته از کابل 50 اهم استفاده بشه حال چون که کابل کرمان خودمون 75 اهم هست مشکلی پیش نمیاد؟ یه سوال دیگه اینکه باتوجه به قدرت فرستنده بنده آنتن مناسب چیست و چه نام دارد(فرکانس کاری 200-260مگا هرتز)؟از کجا میشه تهیه کرد؟ آخه این آنتن یه خورده گرونه
بازم کمال تشکر رو از شما عزیزان دارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jfrras

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,090
48
ایران
با تشکر از همه استادانی که به این حقیر لطف کردند و بنده رو راهنمایی میکنن امیدوارم همیشه سالم وسربلند باشید.
در مورد آنتن که باید بگم قبلا از همین آنتن استفاده میکردم خوب بود در مورد کابل هم بنده کابل 50 اهم استفاده میکردم آخه تو دیتاشیت rf amp گفته از کابل 50 اهم استفاده بشه حال چون که کابل کرمان خودمون 75 اهم هست مشکلی پیش نمیاد؟ یه سوال دیگه اینکه باتوجه به قدرت فرستنده بنده آنتن مناسب چیست و چه نام دارد(فرکانس کاری 200-260مگا هرتز)؟از کجا میشه تهیه کرد؟ آخه این آنتن یه خورده گرونه

سلام
منظور خوب بودن یا بد بودن نیست . بقول استاد رجبی :وقتی میشه با سواری مسافرت کرد چرا با تریلی این کار رو کرد
یعنی برای وات پایین همون انتن معمولی (شما گراند پلن رو در نظر داشته باشید.)کافیه و نیازی به آنتن کت و کلفت نیست.
والا به دیتا شیت کاری ندارم طبق تجربه عرض کردم و شخصا تست کردم!!
آنتن گراند پلن رو خودتون با آنتن های کشویی درست کنید بعد اندازه اش رو می تونید محاسبه کرده و کم و زیاد کنید.

9

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
388
1,540
سلام
منظور خوب بودن یا بد بودن نیست . بقول استاد رجبی :وقتی میشه با سواری مسافرت کرد چرا با تریلی این کار رو کرد
یعنی برای وات پایین همون انتن معمولی (شما گراند پلن رو در نظر داشته باشید.)کافیه و نیازی به آنتن کت و کلفت نیست.
والا به دیتا شیت کاری ندارم طبق تجربه عرض کردم و شخصا تست کردم!!
آنتن گراند پلن رو خودتون با آنتن های کشویی درست کنید بعد اندازه اش رو می تونید محاسبه کرده و کم و زیاد کنید.

9

با تشکر از شما استاد عزیز
ببخشید بنده تو فرسستنده گیرنده ها یه کودک بیش نیستم اگه غیر استاندارد عمل میکنم دست خودم نیست ولی از بس به فرستنده ها علاقه دارم نمیتونم که به سادگی ازش بگذرم ودلیل گرفتن وقت گرانبهای شما عزیزان به همین دلیله تنها کاری که از طرف این حقیر برای شما عزیزان بر میاد فقط دعا برای سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما عزیزان هست.
در آخر اینکه اگه ممکنه راجع به آنتن گراند پلن یه توضیح بدین که چه جوری ساخته میشه یه عکس یا فیلم ازش برام بذارید و آنتنی که بنده لازم دارم باید حالت انعطاف پذیری هم داشته باشه آخه روی گاریهای عذاداری نصب میشه و ممکنه هر لحظه به جایی گیر کنه .
با تشکر وسپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط 2elyas

دوستان گرامی و استادان عزیز آقایان رجبی و رسولی راهنمایی ارزنده ای کردند
در فرکانسهای بالاتر طول آنتن که زیاد میشود برد افت میکند حتما اس دبلیو آرمتر و واتمتر میخواهد که خروجی آنتن دقیق تنظیم گردد
اگر در اینترنت سرچ کنی بینهایت مدار آنتن و ظرز ساخت آنتن با فرکانس های مختلف وجود دارد حوصله داشته باشی و جستجو کنی حتما پیدا میکنی

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,090
48
ایران
ببخشید بنده تو فرسستنده گیرنده ها یه کودک بیش نیستم اگه غیر استاندارد عمل میکنم دست خودم نیست ولی از بس به فرستنده ها علاقه دارم نمیتونم که به سادگی ازش بگذرم ودلیل گرفتن وقت گرانبهای شما عزیزان به همین دلیله تنها کاری که از طرف این حقیر برای شما عزیزان بر میاد فقط دعا برای سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما عزیزان هست.
در آخر اینکه اگه ممکنه راجع به آنتن گراند پلن یه توضیح بدین که چه جوری ساخته میشه یه عکس یا فیلم ازش برام بذارید و آنتنی که بنده لازم دارم باید حالت انعطاف پذیری هم داشته باشه آخه روی گاریهای عذاداری نصب میشه و ممکنه هر لحظه به جایی گیر کنه .
با تشکر وسپاس

دوست عزیز
اینم هم تصاویری از آنتن گراند پلن

2metergp001.jpg

gp1.gif

gp2.gif

gp3.gif

gp5.gif

gp6.gif

groundplaneantenna.gif

مقدیر بصورت اینچ

[hide]GroundPlanes_page1a.gif[/hide]

grand plan antjpg.jpg

gp-fma.jpg
DSCN7238.jpg

small_v58__34836.1398198309.1280.1280.jpg

آخرین ویرایش:

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
388
1,540

اون چهارتا میله پایین آنتن برای حذف نویز ناشی از تششع آنتن هست؟
بازم متشکرم از راهنماییهای ارزشمندتون

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,090
48
ایران
اون چهارتا میله پایین آنتن برای حذف نویز ناشی از تششع آنتن هست؟
بازم متشکرم از راهنماییهای ارزشمندتون
سلام
چهار تا میله نقش بدنه یا شاسی دستگاه رو ایفا می کنند.

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
388
1,540
سلام
چهار تا میله نقش بدنه یا شاسی دستگاه رو ایفا می کنند.

درود
ببخشید اینهمه سوال میکنم.
اگر چهار آنتن پایین نباشه چه مشکلی پیش میاد؟
آیا برد فرستنده کم میشه؟
ممکنه توان برگشتی زیاد بشه؟
باز هم بینهایت متشکرم از راهنماییهاتون
بدرود

hamed_h2o

کاربر
2014-01-25
9
10
با عرض سلام و خسته نباشید
من یه فرستنده اف ام با برد یک متر و فرکانس بین 85 تا 100 مگاهرتز با ورودی صدا(line in) ترجیحا استریو همانند اف ام پلیر خودرو میخواستم که با ساده ترین قطعات ساخته شود ببخشید میپرسم چون فرستنده هایی که تو انجمن هست برد بالا دارند برای من 1تا 10 مترم کافیه
با تشکر از اساتید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,090
48
ایران
با عرض سلام و خسته نباشید
من یه فرستنده اف ام با برد یک متر و فرکانس بین 85 تا 100 مگاهرتز با ورودی صدا(line in) ترجیحا استریو همانند اف ام پلیر خودرو میخواستم که با ساده ترین قطعات ساخته شود ببخشید میپرسم چون فرستنده هایی که تو انجمن هست برد بالا دارند برای من 1تا 10 مترم کافیه
با تشکر از اساتید

سلام
دوست عزیز مبحث فرستنده خوب با ساده بودن نمیشه.
گفتید استریو هم باشه .خودش یه مدار پیچیده داره 30 هزار تومن فقط پول قطعاتشه.
اگه بخوای ثبات هم داشته باشه پیچیده میشه.!!

بالا