آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام حالتون خوبه.
میخواستم بدونم اگه یه مدار فرستنده وگیرنده داشته باشیم با سیم پیچ مربعی هسته هوا به طول وعرض 27در32 وظرفیت 5.5 میلی هانری و مقاومت 4.2 اهم حالا ما اگه بخوایم اینو روی فریت استوانه ای ببپیچیم میشه اینکارو کرد ایا جهت دار میشه امواج ما.ایا خاصیتش در برد عوض میشه؟؟با احترام
با سلام :
اینکه گفتین مربوط به مبحث انتن میشه و شدیدا وابسته به فرکانس میباشد همینطوری نمیشه پاسخی داد توضیح بیشتر .
موفق باشید .

starmlml

کاربر
2013-04-07
9
14
بله درست می فرمایید این فرکانس 12 کیلو هرتزه و از 1 تا 20 کیلو متغییره..و در صف امواج vlf قرار میگیره.من میخوام توسط فرستندهی vlf جسمی رو بار دار کنم سپس همان جسمو توسط گیرنده اشکار کنم.برای این گفتم فریت چون تنها انتنی که امواجو جهت دار ارسال و دریافت میکنه هستش. با احترام

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
با سلام
جفت فرستنده و گیرنده ای برای استفاده در دوربین مدار بسته لازم دارم که در قسمت فرستنده صدا و تصویر را

از دوربین دریافت و مخابره کرده و در قسمت گیرنده همان صدا و تصویر را برای ورودی AV تلویزون یا دستگاه های رکوردر ارئه دهد.

برد آن هم نسبتا زیاد باشد (اگر دو مدار یکی با برد کم ودیگری با برد زیاد باشد بهتر است چون قرار است در دو محل استفاده شود)

فرکانس آن هم در هر محدوده ای که باشد فرق نمیکند فقط قطعات در دسترس داشته باشد و پیچیده و وقتگیر نباشد.

و کیفیت مناسبی در صدا و تصویر داشته و ثبات فرکانسی داشته باشد.

لطفا اگر لینکی هم در این باره در سایت است قرار دهید.

با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
فرستنده و گیرنده ای برای ارسال و دریافت صدا و تصویر دوربین مدار بسته با برد کم (زیر 100) لازم دارم. :busted_red:
مداراتی در رابطه با مدولاسیون در محدوده uhfوvhf دیدم ولی اگر اختصاصی باشد و توسط هر تلویزیونی قابل دریافت و استراق نباشد بهتر است.
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
388
1,540
سلام دوست عزیزم آقای 2elyas
دستت درد نکنه . تشکر

اینهم نمونه که قبلا گفته بودم.

hidden content may not be quoted
با سلام خدمت استاد عزیز و گرامی با تشکر از زحمات شما بنده قبلا راجع به سینتی سایزری که طراحی کرده بودید یه صحبتهایی کرده بودم گفته بودین فعلا قصد فروش اونو ندارین میخواستم ببینم تصمیمتون چی شد آیا بنده میتونم از تجربه های جنابعالی بهره ببرم؟

ebrahimsaber

کاربر
2013-07-19
6
16
سلام خسته نباشید من 5تا فرستنده بافرکانس های متفاوت میخوام ویک مدار گیرنده گیرنده که البته این فرستنده ها طوری باشه که گیرنده رادیو نتونه اونارو بگیره. ممنون میشم برام بفرستین.

taha ghasemi

کاربر
2014-02-02
6
4
سلام مدار منبع تغذیه برای فرستنده های اف ام میخواستم که بتونه نویز و فرکانس های مزاحم برق شهر رو ***** کنه { همانند باتری} . حدود 3 تا 12 ولت کافیه ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام مدار منبع تغذیه برای فرستنده های اف ام میخواستم که بتونه نویز و فرکانس های مزاحم برق شهر رو ***** کنه { همانند باتری} . حدود 3 تا 12 ولت کافیه ممنون
با سلام :
ولتاژ و امپراژ مصرفی را نگذاشتین !!!! با این حال میتونید با توجه به ولتاژ و جریان مصرفی از رگولاتور ولتاژ استفاده کنید مشکلتون حل خواهد شد کافسیت ولتاژ اعمالی به رگولاتور تقریبا در محدوده { ولتاژ مصرفی + نصف ولتاژ مصرفی = ولتاژ اعمالی به رگولاتور } را مراعات کنید .
موفق باشید .

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
سلام جناب رجبی.مداری با میکرو مورد تمناست که دور موتو از طریق فرستنده های مادون قرمز یا هر چیز دیگری در سه دور کنترل شود.مثلا وقتی گیرنده فرستنده ی اول رو گرفت دور موتور یک باشد در قسمت بعدی دو باشد و در قسمت بعدی سه.و یک سون سگمنت برای نشان دادن عددی که تعریف کرده ایم.از زحمات ومدارات علمی شما سپاسگذارم

taha ghasemi

کاربر
2014-02-02
6
4
سلام منظور من این نبود میدونیم که برق شهر که 50 هرتزه بعد از یکسوسازی توسط دیود ها و گذشتن از از خازن صافی به 100 هرتز میرسه حالا اگر این برق رو به فرستنده اف ام بدیم در اون نویز ایجاد میکنه این نویز رو میشه با وصل کردن این برق به بلندگو نیز شنید {در صورتی که با وصل کرذن بلندگو به یک باتری هیچ صدایی در بلندگو شنیده نمیشود} حالا من مداری میخوام که این فرکانس 100 هرتز رو حذف کنه یه *****-میان نگذر البته اگه تنها راه همین باشه. من هر رگولاتور ولتاژی رو آزمایش کردم اما باز هم صدا و نویز داره البته تا حدودی نویزها گرفته میشه خلاصه بگم من مداری می خوام که با وصل یک بلند گو به خروجی مدار هیچ صدایی شنیده نشه و اما ولتاژ و جریان مصرفی هم در حدود 3 تا 12 ولت و حدود نیم میلی آمپر کافیه با تشکر

بالا