آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2018-07-10
1,217
4,305
ایران
درود
استاد مهربانم هر روز دعا گویتان هستم.
استاد عزیزم هرچه خواستم بهترین کلمات را بنویسم اما نشد که نشد .
روز معلم مبارک باد

روز معلم بر تمام اساتیدانجمن تبریک میگوییم . و آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی دارم.#$V686

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802
درود
استاد مهربانم هر روز دعا گویتان هستم.
استاد عزیزم هرچه خواستم بهترین کلمات را بنویسم اما نشد که نشد .
روز معلم مبارک باد

روز معلم بر تمام اساتیدانجمن تبریک میگوییم . و آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی دارم.#$V686

درود بر شما و جملگی عزیزان

لطف بی نظیر و بی بدیل شما را که بی دریغ و بی شماره ، شرمندگی را بی انتها و بی نهایه و دیونم را بی پایان و بیکرانه ساخته چگونه ستایش درخور کنم ؟

همواره پیروز و پیوسته نیکروز و متصل بهروز باشید.​

tohid_jadari

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-12
6
8
سلام و خسته نباشین به تمامی اساتید محترم .دوره اموزشی استاد غزال شامل ضبط خودرو هم میشه؟من واقعیتش دنبال یه دوره اموزشی حرفه ای ضبط خودرو هستم.ممنون میشم بزرگان الکترونیک کمکی در این راستا بهم انجام بدن.با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802
سلام و خسته نباشین به تمامی اساتید محترم .دوره اموزشی استاد غزال شامل ضبط خودرو هم میشه؟من واقعیتش دنبال یه دوره اموزشی حرفه ای ضبط خودرو هستم.ممنون میشم بزرگان الکترونیک کمکی در این راستا بهم انجام بدن.با تشکر

درود
هرچند فعلا آمادگی برای ثبت نام با هزینه یک پیامک اعلام میگرددکه خسارتی به علاقمندان تحمیل نمیکند و قبل از ثبت نام و قبل از پرداخت مبلغ ثبت نام ، کلیه شرایط و مباحث آموزشی با شفافیت مطرح میشود که بارها این واقعیت و درواقع پاسخ سوال شما را تقدیم کرده ام اما پاسخ تکراری بشرح زیر است.

این دوره آموزش کلی الکترونیک جهت عیب یابی و تشخیص قطعات معیوب داخل مدار است.

به نحوی که قطعات بدون خارج کردن و داخل مدار تست میشن .
البته خودم هرگز قطعه ای را خارج از مدار تست نمیکنم اما شما پس از این دوره قادر هستید باشیوه های تقدیمی حدود ۹۰٪ از موارد را داخل مدار تست کنید و حدود ۱۰ ٪ باقیمانده را پس از تسلط بر تحلیل ساده ای که تقدیم میکنم و با استفاده از چند فرمول بسیار بسیار ساده قادر هستید داخل مدار تست کنید که البته توانایی تحلیل مدارها به سادگی ۹۰٪ حاصل نمیشه و نیاز به تلاش داره.

مقصود از تحلیل مدار ، تحلیل عملکرد کل سیستم نیست بلکه مثلا مقاومت معیوب یا مشکوکی که داخل مدار با روش بسیار ساده ۹۰ درصدی قابل تشخیص نشده باید بتوانید حدس بزنید زمانیکه مثلا موازی با بیس امیتر شده مقاومت معادل از هر طرف چند اهم میشه .
تحلیل در این حد نیاز است نه اینکه کل دستگاه را تحلیل کنید زیرا برای تشخیص قطعات معیوب فقط مقاومت معادلی که اهم متر در دو پایه هر قطعه می بینه در کمتر از ۱۰ درصد موارد مورد نیاز است .

درواقع اینگونه موارد ۱۰ درصد هم نیست و بسیار بندرت به موارد خاص و کمی پیچیده برخورد میکنید اما طبق عادت و خصوصیت همیشگی احتیاطا ۱۰ درصد اعلام میکنم تا عملا کارآمدتر و ساده تر از ادعا مشاهده و تجربه فرمایید .

ضمنا روش هایی جهت افزایش طول عمر و افزایش قدرت و کیفیت برخی از دستگاه های الکترونیکی تقدیم میشه که به اسیلوسکوپ فرکانس بالا نیاز نداشته باشد و با مولتیمتر ساده آنالوگ قابل انجام باشد .

و ازآنجاکه نزدیک به ۱۰۰ درصد عیوب در تغذیه دستگاه ها اتفاق میافته و بسیار بندرت در دیگر نواحی صدمه می بینند ، لذا تحلیل تغذیه ها نیز از موارد اموزش است .

بنابرین روش های تقدیمی در هر دستگاه الکترونیکی قابل استفاده است .

اما آنچه مورد نظر شماست ، دستگاه های خاص است که توانایی محسوب نمیشه همانطور که دیگه توانایی و تجربیات تعمیرکاران dvd و ضبط کاست و تلویزیونcrt و پروجکشن و گرامافون و امثالهم اکنون بی ارزش شده و بدلیل انقراض آنها قابل استفاده نیست.

اما تسلط بر رفتار و عملکرد و نحوه تشخیص ترانزیستور معیوب داخل مدار در هر دستگاه فعلی و دستگاه هایی که در آینده خلق و اختراع میشه هم قابل استفاده است .

سپاس

آخرین ویرایش:

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
1.jpg

سپاسگزار همچون معلمانی هستیم که اندیشیدن را به ما آموختن نه اندیشه ها را.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802
سلام بر همه اساتید محترم به خصوص استاد عزیزم(غزال)
من هم روز معلم رو به همه شما اساتید عزیز تبریک میگم،و برای شما آرزوی موفقیت رو دارم.
:dast:

درود شوریده حال بر جمله پویندگان چابک سوار
و سپاس بیشمار بر جویندگان علم و اندیشه
و طریقت فن و پیشه​

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802

درود

با توجه به استقبال بلند آوازه و پر مهر سروران عزیزم که نگین بی رقیب افتخارات فاخرم گردیده
ضمن ستایش ابراز رأفت و اظهار رفهة همراهان عزیزم ، ازآنجاکه دریافت کننده پیامک ها و ثبت کننده مشخصاتی که پیامک میفرمایید نقش و مسئولیت دیگری در خصوص این دوره اموزشی ندارند و به تبع آن قادر به پاسخگویی نیستند لذا سوالاتی که از طریق پیامک مطرح میگردد بی پاسخ خواهد ماند و جز افزایش شرمندگی های من حاصلی نخواهد داشت .

بنا بمراتب و با توجه به اینکه وی قادر به پاسخگویی نیست سواات و ابهامات خود را فقط در این تاپیک مطرح فرمایید.

سپاس و تقدیر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا